Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 089
113
Szerintem rosszul látok.
Remélem rosszul látok.

Egy 1030-as kilencven-ezer forint! MIVA'?????

De a GT 710/730 is 30-40K !!! Ami csak egy extra kimenet semmire sem jó, a CPUba integrált is többet tud.
Hát mi van itt Gyöngyösön?

1660 S/Ti 300k! @molnibalage jól tetted, hogy 150-ért megvetted!
Én is bánom már, hogy a sima 1660 helyett nem fizettem ki a felárat a 1660 Superre. :(
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Szerintem rosszul látok.
Remélem rosszul látok.

Egy 1030-as kilencven-ezer forint! MIVA'?????

De a GT 710/730 is 30-40K !!! Ami csak egy extra kimenet semmire sem jó, a CPUba integrált is többet tud.
Hát mi van itt Gyöngyösön?

1660 S/Ti 300k! @molnibalage jól tetted, hogy 150-ért megvetted!

El is tűntek a 400k körüli 1660ti-vel szerelt notebook-ok a piacról...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 692
113
Hát mi van itt Gyöngyösön?

1660 S/Ti 300k! @molnibalage jól tetted, hogy 150-ért megvetted!

Én hisztérikusan röhögtem fel amikor valamelyik nap fedobta az ipon ugyanezt az 1660 kártyát 330e (háromszázharmincezer) forintért amit covid elején kilencvenvalamennyiért vettem a home office várható unalmára.

Teljesen nonszensz ami történik, nem hiszem el, hogy 2 év után ennek valós piaci okai vannak.
 
M

molnibalage

Guest
Én hisztérikusan röhögtem fel amikor valamelyik nap fedobta az ipon ugyanezt az 1660 kártyát 330e (háromszázharmincezer) forintért amit covid elején kilencvenvalamennyiért vettem a home office várható unalmára.

Teljesen nonszensz ami történik, nem hiszem el, hogy 2 év után ennek valós piaci okai vannak.
Mint egyes helyeken az 5-10-szer áram ár növekedésnek?
Ez a spekulatív piaci hiszti és manipuláció (?) egészen nevetséges árakhoz vezet.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Én hisztérikusan röhögtem fel amikor valamelyik nap fedobta az ipon ugyanezt az 1660 kártyát 330e (háromszázharmincezer) forintért amit covid elején kilencvenvalamennyiért vettem a home office várható unalmára.

Teljesen nonszensz ami történik, nem hiszem el, hogy 2 év után ennek valós piaci okai vannak.
Cryptoőrület.
Mostmár a kispista is megveszi és pörgeti 1-2 videokártyával, mert a rezsicsökkentett áramárral nálunk megéri.
 
T

Törölt tag 008

Guest
De hát ennyiért már RTXet kapni, egy generációval újabbat. Az én rtxemet még harmadennyiért vettem, bár akkor azt is sokalltam...
Már nem kapni. Legolcsóbb RTX a 2060-as is 330k, a 3060-as meg 400k!
pár hónapja 550k-ért vettem a 3080-ast. Majdnem sírtam fizetéskor...ma 3060Ti-t esetleg szerencsével 3070-est kapnék ezért.
Cryptoőrület.
Mostmár a kispista is megveszi és pörgeti 1-2 videokártyával, mert a rezsicsökkentett áramárral nálunk megéri.
Nem, már nem.
Chip hiány, energia hiány, szállítási nehézségek, karácsony.
Rezsicsökkentett árral sem éri meg itthon. Számolgattunk jobbra balra és minimum haszon van rajta. Ha 1 VGA elpukkan és közlik, hogy bánya miatt nincs gari már el is ment az egy éves haszon.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Már nem kapni. Legolcsóbb RTX a 2060-as is 330k, a 3060-as meg 400k!
pár hónapja 550k-ért vettem a 3080-ast. Majdnem sírtam fizetéskor...ma 3060Ti-t esetleg szerencsével 3070-est kapnék ezért.

Nem, már nem.
Chip hiány, energia hiány, szállítási nehézségek, karácsony.
Rezsicsökkentett árral sem éri meg itthon. Számolgattunk jobbra balra és minimum haszon van rajta. Ha 1 VGA elpukkan és közlik, hogy bánya miatt nincs gari már el is ment az egy éves haszon.
De. 265-től van (6 GB RTX 2060). E mellett ki vesz 300-ért 1660-at?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nah Moore's law is dead kontaktjai szerint az "új" nvidia 2060 12GB, amit sokan megváltóként várnak, mert lesz "belépő" szint valójában minereknek készül. Szóval a piaci helyzeten nem fog változtatni, mert a kisker boltokig egy db sem fog eljutni. :(
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Help!Tanácsot kérek.Milyen laptopot és hol érdemes venni.Pótolnom kell a "kormány" által összetörtet.Nem kell extra teljesitmény,csak filmnézésre,olvasásra ésa veletek való veszekedésre használnám.Minnél nagyobb memória kell,összetört 1 TB.os memóriáját is keveseltem....Ja,és nem árt,ha birja a strapát-vagyis ahogy én kezelem.......És persze észszerű áron (vagyis a lehető legolcsóbban,ne kapjak agyvérzést,ha fél évmúlva mégis sikerül leamortizálnom)
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Help!Tanácsot kérek.Milyen laptopot és hol érdemes venni.Pótolnom kell a "kormány" által összetörtet.Nem kell extra teljesitmény,csak filmnézésre,olvasásra ésa veletek való veszekedésre használnám.Minnél nagyobb memória kell,összetört 1 TB.os memóriáját is keveseltem....Ja,és nem árt,ha birja a strapát-vagyis ahogy én kezelem.......És persze észszerű áron (vagyis a lehető legolcsóbban,ne kapjak agyvérzést,ha fél évmúlva mégis sikerül leamortizálnom)

Előző notebook-ból hdd kiveszed (imádkozol, hogy működjön), hardveraprón levadászol egy jónak tűnő intel i3/AMD Ryzen 3-as notebook-ot, majd belerakod.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan
T

Törölt tag 008

Guest
Előző notebook-ból hdd kiveszed (imádkozol, hogy működjön), hardveraprón levadászol egy jónak tűnő intel i3/AMD Ryzen 3-as notebook-ot, majd belerakod.
Vagy inkább egy SSDt tegyen a notebookba, ha már szereti dobálni :)
Kb 4000 ft egy külső 2.5" USBs tok, abba beteszi a mostani HDDt és átmásolja az anyagot....ha túlélte.
Mondjuk a használt notikban általában aksi instant kuka, szóval ha aksiról is szeretné használni akkor az extra kb 20 000 ft.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Előző notebook-ból hdd kiveszed (imádkozol, hogy működjön), hardveraprón levadászol egy jónak tűnő intel i3/AMD Ryzen 3-as notebook-ot, majd belerakod.
Vagy inkább egy SSDt tegyen a notebookba, ha már szereti dobálni :)
Kb 4000 ft egy külső 2.5" USBs tok, abba beteszi a mostani HDDt és átmásolja az anyagot....ha túlélte.
Mondjuk a használt notikban általában aksi instant kuka, szóval ha aksiról is szeretné használni akkor az extra kb 20 000 ft.
Hát,én új laptopot szándékszom venni.Több kollegám is próbálta a használt cuccot,de rendre gyorsan tönkrementek.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Hát,én új laptopot szándékszom venni.Több kollegám is próbálta a használt cuccot,de rendre gyorsan tönkrementek.

Én ezzel szemeztem melóba, de végül vettem egy tabletet + PSVita-t töredék áron. Mondjuk nekem elsődlegesen régebbi cuccokkal játszani kellett volna + van egy régebbi SATA 256GB SSD-m, azt is beleraktam volna.

 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Én ezzel szemeztem melóba, de végül vettem egy tabletet + PSVita-t töredék áron. Mondjuk nekem elsődlegesen régebbi cuccokkal játszani kellett volna + van egy régebbi SATA 256GB SSD-m, azt is beleraktam volna.

Az a legnagyobb baj,hogy hót hülye vagyok a számitástechnikához.
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
180-190 körül vannak laptopok 11.genes i3-mal már, HP G8 pl.

Hardveraprón van pár akk, akik több száz új laptopot árulnak fent és egész jó áron. Érdemes lehet őket megnézni.