A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 200
10 976
113
A 29-es legyakja bármikor a "Griff"-et.
Papírgép....már levezették hogy elé kell csak repülni és széthullik.
A 29-es lefújja az égről a turbináival.
@molnibalage is jól tudja csak titkolja előttetek.
:confused:
( Villányi Rosé, Unicum combó kezdi adni...:cool:)

Mindenki a demokratikus átmenet mellett volt. Senki nem akart vérfürdőt, nagyon helyesen. Sok vakvágánya lett a rendszerváltásnak, de nem öltek meg senkit a politikai nézetei miatt és ez szerintem pozitívum. Semmiféle izmus nem ér annyit hogy gyilkoljanak érte. A hátrányokat érezzük, de le kell valahogy küzdeni ezeket. Más nem, akkor majd az idő megoldja. Megöregednek, természetesen kihalnak, stb, azok akiket nem szívesen látnánk viszont. Ezen rágódni is kár.

Na, itt ment vakvágányra az egész.
A vörösök megöltek mindenkit, akit csak akartak.

Pucér hátsóval hogy lehet harcolni?

Új értelmet nyer a "védd a segged".

Az választás kényszere az oltás és aközött, hogy elküldenek 1 év fizetetlen szabira, nem engedélyezik a másodállást és nem kapsz februárban fegverpénzt sem, kicsit torzítja mintát.

A baj az, hogy le sem szereletsz... A kutya bele nem köthetne abba, ha azt mondanák, hogy nem lehetsz katona ha nem vagy beoltva (ez van pl az influenza elleni védőoltással). De most az van, hogy köteleznek rá, hogy katona maradj, épp csak a megélhetésed veszted el.

Igen gusztustalan módja a zsarolásnak. Mint a maffia.
Pont ilyenkor érdemelné meg ez a tetü bagázs, hogy lelépjen az állomány.

Nem szerelik le őket.

És aki belép valamilyen pártba?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 984
113
Na, itt ment vakvágányra az egész.
A vörösök megöltek mindenkit, akit csak akartak.



Új értelmet nyer a "védd a segged".





Igen gusztustalan módja a zsarolásnak. Mint a maffia.
Pont ilyenkor érdemelné meg ez a tetü bagázs, hogy lelépjen az állomány.



És aki belép valamilyen pártba?
vagy az állomány hogy olvassa el a hjt t amit eléraknak amikor felszerel és aláír nem csak odabbigyeszteni az álírást hogy elolvasta...
alap jogaid egyrészéről is lemondasz amikor felszerelsz...
az hogy az emberek többsége lusta olvasni mielött aláír nem a MH hülyesége hanem annak aki nem olvassa el mit is ír alá... és nem apróbetűs csak el kell olvasni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 641
77 593
113
A mai kedvenc képem.
270224371-4967060686714612-3767034330235719547-n.jpg
 
K

kamm

Guest
Nem tudom eldönteni a törzszászlós sír vagy röhög.

Az alsó lábszáron lévő zsebnek van bármilyen értelmes, hasznos funkciója?

Az ezredesen miért nincs maszk?

Ez a határ? Ha igen még mindíg maguknak veszik az emberek a mellényt?
Mi bánatnak cipelnek fegyvert, ha még tár sincs benne? Fizikai erőnlét miatt? Lassítani őket, mert túl gyorsan érnék utol a határsértőt?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 485
24 123
113
És erre mi szükségük, akkora a kereslet?
Nem vagyok közgazdász.


De: ()-ben a maximális darabszám
Osztrákoknál a saab105 kifut (40)
Németeknél a T38 nem is repül ki tudja mióta (46)
Nekünk is kellene
Spanyoloknál a C101 is a 80-as évek terméke (88)
Törökök is a gyártóval egyeztetnek, mondjuk ők helyi verziót akarnak
Szlovákok nemrég írtak alá valami papírt a gyártóval:

Szerintem ha eladnak 50-100db-ot akkor megéri akár itt összeszerelni és akár nagyjavító kapacitást is kiépíteni.
 
K

kamm

Guest
A Maróth-interju kapcsán: a 12 ezer milliárd forint az kb $37B, és mivel ott "hagyta abba a számolást", lesz az a vegen 13 ezer is, szóval számoljunk $40B.

Az 20 év alatt évi $2B, az teljes jelenlegi éves HM budzse... vajon arra gondolt avagy tényleg így megugrik majd a beszerzések szintje?
A kérdés a haderofejlesztes volt, szóval tényleg meg kellene ugrania... de akkor konkrétan mire?

Hol járunk most ebből az egetvero összegből, olvtarsak?
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 597
8 219
113
Nem vagyok közgazdász.


De: ()-ben a maximális darabszám
Osztrákoknál a saab105 kifut (40)
Németeknél a T38 nem is repül ki tudja mióta (46)
Nekünk is kellene
Spanyoloknál a C101 is a 80-as évek terméke (88)
Törökök is a gyártóval egyeztetnek, mondjuk ők helyi verziót akarnak
Szlovákok nemrég írtak alá valami papírt a gyártóval:

Szerintem ha eladnak 50-100db-ot akkor megéri akár itt összeszerelni és akár nagyjavító kapacitást is kiépíteni.
Hatha...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 579
46 645
113
épp csak a megélhetésed veszted el.
Ezt honnan vetted?
Már úgy is mindegy (98-99%-os átoltottság), de - úgy néz ki - a kormány tisztában volt vele, hogy a katona nem néz utána a jogainak. :rolleyes:

Nem TILOS a honvédségi jogviszony mellett másodállást vállalni. Különösen nem fizetés nélküli szabadság alatt. Kizárólag arra kell odafigyelni, hogy a más kereső tevékenységet be kell jelenteni az elöljárónak (általában engedély kérés, de van olyan is, hogy csak bejelenteni kell), és nem lehet a szolgálati jogviszonnyal összeférhetetlen a másodállás.
Értsd, ha elmész hegesztőnek, vagy a Mekibe szenvicskészítőnek, akkor a kutya nem köthet beléd. A fizetés nélküli alatt a Honvédség nem rendelkezik az időddel.
2012. évi CCV. törvény [ Hjt. (új) ], 81. §
Persze az elöljáró megtagadhatja az engedélyt, de ezzel alkotmányt sért! És erről elég gyorsan születne elmarasztaló döntés is.
@milagro -val erről sokat vitáztunk.
Az ő hisztije abból állt, hogy jogellenesen küldenek fizetés nélkülire. Pedig a kormányrendelet jogot ad rá. Viszont mondjuk egy tanár bármikor felmondhat, a fizetés nélküli alatt. A katona viszont nem teheti meg (illetve külön engedéllyel megteheti). A tanárnak van választási lehetősége, és azzal hogy akár kilépésre kényszerítik, azzal nem sérül az egzisztenciája, mert bármilyen oltásmentes állásba elmehet.
Szóval nekem ez egy elég könnyen nyerhető pernek tűnik. (és ehhez még jogi diplomám sincs! :cool:)
Annál is inkább problémás ez a helyzet a katonák esetén, ugyanis a fizetés nélküli szabadság miatt - az átmeneti időszak letelte után - megszűnik a munkavállaló társadalombiztosítása is. Ez pedig nem csak egzisztenciális, de az egészségügyi ellehetetlenítést is jelenthet.

Azért írtam mindezt le - annak ellenére, hogy én nagyon is a kötelező oltás mellett vagyok!!! -, hogy nem árt, ha a katona a jogaival is tisztában van, nem csak a kötelezettségeivel.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 963
91 770
113
A Maróth-interju kapcsán: a 12 ezer milliárd forint az kb $37B, és mivel ott "hagyta abba a számolást", lesz az a vegen 13 ezer is, szóval számoljunk $40B.

Az 20 év alatt évi $2B, az teljes jelenlegi éves HM budzse... vajon arra gondolt avagy tényleg így megugrik majd a beszerzések szintje?
A kérdés a haderofejlesztes volt, szóval tényleg meg kellene ugrania... de akkor konkrétan mire?

Hol járunk most ebből az egetvero összegből, olvtarsak?
Az idei teljes büdzsé $3B. Sztem $5B-re felviszik 2024-re. Tavalyelőtt még $2B se volt.

De sztem Maróth nem erről beszélt, hanem a haderőfejlesztési részéről, ami a teljes büdzsé harmada. Úgy már valóban necces, mert évi $6B kellene, azzal pedig a GDP 2% fölé csúsznánk.

Viszont ha ez az összeg legalább részben el van számolva védelmi ipari fejlesztésben, ami hoz is vissza pénzt és részben itthon is tartja a kiadások egy részét, már elérhető.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 641
77 593
113
Ezt honnan vetted?
Már úgy is mindegy (98-99%-os átoltottság), de - úgy néz ki - a kormány tisztában volt vele, hogy a katona nem néz utána a jogainak. :rolleyes:

Nem TILOS a honvédségi jogviszony mellett másodállást vállalni. Különösen nem fizetés nélküli szabadság alatt. Kizárólag arra kell odafigyelni, hogy a más kereső tevékenységet be kell jelenteni az elöljárónak (általában engedély kérés, de van olyan is, hogy csak bejelenteni kell), és nem lehet a szolgálati jogviszonnyal összeférhetetlen a másodállás.
Értsd, ha elmész hegesztőnek, vagy a Mekibe szenvicskészítőnek, akkor a kutya nem köthet beléd. A fizetés nélküli alatt a Honvédség nem rendelkezik az időddel.
2012. évi CCV. törvény [ Hjt. (új) ], 81. §
Persze az elöljáró megtagadhatja az engedélyt, de ezzel alkotmányt sért! És erről elég gyorsan születne elmarasztaló döntés is.
@milagro -val erről sokat vitáztunk.
Az ő hisztije abból állt, hogy jogellenesen küldenek fizetés nélkülire. Pedig a kormányrendelet jogot ad rá. Viszont mondjuk egy tanár bármikor felmondhat, a fizetés nélküli alatt. A katona viszont nem teheti meg (illetve külön engedéllyel megteheti). A tanárnak van választási lehetősége, és azzal hogy akár kilépésre kényszerítik, azzal nem sérül az egzisztenciája, mert bármilyen oltásmentes állásba elmehet.
Szóval nekem ez egy elég könnyen nyerhető pernek tűnik. (és ehhez még jogi diplomám sincs! :cool:)
Annál is inkább problémás ez a helyzet a katonák esetén, ugyanis a fizetés nélküli szabadság miatt - az átmeneti időszak letelte után - megszűnik a munkavállaló társadalombiztosítása is. Ez pedig nem csak egzisztenciális, de az egészségügyi ellehetetlenítést is jelenthet.

Azért írtam mindezt le - annak ellenére, hogy én nagyon is a kötelező oltás mellett vagyok!!! -, hogy nem árt, ha a katona a jogaival is tisztában van, nem csak a kötelezettségeivel.
Rosszul tudod! Nem bejelenteni kell, hanem kérvényezni és ha engedélyezik, akkor lehet csak másodállásod.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 579
46 645
113
Rosszul tudod! Nem bejelenteni kell, hanem kérvényezni és ha engedélyezik, akkor lehet csak másodállásod.
Miért, én mit írtam?
hogy a más kereső tevékenységet be kell jelenteni az elöljárónak (általában engedély kérés, de van olyan is, hogy csak bejelenteni kell), és nem lehet a szolgálati jogviszonnyal összeférhetetlen a másodállás.
Mellékeltem a pontos törvényi hátteret.
De le is írtam: Amennyiben nem engedélyezik, akkor alkotmánysértést követnek el - 2 okból is kifolyólag.