A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Örülök, hogy így látod ezért sem értem, ezt a "jobboldali fiatalok zászlóalja" ötleted...
Személy szerintem nagyon nem szívlelem a mostani kormányt (amellett hogy elismerem van pár erénye - pl. a Zrínyi-program), de halálát senkinek nem kívánom. Ez az ország ezer sebből vérzik - baromira nem kell ide még egy erőszakos belső konfliktus.
A demokrácia legnagyobb erénye hogy lehetővé teszi a forradalom és vérengzés nélküli politikai irányváltást, ami évszázadokon keresztül szinte sosem ment vér nélkül. Sokszor kevésbé hatékony, néha kicsit béna, de nem hal bele senki...

Eszembe nem jutott belpolitkai célokra katonai alakulat felállítása. A Waffen SS volt a példa, amit felhoztál. Nos, azok, mint írtam a háború folytán kerültek felállításra. Harctéri bevetésre szánták és alkalmazták őket. Himmler akarta hogy bizonyítsanak a harctéren, hogy a háború után legitim legyen továbbra is a szervezet. Mármint az SS. Tehát ne aggódj a gondolataimért. :)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 766
35 963
113
Eszembe nem jutott belpolitkai célokra katonai alakulat felállítása. A Waffen SS volt a példa, amit felhoztál. Nos, azok, mint írtam a háború folytán kerültek felállításra. Harctéri bevetésre szánták és alkalmazták őket. Himmler akarta hogy bizonyítsanak a harctéren, hogy a háború után legitim legyen továbbra is a szervezet. Mármint az SS. Tehát ne aggódj a gondolataimért. :)
Az első alakulataikat koncentrációs táborok őrségéből alakították (Totenkopfverbande) és bár tényleg többnyire a fronton harcolt, volt belbiztonsági feladatköre is (felkelések leverése).
Mivel jelenleg nincs háború, fölösleges ilyen zászlóaljakat alakítgatni - pláne politikai alapon. Elég rosszaemléke van az ilyeneknek - lásd munkásörség.
Ha valaki katonáskodni akar akkor menjen tartalékosnak, területvédelmisnek - ilyen értelemben az ötleted megvalósult.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 453
46 349
113
A megnevezés mögött álló ideológia sokat hozzátesz.
Közben Szarvas városa meg:
dd0.png
:cool:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 355
77 025
113
Az első alakulataikat koncentrációs táborok őrségéből alakították (Totenkopfverbande) és bár tényleg többnyire a fronton harcolt, volt belbiztonsági feladatköre is (felkelések leverése).
Mivel jelenleg nincs háború, fölösleges ilyen zászlóaljakat alakítgatni - pláne politikai alapon. Elég rosszaemléke van az ilyeneknek - lásd munkásörség.
Ha valaki katonáskodni akar akkor menjen tartalékosnak, területvédelmisnek - ilyen értelemben az ötleted megvalósult.
Minden hadseregnek van belbiztonsági feladata is, ezelól egyik hadsereg sem kivétel a világon. Az SS-nél meg a úgy a legegyszerűbb a szétválasztás, hogyha használjuk az SS és a Waffen SS kifejezéseket.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
BUÉK mindenkinek! :oops:

A Pesti Srácok egy újévi Maróth interjúval köszönt minket….
Még magam is olvasom, de tessék ;)
 

Watszon

Active Member
2021. június 9.
266
241
43
Kicsit tömény, de ütős !
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 394
113
Ők tudjuk kik??

2016-ban indítottuk el az egész haderőfejlesztést egy nagyon szűk grémiummal, és egy emblematikus tiszti karnak az irányításával. Az első két év gyakorlatilag a felkészülés időszaka volt.

Mekkora költség a haderőfejlesztés?

12 ezer milliárd forintnál hagytam abba a számolást.. Akkor azt mondtam a kollégáimnak, hogy innentől kezdve nem érdemes tovább számolni, hiszen 12 ezer milliárd olyan brutális összeg, amit, hogyha még 20 évre is osztunk el adott esetben egy fejlesztési folyamatban, akkor is rendkívül nagy megterhelés.

Fókuszt ide!!

A hadiipar tekintetében elsősorban német-francia vonalon maradunk, ugyanakkor meg kell említenünk más országokat is úgy mint Izraelt, Brazíliát, Svédországot, Angliát és Dél-Koreát..

Tehát hadiipar, ez nem egyenlő a fegyverbeszerzéssel. Vakszeg az USA, ezért hiányzik.

Német már van RM és néhány kézifegyvercég.

Német - francia Airbus.
Úgy gondolom francia vonalon még lesz vmi, annyira hasonló a hadiipari stratégia.

Izrael. Radar, drón, Spike.

Svéd, csak a Gripen, CG-t veszünk.

Brazil, Embraer. Itt ugye egy magyar céget már alapítottak, de még nem látom az iranyt.

Angol. Kicsit sötét ló, a MM kapcsán az önvezetéssel kapcsolatban lehet technológiai együttműködés a kiszivárgott infók szerint.

Dél - Korea. Passz. De rengeteg koreai befektetés zajlik Mo.n. Top 1 külföldi befeketetők voltak tavaly.

Aki hiányzik Szingapur, ezt már sztem elfeljthetjük.
 

Watszon

Active Member
2021. június 9.
266
241
43
Ők tudjuk kik??

2016-ban indítottuk el az egész haderőfejlesztést egy nagyon szűk grémiummal, és egy emblematikus tiszti karnak az irányításával. Az első két év gyakorlatilag a felkészülés időszaka volt.

Mekkora költség a haderőfejlesztés?

12 ezer milliárd forintnál hagytam abba a számolást.. Akkor azt mondtam a kollégáimnak, hogy innentől kezdve nem érdemes tovább számolni, hiszen 12 ezer milliárd olyan brutális összeg, amit, hogyha még 20 évre is osztunk el adott esetben egy fejlesztési folyamatban, akkor is rendkívül nagy megterhelés.

Fókuszt ide!!

A hadiipar tekintetében elsősorban német-francia vonalon maradunk, ugyanakkor meg kell említenünk más országokat is úgy mint Izraelt, Brazíliát, Svédországot, Angliát és Dél-Koreát..

Tehát hadiipar, ez nem egyenlő a fegyverbeszerzéssel. Vakszeg az USA, ezért hiányzik.

Német már van RM és néhány kézifegyvercég.

Német - francia Airbus.
Úgy gondolom francia vonalon még lesz vmi, annyira hasonló a hadiipari stratégia.

Izrael. Radar, drón, Spike.

Svéd, csak a Gripen, CG-t veszünk.

Brazil, Embraer. Itt ugye egy magyar céget már alapítottak, de még nem látom az iranyt.

Angol. Kicsit sötét ló, a MM kapcsán az önvezetéssel kapcsolatban lehet technológiai együttműködés a kiszivárgott infók szerint.

Dél - Korea. Passz. De rengeteg koreai befektetés zajlik Mo.n. Top 1 külföldi befeketetők voltak tavaly.

Aki hiányzik Szingapur, ezt már sztem elfeljthetjük.
Magyar Gépjárműipari Szövetség (MGSZ)
A Rábás Pintér I. ?
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Ők tudjuk kik??

2016-ban indítottuk el az egész haderőfejlesztést egy nagyon szűk grémiummal, és egy emblematikus tiszti karnak az irányításával. Az első két év gyakorlatilag a felkészülés időszaka volt.

Mekkora költség a haderőfejlesztés?

12 ezer milliárd forintnál hagytam abba a számolást.. Akkor azt mondtam a kollégáimnak, hogy innentől kezdve nem érdemes tovább számolni, hiszen 12 ezer milliárd olyan brutális összeg, amit, hogyha még 20 évre is osztunk el adott esetben egy fejlesztési folyamatban, akkor is rendkívül nagy megterhelés.

Fókuszt ide!!

A hadiipar tekintetében elsősorban német-francia vonalon maradunk, ugyanakkor meg kell említenünk más országokat is úgy mint Izraelt, Brazíliát, Svédországot, Angliát és Dél-Koreát..

Tehát hadiipar, ez nem egyenlő a fegyverbeszerzéssel. Vakszeg az USA, ezért hiányzik.

Német már van RM és néhány kézifegyvercég.

Német - francia Airbus.
Úgy gondolom francia vonalon még lesz vmi, annyira hasonló a hadiipari stratégia.

Izrael. Radar, drón, Spike.

Svéd, csak a Gripen, CG-t veszünk.

Brazil, Embraer. Itt ugye egy magyar céget már alapítottak, de még nem látom az iranyt.

Angol. Kicsit sötét ló, a MM kapcsán az önvezetéssel kapcsolatban lehet technológiai együttműködés a kiszivárgott infók szerint.

Dél - Korea. Passz. De rengeteg koreai befektetés zajlik Mo.n. Top 1 külföldi befeketetők voltak tavaly.

Aki hiányzik Szingapur, ezt már sztem elfeljthetjük.
Ami érdekesség szerintem:
12000 MRD+ a fejlesztés összege.
A Digitális Katona program nem lett sutba-dobva. Ez után élesedik a megvalósítási szakasz.

Bár Újév van nem karácsony, de azt hiszem ebbe az is benne van, hogy @krisss kap gatyát….
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 453
46 349
113
Ami érdekesség szerintem:
12000 MRD+ a fejlesztés összege.
A Digitális Katona program nem lett sutba-dobva. Ez után élesedik a megvalósítási szakasz.

Bár Újév van nem karácsony, de azt hiszem ebbe az is benne van, hogy @krisss kap gatyát….
Ez már volt kommunikálva, hogy a tavalyi (ugye már '22 van) évben jelentős megrendeléseket adtak le személyi felszerelésre, ami ugyan alap, de része a digit. katonának.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 260
120 032
113
Ami érdekesség szerintem:
12000 MRD+ a fejlesztés összege.
A Digitális Katona program nem lett sutba-dobva. Ez után élesedik a megvalósítási szakasz.

Bár Újév van nem karácsony, de azt hiszem ebbe az is benne van, hogy @krisss kap gatyát….
Hallottunk ilyet sokszor, addig választás meg egy gazdasági világválság is bejátszik.
És ha a part szakad és nincsen pénz akkor ez lesz először lehúzva mint mindig.