A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Ezt a vontatottat én sem értem: Gidránra vagy valamilyen 4x4-es alapra lehetett volna aknavetőt tenni...
A Gidránok elcsúsztatása is fura - mintha pénzforrás szűkülne...
Jó, de akkor is kórusban nevettek rajtam itt, mikor már több hónapja mondogatom, hogy árva garas sincs az államkasszában, (minden hitelből megy). Egy dolog, hogy mit mondanak, meg mi a valódi helyzet. Az életem nagy részét költségvetéssel töltöttem, így SAJNOS rálátok. Ráadásul nem hiszek benne, hogy a 2%-os kötelezettséget a következő években túl komolyan fogják venni, illetve az is egy technika, hogy milyen költségeket lehet itt elszámolni, ez az egyetlen mozgástér (sajnos pénzügyileg és nem a honvédelem fejlesztésének irányába).
Egyébként BUÉK Mindenkinek!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Mielőtt sikítófrászt kapna mindenki a vontatott aknavető miatt.
Azt később is rá lehet pakolni bármire

Ja, ezt fel lehet pakolni bármire. Igaz. Még egy háborús Sd.kfz 251-re is. De azt az istenverte gatyát vegyék már meg neked !!!

599_rd.jpg
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 346
35 191
113
Ők tudjuk kik??

2016-ban indítottuk el az egész haderőfejlesztést egy nagyon szűk grémiummal, és egy emblematikus tiszti karnak az irányításával. Az első két év gyakorlatilag a felkészülés időszaka volt.

Mekkora költség a haderőfejlesztés?

12 ezer milliárd forintnál hagytam abba a számolást.. Akkor azt mondtam a kollégáimnak, hogy innentől kezdve nem érdemes tovább számolni, hiszen 12 ezer milliárd olyan brutális összeg, amit, hogyha még 20 évre is osztunk el adott esetben egy fejlesztési folyamatban, akkor is rendkívül nagy megterhelés.

Fókuszt ide!!

A hadiipar tekintetében elsősorban német-francia vonalon maradunk, ugyanakkor meg kell említenünk más országokat is úgy mint Izraelt, Brazíliát, Svédországot, Angliát és Dél-Koreát..

Tehát hadiipar, ez nem egyenlő a fegyverbeszerzéssel. Vakszeg az USA, ezért hiányzik.

Német már van RM és néhány kézifegyvercég.

Német - francia Airbus.
Úgy gondolom francia vonalon még lesz vmi, annyira hasonló a hadiipari stratégia.

Izrael. Radar, drón, Spike.

Svéd, csak a Gripen, CG-t veszünk.

Brazil, Embraer. Itt ugye egy magyar céget már alapítottak, de még nem látom az iranyt.

Angol. Kicsit sötét ló, a MM kapcsán az önvezetéssel kapcsolatban lehet technológiai együttműködés a kiszivárgott infók szerint.
Angolok sok alrendszer szállítanak Gripenbe, KC-390-be, "önálló" fegyvereik, fegyverrendszereik nem igazán vannak...

Dél - Korea. Passz. De rengeteg koreai befektetés zajlik Mo.n. Top 1 külföldi befeketetők voltak tavaly.
M3 kétéltű - :)

Aki hiányzik Szingapur, ezt már sztem elfeljthetjük.
Onnan mi is jön?

Jó összefoglaló, köszi!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Angolok sok alrendszer szállítanak Gripenbe, KC-390-be, "önálló" fegyvereik, fegyverrendszereik nem igazán vannak...


M3 kétéltű - :)


Onnan mi is jön?
Valszeg semmi, mert kimaradt. Olvass vissza 2020 október 14. :D
Szijjártó Szingapúr. Autoipar, űripar, hadiipar. Délután lesz erről vmi tájékoztató. Mármint szingapúri idő szerint. :)

Ez sztem a Hirtenbergerhez kapcsolódó egyeztetés lesz. 120-as aknavetőhöz kapcsolódóan van Szingapúrral közös fejlesztés. Ez ma már magyar-szingapúri közös projekt.:cool:
ST_Engineering_and_Hirtenberger_will_offer_120mm_mortar_system_to_Europe_925_001.jpg


Viszont nem akarom az ördögöt a falra festeni, de ha Szíjjártó is viszi a hadiipari témát, akkor a múlt heti kazah látogatása növeli a Mbombe esélyeit. :p
Ugye ott próbálták beinditani a sorozatgyártást. Lehet elhozzuk, ha ott befürödtek?
1l-image-148.jpg
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Szijjártó Szingapúr. Autoipar, űripar, hadiipar. Délután lesz erről vmi tájékoztató. Mármint szingapúri idő szerint. :)

Ez sztem a Hirtenbergerhez kapcsolódó egyeztetés lesz. 120-as aknavetőhöz kapcsolódóan van Szingapúrral közös fejlesztés. Ez ma már magyar-szingapúri közös projekt.:cool:
ST_Engineering_and_Hirtenberger_will_offer_120mm_mortar_system_to_Europe_925_001.jpg


Viszont nem akarom az ördögöt a falra festeni, de ha Szíjjártó is viszi a hadiipari témát, akkor a múlt heti kazah látogatása növeli a Mbombe esélyeit. :p
Ugye ott próbálták beinditani a sorozatgyártást. Lehet elhozzuk, ha ott befürödtek?
1l-image-148.jpg
Kizárt...!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Lehet ez utóbbi nélkül az előbbi sem finanszírozható. Maróth a fenti interjúban erre célzott. És van benne logika.
Én kezdem teljesen úgy látni már a dolgot, hogy elértük azt a pontot amikor az iparfejlesztés a haderőfejlesztés fejére nőtt és a rövid-közép távon a működő képességek kialakításának rovására megy.