[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 2361

Guest
Miért is igazol? Ez nem butaság. Ez egy karrier döntés és egy politikai kinyilatkoztatás. Szerinted butaság csapatjátékosnak lenni? Szerinted butaság kifelé összezárni egy valamilyen közösségnek?

Nem feltétlen értek egyet vele, hogy a karriert és pozíciót választotta az elvei helyett (és nem is vagyok a helyzetében)(ugyanis közel sem biztos az sem, hogy feladta azért, mert egyelőre takarékra veszi aktivizmusát a más témákban hetékony együttműködésért), de ez nem mond semmit a kognitív képességeiről. Sőt. (és nem is vagyok a helyzetében)

Gondolom ha egy cég szóvivője felolvassa a cég hivatalos álláspontját, akkor te őt is butának tartod, lehülyézed, és talán azt is gondolod, hogy szükségszerűen az a magánvéleménye is, mint amit felolvasott a fizetéséért. Így a "konteózásod" is jól kontextusba került.
nekem az elvek vannak az elso helyen.
nem valtoztasuk a szavunkat minden 5 percbe meg hazudtoljuk le sajat magunkat,

birt volna kitartani az melett amit gondol ugy is ha egy masik csapatba kerul.
vagy mindenhol bologato birkak kellenek? minden aron? semmi mas nem fontos mostmar?
akor baszak be a parlamentet mindenhol vilagszerte egy rakas igazi birkaval, ugyan az lesz a vegeredmeny, de sokkal olcsobb lesz nekunk adofizetoknek.

fel europa vonyekol a szolas szabadsagrol, aztan meg azok is, akik azt ordibaljak az ellenkezott csinaljak.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Nyugaton elvileg egy véletlen rossz bankkártyával fizetett reggeliért lemond a miniszter, ahhoz képest már nem aprópénz ez se. (Egy számítógép ára, amúgy valóban az)
Nyilván nem mond le senki sem ilyen apróság miatt, csak ezt mondják a közvéleménynek. Ilyenkor mindig valami más van a háttérben. :rolleyes:
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
nekem az elvek vannak az elso helyen.
nem valtoztasuk a szavunkat minden 5 percbe meg hazudtoljuk le sajat magunkat,

birt volna kitartani az melett amit gondol ugy is ha egy masik csapatba kerul.
vagy mindenhol bologato birkak kellenek? minden aron? semmi mas nem fontos mostmar?
akor baszak be a parlamentet mindenhol vilagszerte egy rakas igazi birkaval, ugyan az lesz a vegeredmeny, de sokkal olcsobb lesz nekunk adofizetoknek.

fel europa vonyekol a szolas szabadsagrol, aztan meg azok is, akik azt ordibaljak az ellenkezott csinaljak.
Oké. Akkor mégegyszer: Erkölcsösség/elvhűség, és okosság/butaság mióta vannak ugyanazon a tengelyen?

A demokráciát értem, hogy nem bírod, de annak semmi köze a politikusok intelligenciájához.

Egyébiránt amit mondasz, azt lehet olvasni a Mein Kampfban is...
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 658
12 346
113
Oké. Akkor mégegyszer: Erkölcsösség/elvhűség, és okosság/butaság mióta vannak ugyanazon a tengelyen?

A demokráciát értem, hogy nem bírod, de annak semmi köze a politikusok intelligenciájához.

Egyébiránt amit mondasz, azt lehet olvasni a Mein Kampfban is...
Azért ezt én nem nézném ilyen sarkosan.
Teljesen elméleti síkon, nem a jelen kontextusban, az elvhűség szerintem igenis emberi érték.

Az, hogy mikor kezdünk megalkudni a saját belső meggyőződésünkkel, mindig egy másik, erősebb elv hatására alakul ki.
Ez a megalkuvás azonban erkölcstelen, ha egy gyengébb érv hatására következik be.
Amit a fenti példában látunk az az én szememben az emberi élet védelmének elvének eldobása és az egyén szabadságának elvéért.
És mivel a szememben az emberi élet védelme a legmagasabb elv, bármi mást ez elé helyezni erkölcstelen.
Az ilyenformán erkölcstelenné vált politikus lehet rövid távon és szűk kontextusban okos, de hosszú távon és a széles társadalmi kontextust tekintve valóban buta.
Ez nem demokrácia kérdés, mivel a demokrácia és az erkölcs nem szinonímái egymásnak.

A Mein Kampf-ot ne keverük ide, mivel egyrészt irreleváns @altx mondanivalójával kapcsolatban, másrészt elvszerűségében is önellentmondó egy csomó helyen, a megvalósításról nem is beszélve.

A politikai intelligencia nem csak arról szól, hogy egy kitűzött célt bármekkora erkölcsi kacskaringók árán képes egy politikus elérni, hanem arról is, hogy mindeközben tud-e annyira erkölcsös maradni vagy annak látszani az oda vezető úton, hogy ne értéktelenítse el magát a célt az oda vezető út vállalhatatlansága.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Azért ezt én nem nézném ilyen sarkosan.
Teljesen elméleti síkon, nem a jelen kontextusban, az elvhűség szerintem igenis emberi érték.

Az, hogy mikor kezdünk megalkudni a saját belső meggyőződésünkkel, mindig egy másik, erősebb elv hatására alakul ki.
Ez a megalkuvás azonban erkölcstelen, ha egy gyengébb érv hatására következik be.
Amit a fenti példában látunk az az én szememben az emberi élet védelmének elvének eldobása és az egyén szabadságának elvéért.
És mivel a szememben az emberi élet védelme a legmagasabb elv, bármi mást ez elé helyezni erkölcstelen.
Az ilyenformán erkölcstelenné vált politikus lehet rövid távon és szűk kontextusban okos, de hosszú távon és a széles társadalmi kontextust tekintve valóban buta.
Ez nem demokrácia kérdés, mivel a demokrácia és az erkölcs nem szinonímái egymásnak.

A Mein Kampf-ot ne keverük ide, mivel egyrészt irreleváns @altx mondanivalójával kapcsolatban, másrészt elvszerűségében is önellentmondó egy csomó helyen, a megvalósításról nem is beszélve.

A politikai intelligencia nem csak arról szól, hogy egy kitűzött célt bármekkora erkölcsi kacskaringók árán képes egy politikus elérni, hanem arról is, hogy mindeközben tud-e annyira erkölcsös maradni vagy annak látszani az oda vezető úton, hogy ne értéktelenítse el magát a célt az oda vezető út vállalhatatlansága.
Csak megint az erkölcsről megy a vita, de az eredeti kijelentés az volt, hogy a politikusok butábbak mint az átlag, például a hölgy. Ez pediglen a mélyállam jellegű szerveződések elleni érv akart lenni...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 658
12 346
113
Csak megint az erkölcsről megy a vita, de az eredeti kijelentés az volt, hogy a politikusok butábbak mint az átlag, például a hölgy. Ez pediglen a mélyállam jellegű szerveződések elleni érv akart lenni...
Azzal én sem értek egyet, hogy a politikusok butábbak, mint az átlag, mivel az átlagról is elég élményem és elég rossz véleményem van. :)
Az viszont tény, hogy a politikusok szellemi képességei alapján is fel lehet rajzolni a Gauss görbét, szóval érdekes játék lenne ezt ráilleszteni a társadalom szellemi képességeiről rajzolt Gauss görbére.
[naívan]Valószínűsítem (csak az iskolázottság arányát véve alapul), hogy a görbe csúcspontja a politikusok esetében valószínűleg valamelyest az "okos" irányba tolódna el a társadalmi görbe csúcspontjához képest.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Roberta Metsola a jövőben felhagy abortuszellenes nézeteivel, miután az Európai Néppárt (EPP) jelöltjeként megválasztották az Európai Parlament (EP) elnökének. A 43 éves, négygyermekes anya korábban ellenezte a terhességmegszakítást, az Euronewsnak adott interjúban azonban most azt mondta, immár az EP többségi álláspontját képviseli majd.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/238800/
Európai Néppárt...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Nem nagyon szeretek ezzel foglalkozni, de Oroszország ugyanebben a helyzetben van. Ne tévesszen meg az, hogy most éppen irgalmatlan mennyiségű pénzzel a szőnyeg alá van söpörve a probléma.
Az orosz társadalomból előbb nézem ki, hogy "felveszi a kesztyűt", mint egy nyugatiból. Nálunk is vannak gondok a gyerekcsínyek körül ugye... van ahol a helyi polgármester családját támadják meg a saját otthonukban
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Csak megint az erkölcsről megy a vita, de az eredeti kijelentés az volt, hogy a politikusok butábbak mint az átlag, például a hölgy. Ez pediglen a mélyállam jellegű szerveződések elleni érv akart lenni...
kihagytad a szot hogy lehet.
nem mondtam hogy mindegyik politikus buta, hanem hogy van koztuk olyan is aki butabb az atlagtol.
es ezt mint olyan konteksztusba helyeztem hogy mar hanyok atol amikor olvasom hogy a politikusok valami szuper emberek, az isten hozta oket, amit csak csinalnak mint jo, az elet igazi sakk mesterei.

ertem en hogy az emberek szeretnek konteozni, meg hulyesegeket bekepzelni, de azert vmi hatar kell hogy legyen.
nezd meg az atlagos politikust a vilagon hogy viselkedik, milyen donteseket hoz es rajosz hogy nincs bennuk semmi foldonkivuli.
ha ezek mindent jol csinalnanak, soha semmi gond nem lenne,a polgarok akik rajuk szavaznak jol elnenek stb.

de mi mit lattunk?
veszekedeseket, haborukat, kozpenz elrablasat, napi hazudozast, a vilag legtobb orszagaban meg a polgarok egy nagy reteget ami totalis nyomorban el es ne soroljam tovabb...

az hogy jott le az hogy nem birom a demokraciat?
hat epp az, hogy valaki (pl ez a csaj) marad a elotti velemenyenel ha csatlakozik egy masik parthoz kellene hogy legyen a demokracia jele abban a partban!
ha te valami miatt kampanyolsz, es radszolnak hogy azt mostmar nem lehet, az micsoda?
hat biztos hogy nem demokracia jele, inkabb main kampfot arra kellene odakepzelned, nem pedig arra amit en irtam.

most akor szerinted a politikus aki ugy valtoztassa a velemenyet ahogy a szel fuj, hulyet csinal az orszagbol/szavazoibol/polgarokbol ( peldanak ez a csaj ha kapot valamikor szavazatot, epp az miatt kapta amit most letagadot) ha abbol szemelyes haszna lehet, "pragmatikus es okos" ?


es igen, az elvhuseg az en szemeben ertek, meghozza nagyon fontos.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Az orosz társadalomból előbb nézem ki, hogy "felveszi a kesztyűt", mint egy nyugatiból. Nálunk is vannak gondok a gyerekcsínyek körül ugye... van ahol a helyi polgármester családját támadják meg a saját otthonukban
Ott is sokkal nagyobb gondok vannak ennél. Náluk egyszer már kibújt a szög a zsákból. A Főnök is egyre öregebb, a láthatáron nincs senki, közben a nép jelentős részének a pöcke tele van azzal, hogy a pénzük jelentős része arra megy el, hogy magasan tartsák a gyarmat vagy onnan származó emberek életszínvonalát és emiatt ne nagyon akarjanak semmit. Ugyanakkor vannak külső tényezők is, nyílt titok, hogy SA könyékig turkál a puncsos tálban.
Nem akarom itt a biztpol szakértőt játszani, de nekem baromi furcsa, hogy itt rengetegen valamiféle biztonságos menedékként tekintenek Oroszországra, miközben nagyon vastagon benne van a pakliban, hogy az elsők között lesz ebből nagyon komoly problémájuk.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
kihagytad a szot hogy lehet.
nem mondtam hogy mindegyik politikus buta, hanem hogy van koztuk olyan is aki butabb az atlagtol.
es ezt mint olyan konteksztusba helyeztem hogy mar hanyok atol amikor olvasom hogy a politikusok valami szuper emberek, az isten hozta oket, amit csak csinalnak mint jo, az elet igazi sakk mesterei.

ertem en hogy az emberek szeretnek konteozni, meg hulyesegeket bekepzelni, de azert vmi hatar kell hogy legyen.
nezd meg az atlagos politikust a vilagon hogy viselkedik, milyen donteseket hoz es rajosz hogy nincs bennuk semmi foldonkivuli.
ha ezek mindent jol csinalnanak, soha semmi gond nem lenne,a polgarok akik rajuk szavaznak jol elnenek stb.

de mi mit lattunk?
veszekedeseket, haborukat, kozpenz elrablasat, napi hazudozast, a vilag legtobb orszagaban meg a polgarok egy nagy reteget ami totalis nyomorban el es ne soroljam tovabb...

az hogy jott le az hogy nem birom a demokraciat?
hat epp az, hogy valaki (pl ez a csaj) marad a elotti velemenyenel ha csatlakozik egy masik parthoz kellene hogy legyen a demokracia jele abban a partban!
ha te valami miatt kampanyolsz, es radszolnak hogy azt mostmar nem lehet, az micsoda?
hat biztos hogy nem demokracia jele, inkabb main kampfot arra kellene odakepzelned, nem pedig arra amit en irtam.

most akor szerinted a politikus aki ugy valtoztassa a velemenyet ahogy a szel fuj, hulyet csinal az orszagbol/szavazoibol/polgarokbol ( peldanak ez a csaj ha kapot valamikor szavazatot, epp az miatt kapta amit most letagadot) ha abbol szemelyes haszna lehet, "pragmatikus es okos" ?


es igen, az elvhuseg az en szemeben ertek, meghozza nagyon fontos.
Senki nem mondta, hogy szuperemberek, tolod a szalmabábbot megint, 4x is. Újra ugyanazt a kört futod. Nincs kedvem mindent visszaidézgetni. Unalmas.

Igazad van, konteós vagyok, imádom a politikusokat mert zseniálisak. Nincs mélyállam, az, hogy még egy szaros általános iskolában is államokon és törvényváltoztatásokon átívelő beágyazott embereket látok az hallucináció. Nyertél.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
itt katonai dronrol beszelnek a sved ujsagirok, vmi 2 meteres hosszu szarnyakrol irnak..

az nem lehet a greenpeace

Nem tudom, nem voltam ott, nem lattam. Vegulis gondjuk, meg nem tortent semmi sem. Ebbol az kovetkezik hogy hirveres miatt kuldtek oda. De lehet tenyleg Putyin volt tengeralattjarorol...