[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Érdekes volt őket nézni.

Teljesen más világ. Van valami ősi, szittya, maszkulin brutalitás még ebben a zenében - táncban is. Mellé kell tenni mondjuk kontrasztnak Justin Biebert és azt a generációt! Tudom hogy sarkítok, de mikor összevetem a két kultúrát, hogy az egyik őrzi a vadságát, a keménységét, a másik meg "Sorry-kat" röpít a slágerlisták élére, őszintén bár nem vagyok vallásos, lassan imádkozni fogok érte hogy SOHA ne kelljen velük harcolnunk, mert ezek a népek megesznek minket élve mentalitásban!
Én nagyon szeretem a kaukázusi népek népzenéjét/táncát....

 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
Az ausztrálok is angolszászok ,tehát rájuk is vonatkozik, hogy buták.
Azért szerintem itt Európában se sokan vannak, akik fejből fel tudják sorolni az összes ausztrál szövetségi államot. Én se tudom, pedig én még jártam is ott, talán kettőig ha eljutnék. Mondjuk az is igaz, hogy pont erre találták ki Google-t meg a Wikipédiát.
 
  • Tetszik
Reactions: boki

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 689
55 811
113
Szerintem az orosz gáz embargózása fel sem fog merülni. Az egy dolog, hogy németeknek ez nem érdekük de meg lehet nézni mit nyilatkoztak az olaszok:

Draghi azt mondta a szankciók nem érinthetik az energia szektort. Olaszoknak még csak az hiányzik, hogy a nagyjából prosperáló Észak olasz ipar behaljon a gázhiány miatt… ők már így is késélen táncolnak és ha ők bedőlnek dől velük az euró meg valószínű az egész EU integráció is. Tudják ezt az Oroszok is… meg is ígérték, hogy tudják növelni a gázszállításokat, Putyin most hívta meg Draghit:

Az hogy az oroszoktól nem jön gáz nem opció. Az összes még prosperáló európai ipar övezet úgy halna be, hogy öröm lenne nézni.. mindez akkor mikor épp kezdenénk felállni a COVID-ból.
Éppen azért szelektivan le kellene zárni a gâzcsapot, ezzel megosztva az EU/ Nato frontot.
Ha már szankcióznak, akkor legyenek felèjük is szankciók.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 075
54 370
113

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 741
3 906
113

Egyhangú uniós döntés a szankciókról​

„Nagyon fognak fájni” az Európai Unió 27 tagországa által egyhangúlag elfogadott szankciók – harangozta be az uniós elnökséget betöltő francia külügyminiszter. Jean Yves Le Drian „törvénytelennek” nevezte a szakadár „népköztársaságok” Moszkva által történő elismerését.

A beutazási tilalom és az unióban őrzött vagyonok befagyasztása Josep Borrell, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője szerint az orosz katonai, üzleti élet és a Kreml-párti propagandamédia 27 vezetőjére; a javaslatot előterjesztő 11 képviselőre, továbbá az indítványt megszavazó 351 képviselőre, aki megszavazta a szakadár területek elismerését; a kelet-ukrajnai orosz „békefenntartó” csapatok katonai vezetőire és azokra a bankokra terjed ki, amelyek finanszírozzák az orosz katonai műveleteket.



Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter üdvözölte a berlini szankciót, Jarosław Kaczyński lengyel miniszterelnök-helyettes keményebb német fellépést várt.

Dmitrij Medvegyev volt orosz elnök és kormányfő, az Oroszországi Föderáció Biztonsági Tanácsának elnökhelyettese szerint a döntés árát az európaiak fogják megfizetni.

„Üdvözöljük az új világban, ahol az európaiak hamarosan 2000 eurót fognak fizetni a gáz köbméteréért!” – tweetelte.
Én azt nem értem, miért törvénytelen bárkit vagy bármit elismerni? Lehet öreg vagyok. :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 958
82 064
113
Azért szerintem itt Európában se sokan vannak, akik fejből fel tudják sorolni az összes ausztrál szövetségi államot. Én se tudom, pedig én még jártam is ott, talán kettőig ha eljutnék. Mondjuk az is igaz, hogy pont erre találták ki Google-t meg a Wikipédiát.
Mi meg az amerikai történelmet, földrajzt is tanultuk igen részletesen 5. osztályban(általános iskola) :)
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
A helyzet az,hogy mi itt keleten nekik az emberiség legalja vagyunk. Szintén a belgák is így vannak vele. Ezt személyesen tudom,és beszéltem át belga barátaimmal. Még 25 évvel ezelőtt,és valószínű,hogy a nézet azóta sem sokat változott. Ennek az akkori vasfüggöny propaganda az oka. Mi itt emberevő barbár keletiek vagyunk nekik. Az egész volt keleti blokk is. Egy feka niggert sokkal többre becsültek.. szerintem most is...
Amerikából jött egy tanárnő angol nyelvi lektornak egy gimnáziumba, ide szép hazánkba. Meg volt döbbenve hogy itt van a lakásokba meleg víz, távfűtés meg WC. Neki azt mondták hogy Primitíviába megy.
Mellesleg gyerekkora óta egy lakókocsiparkban élt.
A brazílból jött cserediák ugyan így meglepődött.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
Az ukrán légierő tulajdonképpen egy repülő roncstelep, ezért egy NATO által kikényszerített no-fly zone elvi lehetősége már bennem is felmerült. A rakétás légvédelmük mondjuk azért messze nem áll ilyen szarul, van ott többé-kevésbé karbantartott és alapvetően megfelelő számú S-300V (SA-12), S-300PT/PS (SA-10), Osa (SA-8), Tor (SA-15), Tunguzka (SA-19), Buk-M1 (SA-11) meg felújított Kub (SA-6) illetve Pecsora (SA-3) is.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 533
25 574
113
Tegnap kb 30 Alligátor és Krokodíl települt a Gomel régióba

Vah6fEmdAXk.jpg
Azt, hogy a régió merre van, gondolom sokan nem tudják fejből, akár Kamcstkán is lehetne.

"A Gomeli vagy Homeli terület Fehéroroszország közigazgatási egysége, az ország délkeleti részét foglalja el."

 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
1 Részben K nagy gáz lehet belőle, mert onnantól az egész NATOval hadban állhat Oroszország
2 Ha a NATO csinál egy demonstratív "felvonulást" Ukrajna légterében +SZ-400/500 4-600 km operational range, hmmm szóval céllövölde lesz és meg tud szabadulni a NATO légierő színe-javától egy csapásra? - add uram, hogy ne ez legyen a terv...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 689
55 811
113
Érdekes volt őket nézni.

Teljesen más világ. Van valami ősi, szittya, maszkulin brutalitás még ebben a zenében - táncban is. Mellé kell tenni mondjuk kontrasztnak Justin Biebert és azt a generációt! Tudom hogy sarkítok, de mikor összevetem a két kultúrát, hogy az egyik őrzi a vadságát, a keménységét, a másik meg "Sorry-kat" röpít a slágerlisták élére, őszintén bár nem vagyok vallásos, lassan imádkozni fogok érte hogy SOHA ne kelljen velük harcolnunk, mert ezek a népek megesznek minket élve mentalitásban!
Nehezen elképzelhetö, hogy kételyeik vannak a felöl, hogy mi az identitâsuk, a nemük ès hogyan kell megszólitani öket. :)
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Az ukrán légierő tulajdonképpen egy repülő roncstelep, ezért egy NATO által kikényszerített no-fly zone elvi lehetősége már bennem is felmerült. A rakétás légvédelmük mondjuk azért messze nem áll ilyen szarul, van ott többé-kevésbé karbantartott és alapvetően megfelelő számú S-300V (SA-12), S-300PT/PS (SA-10), Osa (SA-8), Tor (SA-15), Tunguzka (SA-19), Buk-M1 (SA-11) meg felújított Kub (SA-6) illetve Pecsora (SA-3) is.
És mivel kényszerítik ki? :) Mire hivatkoznak? Mert nekik még annyi hivatkozási alapjuk sincs, mint az oroszoknak...
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Wilson