[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 832
113
Zelenszkij péntek hajnalban videobeszédében azt mondta, hogy Oroszország „első számú célpontnak” nevezte ki és a jelentések szerint családja a második helyen áll az ország elleni folyamatos támadásban, míg ő Kijevben maradt, családját egy ismeretlen helyre költöztették.

https://www.foxnews.com/world/zelenskyy-russia-target-number-1
Szerintem, őt akarják kiiktatni. Utána megjelenik Janukovics, mint Paulus Nürnberben. :) Aztán mivel megpuccdolták, hiv. ő az elnök.
 
  • Tetszik
Reactions: 434 Hungaria
W

Wilson

Guest

Február 25-én reggel támadás Kijev ellen cirkálórakétákkal​


Körülbelül 4 óra 30 perckor legalább három rakétatámadás érkezett a Darnytska tér és Pozdnyakov környékére.

Lehetséges, hogy a légvédelem lelőtt egy repülőgépet, egy UAV-t vagy egy cirkáló rakétát.

, valamint Obolonnál három óra körül robbanások hallatszottak Gostomel környékéről.



Február 25-én hajnali 4 órakor két robbanást hallottak Kijev különböző területein. Anton Gerascsenko belügyminiszter tanácsadója elmondta, hogy lelőttek egy ellenséges drónt, az esés következtében tűz ütött ki egy kilencemeletes épületben.

Hajnali 4 óra körül két erős robbanás hallatszott a központban, Korcsevaty környékén, Osokorki és Nivki településeken. Azt is hallhatta, hogyan működik a repülés.

"A hadműveleti információk szerint az ukrán légvédelmi erők lelőttek egy ellenséges repülőgépet, amely lezuhant a Darnyickij negyedben, a Koshitsia utca 7a. szám alatti ház közelében" - mondta Anton Gerascsenko a Telegram csatornán.

Azt is elmondta, hogy a drón lezuhanása következtében tűz ütött ki Kijevben, a st. Koshytsa, 7 a. A helyszínen egy repülőgép-alkatrészt találtak.

"Egy 9 emeletes lakóépület ég. A 4-től a 9. emeletig. A mentők oltják. Valószínűleg sok az áldozat a civil lakosság körében!" - hangsúlyozta Gerascsenko.







6490810_900.jpg


Ezt követően az Állami Sürgősségi Szolgálat is megerősítette az információt.

„Körülbelül 04:20-kor az utcán. emeletek) utólagos leégéssel, megsemmisülés veszélye áll fenn. A Sürgősségi Szolgálattól 11 egység felszerelést vontak be” – közölte az Állami Sürgősségi Szolgálat.
Update : Valószínűleg Kalibr cirkálórakéta volt...
Colonelcassad
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Mi a helyzet? Röviden. Kb. Éjjel 00:00 órához képest? A híd volt az utolsó amit olvastam, hogy bumm.
Kijevet találat érte, lelőttek valami légijárművet (még nem 100%, hogy ki, mit), annak a darabjai is látványosan potyogtak. Harckocsi előrenyomulás észak-nyugati irányból és Kelet felől Kijev irányába, illetve feltételezhetően Szumit körbe akarják zárni (legalábbis egy oszlop olyan irányba közlekedett (lásd korábbi linkelt ábra). Zelenszki meg reggel beszédet mondott, hogy ő az elsődleges célpont.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Akkor biztos, hogy nem ugyanazt a filmet nézzük... :D
Nekem is úgy tűnik, hogy igen sokat hibáznak az oroszok!

Teljesen olyan benyomásom van, hogy bár érthető okokból finoman próbálják megoldani ezt az egész helyzetet, a lehető legkisebb járulékos civil/infrastrukturális veszteséget okozva, viszont ez így arcvesztés lesz nekik még akkor is ha valahogy kín keservesen elérik a céljaikat.

A légi fölény egyértelműen NINCS meg nekik, Szu-25/Szu-24/Mig-29 videók vannak fent ahogy támadják az orosz csapatokat. Nyilván való a tegnap kora reggeli első hírek nem voltak valósak, hogy lefejezték a teljes ukrán légvédelmet, légierőt, s nem csak az orosz szárazföldi egységeket támadja az ukrán légierő, hanem orosz légi eszközök is kerültek veszteséglistára.

Nem olyan sima ez, mint tegnap reggel jöttek a hírek elsőre, hogy hatalmas orosz fölény, ukrán bénultság, zavaradottság, fejvesztve menekülés van vakon, minden szétlőve, és bokáig le van tolva az ukrán gatya...

Szerintem Putyin komolyan elhitte, hogy HA bevonulnak kb. könnyű lövészekkel, az ukrán nép majd azonnal melléjük áll mindenhol, és közös erővel felhúzzák a fára a jelenlegi ukrán kormányt, mert szinte várja a többség hogy "felszabadítsák" a mostani rezsim alól az országot.

Nagyon úgy néz ki, nem így történt, s bár jól haladnak délen, keleten és Északon én ezt nagyon nyögve nyelősnek látom eddig, ebbe akár otthon is belebukhat Putyin, szerintem hosszú regnálása alatt most lépte el magát a legjobban!

Kíváncsi vagyok a folytatásra, de a legfontosabb hogy minden elesett áldozatért kár...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113

Február 25-én reggel támadás Kijev ellen cirkálórakétákkal​


Körülbelül 4 óra 30 perckor legalább három rakétatámadás érkezett a Darnytska tér és Pozdnyakov környékére.

Lehetséges, hogy a légvédelem lelőtt egy repülőgépet, egy UAV-t vagy egy cirkáló rakétát.

, valamint Obolonnál három óra körül robbanások hallatszottak Gostomel környékéről.



Február 25-én hajnali 4 órakor két robbanást hallottak Kijev különböző területein. Anton Gerascsenko belügyminiszter tanácsadója elmondta, hogy lelőttek egy ellenséges drónt, az esés következtében tűz ütött ki egy kilencemeletes épületben.

Hajnali 4 óra körül két erős robbanás hallatszott a központban, Korcsevaty környékén, Osokorki és Nivki településeken. Azt is hallhatta, hogyan működik a repülés.

"A hadműveleti információk szerint az ukrán légvédelmi erők lelőttek egy ellenséges repülőgépet, amely lezuhant a Darnyickij negyedben, a Koshitsia utca 7a. szám alatti ház közelében" - mondta Anton Gerascsenko a Telegram csatornán.

Azt is elmondta, hogy a drón lezuhanása következtében tűz ütött ki Kijevben, a st. Koshytsa, 7 a. A helyszínen egy repülőgép-alkatrészt találtak.

"Egy 9 emeletes lakóépület ég. A 4-től a 9. emeletig. A mentők oltják. Valószínűleg sok az áldozat a civil lakosság körében!" - hangsúlyozta Gerascsenko.







6490810_900.jpg


Ezt követően az Állami Sürgősségi Szolgálat is megerősítette az információt.

„Körülbelül 04:20-kor az utcán. emeletek) utólagos leégéssel, megsemmisülés veszélye áll fenn. A Sürgősségi Szolgálattól 11 egység felszerelést vontak be” – közölte az Állami Sürgősségi Szolgálat.
Update : Valószínűleg Kalibr cirkálórakéta volt...
Colonelcassad
Szerintem olyan sok áldozat nincs ebben a tűzben, olyan, mint ha az elejét függőlegesen zúzta volna le valami.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
W

Wilson

Guest

Terv Kijev esetleges elfoglalására​


Oroszország azt tervezi, hogy elfoglalja Kijev egyik repülőterét, és akár 10 000 katonát is bevet, hogy átvegye az ellenőrzést a főváros felett.
BnmbsaIHFakHdL8H3BTeMJxEQf5xkN9PTGDoIpJy-oaf1IZCzcik4YspVS8-NLc802uhD45R2m1W3PCZlMFn_LJs4DpZeroaiI9SpvgJdS0


Erről az Ukrajinszka Pravda számolt be az SBU kémelhárító szolgálat egyik forrására hivatkozva.

Az Orosz Föderáció hadműveleti terve szerint mintegy 2000 fős különleges egységnek kell elfoglalnia a kijevi repülőteret és a légiforgalmi irányító létesítményeket.

Így biztosítják az akár 10 000 ejtőernyősből álló fő erők csoportjának érkezését IL-76-os repülőgépekkel, könnyű páncélozott járművekkel és a légideszantos csapatok szokásos fegyverzetével (páncélozott személyszállító járművek, Nona, járművek) együtt.

A légi műveletet A-50-es repülőgépekről fogják irányítani, amelyek Fehéroroszország és az Orosz Föderáció légterében tartózkodnak majd.

A leszállási művelet első része helikopterekkel vagy könnyű repülőgépekkel érkezhet Fehéroroszországból.

Ugyanakkor a már ukrán területen lévő szabotázscsoportok szabotázsakciókat hajtanak végre az elektromos hálózatokon és alállomásokon, hogy a város nagy részét leválasszák az elektromos hálózatról és a kommunikációról, ezzel pánikot keltve a lakosság körében.

A forrás szerint a provokátorok egyes csoportjai gyújtogatásokat és fosztogatásokat fognak szervezni, hogy tovább szítsák a pánikot, és a rendvédelmi szervek figyelmét a közbiztonsági helyzet stabilizálására összpontosítsák a szabotőrök és kémek felkutatása helyett.

Ebben az időben tömeges kibertámadás éri a hatóságokat és más létfontosságú weboldalakat Ukrajnában.

Ezt megelőzi majd a frontvonalon történő aktivizálódás, esetleges provokációkkal az egész ukrán határ mentén, ami arra kényszeríti a katonai és politikai vezetést, hogy harcképes csapatainak nagy részét a védelmi vonalra vonja vissza, így Kijevben kis létszámú csapatok maradnak.

A desszant csapat feladata Kijev, a kommunikáció, a csapatok ellenőrzési csatornáinak blokkolása, az arzenálok lefoglalása/felrobbantása, pánik keltése, amennyire csak lehetséges, a feltételek megteremtése ahhoz, hogy "ellenőrizetlen menekültoszlopok" pánikszerűen elhagyják Kijevet, ami elzárja az autópályákat/utakat, megnehezítve a csapatok, köztük a rendfenntartó szervek mozgását Kijev útjain.

A forrás szerint a terv továbbá az, hogy elfoglalják és ellenőrzésük alá vonják a fő hatalmi szerveket - az OP-t, a vezérkart, a kabinetet, a Verhovna Radát -, és a fő erők megérkezéséig megtartják őket.

A kétéltű hadműveletnek 24 órás határideje van, és amint készen áll, késő este vagy éjszaka kezdődik.

A művelet időpontja egyelőre nem ismert, az elkövetkező napokban várható, az időjárás, a világpolitikai helyzet alakulása és a tárgyalási folyamatok függvényében.

A kívánt hatás az, hogy elfogják az állam vezetését (nem részletezik, hogy kit), és zsarolás és nagyszámú civil megölésének lehetősége mellett rákényszerítik őket, hogy orosz feltételekkel békeszerződést írjanak alá.

Még ha az állami vezetés egy részét ki is evakuálják, az oroszbarát politikusok egy része vállalhatja a "felelősséget" és aláírhatja a dokumentumokat, a kijevi politikai vezetés "menekülése" által motiválva.

Ennek eredményeként Ukrajna két részre osztható - Nyugat- és Kelet-Németország (vagy Észak- és Dél-Korea) mintájára. Ugyanakkor az Orosz Föderáció legitimnek fogja elismerni Ukrajna azon részét, amely aláírja ezeket a megállapodásokat, és lojális lesz az Orosz Föderációhoz.

Mint a forrás megjegyezte, a megszállók tevékenységének elve: "aki a tőkét irányítja, az irányítja az államot".

Coloneocassad
 
W

Wilson

Guest
Az ukrán védelmi minisztérium szerint az orosz invázió kezdete óta megközelítőleg 800 embert ölt meg az ellenség.

Forrás: A Honvédelmi Minisztérium jelentése Anna Malyar védelmi miniszter-helyettesre hivatkozva

Szó szerint: "Az ellenség becsült veszteségei 03:00 2022.02.25.

Repülőgép 7 db


Helikopterek 6 db

Tartályok - több mint 30 egység.

BBM - 130 egység.


Az ellenséges személyzet vesztesége megközelítőleg (meghatározott) 800 fő.

 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Nekem is úgy tűnik, hogy igen sokat hibáznak az oroszok!

Teljesen olyan benyomásom van, hogy bár érthető okokból finoman próbálják megoldani ezt az egész helyzetet, a lehető legkisebb járulékos civil/infrastrukturális veszteséget okozva, viszont ez így arcvesztés lesz nekik még akkor is ha valahogy kín keservesen elérik a céljaikat.

A légi fölény egyértelműen NINCS meg nekik, Szu-25/Szu-24/Mig-29 videók vannak fent ahogy támadják az orosz csapatokat. Nyilván való a tegnap kora reggeli első hírek nem voltak valósak, hogy lefejezték a teljes ukrán légvédelmet, légierőt, s nem csak az orosz szárazföldi egységeket támadja az ukrán légierő, hanem orosz légi eszközök is kerültek veszteséglistára.

Nem olyan sima ez, mint tegnap reggel jöttek a hírek elsőre, hogy hatalmas orosz fölény, ukrán bénultság, zavaradottság, fejvesztve menekülés van vakon, minden szétlőve, és bokáig le van tolva az ukrán gatya...

Szerintem Putyin komolyan elhitte, hogy HA bevonulnak kb. könnyű lövészekkel, az ukrán nép majd azonnal melléjük áll mindenhol, és közös erővel felhúzzák a fára a jelenlegi ukrán kormányt, mert szinte várja a többség hogy "felszabadítsák" a mostani rezsim alól az országot.

Nagyon úgy néz ki, nem így történt, s bár jól haladnak délen, keleten és Északon én ezt nagyon nyögve nyelősnek látom eddig, ebbe akár otthon is belebukhat Putyin, szerintem hosszú regnálása alatt most lépte el magát a legjobban!

Kíváncsi vagyok a folytatásra, de a legfontosabb hogy minden elesett áldozatért kár...
Ne felejtsd el, hogy ezek nem papucsos arabok, légvédelem és technika nélkül. Sőt, kiképzett, valószínűleg információs adatokkal is megtámogatott, nehéz technikát is használni tudó, akár több évnyi frontszolgálatban megedzett katonákkal kell megküzdeni. És elismerésre méltóan helyt is állnak.
Másrészt látványosan nem nagy erejű és számú egységeket vetettek be. És ehhez képest eléggé nagy mélységbe vannak benyomulva egy nap alatt. Azért nem gondolnám, hogy az oroszok, ha akarnának, nem tudtak volna nagyobb szárazföldi erőt felvonultatni.
A lakosok meg inkább egykedvűek. Oda a 8 évvel ezelőtti lelkesedés, ami részben nyilván annak is köszönhető, hogy sok fiatal, akik akkor kiálltak véleményük mellett, mára nagy mértékben el kellett hagyni az országot, a megélhetés miatt (is).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Az oroszok egyik nem titkolt célja, hogy lecserélje az oroszokkal szemben agresszív ukrán politikai vezetést.
Sanszos, hogy sikerülni fog.
Az biztos hogy ez a cél, ez józan ésszel is kikövetkeztethető, meg el is lett mondva, nem is titok.

Hogy sikerülni fog-e, az meg majd kiderül. Minél tovább húzódik, minél durvábban kell bombázzanak, tüzérséggel lőjenek lakott településeket, annál nehezebb lesz elfogadtatni az új Moszkva barát bábot az ukrán néppel...

Én tényleg nem hittem hogy támadnak, pusztán azért mert a józan ész azt mondatta velem hogy hülyeség, rengeteg a buktató benne, és kontraproduktív, ezért nem éri meg az oroszoknak. Jellemzően onnan szoktam nézni egy egy folyamatot, hogy mi kinek és miért éri meg, ez általában bejön.

Most hogy elkezdték csinálni azt amit az oroszok tegnap hajnalban, nézem nézem, de még mindig azt látom teljes megrökönyödéssel, hogy ennek SEMMI értelme, és szerintem nem is fog bejönni nekik, a végére még ha nyernek is katonailag, ez egy combos bukó, hatalmas deficit lesz Oroszországnak, Putyin politikai karrierjének meg vége...

Lehet hogy jelenleg nem vagyok minden hír birtokában, de ezt én még mindig hatalmas ökörségnek látom, hogy elindította támadást, egyszerűen nem áll össze hogy miért volt arra szükség, hogy a szakadár területekre miután bement, átfogó támadást indítson, ráadásul ÍGY.
 
W

Wilson

Guest
Az Ukrán Fegyveres Erők és a Terrorista Védelmi Erők visszaverték az ellenséges támadást a Harkivi területen lévő Dergachy és Pechenega településeken.

A Harkiv régióban a fegyveres erők és a területvédelem harcol az orosz megszállók ellen Dergacsiban és Pechenega településeken.

Forrás : A harkovi regionális államigazgatás vezetője, Oleg Sinegubov a táviraton

Közvetlen beszéd : "Az ukrán fegyveres erők, a területvédelem aktívan visszautasítja az orosz agresszort. Büszkék vagyunk harcosainkra! Ezen az éjszakán aktív csaták zajlottak, és folytatódik az orosz csapatok offenzívája Dergacsiban és Pechenega településeken."

– A hivatalos adatok szerint egyik napról a másikra 7 katona került kórházba.

 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Ne felejtsd el, hogy ezek nem papucsos arabok, légvédelem és technika nélkül. Sőt, kiképzett, valószínűleg információs adatokkal is megtámogatott, nehéz technikát is használni tudó, akár több évnyi frontszolgálatban megedzett katonákkal kell megküzdeni. És elismerésre méltóan helyt is állnak.
Másrészt látványosan nem nagy erejű és számú egységeket vetettek be. És ehhez képest eléggé nagy mélységbe vannak benyomulva egy nap alatt. Azért nem gondolnám, hogy az oroszok, ha akarnának, nem tudtak volna nagyobb szárazföldi erőt felvonultatni.
A lakosok meg inkább egykedvűek. Oda a 8 évvel ezelőtti lelkesedés, ami részben nyilván annak is köszönhető, hogy sok fiatal, akik akkor kiálltak véleményük mellett, mára nagy mértékben el kellett hagyni az országot, a megélhetés miatt (is).
Persze, nem papucsos arabok, de pl. a tegnapi VDV-t a nemzeti gárdisták visszavetik/bekényszerítik az erdőbe mutatványon felkaptam a szemöldököm!

Ahogy az első hírek szerint NINCS ukrán légvédelem/légierő, aztán azt látjuk hogy hullik a Ka-52, és ukrán alacsony támadó gép szórja az ejtőernyős kazettást a légvédelem nélküli letolt gatyás könnyű fegyverzetű orosz lövészekre.

Ezek azért cumi szituációk!
 
W

Wilson

Guest

Az ukrán csapatok továbbra is harcolnak az oroszokkal Szumiban​

JEVGENYIJ KIZILOV – 2022. FEBRUÁR 25., PÉNTEK, 06:12

Ukrajna fegyveres erői Szumiban továbbra is harcolnak az orosz megszállókkal.

Forrás : Az Ukrán Fegyveres Erők szárazföldi erői a Facebookon

Szó szerint : "Az ukrán hősvédők bátran ellenállnak az orosz sovinisztáknak Szumiban. Támogassák Ukrajna fegyveres erőit!"

Háttér : Február 24-én a sumyi lakosok orosz tankokról számoltak be Szumi központjában, amelyek a regionális államigazgatás közelében és más utcákon álltak. Ugyanakkor a védelem harcolt.


Sumyban csata volt a Kondratiev utcában - csapatok és kadétiskola vannak. Ennek következtében 6-an megsebesültek, közülük 3-an súlyos állapotúak, 3-an meghaltak.

A helyi lakosok arról számolnak be, hogy a betolakodók kezükön vörös kötés van

 
W

Wilson

Guest

Rivne közelében az ellenség a repülőteret lövi​

OLGA GLUSCSENKO – 2022. FEBRUÁR 25., PÉNTEK,

Az orosz megszállók bombázni kezdték a repülőteret Bolshaya Emelyan faluban, amely 4 km-re van Rovnotól.

Forrás : A légierő "Rivne-Airport" vezetője

Részletek: A Rivne-Airport légierő vezetője szerint a repülőtér ágyúzása 06.10-kor kezdődött.

Nyikolaj Bendyuk helyi lakos robbanásokról számol be.

A megjegyzésekben a felhasználók azt írják, hogy "a Nagy Omeljanszkij Tanács megerősítette a robbanást a repülőtéren".

A katonaság tájékoztatása szerint egy robbanás történt, aminek következtében a vészkifutópálya megsemmisült. A katonaság azt is tisztázta, hogy nincs sebesült.

 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Laikusként Kjev elfoglalása teljes agyrémnek tűnik. Egyszerre katonai és politikai öngyilkosság lenne harcba szállni a nyakig felfegyverzett civil lakossággal. Ha nagy veszteségek mellett le is lövöldöznék az ellenálló civilek egy részét, akkor sem tudnak tatósan egy oroszbarát kormányt a lakosság nyakára ültetni. És minél jobban szorítják a civileket (pl. áramszünettel, ellátási zavarokkal stb.), annál erősebb lesz az ellenállás. Legalább is így logikus.
 
W

Wilson

Guest
Sumy régió összes nagyvárosa körülvéve - OGA

2022. FEBRUÁR 25., PÉNTEK, 08:45


Az orosz csapatok a Sumy régió összes nagyobb városát körülzárták, és Nyugatra vonulnak.

Forrás: a Sumy régió katonai közigazgatásának vezetője, Dmitrij Zsivickij a Rada csatornán.

Közvetlen beszéd: "Az ellenség úttorlaszokat állított fel Sumy város be- és kijáratainál. A polgári lakosságot átengedik. Sajnos azonban a helyzet továbbra is kritikus. Nagyon sok harckocsi és különféle felszerelések mozdultak meg a város irányába. Kijev."

Részletek: Most a Sumy régióban nehéz katonai felszerelések haladnak Konotop felé Buryn irányából