UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Én azt gondolom, hogy a leírásodat el kellene küldeni pár magyar UFO-val foglalkozó oldalnak, hátha volt abban az időszakban más megfigyelés. Én megbízok benned. :)

Én régen amatőr csillagászkodtam, egy kivétellel minden (az is reptérhez kapcsolódik, és este volt, meg a fényforrás nem akart eltűnni. :) ) észleletemre magyarázatot találtam.

Jelen esetben magyarázatként szóba jöhet a gömbvillám, amely rendkívül ritka jelenség, komoly fényhatás is kísérheti. Éjszaka nem biztos, hogy jól ítéli meg az észlelő adott jelenséget, pláne, ha megzavarják alaptevékenységben. :D

A Faterom valószínűleg látott gömbvillámot. Földbe kerítésnek függőlegesen leásott vasúti síneken ugrált egyikről a másikra, közben kissé megolvasztotta azokat. :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 032
54 098
113
<blockquote rel="beta"><blockquote rel="papajoe">

Annak az esélye, hogy ez így megtörtént szinte teljesen zéró. Az hogy szer hatása vagy pszichiátriai folyamat alatt alakult ki a történet annak se sok, bár esetleg némi. Szóval vagy szándékosan szívatod az olvasóközönséget, vagy nem a szívatás a célod, hanem azt hiszed van valami értelme hazudni, vagy esetleg egyenesen magadat akarod becsapni a történettel. Minden esetre nem lennék a helyedben.</blockquote>



Tudtam,hogy lesz,aki jobban tudja majd,hogy más mit látott. ):
</blockquote>
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 032
54 098
113
<blockquote rel="beta"><blockquote rel="papajoe">

Annak az esélye, hogy ez így megtörtént szinte teljesen zéró. Az hogy szer hatása vagy pszichiátriai folyamat alatt alakult ki a történet annak se sok, bár esetleg némi. Szóval vagy szándékosan szívatod az olvasóközönséget, vagy nem a szívatás a célod, hanem azt hiszed van valami értelme hazudni, vagy esetleg egyenesen magadat akarod becsapni a történettel. Minden esetre nem lennék a helyedben.</blockquote>



Tudta,hogy lesz,aki jobban tudja majd,hogy más mit látott. ):
</blockquote>




Lemaradt a mö betű,helyesen:tudtam,hogy lesz,aki jobban tudja majd,hogy más mit látott. ):
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 032
54 098
113
</blockquote>

Amatőr távcsővel UFO-ra? :)


Fiatalság,bolondság.




Miért nem lepődsz már meg, azóta is láttál valamit?




Nem lehet nem látni,akkor még net is csak a könyvtárban volt,elolvastam pár ufós könyvet,összeesküvésest ): ,csillagászatit nem tudtam,mert túl száraz volt nekem,de legalább megpróbáltam.
Szánj rá időt,most már nem nehéz infóhoz jutni,ha még megvan a távcsöved,találsz infót merre érdemes nézelődni,és nézelődj.
Hamar rájöttem,hogy nem vagyunk egyedül,közben természetesen elért egy csomó ehhez kapcsolódó téma is,talán már említettem a világ minden táján megtalálható rovásainkat,sok ezer éves repülő tárgyak ábrázolásait,majd azt <i>hittem</i>,hogy vallásos vagyok,közben nem,majd persze megérkeztem a mélyebb kérdések közé,hogy ki vagyok,mi az élet értelme,honnan-hová tartok(tunk),majd az utóbbi 6-8 évben csaptam bele a lecsóba,komolyabban,a Magyarsággal/Magyarságommal kapcsolatban,kis Magyar nyelvünk,és környéke áfész ): ,pár alternatív harmonizációs technika,és lassan megértem az egészet/egységet.
Érdemes az ufókkal kezdeni.




Én nemrég vettem egy távcsövet valakitől, aki szintén azért vette, mert a szomszédja látott valami furát az égen és ez beindította a fantáziáját, de mivel nem tudta használni, ezért eladta, nem kis örömömre. :)</blockquote>



Nem sokkal később eladtam a csövet,mert elkapott a gépszíj,és haladtam tovább az ufóktól.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 032
54 098
113
Én azt gondolom, hogy a leírásodat el kellene küldeni pár magyar UFO-val foglalkozó oldalnak, hátha volt abban az időszakban más megfigyelés. Én megbízok benned. :)

Én régen amatőr csillagászkodtam, egy kivétellel minden (az is reptérhez kapcsolódik, és este volt, meg a fényforrás nem akart eltűnni. :) ) észleletemre magyarázatot találtam.

Jelen esetben magyarázatként szóba jöhet a gömbvillám, amely rendkívül ritka jelenség, komoly fényhatás is kísérheti. Éjszaka nem biztos, hogy jól ítéli meg az észlelő adott jelenséget, pláne, ha megzavarják alaptevékenységben. :D

A Faterom valószínűleg látott gömbvillámot. Földbe kerítésnek függőlegesen leásott vasúti síneken ugrált egyikről a másikra, közben kissé megolvasztotta azokat. :)


Nem nagyon érdekel már a dolog,biztos nem fogom küldözgetni,hogy 1 legyen a sok ezer közül.
Milyen érdekes,hogy nem is vagyunk annyira kevesen,akik láttak valamit,ami nem az volt,aminek elsőre látszott. ):
Tudom az összes pilóta,légi irányító,asztronauta,éjjeliőr,stb,éppen be volt piálva,tépve,és/vagy hülye,de legalábbis ballont,vagy műholdat ,látott....
Ez nem gömbvillám volt,hanem jármű,sötét szürke,fém színű volt,minimális fényekkel,és hanggal,nagyon is koordinált mozgással.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="papajoe">Szóval 2001 nyarán,egy késő éjszakai órában láttam,egy azonosítatlan repülő tárgyat,olyan közelről,hogy érezni lehetett a menet szelét,ha nem bánjátok,akkor leírom,csak röviden,nők lapja stílusban.
Monor,és Üllő között,egy mellék út mellet történt az eset,megnéztem a gugliban,3-4 km-re a reptértől,volt vagy fél 12,már rendesen sötét volt,de tiszta idő.Megálltunk csorgatni,egy nyárfasor mellet,el is intéztük,folyamatosan sorjáztak le a repcsik,már ott elég alacsonyan,mondom várjuk meg a következőt,és menjünk.Teljes csend,csak a tücskök ciripeltek,amikor meghallottuk,hogy már nem vagyunk hármasban,olyan búgó hang jelent meg,amit a villany oszlopokra szerelt nagyobb transzformátorok mellett lehet hallani,de halk volt,a fák levelei között susogó szelet nem nyomta el.Ösztönösen felnéztünk mind hárman,és belénk fagyott sz@r......
A nyárfák magasságához tudom mérni,mi a nyárfák mögött álltunk,a padkán,meg az árok,vagy 5 méterre,a nyárfák teteje magasságában,de a túlsó oldalukon,vagy 20 méter távolságra ott lebegett egy legalább 20-25 méter átmérőjű,és a közepén legalább az átmérőjének a harmada vastagságú csészealj lebegett.
Minimális fényt adott ki,3-4 kisebb halványzöld "lámpa" volt a közép vonalában,meg az alján 3db,háromszög alakban elrendezett "normális" fehér fény világított a közepén.
Kezdett leperegni az életem.....
Olyan finoman mozgott,mintha egy kelj fel Jancsi babát a vízben megdöntenénk,és szépen felállna.
Szépen lebegett ott előttünk,halkan búgott,közben megérkezett egy leszállni készülő repcsi is,már hallatszódott a hajtómű hangja,pont felénk jött,talán 100-200 méteren,nem vagyok repülési szakember,csak tippelek.Már jó közel járt a repcsi,mikor a csészealj megmozdult,ugyanazon a magasságon,kicsit megdőlve,ahogy a helik szállnak fel,balra elsuhant vagy 200-250 méterre,mintegy kitérve a repcsi elől,de olyan rettenetes sebességgel,hogy 1-2 másodperc alatt odaért,és mire megtette azt a 200-250 métert,és ott meg is állt,addigra ért oda hozzánk 30-40 méterről a menetszele,ahogy elindult,finom kis fuvallat volt,de izzadtunk,mint a szakadt ló......
Nem volt hajtóműve,ami eléget üzemanyagot,nem volt füst,láng,semmi.Közben elrepült felettünk a repcsi,ekkor bírtam megszólalni,hogy ideje lenne lelépni,mire a csészealj egy ugyanolyan hirtelen suhanással vissza ugrott pont oda,ahol volt,az orrunk elé.
Ekkor szólalt meg a az egyik haverom,hogy tűnjünk már el innen,mire a másik azt találta felelni,hogy:b+,ha beindítjuk a kocsit,egyből észre vesznek minket.....
Mondom nekik,figyeld,valami történik,megváltozott a hangja,picit magasabb hangon kezdett búgni,megdőlt jobb oldalra,és elkezdett jobbra mozogni,és kb 45 fokban emelkedni,kikapcsoltak az alsó fényei,ekkor "normálisabb" sebességgel,mint egy helikopter,vagy autó úgy gyorsult,mozgott,távolodott,hogy már csak egy kis pont volt,amikor egy apró villanással eltűnt.
Öregedtünk 20-30 évet,le kellett ülnünk az árok partra,nem maradt szufla 10 métert elsétálni a kocsiig,pihegtünk pár percet,egyikünk sem tudott megszólalni,végül visszatért belénk némi élet,és elpályáztunk.
3-4 percig láthattuk,ott volt mellettünk,mai napig kiráz a hideg,ha vissza emlékszem rá.
Akkor még nem volt okos/kamerás teló,nem tudtunk képeket csinálni,igaz örültünk,hogy élünk,mozdulni sem mertünk.
Ennyi a történet.


Hát, ha tényleg nem valamilyen szer által okozott kollektív hallucináció okozta, akkor annyit tudok mondani, hogy nagyon irigyellek. Nekem soha nem volt még ilyen szerencsém... Pedig elég sokat mászkáltam éjszaka és az égre is mindig felnézegetek. Persze különös fényeket már láttam, de ez annyiban merült ki, hogy műholdnál, repülőnél lassabban mozgó, viszonylag nagyméretű (repülőgép helyzetjelzőinél, csillagnál, bolygónál nagyobb) narancsszínű fényt láttam. Hang nem volt.</blockquote>



Addig magam sem gondoltam,hogy ilyen megtörténhet,nem is érdekelt a dolog,csak röhögtem az ilyen jellegű beszámolókon,aztán megfordult a gereblye.
Kicsit később beruháztam egy amatőr távcsőre,és nézelődtem pár órát,és már nem is lepődök meg annyira.

</blockquote>

Nos, én, mint afféle "szinte örök" szkeptikus, sem feltétel nélkül elhinni, sem görcsösen cáfolni próbálni nem fogom azt, ami veletek történt. <i>"Több dolgok vannak földön és égen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes."</i>Tőlem ennyi telik. :) Viszont, az emberiség, de pláne azon belül egy "kiválasztott" fajta felsőbbrendűségében nem hiszek. Mert ahhoz már kőkemény és minden logikát nélkülöző beteges hit kellene (e.g. muszlimok, zsidók...). ;)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 032
54 098
113
" Viszont, az emberiség, de pláne azon belül egy "kiválasztott" fajta felsőbbrendűségében nem hiszek. Mert ahhoz már kőkemény és minden logikát nélkülöző beteges hit kellene (e.g. muszlimok, zsidók...). ;) "


Ez most,hogy jött ide? Vagy lemaradtam valamiről?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
"...
Ez most,hogy jött ide? Vagy lemaradtam valamiről?
A kis zold emberkek letezese cafolja az egyvilag-elmeletet. A zsido, kereszteny es az iszlam hitvilag nem kompatibilis az ufok letezesevel. Tudod, teremtes, jahve, isten, allah, stb kontra evolucio es tudomany. :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 433
55 344
113
zeal

<i>"A kis zold emberkek letezese cafolja az egyvilag-elmeletet. A zsido, kereszteny es az iszlam hitvilag nem kompatibilis az ufok letezesevel. Tudod, teremtes, jahve, isten, allah, stb kontra evolucio es tudomany. :)"</i>

A bibliában vagy más keresztény "alap műben" hol írnak olyat, hogy csak az emberiség létezik kizárólag?
Én nem emlékszem ilyen kizárólagos kitételre a bibliából.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
"Isten a sajat kepere teremtette az embert, blabla"
Fip7, a te idodben még nem volt kotelezo hittan? :p Én onként jartam, de csak mert nem tudtam focizni es nem volt más delutani program. persze aztan nagyon gyorsan dobtam ezt a "kreditet". :))
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 433
55 344
113
zeal

Épp azért kérdeztem mert én olvastam a bibliát, de nem emlékszem olyanra, hogy csak mi létezünk az univerzumban.
<i>"Isten a sajat kepere teremtette az embert"</i>
Ez sem zárja ki a földönkívüli életet.
Ráadásul szerintem ez a mondat egy átvitt értelemben vett dolog, nem a külsőségekre vonatkozik.
A teremtő teremtett egy másik teremtőt. Szerintem ez a mondat ezt jelenti. Hiszen az ember is képes alkotni, akárcsak Isten. Csak mi alacsonyabb ligában játszunk :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 032
54 098
113
Hát,azért Ezékiel srác is látott valamit,jöttek próféták tűz szekerekkel,stb,de lehet azok is csak meteorológiai ballonok voltak,meg be voltak piálva. :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 032
54 098
113
zeal

Épp azért kérdeztem mert én olvastam a bibliát, de nem emlékszem olyanra, hogy csak mi létezünk az univerzumban.
<i>"Isten a sajat kepere teremtette az embert"</i>
Ez sem zárja ki a földönkívüli életet.
Ráadásul szerintem ez a mondat egy átvitt értelemben vett dolog, nem a külsőségekre vonatkozik.
A teremtő teremtett egy másik teremtőt. Szerintem ez a mondat ezt jelenti. Hiszen az ember is képes alkotni, akárcsak Isten. Csak mi alacsonyabb ligában játszunk :)



A külsőségekre is vonatkozik,és csak addig játszol alacsonyabb ligában,amíg fel nem ébredsz,de akkor már nem itt fogsz alkotni,legalábbis nem sokáig.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
fip7
Persze, csurheted-csavarhatod. Eppen ebben jok a vallasok. Bármit és annak az ellenkezojet is le lehet vezetni beloluk kenyunk-kedvunk szerint. Maskulonben már rég tul tudtunk volna lepni rajtuk. :/

A külsőségekre is vonatkozik,és csak addig játszol alacsonyabb ligában,amíg fel nem ébredsz,de akkor már nem itt fogsz alkotni,legalábbis nem sokáig.
Ugye tudod, hogy ugyanezt igerik a vallasok is, de bizonyitek az ott sincs. Csak a szobeszed, meg a "latomasok". :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 433
55 344
113
zeal

Ez nem csűrés csavarás.
Én kérdeztem, hogy hol állítanak olyat, hogy mi vagyunk az egyetlen intelligens lény az univerzumban.
Te pedig hoztál egy olyan idézetet ami nem erről szól.
Szóval szerintem inkább te akarsz olyat belemagyarázni a dologba ami nincs ott :)
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 368
10 838
113
Hát,azért Ezékiel srác is látott valamit,jöttek próféták tűz szekerekkel,stb,de lehet azok is csak meteorológiai ballonok voltak,meg be voltak piálva. :)

Nem figyeltek a folyadék háztartásra, nem mérték a vércukrukat, nem volt diagnosztizálva az alaplap hibájuk, tetejében még képesek voltak napokig téblábolni a sivatagban étlen-szomjan.
Aztán csodálkozunk, hogy miket láttak :)

https://hu.wikipedia.org/wiki/Damaszkuszi_%C3%BAt

Amúgy én hinni szeretnék ezekben a dolgokban /idegen kultúrák előttünk, köztünk, stb./, de óvatosságból maradok a "amit nem ismerhetek meg, azzal nem foglalkozok" hozzáállásnál.
Általam már többször említett kiváló - már nyugdíjas - neurológusunk említette többször is, hogy:

Ahogy egyre terjed az objektív kontroll , egyre kevesebb a csoda...

/Lásd még Armata Ukrajnában :) /

Természetesen vannak ugye a jelentések, katonáktól, katonai pilótáktól meg légi irányítóktól, stb. Nos ezeket meg végképp nem tudom hova tenni.
Ezek az átlaghoz képest elég racionális emberek, plusz egy nem igazán laza hierarchiában ténykednek, aztán mégis nyilatkoznak.

Szerintem maradjunk annyiban, hogy amíg nem lesz olyan sokadik típusú találkozás, ami nem John XXIII. Smith kertjében történik meg a tini fiával, vagy Szergejjel - akinek társa a vodkás üveg - a szibériai erdőben, hanem annyi ember előtt, amit már nem lehet negligálni, mert több kamerafelvétel is bizonyítja, meg környezeti nyomok, addig én elfogadom a tapasztalásod/észlelésed, ahogy sógorom pránanadi kezelését is, hisz szkepcitizmusom ellenére működik, mert utána hetekig nem fáj a térdem s a csípőm, de nem tudok vele mit kezdeni, nem tudom hova tenni magamban a dolgot.

Mondom ezt úgy, hogy - ha már olyan helyen dolgozom, ahol ilyen lehetőség is <del>van</del> volt - részt vettem az ominózus neurológus által kontrollált hipnózisban.
S miért csak egyszer?
Mert a hipnózis nem csak olyan emlékeket (ajtókat) nyit ki, amire kíváncsiak vagyunk, átélni, vizsgálni akarunk, hanem amit már végre megfelelően hátrapakolt az emlékezés...aztán lehet megint visszazárni azokat (kellemtelen gyerekkori emlékek stb.).
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
...
Ez nem csűrés csavarás.
Dehogynem. :)
Én kérdeztem, hogy hol állítanak olyat, hogy mi vagyunk az egyetlen intelligens lény az univerzumban.
Te pedig hoztál egy olyan idézetet ami nem erről szól.
Szóval szerintem inkább te akarsz olyat belemagyarázni a dologba ami nincs ott :)
Grr....! Rugoztatsz foloslegesen.
Teremtes konyve (mek.oszk.hu):
"Kezdetkor teremtette Isten az eget és a földet."
Nyilván. :)
"...
Legyenek világító testek az égbolton, s válasszák el a nappalt az éjszakától."
LOL

Az intelligencia es az univerzum szavakig el sem jutott a tortenet. Egy isten, egy fold, sajat kepere teremtett emberek blabla. Tarthatatlan vilagkep. Meg csak kis zold figurak sem kellenek hozza, hogy vallalhatatlan legyen.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
A Biblia nem arra való, hogy földrajzi, történelmi, vagy más tudmányágak kézikönyve legyen. A Biblia arra való, hogy az ember megismerje belőle Istent és Isten - ember viszonyát. Nem azért íródott, hogy "kis zöld emberkék" létezéséről részletes leírásokat adjon, mert ebben a viszonylatban az teljesen felesleges.