UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
A meteorok felrobbanása természetes jelenség. A kisebb meteoroknál is előfordul. Csak egy ilyen nagyobb esetén látványosabb a dolog.
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Ez egy jó videó,mindkét eset felettébb érdekesha,van az Oroszoknak cucc,amivel utolérnek egy 50M-al repülő tárgyat,és kilövik,ha nincs,akkor ki lőtt?Milyen lövedék az,ami 50M-nál ennyivel gyorsabban halad?
Mitől robbant fel a meteor?Tele volt dinamittal?Mitől nem tudott a szétlőtt "meteor" szépen szétesni,és elégni darabokban,mint addig,mitől durrant akkorát,mint egy kisebb atom?
Stb,stb.....?
Hatalmas sebességekről van szó. A Föld a Nap körül kb. 30 km-t tesz meg másodpercenként. A meteor jöhet szemből, oldalról, hátulról, sebessége a felső légkörbe éréskor akár 70 km/sec is lehet. Ha a tömege nem kicsi, akkor hatalmas mozgási energiája van.

A légkörbe érve a levegővel a súrlódás hatására felizzik, részben ionizálódik, elég, apró részecskékre esik lehűl és por formájában lehull. Ha olyan anyagból van a rendkívül gyors és nagy hőmérséklet változás robbanás formájában is megnyilvánul. Meg át is lépi a hangsebességet. :)

A meteorok nagy része a felső légkörben megsemmisül. A többi lejön.

A csatolt videó a maga idejében itt ki lett tárgyalva. Véleményem tömören: szó sincs lelövésről.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 438
113
Nem tudom, hogy ez most mi de nagy WTF az biztos. A furcsa az egészben, hogy a hallgatóság még csak nem is nevet, és úgy tesznek mintha totál köztudott dologról beszélne. Ha a felirat nem jelenik meg akkor kapcsoljátok be. Ja és az angol feliratozott szöveg tényleg megegyezik azzal amit mond.

https://www.youtube.com/watch?v=QM-KVAXY7Gs
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
Nem tudom, hogy ez most mi de nagy WTF az biztos. A furcsa az egészben, hogy a hallgatóság még csak nem is nevet, és úgy tesznek mintha totál köztudott dologról beszélne. Ha a felirat nem jelenik meg akkor kapcsoljátok be. Ja és az angol feliratozott szöveg tényleg megegyezik azzal amit mond.

https://www.youtube.com/watch?v=QM-KVAXY7Gs



Nocsak,nocsak,nocsak,már ekkora a tré,a témakörben?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
" Viszont, az emberiség, de pláne azon belül egy "kiválasztott" fajta felsőbbrendűségében nem hiszek. Mert ahhoz már kőkemény és minden logikát nélkülöző beteges hit kellene (e.g. muszlimok, zsidók...). ;) "


Ez most,hogy jött ide? Vagy lemaradtam valamiről?

Az csupán "flasback" volt: erre.

Bocs, de ez már túlmutat minden, nem kiválasztottságtudatból fakadó vallásos logikán. :)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="fip7">zeal

Vagyis még mindig nem sikerült megtalálnod azt a részt a bibliában ami kizárja más intelligens lények létezését.
Egyszerűbb lenne ha csak szimplán beismernéd, nem kell mellé beszélni :)


Nem is kerestem olyan részt benne,nyilvánvaló,hogy vannak más intelligens lények,fajok,mikor mondtam mást?

https://www.youtube.com/watch?v=SZ8IlRDZOMI

Van benne valami babák? hogy egy idegen lőtte szét?



Ez egy jó videó,mindkét eset felettébb érdekesha,van az Oroszoknak cucc,amivel utolérnek egy 50M-al repülő tárgyat,és kilövik,ha nincs,akkor ki lőtt?Milyen lövedék az,ami 50M-nál ennyivel gyorsabban halad?
Mitől robbant fel a meteor?Tele volt dinamittal?Mitől nem tudott a szétlőtt "meteor" szépen szétesni,és elégni darabokban,mint addig,mitől durrant akkorát,mint egy kisebb atom?
Stb,stb.....?
</blockquote>

Nem "lőtték le".

Amúgy: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_meteor_air_bursts

<blockquote rel="papajoe">
Ez egy jó videó,mindkét eset felettébb érdekesha,van az Oroszoknak cucc,amivel utolérnek egy 50M-al repülő tárgyat,és kilövik,ha nincs,akkor ki lőtt?Milyen lövedék az,ami 50M-nál ennyivel gyorsabban halad?
Mitől robbant fel a meteor?Tele volt dinamittal?Mitől nem tudott a szétlőtt "meteor" szépen szétesni,és elégni darabokban,mint addig,mitől durrant akkorát,mint egy kisebb atom?
Stb,stb.....?
Hatalmas sebességekről van szó. A Föld a Nap körül kb. 30 km-t tesz meg másodpercenként. A meteor jöhet szemből, oldalról, hátulról, sebessége a felső légkörbe éréskor akár 70 km/sec is lehet. Ha a tömege nem kicsi, akkor hatalmas mozgási energiája van.

A légkörbe érve a levegővel a súrlódás hatására felizzik, részben ionizálódik, elég, apró részecskékre esik lehűl és por formájában lehull. Ha olyan anyagból van a rendkívül gyors és nagy hőmérséklet változás robbanás formájában is megnyilvánul. Meg át is lépi a hangsebességet. :)

A meteorok nagy része a felső légkörben megsemmisül. A többi lejön.

A csatolt videó a maga idejében itt ki lett tárgyalva. Véleményem tömören: szó sincs lelövésről.
</blockquote>

+1


Nem tudom, hogy ez most mi de nagy WTF az biztos. A furcsa az egészben, hogy a hallgatóság még csak nem is nevet, és úgy tesznek mintha totál köztudott dologról beszélne. Ha a felirat nem jelenik meg akkor kapcsoljátok be. Ja és az angol feliratozott szöveg tényleg megegyezik azzal amit mond.

https://www.youtube.com/watch?v=QM-KVAXY7Gs

Juncker egy alkoholista balfasz. Az alkalmazott (na és persze az elméleti) tudományokhoz annyi köze van, mint nekem a pszichológiához (ehheheheeee). :D
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
<blockquote rel="papajoe">" Viszont, az emberiség, de pláne azon belül egy "kiválasztott" fajta felsőbbrendűségében nem hiszek. Mert ahhoz már kőkemény és minden logikát nélkülöző beteges hit kellene (e.g. muszlimok, zsidók...). ;) "


Ez most,hogy jött ide? Vagy lemaradtam valamiről?

Az csupán "flasback" volt: erre.

Bocs, de ez már túlmutat minden, nem kiválasztottságtudatból fakadó vallásos logikán. :)</blockquote>



Nem értem,írd le másképp ha nekem szól légyszi,vagy,hogy te mit nem értesz abból amit én írtam.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
<blockquote rel="papajoe"><blockquote rel="fip7">zeal

Vagyis még mindig nem sikerült megtalálnod azt a részt a bibliában ami kizárja más intelligens lények létezését.
Egyszerűbb lenne ha csak szimplán beismernéd, nem kell mellé beszélni :)


Nem is kerestem olyan részt benne,nyilvánvaló,hogy vannak más intelligens lények,fajok,mikor mondtam mást?

https://www.youtube.com/watch?v=SZ8IlRDZOMI

Van benne valami babák? hogy egy idegen lőtte szét?



Ez egy jó videó,mindkét eset felettébb érdekesha,van az Oroszoknak cucc,amivel utolérnek egy 50M-al repülő tárgyat,és kilövik,ha nincs,akkor ki lőtt?Milyen lövedék az,ami 50M-nál ennyivel gyorsabban halad?
Mitől robbant fel a meteor?Tele volt dinamittal?Mitől nem tudott a szétlőtt "meteor" szépen szétesni,és elégni darabokban,mint addig,mitől durrant akkorát,mint egy kisebb atom?
Stb,stb.....?
</blockquote>

Nem "lőtték le".

Amúgy: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_meteor_air_bursts

<blockquote rel="papajoe">
Ez egy jó videó,mindkét eset felettébb érdekesha,van az Oroszoknak cucc,amivel utolérnek egy 50M-al repülő tárgyat,és kilövik,ha nincs,akkor ki lőtt?Milyen lövedék az,ami 50M-nál ennyivel gyorsabban halad?
Mitől robbant fel a meteor?Tele volt dinamittal?Mitől nem tudott a szétlőtt "meteor" szépen szétesni,és elégni darabokban,mint addig,mitől durrant akkorát,mint egy kisebb atom?
Stb,stb.....?
Hatalmas sebességekről van szó. A Föld a Nap körül kb. 30 km-t tesz meg másodpercenként. A meteor jöhet szemből, oldalról, hátulról, sebessége a felső légkörbe éréskor akár 70 km/sec is lehet. Ha a tömege nem kicsi, akkor hatalmas mozgási energiája van.

A légkörbe érve a levegővel a súrlódás hatására felizzik, részben ionizálódik, elég, apró részecskékre esik lehűl és por formájában lehull. Ha olyan anyagból van a rendkívül gyors és nagy hőmérséklet változás robbanás formájában is megnyilvánul. Meg át is lépi a hangsebességet. :)

A meteorok nagy része a felső légkörben megsemmisül. A többi lejön.

A csatolt videó a maga idejében itt ki lett tárgyalva. Véleményem tömören: szó sincs lelövésről.
</blockquote>

+1


Nem tudom, hogy ez most mi de nagy WTF az biztos. A furcsa az egészben, hogy a hallgatóság még csak nem is nevet, és úgy tesznek mintha totál köztudott dologról beszélne. Ha a felirat nem jelenik meg akkor kapcsoljátok be. Ja és az angol feliratozott szöveg tényleg megegyezik azzal amit mond.

https://www.youtube.com/watch?v=QM-KVAXY7Gs

Juncker egy alkoholista balfasz. Az alkalmazott (na és persze az elméleti) tudományokhoz annyi köze van, mint nekem a pszichológiához (ehheheheeee). :D

</blockquote>



99.99% hogy lelőtték,99.98%-hogy nem meteor volt.
Wiki-t minimum fenntartásokkal kezeljük,lásd pl, finnugor rokonság mai napig hivatalos verzió,stb.
Juncker egy alkesz,de most éppen nem hazudik,láthatóan senki sem lepődik meg mögötte,nem véletlen.
Az alkalmazott tudományok nekem elég képlékenyek,naponta többször szegem meg a szabályait,rutin szerűen,az orvos tudománnyal együtt,nézzétek el nekem,egy fél lépcsővel előrébb járok az úton,de ez csak arra elég,hogy rálássak az útra,hogy valójában milyen hosszú is,és ettől nem vagyok különb,vagy jobb,csak valószínűleg annyival előbb kezdtem,amennyivel előrébb járok,szóval szerénységem (már) más érzékkel(is) szemlélem,érzékelem ezt a világot.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="papajoe">" Viszont, az emberiség, de pláne azon belül egy "kiválasztott" fajta felsőbbrendűségében nem hiszek. Mert ahhoz már kőkemény és minden logikát nélkülöző beteges hit kellene (e.g. muszlimok, zsidók...). ;) "


Ez most,hogy jött ide? Vagy lemaradtam valamiről?

Az csupán "flasback" volt: erre.

Bocs, de ez már túlmutat minden, nem kiválasztottságtudatból fakadó vallásos logikán. :)</blockquote>



Nem értem,írd le másképp ha nekem szól légyszi,vagy,hogy te mit nem értesz abból amit én írtam.
</blockquote>

Tökéletesen értettelek.

<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="papajoe"><blockquote rel="fip7">zeal

Vagyis még mindig nem sikerült megtalálnod azt a részt a bibliában ami kizárja más intelligens lények létezését.
Egyszerűbb lenne ha csak szimplán beismernéd, nem kell mellé beszélni :)


Nem is kerestem olyan részt benne,nyilvánvaló,hogy vannak más intelligens lények,fajok,mikor mondtam mást?

https://www.youtube.com/watch?v=SZ8IlRDZOMI

Van benne valami babák? hogy egy idegen lőtte szét?



Ez egy jó videó,mindkét eset felettébb érdekesha,van az Oroszoknak cucc,amivel utolérnek egy 50M-al repülő tárgyat,és kilövik,ha nincs,akkor ki lőtt?Milyen lövedék az,ami 50M-nál ennyivel gyorsabban halad?
Mitől robbant fel a meteor?Tele volt dinamittal?Mitől nem tudott a szétlőtt "meteor" szépen szétesni,és elégni darabokban,mint addig,mitől durrant akkorát,mint egy kisebb atom?
Stb,stb.....?
</blockquote>

Nem "lőtték le".

Amúgy: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_meteor_air_bursts

<blockquote rel="papajoe">
Ez egy jó videó,mindkét eset felettébb érdekesha,van az Oroszoknak cucc,amivel utolérnek egy 50M-al repülő tárgyat,és kilövik,ha nincs,akkor ki lőtt?Milyen lövedék az,ami 50M-nál ennyivel gyorsabban halad?
Mitől robbant fel a meteor?Tele volt dinamittal?Mitől nem tudott a szétlőtt "meteor" szépen szétesni,és elégni darabokban,mint addig,mitől durrant akkorát,mint egy kisebb atom?
Stb,stb.....?
Hatalmas sebességekről van szó. A Föld a Nap körül kb. 30 km-t tesz meg másodpercenként. A meteor jöhet szemből, oldalról, hátulról, sebessége a felső légkörbe éréskor akár 70 km/sec is lehet. Ha a tömege nem kicsi, akkor hatalmas mozgási energiája van.

A légkörbe érve a levegővel a súrlódás hatására felizzik, részben ionizálódik, elég, apró részecskékre esik lehűl és por formájában lehull. Ha olyan anyagból van a rendkívül gyors és nagy hőmérséklet változás robbanás formájában is megnyilvánul. Meg át is lépi a hangsebességet. :)

A meteorok nagy része a felső légkörben megsemmisül. A többi lejön.

A csatolt videó a maga idejében itt ki lett tárgyalva. Véleményem tömören: szó sincs lelövésről.
</blockquote>

+1


Nem tudom, hogy ez most mi de nagy WTF az biztos. A furcsa az egészben, hogy a hallgatóság még csak nem is nevet, és úgy tesznek mintha totál köztudott dologról beszélne. Ha a felirat nem jelenik meg akkor kapcsoljátok be. Ja és az angol feliratozott szöveg tényleg megegyezik azzal amit mond.

https://www.youtube.com/watch?v=QM-KVAXY7Gs

Juncker egy alkoholista balfasz. Az alkalmazott (na és persze az elméleti) tudományokhoz annyi köze van, mint nekem a pszichológiához (ehheheheeee). :D

</blockquote>



99.99% hogy lelőtték,99.98%-hogy nem meteor volt.
Wiki-t minimum fenntartásokkal kezeljük,lásd pl, finnugor rokonság mai napig hivatalos verzió,stb.
Juncker egy alkesz,de most éppen nem hazudik,láthatóan senki sem lepődik meg mögötte,nem véletlen.
Az alkalmazott tudományok nekem elég képlékenyek,naponta többször szegem meg a szabályait,rutin szerűen,az orvos tudománnyal együtt,nézzétek el nekem,egy fél lépcsővel előrébb járok az úton,de ez csak arra elég,hogy rálássak az útra,hogy valójában milyen hosszú is,és ettől nem vagyok különb,vagy jobb,csak valószínűleg annyival előbb kezdtem,amennyivel előrébb járok,szóval szerénységem (már) más érzékkel(is) szemlélem,érzékelem ezt a világot.</blockquote>

És igen, itt léptünk be a HIT világába. Bocs, de ezt inkább kihagynám. :) Eszem ágában sincs téríteni. Abban hiszel, amiben akarsz. :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
Dehogy értesz.
Nincs hitem,sem vallásom,tudásom van,ami megtapasztaláson alapszik.
Ha hinnék,vagy vallanék,nem tudhatnék,csak valamelyik balf@sz által kitalált infót,programot tartanék igaznak,követhetőnek.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@papajoe:

Hidd el, ert:) En is ezert nem alltam le vitazni; a tudomanynak van egy modszertana, ami mukodik es bizonyitott, ehhez az anekdotikus bizonyitekoknak sok kozuk nincs. Mindenki abban hisz, amiben akar (sajnos vagy szerencsere. nezopont kerdese); en sem tudom meggyozni az amugy 140-es IQ-val biro haveromat arrol, hogy a homepatianak nincs ertelme, pedig mas teruleteken kifejezetten okos:)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Dehogy értesz.
Nincs hitem,sem vallásom,tudásom van,ami megtapasztaláson alapszik.
Ha hinnék,vagy vallanék,nem tudhatnék,csak valamelyik balf@sz által kitalált infót,programot tartanék igaznak,követhetőnek.

Most komolyan azt akarod, hogy menjünk bele? Jó, ám legyen! Akkor szerinted mi a picsa durrant el Cseljabinszknál? Ha nem egy kondritmeteor (aminek mellesleg meg is találták a darabjait)? És ki és mivel lőtte le? Most szólok, szíriuszi gyíkemberekbe bele se kezdj!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
@papajoe:

Hidd el, ert:) En is ezert nem alltam le vitazni; a tudomanynak van egy modszertana, ami mukodik es bizonyitott, ehhez az anekdotikus bizonyitekoknak sok kozuk nincs. Mindenki abban hisz, amiben akar (sajnos vagy szerencsere. nezopont kerdese); en sem tudom meggyozni az amugy 140-es IQ-val biro haveromat arrol, hogy a homepatianak nincs ertelme, pedig mas teruleteken kifejezetten okos:)


Fogalmam sincs mi az a homeopátia.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Fogalmam sincs mi az a homeopátia."

Nem ez volt a lenyege a kommentemnek.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
<blockquote rel="papajoe">Dehogy értesz.
Nincs hitem,sem vallásom,tudásom van,ami megtapasztaláson alapszik.
Ha hinnék,vagy vallanék,nem tudhatnék,csak valamelyik balf@sz által kitalált infót,programot tartanék igaznak,követhetőnek.

Most komolyan azt akarod, hogy menjünk bele? Jó, ám legyen! Akkor szerinted mi a picsa durrant el Cseljabinszknál? Ha nem egy kondritmeteor (aminek mellesleg meg is találták a darabjait)? És ki és mivel lőtte le? Most szólok, szíriuszi gyíkemberekbe bele se kezdj!
</blockquote>


A szíriusz hogy jön ide?
Szerencse,hogy a hatóságok bármit megtalálnak ha éppen meg kell találniuk,vagy semmit sem,ha éppen nem kell megtalálniuk.
Kik lőtték le?
Az a brigád,amelyik nem szeretné,hogy a másik brigád bele avatkozzon a föld energetikai rendszerébe,és azon keresztül az galaxisunkéba.
Megnyugodtál?
Nézd,nem kevés dolog,lelet,bizonyítja,hogy folyamatos az idegen jelenlét a földön,4-4500 évvel ezelőtti nukleáris robbanás,megolvadt kővel,ma is mérhető sugárzással,a csontvázakra ráolvadt ruházattal,fém tárgyakkal,még régebbi 1000 tonnás,egy darabból kifaragott,milliméteres pontossággal megmunkált,sok kilóméterről odavitt kőtömbök,olyan építmények,amiket a mai tudomány szerint akkor ember nem volt képes megalkotni.Temérdek sok ezer éves lelet,ami repülő eszközöket ábrázol,stb.
De ott vannak.
Hangyányit bele néztem a témába,bízz a tudományba,ami videókkal,ásatásokkal,mindennel bizonyítja ezeket.
Ne,nekem hidd el.
Ezen fórum keretei csak kevéssé alkalmasak a bizonyításra,és nem is célom egy késhegyre menő bizonyítási folyamat,mert hamarosan mindenki okosabb lesz a témában,ha akarja,ha nem.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Szerencse,hogy a hatóságok bármit megtalálnak ha éppen meg kell találniuk,vagy semmit sem,ha éppen nem kell megtalálniuk.


Ja, tudom, ez olyan, mint a kurucuinfón az agyatlanok... "Miért nem lőtték agyon Abdesaalamot?" "Tuti azért, mert beépített ember." Ha meg előtték volna, akkor jönne az Oszamás szöveg, hogy azért, emrt el akarták halgattatni... Na kösz, ebből a hülyeségből nem kérek! Így is van épp elég mocsok a világban, nem kellenek a bármit kényszeresen a saját nézetükhöz igazító látnokok/nbölcsek is.


Az a brigád,amelyik nem szeretné,hogy a másik brigád bele avatkozzon a föld energetikai rendszerébe,és azon keresztül az galaxisunkéba.
Megnyugodtál?

Tökéletesen. Pont erről beszéltem. Nem vagyok pszichológus, de ez pl. iskolapéldája a kiválassztottságtudatnak. Föld, emberiség, magyarok (a MAG népe sumér és szíriuszi ősökkel, ősi nyeélvvel, meg hasonló baromságok...)
Nehéz lehet elfogadni, hogy az emberiség és ez a bolygó csak egy teljesen jelentéktelen porszem, elhiszem én. Az egó tiltakozik ellene... Hinni akarunk abban, hogy istenek, földönkívüliek, magasztos lények miattunk, a mi élőhelyünkért küzdenek, mert mi számítunk... Hát nincs így. ;)

Nézd,nem kevés dolog,lelet,bizonyítja,hogy folyamatos az idegen jelenlét a földön,4-4500 évvel ezelőtti nukleáris robbanás,megolvadt kővel,ma is mérhető sugárzással,a csontvázakra ráolvadt ruházattal,fém tárgyakkal,még régebbi 1000 tonnás,egy darabból kifaragott,milliméteres pontossággal megmunkált,sok kilóméterről odavitt kőtömbök,olyan építmények,amiket a mai tudomány szerint akkor ember nem volt képes megalkotni.Temérdek sok ezer éves lelet,ami repülő eszközöket ábrázol,stb.
De ott vannak.
Hangyányit bele néztem a témába,bízz a tudományba,ami videókkal,ásatásokkal,mindennel bizonyítja ezeket.
Ne,nekem hidd el.
Ezen fórum keretei csak kevéssé alkalmasak a bizonyításra,és nem is célom egy késhegyre menő bizonyítási folyamat,mert hamarosan mindenki okosabb lesz a témában,ha akarja,ha nem.

Másik tipikus hiba, szándékosan lebecsülni a pár száz, vagy ezer évvel ezelőtt élt embereket, mindegyiket, mintha valami debilek lettek volna... Pedig ugyanaz a faj, ugyanakkora agytérfogattal, akkora felületű agykéreggel, stb. mint mai is. De nem, ők biztos mind hülyék voltak és maguktól semmit, semmi komolyabbat nem tudtak megcsinálni...
https://hu.wikipedia.org/wiki/Antik%C3%BCth%C3%A9rai_szerkezet

https://hu.wikipedia.org/wiki/Bagdadi_elem

A többire meg csak ennyit:
http://htka.hu/kozosseg/discussion/comment/257297/#Comment_257297

Majd ha bárki is mutat nekem többezer éves titánötvözetet, nikkel/kobalt szuperötvözetet, szénszálas, vagy egyéb kompozitot, akkor megtérek. Amíg csak rezet, bronzot, vasat, aranyat, ezüstöt, meg kőeszközöket mutogatnak, addig én maradnék erősen szkeptikus, hogy finoman fogalmazzak.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
Kb. ennyire vagyunk jelentősek a világegyetemben, érdemes megnézni a mappát:
https://www.facebook.com/TudomanyosMemek/photos/a.886186334826883.1073741832.886180798160770/949946591784190/?type=3&theater
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
Tökéletesen. Pont erről beszéltem. Nem vagyok pszichológus, de ez pl. iskolapéldája a kiválassztottságtudatnak.



Milyen kiválasztottság tudat?



Föld, emberiség, magyarok (a MAG népe sumér és szíriuszi ősökkel, ősi nyeélvvel, meg hasonló baromságok...)


Könyebb lenne,ha értenéd az életet,a létezést,és benne a népek szerepét.Szerénységem kapizsgálja kicsit,kb mint az alma héja,akkora mélységben,írtam,hogy ettől nem vagyok több,vagy jobb,csak fordítottam rá időt,energiát,hogy megértsem,és értegetem.
Baj?
Az írás jeleidből arra következtetek,hogy úgy érzed kiválasztottnak érzem magam,vagy többnek nálad,bárkinél,szó sincs róla,majd téged/mindenkit elér a gépszíj,és megtudod.Nem dübörgök,hogy majd én qrvára megmondom,a tutit,és mindenki más tök,mert nincs így,csak válaszolok,tisztelem más véleményét,tapasztalatait,tégy te is így.
Jellemzően kérdezek itt a fórumon,a nálam többet tudoktól,és elfogadom az ő tudásukat,abban amiben én tök vagyok,nem érzem kiválasztottnak őket,mert x témához jobban értenek mint jómagam.
Így egészülünk ki.
No offense!




Nehéz lehet elfogadni, hogy az emberiség és ez a bolygó csak egy teljesen jelentéktelen porszem, elhiszem én. Az egó tiltakozik ellene...



Ez én egóm nem nagyon tiltakozik már,építem lefelé folyamatosan,lassan az fog szolgálni engem,s nem én őt.



Hinni akarunk abban, hogy istenek, földönkívüliek, magasztos lények miattunk, a mi élőhelyünkért küzdenek, mert mi számítunk... Hát nincs így. ;)




Továbbra sem hiszek,vagy tudok,vagy nem.
Nem a mi élőhelyünkért küzdenek,hanem a föld bolygóért,és azon keresztül az egész galaxis energia rendszeréért,nem a villamos,vagy a tudomány által definiált energia rendszerért,már írtam.
Nekünk meg most éppen ez a világ szolgál élményül,és eledelül,így közösek az érdekeink,ennyi.Mi hamarosan tovább megyünk,ők meg tovább nyomatják,függetlenül attól éppen mely faj jön ide.