UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Tökéletesen. Pont erről beszéltem. Nem vagyok pszichológus, de ez pl. iskolapéldája a kiválassztottságtudatnak.



Milyen kiválasztottság tudat?



Föld, emberiség, magyarok (a MAG népe sumér és szíriuszi ősökkel, ősi nyeélvvel, meg hasonló baromságok...)


Könyebb lenne,ha értenéd az életet,a létezést,és benne a népek szerepét.Szerénységem kapizsgálja kicsit,kb mint az alma héja,akkora mélységben,írtam,hogy ettől nem vagyok több,vagy jobb,csak fordítottam rá időt,energiát,hogy megértsem,és értegetem.
Baj?
Az írás jeleidből arra következtetek,hogy úgy érzed kiválasztottnak érzem magam,vagy többnek nálad,bárkinél,szó sincs róla,majd téged/mindenkit elér a gépszíj,és megtudod.Nem dübörgök,hogy majd én qrvára megmondom,a tutit,és mindenki más tök,mert nincs így,csak válaszolok,tisztelem más véleményét,tapasztalatait,tégy te is így.
Jellemzően kérdezek itt a fórumon,a nálam többet tudoktól,és elfogadom az ő tudásukat,abban amiben én tök vagyok,nem érzem kiválasztottnak őket,mert x témához jobban értenek mint jómagam.
Így egészülünk ki.
No offense!




Nehéz lehet elfogadni, hogy az emberiség és ez a bolygó csak egy teljesen jelentéktelen porszem, elhiszem én. Az egó tiltakozik ellene...



Ez én egóm nem nagyon tiltakozik már,építem lefelé folyamatosan,lassan az fog szolgálni engem,s nem én őt.



Hinni akarunk abban, hogy istenek, földönkívüliek, magasztos lények miattunk, a mi élőhelyünkért küzdenek, mert mi számítunk... Hát nincs így. ;)




Továbbra sem hiszek,vagy tudok,vagy nem.
Nem a mi élőhelyünkért küzdenek,hanem a föld bolygóért,és azon keresztül az egész galaxis energia rendszeréért,nem a villamos,vagy a tudomány által definiált energia rendszerért,már írtam.
Nekünk meg most éppen ez a világ szolgál élményül,és eledelül,így közösek az érdekeink,ennyi.Mi hamarosan tovább megyünk,ők meg tovább nyomatják,függetlenül attól éppen mely faj jön ide.

Ok. :) Im out. Leesett az alufóliasapeszom és már érzem a sugarakat... :(
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Gyorsan keress egy Grabovoj-szamot es kerdezd meg Antalvalit sugarak kivezeteserol....:))))
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@papajoe

Mint forumtars azert alapvetoen elnezest kerek, ha nagyon ugy jott le, hogy Veled gunyolodunk. Valojaban a jelenseget figurazzuk ki, aminek idonkent magunk is aldozatul esunk, legfeljebb a sajat teruleteinken nem. Tippre Wolfram is tul van mar kismillio ehhez hasonlo vitan (en biztosan) es tisztaban vagyunk azzal, hogy ez a dolog hitrol szol leginkabb, szoval ne haragudj rank, nem Neked cimezve ironizalunk.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Gyorsan keress egy Grabovoj-szamot es kerdezd meg Antalvalit sugarak kivezeteserol....:))))

Akartam, de már nem marad hozzá erőm és csak simán kidőltem... :( A meleg és a sok bor nem jó kombó... :D

@papajoe

Mint forumtars azert alapvetoen elnezest kerek, ha nagyon ugy jott le, hogy Veled gunyolodunk. Valojaban a jelenseget figurazzuk ki, aminek idonkent magunk is aldozatul esunk, legfeljebb a sajat teruleteinken nem. Tippre Wolfram is tul van mar kismillio ehhez hasonlo vitan (en biztosan) es tisztaban vagyunk azzal, hogy ez a dolog hitrol szol leginkabb, szoval ne haragudj rank, nem Neked cimezve ironizalunk.


Természetesen én is elnézést kérek, ha megsértettem volna papajoe-t vagy bárki mást.

Tippre Wolfram is tul van mar kismillio ehhez hasonlo vitan (en biztosan) es tisztaban vagyunk azzal, hogy ez a dolog hitrol szol leginkabb, szoval ne haragudj rank, nem Neked cimezve ironizalunk.

Jól tippeltél. Bár mostanában már nem szoktam belemenni, de olvastam/olvasok épp eleget... És sajna személyes ismerős révén is érintett vagyok, emiatt pedig talán túlzottan eluralkodtak rajtam az indulatok.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
Semmi baj,nem sértődtem meg,akkora szerencsétek nincs. :(
Maradhatunk az alkalmazott tudományoknál,és fogadjuk el,hogy az akkor élő népek képesek voltak ilyen építményeket emelni,volt hozzá technikájuk/technológiájuk.
Tegyük félre,hogy az akkori leletek szerint a köznép rongyokban járt,tevével/akármilyen állatokkal húzták az ekét,viskókban laktak,gyaloghintón jártak,stb,ezek hamisítványok,a összes múzeumi lelet csalás,az összes régész hülye,és különben is.
Csak maradjunk a 800-1000 tonnás kő monolitoknál,talán említettem már,hogy 20+ éve vezetek erőgépeket,10+ éve dolgozok itt kint egy kőbányában.
Ma,nagyjából 1 kezemen meg lehet számolni hány mobil-lánctalpas daru van a sártekén ami meg tud emelni 800+ tonnát,és talán még ennyi szállító eszköz sincs,ami ezt a súlyt egyben,a földön,kiépített út nélkül elvinné,annak a gyártója globális cég,felmérhetetlen infrastruktúrával,beszállítói körrel,ércbányák,kohók,acélművek,össze szerelő műhelyek,stb.Hogyan lehetséges,hogy egy ehhez hasonló technológiájú civilizáció,nem rendelkezett pl kép rögzítő szerkezettel(gyk:fényképezőgéppel,videó kamerával),bármilyen adat rögzítő találmánnyal?
Hogyan lehetséges,hogy több száz,kisebb-nagyobb piramis van szerte a bolygón,van amelyik több,mint 20 000 éves,sok száz 20-150 tonnás,milliméterre illeszkedő,megmunkált kötömb van benne,(a tudomány szerint),és nyoma sincs a technológiának?
Miért nincs nyoma az ilyen teljesítményű gépek gyártásához szükséges globális infrastruktúrá(k)nak?
Gúnyolódás,és kötekedés nélküli tudományos érveket szeretnék,és meghajlok a súlyuk előtt,ha vannak.

+1:
A szibériai Shoria hegységben 3000-4000 tonnás megalitok vannak összepasszítva,megmunkálva,felcuccolva hegytetőre,ma nincs ilyen daru ami ezeket elbírná,legfeljebb hajódaru,de ugye ez egy hegytető.
Bezzeg a hivatalos történelem oktatás az jó,az mta megmondja.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 469
113
A térben és időben elkülönülő, kapcsolat nélküli civilizációk eltérő módon haladtak a vívmányok útján.
Lásd a szorosan, precízen illesztett köveket, miközben vélhetően egy rakás olyan találmánnyal nem rendelkeztek, amivel pl. Európa.
A kínaiak már papírra írtak, meg "puszkaport" gyártottak, amikor Európa azt sem tudták, hogy ezeket eszik e vagy isszák...
Nézd meg Angkor Wat eddig ismert építészetét!
Sőt:
"...Az eredményekből az is kiderül, hogy az itt fekvő városokban olyan vízelvezető rendszert építettek ki, amiről azt gondolták eddig a történészek, hogy ilyen technológia még évszázadokig nem is létezett..."
http://444.hu/2016/06/11/hatalmas-varosok-romjait-fedeztek-fel-a-kambodzsai-dzsungel-alatt

Na most ehhez képest hol tart Kambodzsa!?
De mondok jobbat(?)
Buddha 2500 évvel ezelőtt olyan bölcsességre tett szert s tanította azt, hogy ma nem kéne léteznie szélsőséges iszlámnak, hidegháborúnak stb.
Ehhez képest hol tartunk?!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
Ez itt nem igaz szerintem,mert amiket te említesz,azok nem tudtak kontinenseket mátjárni,de akik ilyen szerkezeteket építettek,hogy ezt a súlyt mozgatni tudták,nem okozhatott nekik pár ezer km víz,át tudták volna hajózni,és akkor nem lett volna egymástól elszigetelve a több féle fejlettségű társadalom.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Ez itt nem igaz szerintem,mert amiket te említesz,azok nem tudtak kontinenseket mátjárni,de akik ilyen szerkezeteket építettek,hogy ezt a súlyt mozgatni tudták,nem okozhatott nekik pár ezer km víz,át tudták volna hajózni,és akkor nem lett volna egymástól elszigetelve a több féle fejlettségű társadalom.

Ami nagyjabol mutatja azt, hogy miert ertelmetlen a magasan fejlett korabbi civilizaciok feltetelezese.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
<blockquote rel="papajoe">Ez itt nem igaz szerintem,mert amiket te említesz,azok nem tudtak kontinenseket mátjárni,de akik ilyen szerkezeteket építettek,hogy ezt a súlyt mozgatni tudták,nem okozhatott nekik pár ezer km víz,át tudták volna hajózni,és akkor nem lett volna egymástól elszigetelve a több féle fejlettségű társadalom.

Ami nagyjabol mutatja azt, hogy miert ertelmetlen a magasan fejlett korabbi civilizaciok feltetelezese.</blockquote>



Ok,de akkor honnan vannak az említett építmények?
Vagy nem magasan fejlett emberi civilizációra gondolsz?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
Amúgy sosem értem, hogy ezen a milliméter pontos kőcsiszoláson miért akadnak fönn egyesek.
Fogtak egy etalont (olyan mint a méterrúd), hogy ez alapján ekkorának kell lennie a kőtömbnek.
Aztán rátettek egy fakeretet a megmunkálandó oldalra, felszórták homokkal és addig húzogatták amíg a homok simára nem csiszolta és el nem érték az etalon rúd által adott méretett. Lassú, unalmas meló, de hatékony.
Aztán a rohadt nagy köveket fasínre lökték amit bekentek zsírral, és ezen a zsírozott fasínen vontatták a piramisokhoz a köveket. Ott pedig rámpán ment ugyan ez a buli.

Ősi Sumer recept, így épültek a zikuratok, majd sumer mérnökök segítségével az első piramisok majd utána az egyiptomiaknak már ment önerőből is.

Az a baj, hogy a mai emberek mai fejjel gondolkoznak, így daruzni akarnak meg szalag fűrésszel vágni, meg lézerrel mérni stb....
Akkoriban másként ment ez :)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ha jól emlékszem, akkor a zikuratok nem kőből épültek -pont azért is épültek, mert nem voltak hegyek - akkor, hogy tudtak volna úgy épülni, mint a kőből épített egyiptomi, vagy más piramisok? A sumernek nevezett nép építészete tégla alapú volt.

"Az a baj, hogy a mai emberek mai fejjel gondolkoznak"
Teljesen igaz.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
Amúgy sosem értem, hogy ezen a milliméter pontos kőcsiszoláson miért akadnak fönn egyesek.
Fogtak egy etalont (olyan mint a méterrúd), hogy ez alapján ekkorának kell lennie a kőtömbnek.
Aztán rátettek egy fakeretet a megmunkálandó oldalra, felszórták homokkal és addig húzogatták amíg a homok simára nem csiszolta és el nem érték az etalon rúd által adott méretett. Lassú, unalmas meló, de hatékony.
Aztán a rohadt nagy köveket fasínre lökték amit bekentek zsírral, és ezen a zsírozott fasínen vontatták a piramisokhoz a köveket. Ott pedig rámpán ment ugyan ez a buli.

Ősi Sumer recept, így épültek a zikuratok, majd sumer mérnökök segítségével az első piramisok majd utána az egyiptomiaknak már ment önerőből is.

Az a baj, hogy a mai emberek mai fejjel gondolkoznak, így daruzni akarnak meg szalag fűrésszel vágni, meg lézerrel mérni stb....
Akkoriban másként ment ez :)


~6x6x20 méteres,3000+ tonna súlyú,egy darabból kimunkált kő tömbről beszélünk,azt emberi,állati erővel lehetetlen volt felcuccolni a hegytetőre,vagy csak forgatni a földön,a megmunkáláshoz.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
https://www.google.ie/search?q=shoria+megalith&client=firefox-b&sa=X&biw=1440&bih=791&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ved=0ahUKEwjs7o6eou3NAhVCL8AKHcZ2Al4QsAQINQ#imgrc=FDY8vwcFUp98EM%3A
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
phaidros

Jogos észrevétel, de a sumereknél sem minden csak kis téglából épült. Voltak például igen méretes egy darabból faragott szobraik, amikhez ugye az alap tömböt egy darabban kellet elcipelni, bármekkora is volt. Vagy ugyan így nagyméretű oszlopok stb...
Az első egyiptomi piramisoknál is először még ember nagyságú tömböket használtak (vagy még kisebbeket) később idővel lettek a kőtömbök egyre nagyobbak.

papajoe

<i>"~6x6x20 méteres,3000+ tonna súlyú,egy darabból kimunkált kő tömbről beszélünk,azt emberi,állati erővel lehetetlen volt felcuccolni a hegytetőre,vagy csak forgatni a földön,a megmunkáláshoz."</i>

Mivel egy hegytetőről beszélünk, gondolom helyben is volt kő a kőtömb előállításához, nem kellet fölcipelni semmit :)

Amúgy meg bármekkora súlyt lehet mozgatni emberi+állati erővel, csak kellő mennyiségű állat és ember kell hozzá.
Gondolj bele, hogy mekkora egy obeliszk és egyetlen egy kőtömbből készültek. Ehhez képest megoldották a szállítását is meg a fölállítását is , pedig némelyiknek 500 tonna körüli súlya van!
https://hu.wikipedia.org/wiki/Obeliszk
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem kötekedésből, de sumér oszlopokról még nem hallottam, de a neten sem nagyon találtam (ez nem zárja ki, hogy ne lettek volna), az oszlopok azok pár ezer évvel későbbiek azon a területen, inkább már a pártus korhoz, áll közelebb. Egyébként az oszlopok sem (legalábbis pl. a görögök) monolit alkotások, hanem viszonylag kis darabokból van összerakva. Meg szerintem a szobraikra sem általános a nagy monolitikus alkotások. Ettől függetlenül igazán lenyűgöző az ókori építészet.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
phaidros

A google képkeresővel tényleg én se nagyon találok ilyet, én ezeket még papír alapú könyvekben láttam :)

Egy képet azért sikerült neten össze hoznom:
14467419265_283283fb22_b.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
phaidros

Az oszlopok tekintetében meg valószínűleg igazad van.
A mondandóm lényege az, hogy már a Sumerek is megoldották a nagy monolit kövek faragását és mozgatását, pedig jó 5000 éve éltek. (A csillagászatuk is nagyon komoly volt!)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
Ezt meg azok számára akik nem néznek ki túl sokat az ókori építészetből:
Ishtar kapu rekonstrukció egy német múzeumban:
Ishtar_Gate_at_Berlin_Museum.jpg


Az eredeti már elpusztult, ami nem meglepő lévén több mint 2500 éve építették. Érdemes megfigyelni, hogy már ekkoriban is ismerték a boltívet.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ishtar_Gate

Biztos itt is a földönkívüliek segítették őket :)
(Magán vélemény, de szerintem a Babilont védő falrendszer sokkal nagyobb mérnöki teljesítmény, mint egy piramis.)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A kapuhoz: nagy erőfeszítéseket tettek a XX. században, hogy a téglák "zománcát" újra kifejlesszék és ha jól emlékszem a műsorra, akkor igen precíz, pontos égetési technológia kellett hozzá.
A sumer építészetben nem jellemzőek a monumentális monolitikumok, amit beszúrtál az nem az a kategória és nem jellemző. (Most megnéztem a könyveimben is.) Egyébként nagy mérnöki tudás áll az épületek mögött, nem csak a kivitelezésben, hanem abban is, hogy az úgy nézzen ki, ahogy.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
A lényeg az , hogy az ókori építészek magasan képzett szakemberek voltak, így nem volt szükségük földönkívüli segítségre az építkezésekhez. Mindent ők maguk építettek.