[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 560
18 714
113

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 143
12 114
113


Ha Ukrajna vezetése továbbra is azt csinálja, amit tesz, az megkérdőjelezi az ukrán államiság jövőjét, és ez teljes mértékben az ő felelősségük lesz - Putyin
Oroszország fegyveres konfliktusban való részvételnek tekinti, ha bármely ország repüléstilalmi zónát vezet be Ukrajnában – Putyin

Ha Oroszország csak Donbászra korlátozná a hadműveletet, akkor az ukrán erők folyamatosan forrásokat kapnának – Putyin
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Semmi bizonyíték nincs eddig arra, hogy a levegőben lőtték le az ejtőernyőst, viszont a RUAF nál most már elgondolkodhatnának egy kicsit a bevetések tervezésénél és elő szedhetnék a Szíriában mutatott eszközöket.
Addig is gondolkodj Lali ! Biztosan azt látod amit látsz vagy amit láttatni akarnak ? Biztos abban lehetsz ha ténylegesen a lezuhant eszközről látott képet látod ! A digitális technika a szemfényvesztés kimeríthetetlen bűvész kalapja !
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
én feladnám Ukrajnát Putyin helyében, mondanám hogy jól van tartsátok meg, kivonnám csapataim aztán egy atomtöltetet csak azért is eldurrantanék Kijev felett, -sajnos én ilyen bosszúálló típus vagyok-
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 400
45 997
113
"Maradj a kocsiban! ...Tesó, tesó..élsz?...A k.rva életbe..Srácok..srácok?...Szveta, add az elsősegély (készletet). Hátul van...A k.rva életbe...Ide...Mi van?...(nő: Gyere ide!)...A szájba k.rt..(nő: Menjünk!)...Szveta, hívd a mentőt!...(nő:Menjünk!)..Hívd a mentőt, a k.rva életbe!...(nő: a mentő nem segít)...Menj a kocsiba..(?)...A kocsiba, gyorsan! (húzd le a) A fejed!... :(
Köszönjük a fordítást!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 400
45 997
113
Olena Zelenszka 44 éves, azaz épp annyi, mint a férje, és ő is Krivij Rihben, ebben a kulturálisan is pezsgő közép-ukrajnai nagy iparvárosban született. Későbbi férjével az egyetemen ismerkedett meg, ahol építészetet tanult, azonban – a jogi végzettségű ukrán elnökhöz hasonlóan – ő sem igazán dolgozott a szakmájában, hanem inkább íróként és kreatív szakemberként csatlakozott Zelenszkijék vállalkozásához, az eleinte humortársulatként, majd produkciós cégként is működő Kvartal 95-höz, ami hamar rendkívül népszerűvé vált az egész posztszovjet térségben.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 550
46 564
113
Konkrét példaként hogy mi a valós támogatás. Valós támogatás lett volna mondjuk 4 db. An-178 megvétele és nem a brazil embraerrel való kacérkodás stb.
Neked teljesen elmentek otthonról?
Mekkora királyság lett is volna!
Egy széthulló ország széthulló cégének gépét akarod megvetetni?
Mindenki - aki korábban megrendelte - menekül a szerződésből. Ráadásul - emlékeim - szerint a gép túl nehéz is lett, ahhoz képest, amekkorára tervezték, és emiatt jóval kisebb a hasznos terhelése. De ha már egyszer megrendeltük volna, akkor szerinted hogyan számíthattunk volna bármilyen támogatásra, ha a gépeket sem tudják rendesen legyártani.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 846
5 053
113
Csak nekrm tűnik ez szerkesztettnek?
FNFfX-mX0AAwpeA
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 883
13 463
113
Off. Végre nyugodtabban csinálhatom este a Battle Passot meló után a Wot-ban, mert nem kell annyit olvasnom :)
Julipókot visszasírom anno. Ahhoz képest ami itt megy, ő egy objektív, normális gondolkozású ember volt.
Nagyon kellemesen csalódok az orosz oldalt támogatókban. Nagyrészt vállalható, logikus, lenyomozható tényeket, hozzászólásokat közölnek. Engem viszont nagyon elkeserít, hogy a másik oldal aki minket 2 bites fizetett agitátoroknak hív, teljesen megőrült. Az Ukrán fórum már nem hasonlít arra amire kellene, hanem véreszszájú, fogyatékosok tombolására. Természetesen elnézést kérek a kivételektől. Nyilván többen vannak! Az a gyűlölet ami áthatja a fórumot jobban az ő részükről, az a kárörvendés emberek halálán, az a dezinformáció számomra már visszataszító, és vérlázító.
Persze jön rá a válasz majd, "Ha nem tetszik takarodj innen ruszkibérenc kutya" (vagy hasonló)
Ez a fórum oldal már nem az aminek annak idején megszerettem. Nagyon csodálkoztam eleinte, hogy a régi nagy "öregek" hova lettek szinte mind egy szálig. Boki, Dudi, és sorolhatnám még már alig írnak, pedig szeretem a tárgyilagosságukat, a tudásukat, és ha tévednek, javítanak. Gondolom nekik is szomorú, és idegileg fárasztó a fent említett kommenteket olvasni és megemészteni.

Kedves Mack. Ne haragudj az Offos kirohanásomért. Nyilván egy ignore-al meg tudom oldani a dolgot, csak szerettem volna a másik oldal kommentjeit is olvasni. Több infó több tudás alapon.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
én feladnám Ukrajnát Putyin helyében, mondanám hogy jól van tartsátok meg, kivonnám csapataim aztán egy atomtöltetet csak azért is eldurrantanék Kijev felett, -sajnos én ilyen bosszúálló típus vagyok-
Hékás Kijev felett én őrködöm. A szárnyammal kibillenteném a rakétát, hogy visszaforduljon Moszkva felé :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 581
77 464
113
Off. Végre nyugodtabban csinálhatom este a Battle Passot meló után a Wot-ban, mert nem kell annyit olvasnom :)
Julipókot visszasírom anno. Ahhoz képest ami itt megy, ő egy objektív, normális gondolkozású ember volt.
Nagyon kellemesen csalódok az orosz oldalt támogatókban. Nagyrészt vállalható, logikus, lenyomozható tényeket, hozzászólásokat közölnek. Engem viszont nagyon elkeserít, hogy a másik oldal aki minket 2 bites fizetett agitátoroknak hív, teljesen megőrült. Az Ukrán fórum már nem hasonlít arra amire kellene, hanem véreszszájú, fogyatékosok tombolására. Természetesen elnézést kérek a kivételektől. Nyilván többen vannak! Az a gyűlölet ami áthatja a fórumot jobban az ő részükről, az a kárörvendés emberek halálán, az a dezinformáció számomra már visszataszító, és vérlázító.
Persze jön rá a válasz majd, "Ha nem tetszik takarodj innen ruszkibérenc kutya" (vagy hasonló)
Ez a fórum oldal már nem az aminek annak idején megszerettem. Nagyon csodálkoztam eleinte, hogy a régi nagy "öregek" hova lettek szinte mind egy szálig. Boki, Dudi, és sorolhatnám még már alig írnak, pedig szeretem a tárgyilagosságukat, a tudásukat, és ha tévednek, javítanak. Gondolom nekik is szomorú, és idegileg fárasztó a fent említett kommenteket olvasni és megemészteni.

Kedves Mack. Ne haragudj az Offos kirohanásomért. Nyilván egy ignore-al meg tudom oldani a dolgot, csak szerettem volna a másik oldal kommentjeit is olvasni. Több infó több tudás alapon.
A Leopard 1 skin már meg van. ;)