[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
aztán csodálkoznak, ha megint felosztásra kerülnek...

Az eddigi infók áttekintése után....
Véleményem szerint ezen a héten komoly változás fog beállni az Oroszok hozzáállásában a dolgokhoz.
Nagyon úgy tűnik hogy leveszik a kesztyűt.
Azon magas harcértékű egységeik amikkel rendelkeznek jobbára szétszórtan kis mennyiségben kerültek bevetésre. Ez szerintem meg fog változni ezen a héten.
Mivel a külső politikai nyomás nem stagnál, hanem növekszik, illetve tudatosult bennük hogy minél tovább húzzák, annál több hadianyag és önkéntes fog megérkezni, elkezdik áthelyezni hadászati mélységbe a csapásméréseiket ( UA nyugati területe), és masszívan beleállnak egy vagy több város ,amolyan oroszos ostromába.
Gyakorlatilag politikailag senki nem akarja rendezni a dolgot, ez minden embernek már világossá kellett váljon mindkét oldalon...
Mindegy mit csinálnak, mindig ők a hunyók, és olyan nagyon már nincs mivel embargózni őket. Embargókat kijátszotta a nyugati fél, kb 98%-ra...
A támadó sereg még mindig szabadon graszál. A háború második hetében sem történt Ukrán oldalról semmiféle olyan manőver ami akár harcászati értelemben is változtatott volna bármin is. Már most Gerilláskodnak(!),illetve bezárva a védelmi vonalakban várják a csodát.
Veszteségek? Gyakorlatilag lassításokat látok az orosz részről csupán. A hadtáp központokból beérkező utánpótlás bevárása készteti csak lassításra az inváziós haderőt.
Széljegyzet....
Közel 10 millió népi orosz él a területen....Róluk nagy a csend. Ők talán nem lettek felszerelve ezzel-azzal?
Hát nem tudom, szerintem nem lesz szükségük sokkal durvábban nyomni.
Ha jobban megfigyeled az ilyen nem fősodros híreket (és itt nem az orosz propira gondolok) egyáltalán nem olyan biztos, hogy a lakosság lelkesen ellenáll.
Miközben a katlanok így is záródnak.
És a keleti ukrán sereget nem igazán tudják kivonni.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 529
15 148
113
Ha és amennyiben sikerül tartósan bezárni a gyűrűt Kiev körül és a Donbasznál, akkor onnan nagyjából megindulhatnak a Denyeperig. Tovább meg menni sem akarnak/tudnak. Egy hónap és feláll az oroszbarát kormány.... East-Ukraine új állam lesz, Ukrajna meg a maradék területen, tengeri kijárat nélkül marad. Zelenszkijnek ideje lenne visszavonni a nyelvtörvényt és bocsánatot kérni az ukrajnai nemzetiségektől. Akkor még lehetne esélye.... Egyébként se lakosság, se ipar, se energia. A katlanok miatt pedig se hadsereg. Albánia hozzájuk képest gazdag ország lesz..... De ott lesz puffernek még és sakkban tartani az oroszokat. A mesterterv működik: Oroszországot oroszgyűlöló népekkel körülvenni...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 043
54 154
113
De ha az egyik állat valamilyen okból legyengül, akkor zsugorodni fog a territóriuma, mert már csak annyit képes megvédeni. Itt inkább arról volt-van szó, hogy a maci sajátjaként kezelte a szomszéd, meg a szomszéd szomszédjának a málnását is, csak ez már egyiknek sem tetszik, és merik azt mondani, hogy maradjon a sajátjában.



Inkább fordítva, usánka kezelte sajátjaként Ukrajnát, és vezette neki az Oroszoknak...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
A liveumappal nem érdemes ebben a konfliktusban foglalkozni, mivel ukrán kötődésű. Ez érthetően két dolgot jelent: egyik, hogy elfogult, a másik, hogy valószínűleg a szerkesztőknek jobb dolguk is van, ezért a szokotthoz képest is lassabban frissül.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
aztán csodálkoznak, ha megint felosztásra kerülnek...


Hát nem tudom, szerintem nem lesz szükségük sokkal durvábban nyomni.
Ha jobban megfigyeled az ilyen nem fősodros híreket (és itt nem az orosz propira gondolok) egyáltalán nem olyan biztos, hogy a lakosság lelkesen ellenáll.
Miközben a katlanok így is záródnak.
És a keleti ukrán sereget nem igazán tudják kivonni.
nyomass ukran telegram csatornakat, meglepodsz, mennyire lelkesek.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
3093a2647f813af2cc5582a6e503e39a.png
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 476
46 630
113
Előjöttek, bevetették mindent, ami korszerű.
T+72B3, T-80BVM, T90, BMP-3, BMD-4, BTR-82, MSzTA, TOS, Szmervs, Su-30, Szu-34, pancir, Tunguzka, Thor, Mi-35, Ka-52 mind van a veszteség listákon.
Kalibr, grad bevetve.
Ennyi, nincs más.
Mit akarsz, Szu-57, Armata, Bumeráng, Kurgamyec?
Csak protók, nincsenek rendszerben.
Ez az orosz hadsereg 2022-ben.
Én nem akarok semmit, idéztem a szakértők megállapításait. Ennyi.
 
W

Wilson

Guest
Az eddigi infók áttekintése után....
Véleményem szerint ezen a héten komoly változás fog beállni az Oroszok hozzáállásában a dolgokhoz.
Nagyon úgy tűnik hogy leveszik a kesztyűt.
Azon magas harcértékű egységeik amikkel rendelkeznek jobbára szétszórtan kis mennyiségben kerültek bevetésre. Ez szerintem meg fog változni ezen a héten.
Mivel a külső politikai nyomás nem stagnál, hanem növekszik, illetve tudatosult bennük hogy minél tovább húzzák, annál több hadianyag és önkéntes fog megérkezni, elkezdik áthelyezni hadászati mélységbe a csapásméréseiket ( UA nyugati területe), és masszívan beleállnak egy vagy több város ,amolyan oroszos ostromába.
Gyakorlatilag politikailag senki nem akarja rendezni a dolgot, ez minden embernek már világossá kellett váljon mindkét oldalon...
Mindegy mit csinálnak, mindig ők a hunyók, és olyan nagyon már nincs mivel embargózni őket. Embargókat kijátszotta a nyugati fél, kb 98%-ra...
A támadó sereg még mindig szabadon graszál. A háború második hetében sem történt Ukrán oldalról semmiféle olyan manőver ami akár harcászati értelemben is változtatott volna bármin is. Már most Gerilláskodnak(!),illetve bezárva a védelmi vonalakban várják a csodát.
Veszteségek? Gyakorlatilag lassításokat látok az orosz részről csupán. A hadtáp központokból beérkező utánpótlás bevárása készteti csak lassításra az inváziós haderőt.
Széljegyzet....
Közel 10 millió népi orosz él a területen....Róluk nagy a csend. Ők talán nem lettek felszerelve ezzel-azzal?
Az a 10 milliós népi orosz Ukrajna keleti felén él túlnyomórészt, így pl Harkovban és környékén, látod te is milyen ott a helyzet így már meg is van a megfejtés ,hogy ezen ukrajnai állampolgárok túlnyomó része melyik oldalon áll...
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 563
14 394
113
aztán csodálkoznak, ha megint felosztásra kerülnek...


Hát nem tudom, szerintem nem lesz szükségük sokkal durvábban nyomni.
Ha jobban megfigyeled az ilyen nem fősodros híreket (és itt nem az orosz propira gondolok) egyáltalán nem olyan biztos, hogy a lakosság lelkesen ellenáll.
Miközben a katlanok így is záródnak.
És a keleti ukrán sereget nem igazán tudják kivonni.
Egy hete írtam azt hiszem, hogy keleten az Ukrán sereg színe -java, a technika 80%-val (Lehet nem ennyit írtam....) be lesz zárva.Ki lesz kapcsolva a háborúból,és nem lesz többé ráhatása az események folyására, Ukrajna további sorsára.
Amit most kezdek vízionálni az egy Kiev-Krím vonal....a folyó mentén....
Az-az ha ki is törnek valamilyen csoda folytán, azonnal bekerülnek a következő zsákba. Esélyük sincs.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 546
8 973
113
Egy kifejezetten jónak tűnő elemzés.


Ha minden feltételt teljesítene Ukrajna a békéért, akkor gyakorlatilag vesztettek, Putyin kb el is érte amit akart. Ukrajna részéről csak úgy lenne értelme - ha megegyeznének - hogy ha valamelyik súlyosabb kérdésben Putyin engedne. Például Krím orosz, Donyeck és Luhanszk független (de facto orosz), cserébe viszont Ukrajna megy/mehet az EU-ba és a NATO-ba. Vagy nem megy NATO-ba, de Donyeck és Luhanszk marad Ukrajna része.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Az a 10 milliós népi orosz Ukrajna keleti felén él túlnyomórészt, így pl Harkovban és környékény, látod te is milyen ott a helyzet így már meg is van a megfejtés ,hogy ezen ukrajnai állampolgárok túlnyomó része melyik oldalon áll...
Na igen... Kérdem én (amit már az invázió elején is feltettem): van tömeges átállás az orosz etnikum felől a Föderáció oldalára? Mert tudomásom szerint orosz források sem írnak ilyenekről, sőt, ami beszédes...
 
  • Tetszik
Reactions: omae

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
A hadtáp központokból beérkező utánpótlás bevárása készteti csak lassításra az inváziós haderőt.
Sokan meglepődnek, hogy kb. egy hét intenzív előrenyomulás után lelassult az offenzíva. Azonban nem nézik a történelmet, ahol is a második világháborúban is ilyen "pulzálva" történt az előrenyomulásuk. Mondjuk két hét offenzíva, 1-2 hét feltöltés. Legalábbis én így tudom.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
3 napja nem frissült semmit.
nyomass ukran telegram csatornakat, meglepodsz, mennyire lelkesek.
Jaj, nagyon. Bocsáss meg, de egy országban, ahol fejlövés jár azért mert nem tudod kimondani amit a puskás gondol, ott persze majd pont telgramon fogod hírdetni, hogy te nem vagy lelkes.
Bocsáss meg, nem vitatom el az ukrán harcosok bátorságát. De a támogatottságukról szóló propagandát kétséggel fogadom.
Egy hete írtam azt hiszem, hogy keleten az Ukrán sereg színe -java, a technika 80%-val (Lehet nem ennyit írtam....) be lesz zárva.Ki lesz kapcsolva a háborúból,és nem lesz többé ráhatása az események folyására, Ukrajna további sorsára.
Amit most kezdek vízionálni az egy Kiev-Krím vonal....a folyó mentén....
Az-az ha ki is törnek valamilyen csoda folytán, azonnal bekerülnek a következő zsákba. Esélyük sincs.
Én meg azt, hogy a városokat klasszikus várostromként kezelik.
Egyre több városból érkezik hír készlethiányokról, és itt szerintem a katonai felszerelés is játszik, miközben az ukrán sereg pl Harkovnál kitört, hogy csatára kényszerítse az ostromlókat. Nos állítólag nagyon győztek, de erről pont nem készült fotó.
Szerintem ez már a végjáték az ilyen helyeken, amik azt mutatják, hogy muszáj lenne összeköttetést teremteni a raktárakkal.
Aztán lehet tévedek, de érdekel a véleményed erről