[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Gondolom tudatosan válogatta ki őket az ukrán propaganda, hogy minél szánalmasabbnak mutassák be az orosz hadsereget...
az ukránoknál is kiütközik némi gyeniszovai gén: akiket múltkor elfogtak és szlavija rosszijáztatták, azok kb. ugyanez az arckategória volt, csak legalább 10-15 centivel nagyobb átlagmagassággal. lehet, több ételt kaptak gyerekkorukba, azért lettek 170 centis előemberek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 039
82 458
113
A szankciókra válaszul Moszkva elveszi az amerikai tulajdont!
"Évekig tűrtük ezt, most pedig nem fogjuk." Ezekkel a szavakkal értékelik a szakértők Dmitrij Medvegyev, az orosz Biztonsági Tanács helyettes elnökének szavait a nyugati orosz vagyontárgyak lefoglalására adott lehetséges válaszokról. Beszélhetünk-e nyugati cégek vagyonának elkobzásáról Oroszországban - McDonald's, Procter & Gamble, BP és mások? Kiderült, hogy van mód arra, hogy egyszerre több billió dolláros kárt okozzunk Amerikának.Dmitrij Medvegyev, az Orosz Biztonsági Tanács elnökhelyettese szimmetrikus válaszlépésre figyelmeztetett az orosz cégektől és külföldön élő állampolgároktól származó pénzek lefoglalására.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Átfutva a kínai meg indiai híreket, mert semmi kedvem meg energiám hosszabban átnézni mi történt:

Mindkét ország kimenekítette az állampolgárait, ezzel India le is tudta a dolgot.
Micimackót viszont videófonált Macron-nal és Scholcz-cal, ahol tájékoztatta őket, hogy nagyon örülne egy békés megegyezésnek.
Gyakorlatilag minden kínai hírportál, lehozta, hogy mekkora kétszínűség ukrajna egységéért aggódni, miközben a kínai egységet aktívan szabotálják...
Még szombaton úgy döntöttek 7%-kal emelik a kínai katonai kiadásokat, erre USA nekiállt hisztizni, mert ezzel "veszélyeztetik a békét", úgyhogy hétfőn módosították 7,1%-ra, így dollárban kereken 220 millió lesz.
Amin majdnem felsírtam:

China-S.Korea ties must move forward, not backward!
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 096
28 636
113
Ha sokat faszkodnak, akkor majd lekapcsolják az oroszok a fűtést. Most ha egy értelmes és Európáért dolgozó EU vezetés lenne, átvenne annyi gázt meg olajat az oroszoktól, amennyit csak lehet, így, hogy az amerikaiak és a britek nem vesznek még az egy évvel ezelőttinél is olcsóbb lenne már rövid távon. Ahelyett a benzinár másfélszerese, mint egy éve, a gázárral meg már nem tudom a lépést tartani, csak örülök, hogy júniusig fedezve vagyok egy fixáras szerződéssel.
Ha értelmes és Európáért dolgozó EU vezetés lenne, legkésőbb 2016ban picsán rúgták volna az ukránokat, h tartsák be Minszk II-t.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 806
30 753
113
Az a baj, hogy te az ilyenekben csak a lehetőséget látod, hogy told a propagandát. És nem csak te hanem a hozzád hasonló russzofób emberek, eszed ágában sincs sajnálni az ilyen civil áldozatokat. Sajnos ez az igazán szomorú.

Vegyük például a magamfajtákat. Való igaz engem sem érdekelnek személy szerint az áldozatok. Ilyenek a háborúk, személytelenek. Itt ülök egy meleg kényelmes szobában több sok sok ezer kilométerre az eseményektől, talán ez is kell hozzá, hogy az ember tudjon objektív maradni.

Engem hadászati vonatkozásban érdekel, hogy magyarázatot találjak a miértekre. Ilyen az pl., hogy nem kelletett volna felfegyverezni a civileket, meg felbátorítani őket. Hisz azt nem tagadhatod, hogy az invázió kezdetén oroszok kímélték a civileket. De mivel annyira működik a nyugati propaganda, hogy már 40k orosz elesett, nekem is tele lenne gatyám ha egy elavult 40 éves BMP-ben kellene üljek várva, hogy ki mivel süt meg.
A nagyon okos ukrán vezetés erre nem gondolt, hogy ne uszítsák a civileket.
Az ukrán kormánynak pont ez volt a célja. A halott civilt lehet mutogatni a BBC-ben és síránkozni miatta, azt meg elhallgatják, hogy sok halott civil pont az ukrán kormány miatt halt meg. Ezért csődölnek be a humanitárius folyósók is, pedig nem egy olyan kurva bonyolult dolog megnyitni fegyvertelenek előtt egy utat, amit nem lő senki. Aztán mégis harmadik nekifutásra ha összejön, miközben hullanak az emberek.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 482
18 452
113
Én, aki világtalan vagyok a harcászathoz sokszor azt érzem, hogy ezekkel az "alulteljesít Oroszország" típusú elemzésekkel arra szeretnék késztetni az orosz felet, hogy jöjjön elő a farbával. Ahogy ti és ezek az elemző cikkek írják, igazán modern fegyverzetét még nem vetette be az orosz hadsereg. Mi lehet ennek a hátterében? Én azt nem tartom valószínűnek, hogy nem mérték fel az ukrán lakosság lehetséges reakcióit egy ilyen háború esetére. Itt is hetente mérnek, pedig csak választások lesznek. Ha én stratéga lennék, nem csak A tervet készítenék, hanem B, C, D terveket is. Számolniuk kellett a Nyugat fellépésével is, hiszen eddig is zsinórban szankciózták őket sokkal kevésbé felborzoló események miatt is. És azt is látniuk kellett, hogy az ukrán hadsereget és vezetést felkészítik ellenük, küldik az eszközöket meg az "agyat" is az ukránoknak. Meggyőződésem, hogy olyan terv is van, ami a NATO beavatkozásával számol. Ha a NATO annyira biztos abban, hogy az orosz hadsereg papírtigris, akkor igen könnyű lenne ezt a háborút rövidre zárni. Szóval ezek a kérdések merültek fel bennem, lehet, hogy primitívek.
Előjöttek, bevetették mindent, ami korszerű.
T+72B3, T-80BVM, T90, BMP-3, BMD-4, BTR-82, MSzTA, TOS, Szmervs, Su-30, Szu-34, pancir, Tunguzka, Thor, Mi-35, Ka-52 mind van a veszteség listákon.
Kalibr, grad bevetve.
Ennyi, nincs más.
Mit akarsz, Szu-57, Armata, Bumeráng, Kurgamyec?
Csak protók, nincsenek rendszerben.
Ez az orosz hadsereg 2022-ben.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Átfutva a kínai meg indiai híreket, mert semmi kedvem meg energiám hosszabban átnézni mi történt:

Mindkét ország kimenekítette az állampolgárait, ezzel India le is tudta a dolgot.
Micimackót viszont videófonált Macron-nal és Scholcz-cal, ahol tájékoztatta őket, hogy nagyon örülne egy békés megegyezésnek.
Gyakorlatilag minden kínai hírportál, lehozta, hogy mekkora kétszínűség ukrajna egységéért aggódni, miközben a kínai egységet aktívan szabotálják...
Még szombaton úgy döntöttek 7%-kal emelik a kínai katonai kiadásokat, erre USA nekiállt hisztizni, mert ezzel "veszélyeztetik a békét", úgyhogy hétfőn módosították 7,1%-ra, így dollárban kereken 220 millió lesz.
Amin majdnem felsírtam:
Na jó, valaki kérdezze már meg a Viktátort, hogy hol is lesz az az átrakó állomás.
Csak mert azt már tudjuk, hogy a magyar-orosz határon. :)
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Nem tudom, volt e már: állítólag telefonbeszélgetés Putyin és Sojgu között. Hamis vagy nem? Nem tudni, de nekem valódinak tűnik... Lehet belsősős szivárogtatás is... Nincs hozzá magyar felirat, viszont az automata fordító működik, ami igen, primitív, de körvonalakban lehet érteni a lényeget. A lényeg: Putyin ideges, és kezd fogyni a türelme. Leteremti Sojgut (és közvetve Geraszimovot is), eredményt követel, lehetőleg néhány napon belül. Nem elképzelhetetlen, hogy rámennek Kijevre rövid időn, talán néhány napon belül (már olvastam erről cikket). Putyin szerint kezd kimerülni a hátország, Sojgu pedig az orosz erők problémáiról beszél, illetve az ukrán ellenállásról. A franciák is említésre kerülnek (valami tárgyalás képében)...
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
521
2 406
93
ne projektálj: jelentkezz te önkéntesnek, mert kettőnk közül te akarsz meghalni egy másik országért.
Nem terveztem egyik országért se meg halni, szimplán bőven elég ide az ukrán propaganda halott katonás kép és a többi, szimplán csak némi tisztelet egy halott emberért, bármelyik oldalról is legyen. Ennyit kérek.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 255
13 887
113
A szankciókra válaszul Moszkva elveszi az amerikai tulajdont!
"Évekig tűrtük ezt, most pedig nem fogjuk." Ezekkel a szavakkal értékelik a szakértők Dmitrij Medvegyev, az orosz Biztonsági Tanács helyettes elnökének szavait a nyugati orosz vagyontárgyak lefoglalására adott lehetséges válaszokról. Beszélhetünk-e nyugati cégek vagyonának elkobzásáról Oroszországban - McDonald's, Procter & Gamble, BP és mások? Kiderült, hogy van mód arra, hogy egyszerre több billió dolláros kárt okozzunk Amerikának.Dmitrij Medvegyev, az Orosz Biztonsági Tanács elnökhelyettese szimmetrikus válaszlépésre figyelmeztetett az orosz cégektől és külföldön élő állampolgároktól származó pénzek lefoglalására.
Remek hír, pont azokra a képmutató cégekre sujtanak le, akik még mindig ott maradtak. :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: omae

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Te meg azt nem érted meg, hogy az ukránokat rohadtul senki nem kérdezte mit akarnak. Nagy Z -éket különösen nem érdekli. A nyugat háborút akart és most. Ők nyertek - megkapták. Örömködjél tovább ...
o_O Először jössz azzal hogy a nagy z-ket nem érdekli hogy mit akarnak az ukránok aztán meg azzal jössz hogy a nyugat akarta a háborút?o_O
Nem kérdezte őket senki? Pontosan ez a ruszki mentalitás amiért a majdan történt... látod látod csak értjük mi egymást.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül