Magyarország légvédelme

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 203
113
Ha ott lennének, már 3876db facebok posztot láttál volna rúluk.
Annyira nem követtem az utóbbi napokban hogy mi van, ezért kérdeztem hogy erről posztoltak-e valamit.
Azt a néhány Leopardot meg Gidrán kiküldték a határra néphülyítésnek, hogy érezzék a "zemberk", hogy hű de meg vannak védve, akkor gondolnám hogy küldenek olyat minek valami haszna is van...
Kétséges hogy mennyire használhatóak, hasznosak élesben a Kubok, de egyelőre több mint a semmi. Azt a drónt le tudták volna azért lőni: kiszámtíható útvonalon repült egyenletes sebességgel...
Szerintem úgy voltak vele, hogy jobb ha nem nálunk esik le.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 097
113
Nekem ami problémám: A NATINADS-nál a déli NATO központ adja ki a QRA-n az ALFA riasztást. Nos, hol voltak a román vadászok (vagy az ott lévő szövetséges NATO gépek??) hol voltak a mi Gripenjeink. Nézzük már meg a PS05 felderítési hatótávolságát. Egy ekkora nem alacsony érzékelhetőségű célpontot miért is nem lehetett felderíteni? Ha már felderíttük akkor miért nem kísértük? A horvátoknak ment jelentés a NATINADS-on belül? Eddig mindenki a nemzeti eszközkkel dobálozik. (mi már nyomon követtük ukrajna felett, a horvátok nyomon követték a határuktól.. Lófaszt, egységesen a NATO légvédelemnek kellett volna nyomon követni, akár a MiG-23-ast anno ami pilóta nélkül végigrepülte Németországot és Belgáknál zuhant le. Majd azonos RCS és kicsit azóta modernebbek lettek a radarok. Ja a szovet gépet (békeidőben) két vadász kísérte szinte lezuhanásáig. Nem tudhattuk mikor zuhan le, mennyi üzemanyaga van még, menyire van feltöltve... Aztán érdekelne, hogy az határvidélre vezényelt Mistralosok felderítő lokátora, ha vittek magukkal, mit csinált és miért nem lőttük le.. A Kub-ról nem írok.. Szóval az egész NATO légvédelem, de sajnos benne a mienk sem vizsgázott jól. Szerintem van és lesz is vizsgálat de gondolom minősített és titkos lesz, nem fogjuk megtudni. Egyébként a fő, hogy levonják a tanulságot.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 230
93
Nem tudok most visszaolvasni mindent, lehet már kibeszéltétek. Mi az, hogy látták, szemmel kisérték de nem találták annyira veszélyesnek, hogy ártalmatlanítsák? Ha Zágrábba oldalba ver egy 10 emeletest és meghal 50 ember akkor az belefér? Ha nálunk esik le egy emeletes házra és alatta marad 20 ember akkor az még elfogadható? Én mint adófizető magyar állampolgár elvárom, hogy a lehetőséghez mérten mindent kövessenek el az én és családom biztonsága érdekében.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
No,ezért mondom,hogy iszonyat rossz a PR.Megy itt a találgatás,konteogyártás ezerrel-mert nincs normális tájékoztatás.
És ez itt egy haditechnikai fórum.Mit konteóznak össze azok,kik semmit nem szagolnak hozzá?
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 998
13 301
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 203
113
Szijjátó állítása szerint ma is délben és délután voltak hasonló jelek, de a Gripenek egyik alkalommal sem talátak semmit:
https://www.atv.hu/videok/20220311/...ult-a-katonai-dron-ami-zagrabban-csapodott-be

Amúgy, errol nem Benkónak kellene tájékoztatni ? o_O
Nálunk minden miniszternek más a feladata, mint ami nevében van... :p
Az emberminiszter ásatásokat vezet, belügyminiszter korházakat menedzseli és járvány ellen küzd, a külügyminiszter intézi az oltásbeszerzést, a hadügyminiszterünk meg szeret össze-vissza beszélni. Múltkor a telex vidóban előadta hogy oroszország nem rohanta le Ukrajnát, hanem korlátozott hadműveletet végez. Inváziónak indult, csak az ukrán ellenállás "korlátozottá" alakította... :D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and bel

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Nem tudok most visszaolvasni mindent, lehet már kibeszéltétek. Mi az, hogy látták, szemmel kisérték de nem találták annyira veszélyesnek, hogy ártalmatlanítsák? Ha Zágrábba oldalba ver egy 10 emeletest és meghal 50 ember akkor az belefér? Ha nálunk esik le egy emeletes házra és alatta marad 20 ember akkor az még elfogadható? Én mint adófizető magyar állampolgár elvárom, hogy a lehetőséghez mérten mindent kövessenek el az én és családom biztonsága érdekében.
Stratégiai nyugalom van, a horvátok és a magyarok feküdjenek nyugodtan a házuk romjai alatt!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Nem tudok most visszaolvasni mindent, lehet már kibeszéltétek. Mi az, hogy látták, szemmel kisérték de nem találták annyira veszélyesnek, hogy ártalmatlanítsák? Ha Zágrábba oldalba ver egy 10 emeletest és meghal 50 ember akkor az belefér? Ha nálunk esik le egy emeletes házra és alatta marad 20 ember akkor az még elfogadható? Én mint adófizető magyar állampolgár elvárom, hogy a lehetőséghez mérten mindent kövessenek el az én és családom biztonsága érdekében.
Ez egy programvezérelt régi felderitő dron.1300méteren útvonalrepült,valószinüleg meghibásodott.Mo egy sűrűn lakott ország.Egyszerűen az volt a legbiztonságosabb módja a főldrekerülésének,hogy megvárják,mig az üzemanyag fogytával autómatikusan leszáll ejtóernyővel.Közben gondolom sűrűn imádkoztak,hogy az működjön.
Ez a legvalószinűbb,A verzió.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 690
13 355
113
A Tu 243,ami külalakra ugyan olyan,viszont még rendszerben van,ha jol tudom
tu-243-image02.jpg

Szóval simán lehet meghibásodott orosz drón is.


Ez a Tu-243-as a kb. 100 km hatósugaró Tu-143 utódja egy "betoldott" 80 cm-es törzs-szelvénnyel, ezért nagyobb a hatótávja, de akkor is csak kb 200 km. He csak egyirányba megy akkot ugye ez lesz kb. 500 km, a,i nem elég Zágrábig.


A Tu-141 lesz a drón.



U.I: ...csak érdekességként, egy kb. ilyen drón --"felhúzva"-- már elég lenne a Gripen mellé fegyverhordozónak (Boeing: Loyal Wingman).


.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
932
2 573
93
Az lesz itt a legjobb kérdés, hogy lényegében majdnem Kecskemét fölött repült át ez a drón (attól valamivel délre, Kiskunfélegyháza), ha oda csapódott be, ahova, nem manőverezett és érintett minket és a románokat is. Tehát a magyar légvédelem úgy an blokk nem működött, Kecskeméten átaludták az egészet. Ez teljes védtelenséget jelent. Kíváncsi vagyok, hogy a románok reagáltak e valamit!

Az biztos, hogy egyelőre nem második Gripen századra van szükség, hanem a légierő gatyába rázására az alapoktól! Pénzkidobás lenne bármit venni nekik, ha alkalmatlanok, márpedig azok, ha a rendelkezésükre álló eszközökkel nem észlelték és/vagy nem tudták kezelni a fenyegetést. És az a tény, hogy eljutott Horvátországig azért egyértelműen ezt bizonyítja. Háborús helyzetben berepül valami és nem a határnál fogják el!

Itt jegyzem meg, hogy egyetlen egy dologra azért szükség lenne: két darab GlobalEye kisméretű AEW&C-re, hogy végre ne takarják előlünk a fenyegetést a hegyek és érzékeljük azt jóval mielőtt eléri az országhatárt. Ha ez nem, akkor nem tudom mi kell ahhoz, hogy az illetékesek belássák: a legsürgetőbb beszerzés a légi bázisú korai előrejelző rendszer, mert a medence aljáról csak egy dolgot nem látunk: mi jön felénk! Csak akkor amikor már rég megérkezett.
Nézd már meg azt a rohadt térképet jobban! Földrajzból hányas voltál? Szeged környékén repült el az a szar.
 
  • Vicces
Reactions: Raszputyin
Status
Not open for further replies.