[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 395
45 943
113

How Hogyan cseréli le Ukrajna élő katonákat halott oroszokra​

https://kyivindependent-com.translate.goog/national/how-ukraine-swaps-living-soldiers-for-dead-russians/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=sc

IMG_8392-edited-2048x1366.jpg

---
Amúgy pedig a legutóbbi orosz veszteségi adatok Ukrajina szerint

KH-GRAPHIC-RUSSIAN-LOSSES-IN-UKRAINE-mar21.jpg
Ugye ezt te is elosztod 5-tel!
 
T

Törölt tag 1711

Guest

A NATO magas rangú hírszerzési tisztviselője szerint Belarusz hamarosan megtámadhatja Ukrajnát


A NATO egy magas rangú hírszerzési tisztviselője szerint Belarusz hamarosan megtámadhatja Ukrajnát, és azt is engedélyezné az oroszoknak, hogy nukleáris fegyvereket telepítsenek a területére, írja a Guardian.
Ukrajna már régóta arra figyelmeztet, hogy Belarusz bármikor beszállhat a háborúba, bár eddig csak azt engedték az oroszoknak, hogy földi és légi támadásokat intézzenek a területükről Ukrajna ellen.

telex

Már első nap óta tudjuk, hogy belarusz haderő is részt vesz az akcióban, nem tudom miért kell naponta meglepődni.
Az egyetlen kérdés a mikor és hol.

Btw. tegnap a belarusz vasút megszakította a határátléptető kapcsolatot az ukránokkal.
Ezt is sikerült hatalmas győzelemként tálalnia az ukrán és libsi médiának, miszerint ez a belarusz vasutasok lázadása a háború ellen, ezzel vágják el az orosz utánpótlás útját...
Azzal, hogy nem kérnek az ukránoktól engedélyt a megszállt részekre való behaladásra...
 
W

Wilson

Guest
Tudom, hogy már megint én kétkedek, de ez ugyanaz a csapat aki korábban ugyanott fotózkodott a "hullákkal" háttérben napozóággyal...
Meg csak az egyik lábát mutogatják, sehol egy dögcédula, fegyverek, bármi, pedig korábban szerettek mindenféle szarral pózolni.
Ki fog derülni, hogy ez a videó valós eseményeken alapul, vagy csak egy fake news....
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Már első nap óta tudjuk, hogy belarusz haderő is részt vesz az akcióban, nem tudom miért kell naponta meglepődni.
Az egyetlen kérdés a mikor és hol.

Btw. tegnap a belarusz vasút megszakította a határátléptető kapcsolatot az ukránokkal.
Ezt is sikerült hatalmas győzelemként tálalnia az ukrán és libsi médiának, miszerint ez a belarusz vasutasok lázadása a háború ellen, ezzel vágják el az orosz utánpótlás útját...
Azzal, hogy nem kérnek az ukránoktól engedélyt a megszállt részekre való behaladásra...
láttam egy infografikát, legalább 8 szabotázsakciót hajtottak végre a belarusz vasút területén.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
926
2 296
93
Ha vótmá akkor elnézést! Ide is beteszem, hk alkalmazásos topikból:
Itt egy oldal ahol minden kilőtt/elhagyott/zsákmányolt haditechnika legyen az hk, repülő vagy csak egy pc.törő rakéta jegyezve van és mindegyikhez van fénykép úgymond bizonyítéknak. Azért úgymond, mert szerintem attól még semmi garancia nincs rá hogy ez teljesen valós, nekem ez is irreális, bár fene tudja, senki se tudja pontosan. Az oroszokkal kezdik, alul meg vannak az ukránok. Utóbbi érdekes igazán, mert annak a 0.1%-ával találkoztam eddig a médiában.

 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 689
8 706
113
Már első nap óta tudjuk, hogy belarusz haderő is részt vesz az akcióban, nem tudom miért kell naponta meglepődni.
Az egyetlen kérdés a mikor és hol.

Btw. tegnap a belarusz vasút megszakította a határátléptető kapcsolatot az ukránokkal.
Ezt is sikerült hatalmas győzelemként tálalnia az ukrán és libsi médiának, miszerint ez a belarusz vasutasok lázadása a háború ellen, ezzel vágják el az orosz utánpótlás útját...
Azzal, hogy nem kérnek az ukránoktól engedélyt a megszállt részekre való behaladásra...
Én ezt eddig sehol se olvastam. Lukasenka is tagadta. Azért a mainstream média szerintem beszámolt volna róla.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 049
113
Tolni kell a propagandát, mert a BBC is lehozta az 550 halott oroszt (+kb ugyanennyi ldnr/önkéntes/csecsen lehet).
Állítólag csak külföldi állampolgároknak engedélyezték az önkéntes részvételt a hadműveletekben, oroszokat elutasítják.
Én bár elhiszem hogy meghalt kb már vagy 5 ezer orosz katona is de azért 120 helikopter az már igen durva lenne ! pláne 100 repcsi . Ráadásúl szirában sokkal több gép repült küldetést mint itt .
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 414
8 644
113
Nem tom mávótmá

Egyre nagyobb számban kerülnek elő aknák
(bár az a fehér szalag egy kicsit gyanús, lehet akár távoli indítású IED is)


Van az a rakéta mennyiség amit már nem bír el egy hk. sem.
Nem jó filmeken nevelődtek, mert ha nem tudják honnét lőnek akkor első találat után beszambáztam volna az útszéli boltsorba, még ha rám is szakad.


Oldalról gépágyúval lebontották

Utolsó videón az a durva, hogy látni közelről, hogy egy városi harc hogy zajlik. Gyalogos katonák mozgása stb. Mintha egy film lenne. Csak nem az.
 
W

Wilson

Guest
Az Odesszában vagy a régióban történő kétéltű partraszállás valószínűsége csekély, mivel gyakorlatilag az összes bevetett orosz haditengerészeti gyalogos egység már részt vett az ukrán területen folyó harcokban.

Forrás: Conflict Intelligence Team.

Összefoglalva: "...Nyilvánvaló, hogy az Ukrajnába telepített összes orosz tengerészgyalogos dandár így vagy úgy, de részt vett a harcokban. Ez viszont azt jelenti, hogy legalább egy dandár kell a teljes kétéltű partraszállásához vagy a maradék tengerészgyalogosokat kell hosszú időn keresztül áthelyezni, vagy az amúgy is rozoga BTGr-t kell visszahozni a Krímbe a szárazföldi Ukrajnából, vagy több különböző dandárból különböző felszerelésű erőket kell bevetni.

Emellett ehhez legalább minimális szárazföldi erőkre lenne szükség, hogy a félszigetről elérjék Odesszát, ami még mindig távoli veszélyt jelent.

Ezért úgy véljük, hogy a haditengerészeti partraszállás valószínűsége Odesszában vagy a régióban alacsony, bár egy ilyen lehetőség még mindig nem zárható ki teljesen.

Részletek: Elemzők megjegyzik, hogy március 15-én H. Sutton haditengerészeti elemző arról számolt be, hogy a Fekete-tengeri Flotta hajóinak egy része, amely korábban visszatért a Krímbe, ismét Odessza felé fordult. Március 21-én a kora reggeli órákban az odesszai hatóságok közölték, hogy az orosz hajók több lakóházat is lőttek.

Az Odessza elfoglalására irányuló tengeri partraszállás forgatókönyvét mind a nyugati hírszerzési adatok alapján készült haditérképeken, mind pedig az Olekszandr Lukasenko, Fehéroroszország elnöke által bemutatott inváziós térképen is ábrázolták.

Ennek ellenére Michael Coffman elemző nem tartja lehetségesnek a partraszállást, amíg az orosz szárazföldi csapatok meg nem közelítik Odesszát, miután megkerülték vagy elfoglalták Mikolajivot.

"Nem vagyunk azonban meggyőződve arról, hogy Oroszország még ebben az esetben is kellően felkészült erőkkel rendelkezik majd egy kétéltű támadás végrehajtásához. A lényeg az, hogy a rendelkezésre álló adatok szerint gyakorlatilag az összes bevetett orosz haditengerészeti gyalogsági egység már részt vesz az Ukrajna területén folyó harcokban" - írták a CIT elemzői.

Február 13-án az RNBO titkára, Olekszij Danilov azt mondta, hogy az oroszok csapatok partraszállását tervezik Odessza és az Odesszai területre,

 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 979
14 061
113
https://vk.com/video-123538639_4562...Cwd-TUNlfFtsRWxMpA0Tk7kiQSe8EpKRALdEpEpYrtGeI
"Több ezres tüntetés Herszonban" :D A gaz megszálló orosz erők ellen....

Ebből az esetből csinálták egy "semmi nem látszik" mobil felvételt felhasználva "az oroszok a több-ezer tiltakozó közé lőnek" anyagot.
Az eredeti "elfutós" felvétel kapott némi hang alámondást, és gépfegyver aláfestést.
...kb. a "The Blair Witch Project" képi recept --"semmi nem látszik, de a gerjesztett hangulatnak megfelelően mindenki oda-képzeli a neki legrosszabbat"-- alapján.


..."szakmailag" ügyes!
... "demokratikusan" meg "hiteles"! :mad:


.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
5 998
41 584
113
Már első nap óta tudjuk, hogy belarusz haderő is részt vesz az akcióban, nem tudom miért kell naponta meglepődni.
Az egyetlen kérdés a mikor és hol.

Btw. tegnap a belarusz vasút megszakította a határátléptető kapcsolatot az ukránokkal.
Ezt is sikerült hatalmas győzelemként tálalnia az ukrán és libsi médiának, miszerint ez a belarusz vasutasok lázadása a háború ellen, ezzel vágják el az orosz utánpótlás útját...
Azzal, hogy nem kérnek az ukránoktól engedélyt a megszállt részekre való behaladásra...
Azóta már működik a vasút a Beloruszok szerint.