[HUN] HX3 alapú önjáró löveg

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Várható volt, hogy lesz kerekes. Vártuk is. A három nehéz gl.zlj-re ott a három üteg Pzh2000. Most már csak a darabszám a kérdés.

Kell:
5x üteg a szittyáknak
3x üteg a Bocskai-nak.

Azaz: 5x6+3x8=54 vagy 5x8+3x8=64 löveg. Hacsak nincs valami más terv a szittya zhcs-re...
Szittyaknak nem ez kell.Ez egy tüzér dd-ba való eszköz
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Szittyaknak nem ez kell.Ez egy tüzér dd-ba való eszköz
Ez dandár- és hadosztálytüzérség alapvetően. A zászlóalj-harccsoportok a dandár tüzérosztályainak ütegjeit kapják. A szittya zászlóaljaknak is zhcs-t kell formálniuk alapvetően, tehát kell nekik:
  • 1x üteg pct tüzérség (atgm Gidrán)
  • 1x aknavető üteg (srams 120mm)
  • 1x önjáró tü. üteg (155mm)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 803
113
The PGK is compatible with various 155 mm artillery stockpiles to reduce dispersion. It was demonstrated on German DM111 shells in September 2014 fired from a PzH2000 self-propelled howitzer. From a distance of 27 km (17 mi), 90 percent of the PGK-equipped German shells landed within 5 meters of the target.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 332
9 873
113
Erről van valami forrás? Eddig csak L/52-t olvastam a cikkekben...
Ha a Lynxről beszélünk ott sem a demópéldány képességeiről beszélünk. L60 lesz valamikor, most logikusan L55.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 803
113
Ha a Lynxről beszélünk ott sem a demópéldány képességeiről beszélünk. L60 lesz valamikor, most logikusan L55.
Csak minden a típusról szóló cikk L/52-öt említ, ugyanis ez a szabvány löveg kaliberhossz 155-ösöknél: ilyen a PZH2000 és a CAESAR is. Szóval szerintem az L/55 az nyelvbotlás, tévedés volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 350
46 154
113
PGK - csak 15-20ezer USD és "median accuracy of less than 10 meters"
Bármilyen buta lőszerből okosat csinál. Kell a francnak Excalibur! :p
Ez a linkelés nem jött össze!
Osztás megy?
Mennyi buta lőszer jön is ki akár 1 pgk kitből? Arról nem is beszélve, hogy egy buta-buta lőszerre felesleges felszerelni, 20km -en belül inkább lövők a célpontra 30 buta lövedéket (1 perc alatt kb. egy gyorsabb üteg képes rá), 50m-es CEP-pel, és akkor is el lesz pusztítva.
Szóval ha meg messzebbre akarsz tüzet vezetni, akkor meg úgyis rakéta póthajtás kell, vagy BB.
Akkor meg már a "buta" lőszer is jóval többe kerül. Fentebb írtam, hogy mennyibe.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 332
9 873
113
Csak minden a típusról szóló cikk L/52-öt említ, ugyanis ez a szabvány löveg kaliberhossz 155-ösöknél: ilyen a PZH2000 és a CAESAR is. Szóval szerintem az L/55 az nyelvbotlás, tévedés volt.
Értelek, csak mivel kutfejl. programról beszélünk, én teljesen úgy értelmezem, hogy nem az eddig látottakról beszél, de majd megtudjuk.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 803
113
Ez a linkelés nem jött össze!
Osztás megy?
Mennyi buta lőszer jön is ki akár 1 pgk kitből? Arról nem is beszélve, hogy egy buta-buta lőszerre felesleges felszerelni, 20km -en belül inkább lövők a célpontra 30 buta lövedéket (1 perc alatt kb. egy gyorsabb üteg képes rá), 50m-es CEP-pel, és akkor is el lesz pusztítva.
Szóval ha meg messzebbre akarsz tüzet vezetni, akkor meg úgyis rakéta póthajtás kell, vagy BB.
Akkor meg már a "buta" lőszer is jóval többe kerül. Fentebb írtam, hogy mennyibe.
Vegyél már vissza stílusból! Te tudsz egyáltalán beszólagatás nélkül hozzászólni bármihez is???

Az Excalibur alternatívájaként írtam a PGK-t - teljesen jogosan.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 803
113
Az RM azt mondja, hogy 80 km körüli lőtávolságnál csak precíziós lövedékekk (PGK fuze) van esély elfogadható pontosságra.

"The company said in its press release that it planned to work closely with the German procurement authorities on a gun able to fire existing rounds compliant with the NATO standards set out in the Joint Ballistics Memorandum of Understanding (JBMoU) as well as new ammunition families. The new ammunition types will be optimised to withstand the stresses occurring in the new gun as well as being able to be fired from legacy JBMoU-compliant guns. The German procurement authorities have specified a maximum effective range of 75 km, according to Rheinmetall, which said it would use 83 km as the baseline as the course correction fuze necessary to achieve precision at these ranges reduces range by 10%."

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 350
46 154
113
Vegyél már vissza stílusból! Te tudsz egyáltalán beszólagatás nélkül hozzászólni bármihez is???

Az Excalibur alternatívájaként írtam a PGK-t - teljesen jogosan.
Még csak be se szóltam! o_O
Az "osztás megy?" kérdést azért írtam, hogy kezdj el számolni!
Attól, hogy egy olcsóbb okos lőszer típust dobsz be, attól még értelmetlen a dolog, mivel ez sem tud versenyezni a buta lőszer gazdasági hatékonyságával.
Attól, hogy PGK lőszert alkalmazol, attól még ugyan úgy megmarad a buta lőszer irgalmatlan igénye.
Szerk.: hja a pgk link továbbra sem jó!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 803
113
Még csak be se szóltam! o_O
Az "osztás megy?" kérdést azért írtam, hogy kezdj el számolni!
Attól, hogy egy olcsóbb okos lőszer típust dobsz be, attól még értelmetlen a dolog, mivel ez sem tud versenyezni a buta lőszer gazdasági hatékonyságával.
Attól, hogy PGK lőszert alkalmazol, attól még ugyan úgy megmarad a buta lőszer irgalmatlan igénye.
Szerk.: hja a pgk link továbbra sem jó!
Okos lőszer speciális célpontokhoz kell! Nem Ivánt akarjuk eltalálni a kukoricamezőn.
Pl. kiderül, hogy hol van épp leparkolva egy légvédelmi üteg radarja vagy egy elenséges tüzérségi eszköz és L/60-as lövegünk pont elérné, de fontos, hogy biztosan eltaláljuk - ráadásul elsőre. Akkor megérheti a felárat az okos lőszer. 70-80 km-es távon már nagy lenne a szórás enélkül.
Az esetek 90%-ában nyilván buta lőszerrel lövöldöznek.

Én csak annyit mondtam hogy ha már okos lőszer kell, akkor az Exkaliburhoz képest sokkal jobban megéri a PGK.
PZH-ből tesztelték, az RM ismeri, szóval van rá esély, hogy valamennyi MH-nak is lesz.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 803
113
na, akkor kell keresni embereket, akik tudnak lövegcsövet méretezni, hőkezelni meg gyártani, aztán mehet a móka...
Szerintem a csövet készen hozzák majd a németek: itt kb. az automata lövegtorony gyártása és alvázra szerelése lesz.
A lövegcső gyártás bonyolult dolog és nem hiszem hogy kapacitás hiány lenne náluk: évi néhány száz lövegcsőnél több nem készül Európában...