[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
1 997
23 122
113
Ott a térkép most raktam jól láthatók az arányok, remélem azt nem vonod kétségbe mivel a térkép orosz...:)
nem persze,de nem azért mert orosz,hanem mert lassan már úgy nyilatkoztok meg az ukránokról mint valami superman hadseregről .. a forma meg teljesen mást mutat,érdekes ez,mert ha pl ugyanazt a térképet nézzük,te biztos mást látsz rajta mint én .. nekem orosz térfoglalásnak fog tűnni a dolog,neked valószínűleg meg ukrán előrenyomulásnak .. csak ugye Ukrajnában vagyunk nem Oroszországban,most hogy 1/3-ad vagy egyéb nincs jelentősége,felesleges elveszni a számokban,egyelőre az oroszok "hódítanak" teret maguknak nem fordítva,az ukik meg védekeznek ahogy tudnak ,egyre kevesebb sikerrel úgy tűnik.. remélem ezt azért nem vonod kétségbe,szóval lehet itt belemagyarázni a dolgokba bármit,hogy erősek az ukránok,meg fú de gyengék az oroszok,meg odaállt a NATO és majd megmutatják az ukik ,mert úgyis ők fognak győzni .. igen, a remény először a lepényhal meg utoljára,addig ne beszéljünk már ukránok által vizionált győzelemről,amíg az országuk egy tetemes részét a másik uralja/birtokolja/megszállva tartja stb stb ... válassz megfelelő szinonimát .

győzelemnek mondható-e ha a jelenlegi országuk területének jelentős részét elveszítik ? szerintem nem,de mond meg ti hogy gondoljátok,hogy látjátok ezt ?
(eleve a Krím bebukása már egy pofára esés volt az ukiknak,és mivel területet vesztettek ezt se lehet győzelemként felróni,most jön majd Donyeck és Luhanszk,Mariupol se lesz szerintem visszaadva,Herszon (április 27-én szavaznak ha jól tudom,ha függetlenedni akarnak és kérik a felvételüket az OF-ba akkor annak is annyi ,azt is elfelejthetik az ukránok) és Odessza felkészül .. és ki tudja hol a vége,

de mint írtam a reményhal elször .. szóval reménykedni lehet,meg természetesen kell is,én már arra leszek kíváncsi mennyit hagynak meg a jelenlegi Ukrajnából,de hogy eredeti állapotában ahogy ismertük nem marad meg az biztos,szép "győzelem" ,ennyi erővel mi is győztünk .. csak nézőpont kérdése,hiszen hozzánk csatolták Romániát,Szerbiát,Horvátországot,Szlovéniát,Ausztriát,Szlovákiát meg Ukrajnát
 

vpet

Member
2018. július 24.
23
55
13
Láttot már valaki URAN-9 vagy hasonló oroszok által bevetett ugv-ről videót? Terület tisztításban nagy hasznuk lehetne, miért nem használják ezeket az oroszok?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
Lakosság volt hozzá, átlagban 4-6 gyerekkel.

Az ukránok lakossága németeknél, lengyeleknél, briteknél spanyoloknál van. Na meg a másik oldalon.
Nyersanyag szintén az oroszok által behúzott oldalon.
Az a helyzet, Ukrajna szopóágon van, nem kicsit, nagyon. A fekete afrikai életszínvonal a maradék részeknek kb. garantált.

Ha ennyire szar és kilátástalan ez az Ukrajna, akkor minek kell Putyinnak?
;)
Beszéld már le inkább őt róla, mint az ukránokat. Prédikálj neki.
Mindenki jobban járna.
:D
Leginkább mi. ;)
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 527
6 581
113
23april2022_Ukraine_map.jpg
 
W

Wilson

Guest
nem persze,de nem azért mert orosz,hanem mert lassan már úgy nyilatkoztok meg az ukránokról mint valami superman hadseregről .. a forma meg teljesen mást mutat,érdekes ez,mert ha pl ugyanazt a térképet nézzük,te biztos mást látsz rajta mint én .. nekem orosz térfoglalásnak fog tűnni a dolog,neked valószínűleg meg ukrán előrenyomulásnak .. csak ugye Ukrajnában vagyunk nem Oroszországban,most hogy 1/3-ad vagy egyéb nincs jelentősége,felesleges elveszni a számokban,egyelőre az oroszok "hódítanak" teret maguknak nem fordítva,az ukik meg védekeznek ahogy tudnak ,egyre kevesebb sikerrel úgy tűnik.. remélem ezt azért nem vonod kétségbe,szóval lehet itt belemagyarázni a dolgokba bármit,hogy erősek az ukránok,meg fú de gyengék az oroszok,meg odaállt a NATO és majd megmutatják az ukik ,mert úgyis ők fognak győzni .. igen, a remény először a lepényhal meg utoljára,addig ne beszéljünk már ukránok által vizionált győzelemről,amíg az országuk egy tetemes részét a másik uralja/birtokolja/megszállva tartja stb stb ... válassz megfelelő szinonimát .

győzelemnek mondható-e ha a jelenlegi országuk területének jelentős részét elveszítik ? szerintem nem,de mond meg ti hogy gondoljátok,hogy látjátok ezt ?
(eleve a Krím bebukása már egy pofára esés volt az ukiknak,és mivel területet vesztettek ezt se lehet győzelemként felróni,most jön majd Donyeck és Luhanszk,Mariupol se lesz szerintem visszaadva,Herszon (április 27-én szavaznak ha jól tudom,ha függetlenedni akarnak és kérik a felvételüket az OF-ba akkor annak is annyi ,azt is elfelejthetik az ukránok) és Odessza felkészül .. és ki tudja hol a vége,

de mint írtam a reményhal elször .. szóval reménykedni lehet,meg természetesen kell is,én már arra leszek kíváncsi mennyit hagynak meg a jelenlegi Ukrajnából,de hogy eredeti állapotában ahogy ismertük nem marad meg az biztos,szép "győzelem" ,ennyi erővel mi is győztünk .. csak nézőpont kérdése,hiszen hozzánk csatolták Romániát,Szerbiát,Horvátországot,Szlovéniát,Ausztriát,Szlovákiát meg Ukrajnát
Ugye tudod,hogy ezt a térképet az egyik fórum tag kérdésére raktam fel, nem azért mert én bármilyen ukrán előrenyomulást akarják vele igazolni....
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Ha megkapják az ukrik az amcsiktól a hajoellenes rakétákat a tengert felől nem fogják tudni blokkolni Odesszát.
Bár már most is 200 km vonták vissza az oroszok a megmaradt hajókat az Ukrán Neptun rakéták miatt, így már csak pár dízel/elektromos tengojuk maradt...
Ha elfoglalni nem is tudja/akarja majd az orosz, attól lerombolni letudja a meglehetősen modern, és gazdaságilag rendkívül fontos kikötőt, és ez Odessza lényege. Ezzel a teljes uki export 80%-a tökön lenne rúgva, mivel ez az utolsó kikötőjük.
 
W

Wilson

Guest
Ha elfoglalni nem is tudja/akarja majd az orosz, attól lerombolni letudja a meglehetősen modern, és gazdaságilag rendkívül fontos kikötőt, és ez Odessza lényege. Ezzel a teljes uki export 80%-a tökön lenne rúgva, mivel ez az utolsó kikötőjük.
Most sem tudják használni, ha lerombolják majd az ukrik nyugati pénzen újjáépítik, ha végérvényesen ki akarja ütni akkor el kell foglalnia...
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Így térkép alapján valóban nem adja ki. Egyenlőre. Donyeck 26 000,Luganszk 27 000,Herszon 28 000,Zaporozsje 27 000,meg a sallang,minusz Zaporozsje északi csücske,meg Kramatorszk környéke. Nagyjából 110-120 ezer.
Nekem a nagy kérdésem az, hogy ha ezt a kb. Harkov-Mariupol tengelyt végre áttörnék, bekerítenék, stb., hogy utána lenne-e érdemi uki erő? Vagy onnantól dőlne a dominó, és felgyorsulna a megszállás.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 129
11 985
113
Kifejtenéd bővebben?
Katonailag.
Mert egyenlőre Ukrajna legerősebb, legjobban megerődített városát, Mariupolt, kb 12-15k-val bevették.
Minden nehézség nélkül.
(Itt most nem kell nyomatni az " Amerikaiak...." mantrát....)
Tegyél hozzá egy választott országot ( Választhatsz a nato tagállamok közül is.), tetszésed szerint, kivéve US.
Ők mennyivel jobban végeztek volna?
1 Hadtest vs Egy hadsereg. Hadtest támad, felállásban.
( Egyébként egyre biztosabb vagyok abban hogy egy hoax tanui vagyunk.)
ezt kifejtenéd bővebben szerinted mi az átverés ? az ukrán védők száma vagy az oroszok mennyisége?
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
Senki nem lepődött meg,legfeljebb megpróbált naívnak látszani.
Miért, te nagy összegben fogadtál volna, hogy 20 000 halott, 600 elvesztett tank, két hónap harc után még van ukrán főerő.
Van még ukrán légvédelem, Azov az Azovstalban, kormány a helyén, Moszkva a fenéken?
6-8 orosz tábornok kilöve, 4-5 leváltva?

Az ukrán nagyvárosok keleten is ukrán kézen?

Ezek téged nem leptek meg?

Te egy prekob vagy. Egy kincs.
Áruld el, mi lesz a vége, mi se lepődjünk meg.
:D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
győzelemnek mondható-e ha a jelenlegi országuk területének jelentős részét elveszítik ?
És ha megkezdődik a korlátlan drónháború, mert tömegével megjönnek a Switchblade-ek és még kapnak jó sok Warmate-et mondjuk? Akkor mi lesz az oroszokkal? Még olyan vége is lehet ennek a háborúnak, hogy örülnek ha a Krímet meg tudják tartani valahogy!
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
1 997
23 122
113
Ugye tudod,hogy ezt a térképet az egyik fórum tag kérdésére raktam fel, nem azért mert én bármilyen ukrán előrenyomulást akarják vele igazolni....
"Tehát szerinted Ukrajna durván harmadát elfoglalták az oroszok?" számokon lovagolsz a tények meg elmennek melletted .. erre próbáltam rávilágítani a kommentemben. :)
 
W

Wilson

Guest
Ha megkapják,és ha oda tudják cipelni. Kétesélyes. Azok a tengók meg harapósak azokkal a huncut rakétáikkal. Amúgy meg mivel is fognak az ukik operálni az Ogyessza környéki vizeken? Jet-skivel? Nevetséges.
Nevetséges miért is? Miért kellene nekik jet-skivel operalniuk ha nem tudnak partraszállást végrehajtani a tengerfelől az oroszok azzal nagyon sokat nyertek az ukrik mert a szárazföld felől nagyon nehéz dolguk lesz az oroszoknak ha körbe akarják keríteni Odesszát.
És azokon az orosz dízel tengókon lévő Kalibrok nem tudnak támogatást nyújtani egy partraszálláshoz .
 
  • Vicces
Reactions: Határőr Attila