T-72

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Nem, ott nem így van. Ala natúr a padlón fekszik a lőszer a lövész mellet pár vékony vascsőben. Elég puruttya megoldás.
A Leopárd 2 tornyában minimális lőszer van, de az szeparált. A lőszer nagyrésze a padlón fekszik a tank elejében.
A szíriában kilőtt török tankok lényegében azonnal megsemmisültek a videók tanulsága szerint.



Igazából nem. Mind a nyugati mind a keleti tankokban halonnal oltót szereltek, mert elveszi az égés elől az oxigént.
Amikor ez bekapcsol akkor már általában nagy gáz van, ilyenkor ugrálnak ki az emberek a tankból.


Az ukrik eddig sok mindent mondtak, én meg hiszem ha látom....
Jogod van hozzá...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
493
2 546
93
Az is furán egyforma, de a kamera mozgásának sebessége extrém. Nézd meg hány másodperc alatt csináll egy kb. 50 méteres kört. Nagyon fura.
rángatja az egérgörgőt. Ha nem CGI akkor utólagos felvételelemzés. De ha megnézed a lángokat a végén, meg a rajta lévő faág szerűségeket azért ez erősen gyanús, hogy valami szimulátor felvétel.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and gafzhu

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Az is furán egyforma, de a kamera mozgásának sebessége extrém. Nézd meg hány másodperc alatt csináll egy kb. 50 méteres kört. Nagyon fura.
Teljesen érintetlen a zöld vetés a tank körül (már a lánctalp-nyomtól eltekintve bár az meg túl sekély felszántott bevetett földhöz képest), ha valami eltalálta volna, nem lenne nyoma?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
rángatja az egérgörgőt. Ha nem CGI akkor utólagos felvételelemzés. De ha megnézed a lángokat a végén, meg a rajta lévő faág szerűségeket azért ez erősen gyanús, hogy valami szimulátor felvétel.
Teljesen érintetlen a zöld vetés a tank körül (már a lánctalp-nyomtól eltekintve bár az meg túl sekély felszántott bevetett földhöz képest), ha valami eltalálta volna, nem lenne nyoma?

Nekem is ilyen gondjaim vannak. Kicsit WarThunderes.
CuPROJL.png

Az a játák ha jó géped van film minőségben tud ilyen grafikát.
Szerintem ez alapján simán CGI is akár az a videó.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
Erről egy ideje nem tudom eldönteni, hogy ez CGI vagy igazi. Valami fura drón filmezheti, de nagyon idegennek hat a dolog. De amikor belezoomol akkor meg nagyon valósnak tűnik. Elég fura felvétel.
Szerintem 1000% hogy CGI. A harckocsinak szép a kidolgozottsága, de a környezetről ordít hogy valami játékból van vagy legalábbis hasonlóan animált.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 472
13 272
113
Szerintem 1000% hogy CGI. A harckocsinak szép a kidolgozottsága, de a környezetről ordít hogy valami játékból van vagy legalábbis hasonlóan animált.

És akkor az Ukrik miért szórakoznak ilyen gyermeteg felvételekkel ? Nem a saját hihetőségüket rombolják le ? Vagy vannak olyan helyek, ahol kötelező egységben bólogatni az Ukrikkal ?
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 472
13 272
113
Ez költői kérdés?

Én eddig csak magánfórumokon találkoztam a gyerekes ellentmondást nem tűrő, Ukránimádó hozzáállással, ami a valóságtól totál elszakadt (és sajnos magyar nyelvű is). Államilag még nem láttam ilyen buta propagandizmust.

Pl. volt olyan, hogy látszott a harckocsi bedrótozása és utólagos felrobbantása, de akkor is a csoportgazda lelkivilága csak az NLAW / Javelines kilövést fogadta be.
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: Kalormen and fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 301
113
azért a szerszámgépekhez gyártott korund lapkák készítéséhez szükséges technológia elég messze van egy nagyobb méretű korund golyó vagy betét technológiájától..... Mosonmagyaróváron az ottani timföldgyár mellett készítettek ilyen szerszámgépekhez való kerámia lapkkás szerszámokat, de a nagyobb méret már nem volt gyártásban soha..... az meg hogy egy szigetelő kerámiában a kiégetése során keletkezik részben kerámia állagú Al2O3 is, az csak azon múlik, hogy amikor a kerámia cucc alapanyagául használt masszába kevernek-e, vagy mennyit tesznek bele a timföld nevű cuccból......
őrlőtest gyártás pl magyarországon is folyik ma is... 40-45-50-55-60-65-70-75 mm átmérőlyű golyókkal.
egyszerüen az ipar igényli. elektrokorundból is. de vibbrációs koptatóanyag gyártás is. a cseh ipar állított elő ilyeneket a kiterjedt fémipar végett egészbiztos önellátóak vóltak e téren. onnét már csak egy lépés. (de 75mm átmérőlyű őrlőtest páncélba szerintem már jó méret.) homokfúvás és a vibbrációs koptatás is a szakmám egy része..
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 959
113
Én eddig csak magánfórumokon találkoztam a gyerekes ellentmondást nem tűrő, Ukránimádó hozzáállással, ami a valóságtól totál elszakadt (és sajnos magyar nyelvű is). Államilag még nem láttam ilyen buta propagandizmust.

Pl. volt olyan, hogy látszott a harckocsi bedrótozása és utólagos felrobbantása, de akkor is a csoportgazda lelkivilága csak az NLAW / Javelines kilövést fogadta be.
A teljes mainstream média ezt tolja pedig.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 472
13 272
113
Ez költői kérdés?

Még az a furcsa, hogy mit keres egyedül, önmagában, magányosan a harckocsi a mezőn, az lenne hihető, ha egy 4 gépes egységet szórtak szét volna ATGM-ekkel.

Miért csak tankönyvi / oktatófelvételeken vannak ilyen szép előrehaladások ?

 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
És akkor az Ukrik miért szórakoznak ilyen gyermeteg felvételekkel ? Nem a saját hihetőségüket rombolják le ? Vagy vannak olyan helyek, ahol kötelező egységben bólogatni az Ukrikkal ?

Ez nem egy hivatalos ukrán oldal, sőt az se biztos hogy egyáltalán ukrán volt a készítője, valami túlbuzgó kölyök csinálhatta (akár ukrán, akár nem) az élményért hogy 5 percig az ő videója legyen a felkapott. Persze hogy árt a hitelességüknek, de az online tér tele van hasonlókkal, olyan szinten, hogy beszarsz. Láttam ukrán háborús videóként feltöltött airsoftos videót, amiben csehszlovák OT-64-es pszh-ra dobnak airsoft gránátot. Meg csomó légi harcos videóról kiderült hogy játékokból vannak, és azok közt voltak olyanok amikkel engem lazán átvertek mert a tankoshoz képest sokkal élethűbbek voltak, meg aztán olyanokkal én sosem játszottam.