T-72

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 822
117 996
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 712
32 377
113
https://www.ecplaza.net/products/92-95-alumina-ceramic-grinding-balls_4649128 ez meg 9 moas 92-95 % os korund tartalmű őrlőgolyók színtén tonna számba mérik (ipari segédanyag) semmi több. de ezek nem újdonságok a nehézipar meglétekor és virágkorába az ilyenek bődületes mennyiségbe fogytak. vóltak szükségesek. a könnyebb hatékonyabb termelés érdekébe. nem csak tanultam ezekről láttam de dolgoztam is velük. (még itthon is van dobálozni hoztam :) )
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Kim Philby

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 764
113
Tudom , hogy vannak akiknek minden ami orosz hír az szent írás ami pedig ezzel ellentétes jöjjön bárhonnan is, az csak ukrán propi.....

Már bocsi , de te raktál be egy olyan videót ahol egy robbanást látunk és semmi mást.
A T-72B3 meg az ukrán ATGM meg oda lett költve, mert kurvára nincs rajta egyik sem a videón.
De még a roncs se, amiből láthatnánk, hogy egyáltalán milyen tipusú harcjármű volt.
Szóval had ne hidjünk már el minden szart amit elénk rak valamelyik fél propagandája!
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
Mindenki hazudik mint a vízfolyás és teljes hiteles képünk a háború végéig biztos nem lesz.

Szerintem hosszú évek múlva lesz róla átfogó objektív képünk. Lásd a Délszláv-háborút, vagy bármelyiket igazából a múltból - mostanra elég sok független, érzelmileg nem belevonódott történész kutatta fel a témát hogy lehessen róla egy nagyjából reális képünk, sokkal részletesebb és objektívabb mint ami akkoriban átjött a híradásokból. Így lesz ez a mostanival is.
 
W

Wilson

Guest
Már bocsi , de te raktál be egy olyan videót ahol egy robbanást látunk és semmi mást.
A T-72B3 meg az ukrán ATGM meg oda lett költve, mert kurvára nincs rajta egyik sem a videón.
De még a roncs se, amiből láthatnánk, hogy egyáltalán milyen tipusú harcjármű volt.
Szóval had ne hidjünk már el minden szart amit elénk rak valamelyik fél propagandája!
Ki beszélt arról a T-72B3-l én általánosságban reagáltam speziale hozzászólására.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 764
113
Csak, hogy mennyire jó ma már egy játék CGI-ja, ez egy T-72B3:
maxresdefault.jpg

Ha e körül körbe pörgetnénk a virtuális kamerát és lerontanánk kaputelefon minőségre a felvételt, pont, mint a twitteres videóban, elég nehéz lenne megmondani, hogy mit látunk....

Ez meg csak egy kis képesség ismertető:
d6ea3932528925a4d3d8c64f2605227a826b2450f2ed69b2481f96afa692e5c0_1.jpg
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 474
13 278
113
Csak, hogy mennyire jó ma már egy játék CGI-ja, ez egy T-72B3:
maxresdefault.jpg

Ha e körül körbe pörgetnénk a virtuális kamerát és lerontanánk kaputelefon minőségre a felvételt, pont, mint a twitteres videóban, elég nehéz lenne megmondani, hogy mit látunk....

Ez meg csak egy kis képesség ismertető:
d6ea3932528925a4d3d8c64f2605227a826b2450f2ed69b2481f96afa692e5c0_1.jpg

A T-72B2-est tudtommal nem rendszeresítették.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
494
2 561
93
Friss tavaszi vetés, de ahogy látom ez nem CGI lehet látni a búvóban a lángokat a résen, azt meg nehéz leanimálni.
Pont amiatt végképp gyanús, nézd meg rajta az ágakat, vagy miket. Ha alattuk tűz van, akkor azoknak füstölniük, szenesedniük kéne. De már gyújtóhőmérséklet nélkül is mozogni/töpörödni.
 
  • Tetszik
Reactions: hunter85

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 822
117 996
113
Pont amiatt végképp gyanús, nézd meg rajta az ágakat, vagy miket. Ha alattuk tűz van, akkor azoknak füstölniük, szenesedniük kéne. De már gyújtóhőmérséklet nélkül is mozogni/töpörödni.
5-6 réteg különböző hővezető képességű kompozit van alatta. Ki tudja mióta ég. Szerintem ez nem cgi.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Az a nyom a vetésben elég gyanús, a harckocsi küröl semmi szétszóródás (tudom, nem robbant fel, de akkor is lennének a becsapódáskor szétrepülő dolgok), továbbá a fehér füst is érdekes.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 822
117 996
113
Az a nyom a vetésben elég gyanús, a harckocsi küröl semmi szétszóródás (tudom, nem robbant fel, de akkor is lennének a becsapódáskor szétrepülő dolgok), továbbá a fehér füst is érdekes.
Egy kumulatív eszköz behatolásakor eléggé minimàlis külsérelmi nyom van ha nem robban fel.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 530
29 754
113
A vetés felál az emberi làb után viszonylag hamar. Amúgy úgy csináltok mintha egy t-72 kilövése lehetetlen küldetés lenne. Pedig aztán nagyon nem az.
Nem csak az emberi lábnyomra gondoltam, hanem a menekülés közben szétszórt felszerelés, ruházat, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7