[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
Kifejtenéd, mit jelent nálad ez a mondat, hogy "A hazai vállalkozások is szinte mind a multikból élnek"?
Milyen piacon mozognak ezek a hazai vállalkozások, mit termelnek, amiket csak a multik vesznek meg tőlük?

Logisztika, Kiszolgálás, Étkeztetés, Építőipar, Szállítás, valamint természetesen sok hazai kkv már beszállítóként is kötődik és abból él hogy dolgozik egy multinak.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Logisztika, Kiszolgálás, Étkeztetés, Építőipar, Szállítás, valamint természetesen sok hazai kkv már beszállítóként is kötődik és abból él hogy dolgozik egy multinak.
Ha egy itthon termelő cég nyersanyagárai emelkednek (neadj'isten nincs elérhető nyersanyag, úgymint acél, alu vagy kőolajszármazékok), akkor hogyan szolgálja egy olyan szankciócsomag az érdekeit, amely csak még jobban bekorlátozza, hogy honnan vásárolhat nyersanyagot??
Attól, mert multiknak szállít be, ez megoldódik?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
Mivel nincs elegendő nyersanyag az orosz kiváltására, így a választás az, hogy nem lesz vagy lesz.

Nem érdemes hosszú vitába belemenni hogy működik az ipar, mert úgysem érünk a végére, vagy nem értünk egyet. Az én tapasztalatom az, hogy egy nagyvállalat, az általa előállított termék esetében, a felhasznált alkatrészeket, anyagokat alapvetően két beszállítótól vásárolja meg. Az autógyártás legalább is így működik. Azért mert bármikor előfordulhat bármi és erre az ipar azért valamennyire felkészül, ha nem is tud teljesen, de nem dől be, ha valami baj lesz.
Példát tudok írni: Opel Szentgotthárd motor gyártás, amikor ott dolgoztam... Motorblokk német illetve spanyol beszállítótól érkezett. Hengerfej, készült helyben, illetve Ausztriából jött. Kábelek, Delphi Szombathely illetve Botswanai cég terméke volt. Dugattyúk, KS Pistons, brit cég, illetve egy brazil vállalat szállította. Olajteknő, BDW német, valamint izraeli beszállítás. Stb.
Amimkor gond van, azonnal mindenki nagyon fog sírni. Azonban nem biztos hogy a nagy sírás teljesen úgy van, mert a szereplők ilyenkor igyekeznek a legjobban kijönni a bajból, pláne ha valami pénz is üti a markukat. Na persze, részemről ennyi, tovább nem húznám ezt a témát. Abban biztos vagyok, annyira nem sötét a helyzet amennyire ez elő van adva.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Nem érdemes hosszú vitába belemenni hogy működik az ipar, mert úgysem érünk a végére, vagy nem értünk egyet. Az én tapasztalatom az, hogy egy nagyvállalat, az általa előállított termék esetében, a felhasznált alkatrészeket, anyagokat alapvetően két beszállítótól vásárolja meg. Az autógyártás legalább is így működik. Azért mert bármikor előfordulhat bármi és erre az ipar azért valamennyire felkészül, ha nem is tud teljesen, de nem dől be, ha valami baj lesz.
Példát tudok írni: Opel Szentgotthárd motor gyártás, amikor ott dolgoztam... Motorblokk német illetve spanyol beszállítótól érkezett. Hengerfej, készült helyben, illetve Ausztriából jött. Kábelek, Delphi Szombathely illetve Botswanai cég terméke volt. Dugattyúk, KS Pistons, brit cég, illetve egy brazil vállalat szállította. Olajteknő, BDW német, valamint izraeli beszállítás. Stb.
Amimkor gond van, azonnal mindenki nagyon fog sírni. Azonban nem biztos hogy a nagy sírás teljesen úgy van, mert a szereplők ilyenkor igyekeznek a legjobban kijönni a bajból, pláne ha valami pénz is üti a markukat. Na persze, részemről ennyi, tovább nem húznám ezt a témát. Abban biztos vagyok, annyira nem sötét a helyzet amennyire ez elő van adva.
Így legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 657
55 318
113

  • Orbán Viktor Semjén Zsoltot általános miniszterelnök-helyettesnek kérte fel, aki egyúttal nemzetpolitikáért, nemzetiségpolitikáért, egyházpolitikáért és egyház-diplomáciáért felelős miniszterként is dolgozik majd.
  • Az Agrárminisztériumot Nagy István,
  • a Belügyminisztériumot Pintér Sándor,
  • az Építési és Beruházási Minisztériumot Lázár János,
  • a Honvédelmi Minisztériumot Szalay-Bobrovniczky Kristóf,
  • az Igazságügyi Minisztériumot Varga Judit vezetheti majd.
  • Orbán Viktor a Kulturális és Innovációs Minisztérium vezetésére Csák Jánost,
  • a Külgazdasági és Külügyminisztérium élére Szijjártó Pétert,
  • a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetésére Rogán Antalt,
  • a Miniszterelnökség élére Gulyás Gergelyt kérte fel.
  • A Pénzügyminisztériumot Varga Mihály,
  • a Technológiai és Ipari Minisztériumot Palkovics László vezetheti.
  • Nagy Márton gazdaságfejlesztésért felelős miniszterként,
  • Navracsics Tibor pedig területfejlesztésért és az uniós források felhasználásáért felelős miniszterként dolgozhat a következő négy évben.
Akkor külgazdaság és külügy nem lettek szétválasztva?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 434
113
Most küldjük kényszerszabadságra a munkásokat, mert a magas energiaárak, és az ellátási nehézségek miatt nincs munka, vagy ami lenne, azt már nem fizeti meg a piac. Küldöm a számlaszámukat, remélem kifizeted a bérüket.
Tessék már végre felfogni, hogy az olcsó orosz gáz és olaj nélkül NINCS magyar ipar.
Azzal nincs baj, ha más olajat is fel tud dolgozni a finomító. Viszont minden olyan egyezség, ami az orosz olajembargót támogatja hazaárulás.
Az előbb azt próbáltam jelezni, nemcsak Moszkván múlik jön - e olcsó gáz. Én nagyon boldog lennék, ha az oroszok tudnák garantálni a magyar kőolajellátást. De nem tudják!!! Ukrajnán át jön az orosz olaj. Zelenszkij tegnap zárta el a JAMAL gázvezetéket. Ugyanígy elzárhatja a Barátság magyar szakaszát. Akkor mit csinálunk???

És mindez az Uniós szankcióktól független. Ezek a tények, ezzel kell szembenézni. Kellenek alternatív szállítási útvonalak, feldolgozási lehetőségek. Ha most erre tudunk penzt szerezni, fasza. Az elso haszna a háborúnak, eddig csak szivtunk miatta.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 787
113
Akkor külgazdaság és külügy nem lettek szétválasztva?
Az hagyján. De kérdezném az itt jelenlévő polgári nb szolgálatok alkalmazottait is, hogy mit szólnak ahhoz, hogy Rogán Gazella lesz a főnijük. Hogy megy így böribe?
A kérdés persze költői, természetesen nem várom el, hogy bárki is válaszoljon.
De csak hogy tudjátok, együttérzünk veletek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 434
113
Az előbb azt próbáltam jelezni, nemcsak Moszkván múlik jön - e olcsó gáz. Én nagyon boldog lennék, ha az oroszok tudnák garantálni a magyar kőolajellátást. De nem tudják!!! Ukrajnán át jön az orosz olaj. Zelenszkij tegnap zárta el a JAMAL gázvezetéket. Ugyanígy elzárhatja a Barátság magyar szakaszát. Akkor mit csinálunk???

És mindez az Uniós szankcióktól független. Ezek a tények, ezzel kell szembenézni. Kellenek alternatív szállítási útvonalak, feldolgozási lehetőségek. Ha most erre tudunk penzt szerezni, fasza. Az elso haszna a háborúnak, eddig csak szivtunk miatta.
Bocs rosszul írtam, de a lényeg ugyanaz.

Leállítja a az európai gázszállítást Oroszország a Jamal gázvezetéken - tudósít a Euronews.

Ismert, a Jamal vezeték Oroszország-Fehéroroszország-Lengyelország-Németország vonalon szállítja az energiaforrást.

A leállás a lengyel partnerre kivetett orosz szankciók miatt következett be.

Reakciók
Németország már reagált is, elítélte az orosz Gazprom gázóriáshoz köthető döntést.

"Több helyen is valósággá vált a gáz és az olaj fegyverként való alkalmazása" - nyilatkozta Robert Habeck, Németország gazdasági és klímaügyi minisztere.

Lengyelország panasszal élt, ez ugyanis Varsó szerint szerződésszeegés.

Ugyanezt állítja viszont a Gazprom is, amely viszont azzal érvel, hogy a korábbi szankciók miatt ellehetetlenült a gázvezetékek karbantartása, illetve a részvétel azok azon cégek életében, amelyekbe a Gazprom a pénzét beletette.

Nem ez az első leállás a héten
A keddi 96 millióról szerdára 77 millió köbméterre, azaz mintegy 20 százalékkal csökkent az orosz gáz ukrajnai tranzitja a Naftogaz vezetője szerint annak hatására, hogy az ukránok – vis major helyzetre hivatkozva – leállították a szállítást
a szohranyivka i mérőállomáson.


Tehát a JAMALt a ruszkik zártak, az ukránok egy másikat. A lényeg egyiken sem megy gáz Európába.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Szittya

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 263
113
Abban biztos vagyok, annyira nem sötét a helyzet amennyire ez elő van adva.
Xilinx FPGA (integrált áramkör, egykor kommersz darab, ma már kicsit öregecske, de máig támogatott, gyártott elvileg):
- Egy éve 15€, már akkor akadozott az ellátás, és drágult akorábbi 10€ körüli árához képest: 1-3 hónap szállítási határidők a nagykerektől.
- Most a nagyker bekamuzta, hogy van raktáron, ugyanúgy 15€, majd a szállítási határidő letelte után (30 nap) megkérdezve, hogy hol is a csomag, semmi kommunikáció nem volt, közlik, hogy ja, hopika, nincs, de decemberben talán kapunk a gyártótól! Több nagyker 52 hetes gyártói utánrendelési időt ír (valószínűleg nem tud a szoftverük többet kiiírni, vagy nem mernek többet kiiírni) (és más elvileg raktáron levő termékeket se küldtek el... taktikusan és németes precizitással nem válaszolnak az érdeklődésre azok állapotát illetően :p)
- Most kaptam egy szlovák cégtől árajánlatot, akiknek van raktáron valamennyi: 38€ a kiforrasztott darab, garancia nélkül, 86€ a garantált minőségű bontatlan gyári, beültetőgépbe tárazható szalagos kiszerelés.

Három év alatt 10€ -> 86€. Kb a 10. hely volt ahol végre találtam egyáltalán. Szerinted nem vészes a helyzet? Ez lesz majd más területen is. Már tudok olyanokról, akik úgy dolgoznak, hogy a főkomponensek előre berendelik, és ha bejött, utána állnak neki az áramkör tervezésnek. Mi már újra kell írjuk egy szoftver egy részét, és át kell tervezzünk dolgokat helyettesítő termékre egy áramkörnél, mert esélytelen az eredetileg válaszott cuccok beszerezni. Ma volt az, hogy sima mezai relékre mondták,hogy nem tudnak szállítani, csak 4 hónap múlva. Ez lesz majd a gazdaság minden területén, és nem azon megy a szörnyülködés, hogy a bmw úgy adja ki az autóit, hogy a carplay-t majd utólag pattintja be a szervíz "garanciálisan", amikor végre elkészül, hanem majd a állunk sorba élelmiszerjeggyel, mert munkánk úgysem lesz már.

Ez a gazdasági csapás az ország társadalmi stabilitását, biztonságát fogja aláásni, ha tovább fajul a gazdasági háborúban az ikább nekünk ártó lépések erőltetése. Kína még igazán bele se kezdett a szopatásunkba, szinte mindent önszargolamból értünk el eddig, de már sokan kongatják a vészharangokat.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Az hagyján. De kérdezném az itt jelenlévő polgári nb szolgálatok alkalmazottait is, hogy mit szólnak ahhoz, hogy Rogán Gazella lesz a főnijük. Hogy megy így böribe?
A kérdés persze költői, természetesen nem várom el, hogy bárki is válaszoljon.
De csak hogy tudjátok, együttérzünk veletek.
Minek lesz Antilop a főnöke? Én úgy láttam, marad, ami eddig volt.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 787
113
Minek lesz Antilop a főnöke? Én úgy láttam, marad, ami eddig volt.
Ott a @Bálint linkjén az index-cikkben, hogyaszongya:

Dömötör Csaba a kabinetiroda parlamenti államtitkára a névsor nyilvánosságra hozatala után nem sokkal közleményt adott ki, amely szerint a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok a jövőben a Miniszterelnöki Kabinetirodához tartoznak majd, felügyeletüket pedig Papp Károly látja majd el államtitkári rangban. „A szerkezeti változás hatékonyan segíti majd a kormányfőt abban, hogy minden fórumon érvényesítse a béke és biztonság megőrzését célzó kormányzati szándékot” – fogalmaz a közleményben.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Reakciók
Németország már reagált is, elítélte az orosz Gazprom gázóriáshoz köthető döntést.

Több helyen is valósággá vált a gáz és az olaj fegyverként való alkalmazása" - nyilatkozta Robert Habeck, Németország gazdasági és klímaügyi minisztere.
Azért valljuk be, a 6. szakciós csomag körüli alkudozással a háttérben ezekhez azért pofa kell. Mármint, hogy ilyet kijelentsenek. Ha le akarják különben is szankciózni az olajat, akkor 2 nappal korábban mégis miért kell ellene óbégatni, ráadásul azt állítani, hogy az oroszok "fegyverként használják".
Mikor pont fordítva igaz a dolog.... :oops:
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 532
6 604
113

  • Orbán Viktor Semjén Zsoltot általános miniszterelnök-helyettesnek kérte fel, aki egyúttal nemzetpolitikáért, nemzetiségpolitikáért, egyházpolitikáért és egyház-diplomáciáért felelős miniszterként is dolgozik majd.
  • Az Agrárminisztériumot Nagy István,
  • a Belügyminisztériumot Pintér Sándor,
  • az Építési és Beruházási Minisztériumot Lázár János,
  • a Honvédelmi Minisztériumot Szalay-Bobrovniczky Kristóf,
  • az Igazságügyi Minisztériumot Varga Judit vezetheti majd.
  • Orbán Viktor a Kulturális és Innovációs Minisztérium vezetésére Csák Jánost,
  • a Külgazdasági és Külügyminisztérium élére Szijjártó Pétert,
  • a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetésére Rogán Antalt,
  • a Miniszterelnökség élére Gulyás Gergelyt kérte fel.
  • A Pénzügyminisztériumot Varga Mihály,
  • a Technológiai és Ipari Minisztériumot Palkovics László vezetheti.
  • Nagy Márton gazdaságfejlesztésért felelős miniszterként,
  • Navracsics Tibor pedig területfejlesztésért és az uniós források felhasználásáért felelős miniszterként dolgozhat a következő négy évben.
@SilvioD -vel már 1 hónapja elkeztünk erről gondolkodni, de kiváncsi vagyok, most ezek is meretében ki mit gondol?

Az én meglátásom:
A következő 4 év az iparfejlesztésről fog szólni. A 3 hasonló területű minisztériummal valszeg a versenyszellem felélesztése a cél az irányításban.
Navrát továbbra se értem, remélem bizonyít.
Varga Judit is kérdőjel.
Az oktatás és egészségügyet is jól eldugták, ide tudunk konkrét neveket?
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 714
15 498
113

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 657
55 318
113
Az hagyján. De kérdezném az itt jelenlévő polgári nb szolgálatok alkalmazottait is, hogy mit szólnak ahhoz, hogy Rogán Gazella lesz a főnijük. Hogy megy így böribe?
A kérdés persze költői, természetesen nem várom el, hogy bárki is válaszoljon.
De csak hogy tudjátok, együttérzünk veletek.
Évekkel ezelőtt vidéki vendéglőben mellettünk lévő asztalnál volt egy társaság Rogánnékkal.Szivélyes hangulat volt náluk. Ugy repkedtek a lóf..., hogy csak kapkodtam a fejem. :)
Finom házaspár...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 434
113
  • Tetszik
Reactions: honved

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 787
113
Évekkel ezelőtt vidéki vendéglőben mellettünk lévő asztalnál volt egy társaság Rogánnékkal.Szivélyes hangulat volt náluk. Ugy repkedtek a lóf..., hogy csak kapkodtam a fejem. :)
Finom házaspár...

Naigen, finom úri népek ezek.

Nb: Azóta a már utóvirágzását élő kedves arcú Cecit lecserélte; az új Rogánné egy kis huszonéves bányászlyányka (foglalkozása: “modell-influenszer”).

Tudom-tudom ez most ilyen blikkszintű biztpol, ma (is) csak ennyi telik tőlem, bocs.
 
Status
Not open for further replies.