UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 965
19 282
113
Egy teljesen természetes képződmény a Marson, egy repedésből kifolyó láva alakította ki, azt olvastam... Vagy csalóka fény-árnyék jelenség lenne? Hivatalos NASA url forrásként.


3466MR1019650291602657C00_DXXX.jpg
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 417
5 023
113
Ez fura.
Neves egyetem.
Az eredeti cikkben szo sincs idegen urhajorol. Ott csak annyi van, hogy az egyik lehetseges magyarazat a meteor jellemzoire, hogy a naprendszeren kivulrol erkezett "idegen"eredetu anyag. Mar csak azert sem lehet urhajo, mert igen kicsi lenne annak.

Ez csak a magyar ujsagiro koltese volt, hogy urhajo.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
2022051155.jpg


Uez hvgről
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 035
113
Egy teljesen természetes képződmény a Marson, egy repedésből kifolyó láva alakította ki, azt olvastam... Vagy csalóka fény-árnyék jelenség lenne? Hivatalos NASA url forrásként.

Tényleg érdekes kép, a mintázatok felismerésére trenírozott agyunk rögtön mesterséges alakzatot látna bele, de jobban megvizsgálva a környezetét valamint más szögből is, azért ez mégiscsak egy természetes képződmény. Még csak nem is párhuzamos a nyílás.
Egy geologus valószínűleg sokkal részletesebb magyarázatot is tudna adni erről.

Itt egy szélesebb látószögű kép amin a környezetében lévő többi képződmény is jobban megfigyelhető;
IMG-20220512-174803.jpg


Ez pedig egy másik szögből készült felvétel;
IMG-20220512-174851.jpg


Fura alakzat nem vitás, de a természet képes fura, látszólag mesterséges alakzatok létrehozására...
IMG-20220512-175020.jpg


IMG-20220512-175023.jpg

A
IMG-20220512-175034.jpg
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 431
25 046
113
Egy teljesen természetes képződmény a Marson, egy repedésből kifolyó láva alakította ki, azt olvastam... Vagy csalóka fény-árnyék jelenség lenne? Hivatalos NASA url forrásként.


3466MR1019650291602657C00_DXXX.jpg
"fotogrammetriai módszerrel megállapították, hogy az alakzat mindössze 30 centiméter magas lehet; a furcsa alakzat pedig az aprózódás, mállás és a fény-árnyékok játékának eredménye: a felvételen látható, hogy a lyuk előtt heverő kő egy nagyjából háromszög alakú bemélyedést hagyott maga után a sziklafalban.A lyukat feltehetően egy ún. “nyírási törés” hozhatta létre, melynek során két, egymás fölötti réteg ellentétes irányba tolódott el."

 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 965
19 282
113
"fotogrammetriai módszerrel megállapították, hogy az alakzat mindössze 30 centiméter magas lehet; a furcsa alakzat pedig az aprózódás, mállás és a fény-árnyékok játékának eredménye: a felvételen látható, hogy a lyuk előtt heverő kő egy nagyjából háromszög alakú bemélyedést hagyott maga után a sziklafalban.A lyukat feltehetően egy ún. “nyírási törés” hozhatta létre, melynek során két, egymás fölötti réteg ellentétes irányba tolódott el."

Kicsik a marslakók. De gravitáció sem nagy ott, szóval ez nem meglepő. Így legalább nagyobbakat tudnak ugrani!
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
"fotogrammetriai módszerrel megállapították, hogy az alakzat mindössze 30 centiméter magas lehet; a furcsa alakzat pedig az aprózódás, mállás és a fény-árnyékok játékának eredménye: a felvételen látható, hogy a lyuk előtt heverő kő egy nagyjából háromszög alakú bemélyedést hagyott maga után a sziklafalban.A lyukat feltehetően egy ún. “nyírási törés” hozhatta létre, melynek során két, egymás fölötti réteg ellentétes irányba tolódott el."


Csalódtam is volna, ha a szokásos fény-árny játék kamumesét kihagyták volna.
Azon gondolkodtam, hogy én is lehetnék ilyen szakértő, ezeket a szokásos paneleket én is eltudom sütni, ha valami olyasmit vélek felfedezni amit nem értek, vagy nem akarok megérteni...
 
  • Vicces
Reactions: gafzhu

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 024
54 056
113
Csalódtam is volna, ha a szokásos fény-árny játék kamumesét kihagyták volna.
Azon gondolkodtam, hogy én is lehetnék ilyen szakértő, ezeket a szokásos paneleket én is eltudom sütni, ha valami olyasmit vélek felfedezni amit nem értek, vagy nem akarok megérteni...



A másik jolly joker a Britt tudósok megállapították.
 
  • Vicces
Reactions: jani22

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 035
113
Csalódtam is volna, ha a szokásos fény-árny játék kamumesét kihagyták volna.
Azon gondolkodtam, hogy én is lehetnék ilyen szakértő, ezeket a szokásos paneleket én is eltudom sütni, ha valami olyasmit vélek felfedezni amit nem értek, vagy nem akarok megérteni...
Elég csak párat visszalapozni, hogy bizonyítékot találj az általad elbagatelizálni próbalt fény-árnyék hatás jelenségre, amikor is egyesek egy rosszfelbontású paca nyomán Balaton méretű ufot véltek látni, és lám nem volt több mint két kráter.

Te sokmindent direkt nem akarsz megérteni, kezdjük mondjuk azzal, hogy UFO =/= Yeti meg egyéb konteós agymenésekkel amiket idecitálsz rombolva a topikot a valódi repülős jelenségek értelmes megtárgyalása elől.

Szóval kezdhetnéd mondjuk azzal, hogy mutatsz nèmi tiszteletet a téma iránt.
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Elég csak párat visszalapozni, hogy bizonyítékot találj az általad elbagatelizálni próbalt fény-árnyék hatás jelenségre, amikor is egyesek egy rosszfelbontású paca nyomán Balaton méretű ufot véltek látni, és lám nem volt több mint két kráter.


Egy általad valódinak vélt eset még nem jelenti azt, hogy az összes többi is valótlanság lenne.
Te sokmindent direkt nem akarsz megérteni, kezdjük mondjuk azzal, hogy UFO =/= Yeti meg egyéb konteós agymenésekkel amiket idecitálsz rombolva a topikot a valódi repülős jelenségek értelmes megtárgyalása elől.

Szó sem volt UFO-król, egy képről van szó, nem egy az UFO mozaikszó által fémjelzett jelenségről, de ezt te is tudod. Azért meg nem fogok külön topikot nyitni a kedvedért, hogy esetlegesen létező/ vagy éppen valaha létezett földönkívüli civilizációkról lehessen beszélni, mert teljesen felesleges lenne, ráadásul a két témának van egy erős közös metszete is ( a gyökereinél fogva mindig is volt, és lesz is), de szerintem ezt is tudod.
Szóval kezdhetnéd mondjuk azzal, hogy mutatsz nèmi tiszteletet a téma iránt.

Tiszteletet neked kellene tanúsítanod, enyhén szólva pofátlanságnak tartom, hogy ki akarod sajátítani a topikot a magad fajták ál-szkeptikus álláspontját egyedülivé téve, minden mást pedig kizárni próbálni.
Az elmúlt évek USA-beli pálfordulása pedig világossá tette, hogy bizony ami tegnap konteo/ idióta alusipkások kizárólagos sportja volt ( valójában sosem volt az, csak így próbálták nevetségessé tenni a témát, hiszen a legmagasabb szinteken foglalkoztak/foglalkoznak a topikkal, gondolom itt is csak a puszta jóindulat vezérelte a döntéshozókat, konteo lehetősége fel se merülhet, pfujj), az könnyen lehet, hogy holnap híradó lesz... valójában te tartoznál annak a kitudja hány ezer embernek tisztelettel, akik láttak valamit, de vagy nevetségessé tették őket, vagy pedig el se merték mondani a történetüket, mert a hozzád hasonlók egyből a fejükre tették az alusipkát, tudod még abban az időben, amikor legfeljebb a bulvármédia szintjére volt lesüllyesztve az egész téma.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 035
113
Egy általad valódinak vélt eset még nem jelenti azt, hogy az összes többi is valótlanság lenne.
Azért van arcod rendesen, hogy ilyeneket leírsz! Direkt ferdítesz vagy ennyire értetlen vagy, hogy nem fogod fel a tényt, hogy nem.egy általam valósnak vélt esetről van szó! Arról már ne is szóljunk, hogy a képet-témát hozó is belátta végül hogy amit lát az nem UFO!
Szó sem volt UFO-król, egy képről van szó, nem egy az UFO mozaikszó által fémjelzett jelenségről, de ezt te is tudod. Azért meg nem fogok külön topikot nyitni a kedvedért, hogy esetlegesen létező/ vagy éppen valaha létezett földönkívüli civilizációkról lehessen beszélni, mert teljesen felesleges lenne, ráadásul a két témának van egy erős közös metszete is ( a gyökereinél fogva mindig is volt, és lesz is), de szerintem ezt is tudod.
Ez nem változtat a tényen, hogy ezzel csak szemeteled a topikot.
Tiszteletet neked kellene tanúsítanod, enyhén szólva pofátlanságnak tartom, hogy ki akarod sajátítani a topikot a magad fajták ál-szkeptikus álláspontját egyedülivé téve, minden mást pedig kizárni próbálni.
Ez meg már nettó hazugság amit csinálsz!
Szó nincs arról, hogy kisajátítatnáma topikot, hogy is tehetném!?
Mindenki azt ír amit akar, meg is látszik a színvonal, amit te az ilyen nagyképű kirohanásaiddal végképp nem emelsz.

A "magad fajtázós" személyeskedéssel meg csak jól bemutatkozol mindenki elött.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 417
5 023
113
Egy általad valódinak vélt eset még nem jelenti azt, hogy az összes többi is valótlanság lenne.


Szó sem volt UFO-król, egy képről van szó, nem egy az UFO mozaikszó által fémjelzett jelenségről, de ezt te is tudod. Azért meg nem fogok külön topikot nyitni a kedvedért, hogy esetlegesen létező/ vagy éppen valaha létezett földönkívüli civilizációkról lehessen beszélni, mert teljesen felesleges lenne, ráadásul a két témának van egy erős közös metszete is ( a gyökereinél fogva mindig is volt, és lesz is), de szerintem ezt is tudod.


Tiszteletet neked kellene tanúsítanod, enyhén szólva pofátlanságnak tartom, hogy ki akarod sajátítani a topikot a magad fajták ál-szkeptikus álláspontját egyedülivé téve, minden mást pedig kizárni próbálni.
Az elmúlt évek USA-beli pálfordulása pedig világossá tette, hogy bizony ami tegnap konteo/ idióta alusipkások kizárólagos sportja volt ( valójában sosem volt az, csak így próbálták nevetségessé tenni a témát, hiszen a legmagasabb szinteken foglalkoztak/foglalkoznak a topikkal, gondolom itt is csak a puszta jóindulat vezérelte a döntéshozókat, konteo lehetősége fel se merülhet, pfujj), az könnyen lehet, hogy holnap híradó lesz... valójában te tartoznál annak a kitudja hány ezer embernek tisztelettel, akik láttak valamit, de vagy nevetségessé tették őket, vagy pedig el se merték mondani a történetüket, mert a hozzád hasonlók egyből a fejükre tették az alusipkát, tudod még abban az időben, amikor legfeljebb a bulvármédia szintjére volt lesüllyesztve az egész téma.
Bezzeg te mindent is tudsz mert téged beavattak... aha. Azon a képen egy 30cm magas képződmény van, ami tényleg teljesen természetes, bezzeg téged értesített a Világegytem Kormányzótanácsa, hogy az egy régen volt civilizáció nyoma. Miért nem lehet elhinni amit a hozzáértők mondanak? Miért kell minden mögött kibaszott konteós szarokat látni? Miért kell azt képzelni, hogy a világ összes tudósa hülye és benne van az összeesküvésben, hogy előletek eltitkolja az IGAZSÁGOT? Nem érzed, hogy ezzel komplett hülyét csinálsz magadból?

Pont olyan vagy, mint a kreacionisták, akikkel pont ugyan ennyire lehet vitatkozni, mert semmit nem fogadnak el, azt sem, ha a kezükbe adod a bizonyítékot, mert az is hamisítvány. Aztán jönnek az ilyen hülyeségek, mint a legutóbbi "idegen űrhajó" ami az óceánba zuhant. Miközben a kutya nem mondta ezt, de ha most azt mondod a magad fajtáknak, hogy az csak egy hülye magyar újságíró agyszüleménye (és mellé rakod az eredeti cikket is) akkor is azt mondjátok, hogy persze, mert a háttérhatalom el akarja titkolni, hogy leszálltak az idegenek. Érvekkel semmire nem lehet veletek menni, mert semmit nem lehet nektek bebizonyítani, semmilyen fizikai, matematikai, földtani törvénynek és szabálynak ti aztán nem dőltök be. Szerintetek, akik még életülben geológitá nem szagoltak, minden úgy van, ahogyan ti gondoljátok, mert mindenki más hazudik, de nektek az istenek/alienek/józsbácsi megsúgta a teljes igazságot.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Azért van arcod rendesen, hogy ilyeneket leírsz! Direkt ferdítesz vagy ennyire értetlen vagy, hogy nem fogod fel a tényt, hogy nem.egy általam valósnak vélt esetről van szó! Arról már ne is szóljunk, hogy a képet-témát hozó is belátta végül hogy amit lát az nem UFO!

Egy percig sem tagadom, ami a képen van az valójában nem UFO. UFO= Unidentified Flying Object.
Ez nem változtat a tényen, hogy ezzel csak szemeteled a topikot.

Ha valakinek más a véleménye mint neked, az nem jelenti azt, hogy automatikusan szemeteli a topikot. Ezek szerint a NASA volt űrhajósa is szemetel, lsd. lent.
Mindenki azt ír amit akar, meg is látszik a színvonal, amit te az ilyen nagyképű kirohanásaiddal végképp nem emelsz.


Kirohanás? Ne haragudj, én nem érzekelem/tem kirohanásnak. Teljesen nyugodtan írtam amit írtam.
Te viszont azt írtad, hogy rombolom a topikot, meg most azt is leírtad, hogy "szemetelek", illetve "Mindenki azt ír amit akar, meg is látszik a színvonal".
Ne haragudj, de én nem tudok másra gondolni, minthogy kimondatlanul is kiszeretnél innen tenni, erre írtam azt, hogy kiakarod sajátítani a topikot.
Én nem írtam azt, hogy szemetelsz, azt se írtam egyszer sem, hogy rombolnád a topik színvonalát, annak ellenére sem, hogy nekem is megvan a véleményem a kommentjeidről. Akkor te fordítva miért csinálod?
Bezzeg te mindent is tudsz mert téged beavattak...

Nem, nem tudok mindent, és nem is avatott be senki.
Bezzeg te mindent is tudsz mert téged beavattak... aha. Azon a képen egy 30cm magas képződmény van, ami tényleg teljesen természetes, bezzeg téged értesített a Világegytem Kormányzótanácsa, hogy az egy régen volt civilizáció nyoma. Miért nem lehet elhinni amit a hozzáértők mondanak? Miért kell minden mögött kibaszott konteós szarokat látni? Miért kell azt képzelni, hogy a világ összes tudósa hülye és benne van az összeesküvésben, hogy előletek eltitkolja az IGAZSÁGOT? Nem érzed, hogy ezzel komplett hülyét csinálsz magadból?

Ne haragudj meg te se rám, de játszunk el egy gondolat-kísérletet: tegyük fel, találnak valamit, ami bizonyíték lehet egy idegen civilizáció létezésére, vagy hogy létezett valamikor ilyen. Szerinted rohannának megosztani a nagyvilággal? Én nem gondolnám. Azt sem gondolnám feltétlenül, hogy egy értelmes valami által készített kaput/bejáratot látnánk a képen. Hidd el, nem fogadnék rá nagy tételben, a kommentemmel inkább a bizalmatlanságomat próbáltam kifejezni az űrhivatal iránt, sajnálom, hogy ez úgy jött le ahogy lejött. Azonban jogomban van megmaradni szkeptikusnak, senki sem kérheti rajtam számon, hogy nem bízok egy intézményben.
Ez persze nem változtat a tényen, hogy igen, én úgy gondolom, hogy eltitkolnak dolgokat, és nem áll távol tőlük a közvélemény félrevezetése sem.

+ csak hogy legyen ilyen is, és tényleg ne csak az alusapkás hülyegyerekek sportjáról beszéljünk:

"

Újfent megszólalt ufóügyben Edgar Mitchell, a NASA űrhajósa, aki 1971-ben teljesített szolgálatot az Apollo űrhajón. Szerinte létezik földönkívüli élet, csak az amerikai kormány eltitkolja. A NASA és más kormányszervek általában igyekeznek kimaradni az ilyen ügyekből. Amikor azonban űrhajósok beszélnek az ufókról, a NASA-nak is meg kell szólalnia."​

 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 035
113
Egy percig sem tagadom, ami a képen van az valójában nem UFO. UFO= Unidentified Flying Object.


Ha valakinek más a véleménye mint neked, az nem jelenti azt, hogy automatikusan szemeteli a topikot. Ezek szerint a NASA volt úrhajósa is szemetel, lsd. lent.
Ne légy ennyire korlátozott, nem a más véleménnyel van bajom!
Kirohanás? Ne haragudj, én nem érzekelem/tem kirohanásnak. Teljesen nyugodtan írtam amit írtam.
Te viszont azt írtad, hogy rombolom a topikot, meg most azt is leírtad, hogy "szemetelek", illetve "Mindenki azt ír amit akar, meg is látszik a színvonal".
Ne haragudj, de én nem tudok másra gondolni, minthogy kimondatlanul is kiszeretnél innen tenni, erre írtam azt, hogy kiakarod sajátítani a topikot.
De felbasz ez még pláne, mert arra sem emlékszel, hogy amikor bannoltak a fórumról egy időre én voltam a kevesek egyike aki véleményezte a döntést és nem tapsolt hozzá. Bizony, visszakeresheted!
Ha nem csak egy burokban élnél, és olvastad volna más topikokban többször kifejtett véleményemet a szólásszabadság mellett nem írnál ekkora hülyeségeket.
Én nem írtam azt, hogy szemetelsz, azt se írtam egyszer sem, hogy rombolnád a topik színvonalát, annak ellenére sem, hogy nekem is megvan a véleményem a kommentjeidről. Akkor te fordítva miért csinálod?
Nyugodtan kritizálhatsz, ha úgy látod hogy teleszórom szemetelem a topikot oda nem tartozó tartalommal, mint a Mandela effektus, a mátranováki fanyűvő, Viktor Grebenikov antigravitációs szerkezete, az elsüllyedt Balatoni sziget, stb., hogy pár UFO-hoz hírből sem kapcsolódó általad csak az elmúlt két oldalon posztolt agymenést említsem!
Ha valaki ki akarja sajátítani a topikot az inkább te vagy!
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 836
7 345
113
Újfent megszólalt ufóügyben Edgar Mitchell, a NASA űrhajósa, aki 1971-ben teljesített szolgálatot az Apollo űrhajón. Szerinte létezik földönkívüli élet, csak az amerikai kormány eltitkolja. A NASA és más kormányszervek általában igyekeznek kimaradni az ilyen ügyekből. Amikor azonban űrhajósok beszélnek az ufókról, a NASA-nak is meg kell szólalnia.
Mitchell semmiféle bizonyítékot nem tudott mutatni semmire, csak valami állítólagos helybeli öregekről mesélt, akik elmondták, hogy a roswelli UFO bizisten igazi volt, csak megparancsolták nekik, hogy hallgassanak. Semmi új. Meg egy állítólagos admirálist, aki letagadta az egészet. Ja, és persze a NASA is tagadta, hogy idegenek vették volna fel velük a kapcsolatot. Ennyi. Egyébként a halála előtti évben egy interjúban bevallotta, hogy az UFO-kat eltitkoló világösszeesküvés 'a részéről csak spekuláció' volt.