[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Holnapután többed magammal hivatalos vagyok miniszter úr által adott vacsorára. Meghívta azokat az újságírókat, médiában tevékenykedőket, akik hivatali ideje alatt akik segítették a honvédelem munkáját.
Én erőt és egészséget kívánok neki a továbbiakban is, hiszen ha csak az elmúlt nyolc évet nézzük, először mint a honvédség első embere, aztán pedig szakmabeliként de polgári öltönyben egy tényleges főtiszti tudással rendelkező hadügyére volt hazánknak.

Az új miniszterrel valószínűleg nem ilyen kapcsolatom lesz. Az az ember aki Századvégnél vezetői beosztásban dolgozott, aztán a nagykövetség után Vajna kaszinóinak egy részét kapta meg visszaosztásra a slepnek (marhára érthetett a kasszinókhoz, hozzá a volt Szurmais százados és koronaőr tapasztalata, vagy Londoni kasszinókba járt....). Aztán a MÁV Dunkeszi Járműjavítot akarta eladni a sok egyiptomi munkával az oroszoknak, persze ismét csak visszaosztva a pénz a magántőkealapba. A háború közbeszólt elvtársaknak.. Párhuzamosan jött a NER bankok, + kaszinó nyereség és magántőkealap állami garanciával az Aero bevásárálása szintén visszaosztásra megvéve a L-39NG-k ...

A haderőprogram racionalitása helyett a szakmai színvonalú beszerzést és gyártást felváltja majd saját jövőképemben, a saját tőkealapok által bevásárolt és gyártott dolgokat, valamint már a látszatra sem ügyelünk dolgokat várom ettől az embertől, és eddigi tevékenysége miatt, nem érdemli meg nálam a semleges álláspontot és talán a bizonyítást.

Ha csalódom, az országnak lesz jó, és inkább pozitívan csalódjak.
Bírom, hogy orrba - szájba NERezel haditechnikai cikkekben is, aztan a miniszterekhez is meghívót kapsz, a miniszterium lapjába írsz. :D
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
https://kuruc.info/r/2/243671/
"Novák Katalin Varsóban: Ukrajna Európa kapuját védi az orosz agresszortól, ellenünk is irányul a háború"

fc6978314ab475018936bc9a189d641a.jpg


Novák hatalmas csalódás eddig. :eek:
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Bírom, hogy orrba - szájba NERezel haditechnikai cikkekben is, aztan a miniszterekhez is meghívót kapsz, a miniszterium lapjába írsz. :D
A NER egy létező rendszer. Szitokszó, negatív jelző, már később lett belőle.
Egyébként ti is tudjátok, hogy hogy nem véletlenül! Lásd Aero Vodochody!
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 526
113
hozzám tenném hogy 2016 előtt Maróthról is csak annyit lehetett tudni hogy valami MRE gép mutyihoz van köze ... persze ezt már tisztázta ... de hát nah , ezt írták róla a szabad sajtóba ! :oops::confused:

amúgy nekem se feltétlen szimpatikus pali , benkő szimpatikusabb volt
Még milyen jó, hogy nem kell nőül venni!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
https://kuruc.info/r/2/243671/
"Novák Katalin Varsóban: Ukrajna Európa kapuját védi az orosz agresszortól, ellenünk is irányul a háború"

fc6978314ab475018936bc9a189d641a.jpg


Novák hatalmas csalódás eddig. :eek:
Jaja!! Kvótanő, lassan hazaáruló, mert nem fényesíti Putyin szerszámát. Lehet nehéz odaférni....

Nah, nézzük ma min dolgozott???

Közösen kérte az uniós források feloldását a lengyel és a magyar elnök


Brüsszel késlelteti a magyar helyreállítási alap eszközeinek folyósítását, miközben Magyarország energiabiztonsága komoly beruházásokat igényel - állapította meg Andrzej Duda lengyel elnök kedden Varsóban, a Novák Katalin köztársasági elnökkel közös sajtóértekezleten.

Az, hogy a magyar köztársasági elnök a megválasztása után az első lépéseit Lengyelországba, Varsóba irányítja, annak jele, hogy folytatódni fog a lengyel-magyar barátság, mivel ez az elnökasszony akarata - jelentette ki Duda a reprezentatív államfői Belweder-palotában megtartott találkozót követő sajtókonferencia elején.

Az ukrajnai háború kapcsán Moszkvával szemben készülő hatodik uniós szankciócsomagról Duda elmondta: Magyarország energiabiztonsága, a szállítások diverzifikálása komoly beruházásokkal függ össze. "Ezeket nehéz lesz megvalósítani, ha visszatartják a Magyarországnak járó uniós helyreállítási eszközöket" - húzta alá a lengyel elnök, hozzátéve: hasonló a helyzet a lengyel helyreállítási tervvel is.

Magyarország és Lengyelország arra szólítja fel az Európai Bizottságot, hogy intézkedjen annak érdekében, hogy megkapják a helyreállítási alapból nekik jogosan járó összegeket - jelentette ki Novák Katalin köztársasági elnök Andrzej Duda lengyel köztársasági elnökkel tartott találkozója utáni sajtónyilatkozatában kedden Varsóban.

Igen, neki a magyar és nem az orosz érdekek az elsők....
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Jaja!! Kvótanő, lassan hazaáruló, mert nem fényesíti Putyin szerszámát. Lehet nehéz odaférni....
Igen, én pont ezt írtam és köszi, hogy szinte szó szerint megismételted és nem költöttél hozzá hülyeségeket... Ó, várj!
Az amerikai, brüsszeli, vagy az ukrán szerszámoknál mi a helyzet, mesélj!
Az ukrajnai háború kapcsán Moszkvával szemben készülő hatodik uniós szankciócsomagról Duda elmondta: Magyarország energiabiztonsága, a szállítások diverzifikálása komoly beruházásokkal függ össze. "Ezeket nehéz lesz megvalósítani, ha visszatartják a Magyarországnak járó uniós helyreállítási eszközöket" - húzta alá a lengyel elnök, hozzátéve: hasonló a helyzet a lengyel helyreállítási tervvel is.
Hányszor el lett neked is magyarázva - kulturáltan, és nem úgy ahogy te hisztizel mostanában :eek: - , hogy mi a helyzet ezekkel a szankciós csomagokkal.
"Léci, fizessenek ki minket a saját pénzünkkel, hogy aztán még drágább lehessen az életünk." Gratulálok, micsoda ötlet! Ez nekem nem úgy tűnik, mint a magyar érdek képviselete.

Novák számomra csalódás, pedig pozitívan áltam hozzá. Első húzása az volt a twitteren, hogy leírta a kötelező (bullshit) pontokat, ahol az utolsó helyre jutottak a határon túliak érdekei. Igen, mert a SZU 2.0-tól rettegés az fontos nagyon... :oops:
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
A NER egy létező rendszer. Szitokszó, negatív jelző, már később lett belőle.
Egyébként ti is tudjátok, hogy hogy nem véletlenül! Lásd Aero Vodochody!
Nekem a NER szót olvasva az jut eszembe, hogy már megint valakinek elfogytak az érvei...
Akik szitokszóként használják azok el sem olvasták a szóbanforgó nyilatkozatot, nyilván megérteni sem képesek miről is próbált anno szimbolikusan kinyilatkozni.
Azt viszont, hogy ez a "nemzeti rendszer" amit a nyilatkozat definiál, az milyen valós tartalommal van megtöltve, hogyan működik, vagy ép miért nem működik, azt lehet (és kell is) vitatni, ostorozni, kutatni, nagyító alatt vizsgálni (igen, lásd Aero story).
Nem azt kellene beböfögni, hogy a "NER-lovag" vagy a "NER" igy meg úgy, hanem azt, hogy ez vagy az miért is nem való vagy méltatlan a NER-be, stb. stb. stb.
Önmagában az, hogy az állam a saját országa vállalkozóit, befektetőit, vállalatait különféle módon támogatja, hogy azok még erősebbek legyenek, akár annyira, hogy külföldön is érdekeltségekhez, befektetési lehetőségekhez jussanak és ebből nyilvánvalóan hasznot termeljenek az a puszta zsigeri irigységen kívül nem tudom miért probléma?!
Az, hogy ha ez nem átlátható módon vagy tisztán politikai alapon zajlik az igen, az probléma.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 169
113
Igen, én pont ezt írtam és köszi, hogy szinte szó szerint megismételted és nem költöttél hozzá hülyeségeket... Ó, várj!
Az amerikai, brüsszeli, vagy az ukrán szerszámoknál mi a helyzet, mesélj!

Hányszor el lett neked is magyarázva - kulturáltan, és nem úgy ahogy te hisztizel mostanában :eek: - , hogy mi a helyzet ezekkel a szankciós csomagokkal.
"Léci, fizessenek ki minket a saját pénzünkkel, hogy aztán még drágább lehessen az életünk." Gratulálok, micsoda ötlet! Ez nekem nem úgy tűnik, mint a magyar érdek képviselete.

Novák számomra csalódás, pedig pozitívan áltam hozzá. Első húzása az volt a twitteren, hogy leírta a kötelező (bullshit) pontokat, ahol az utolsó helyre jutottak a határon túliak érdekei. Igen, mert a SZU 2.0-tól rettegés az fontos nagyon... :oops:
Ez a politika. Varsóban azt mondjuk, amit Varsóban akarnak hallani.
Szeptemberben Moszkvában meg amit majd ott.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Igen, én pont ezt írtam és köszi, hogy szinte szó szerint megismételted és nem költöttél hozzá hülyeségeket... Ó, várj!
Az amerikai, brüsszeli, vagy az ukrán szerszámoknál mi a helyzet, mesélj!

Hányszor el lett neked is magyarázva - kulturáltan, és nem úgy ahogy te hisztizel mostanában :eek: - , hogy mi a helyzet ezekkel a szankciós csomagokkal.
"Léci, fizessenek ki minket a saját pénzünkkel, hogy aztán még drágább lehessen az életünk." Gratulálok, micsoda ötlet! Ez nekem nem úgy tűnik, mint a magyar érdek képviselete.

Novák számomra csalódás, pedig pozitívan áltam hozzá. Első húzása az volt a twitteren, hogy leírta a kötelező (bullshit) pontokat, ahol az utolsó helyre jutottak a határon túliak érdekei. Igen, mert a SZU 2.0-tól rettegés az fontos nagyon... :oops:
B terv

Várjuk Ukrajnából az orosz olajat, azt ha elzárják Kijevben, megyünk pitizni Zelenszkijnek, mert basztunk alternatív beszerzési lehetőségeket kiépíteni.

Akkor nem lesz drága az olaj, mert nem lesz.

Hiszti vs. Putyin rajongás
 
  • Vicces
Reactions: vata
T

Törölt tag 467

Guest
Mindenki tudja, hogy rühellem az Albatros beszerzést.

Ezzel együtt: az O1G univerzumban az hogy jön ki, hogy van egy szerintetek csődtömeg cég, amit megvesz egy NER (pfejj) vállalkozó, Magyarország rendel 12 (TIZENKETTŐ) db gépet ettől a cégtől, és ettől a cég a NER-nek (pfejj) irgalmatlan hasznot termel, amiért már megérte megvenni ezt a csődtömeget.
Hogy van ez, ettől a 12 magyar géptől hirtelen nyereségesen burjánzó pénzpumpává vált?
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 526
113
Mindenki tudja, hogy rühellem az Albatros beszerzést.

Ezzel együtt: az O1G univerzumban az hogy jön ki, hogy van egy szerintetek csődtömeg cég, amit megvesz egy NER (pfejj) vállalkozó, Magyarország rendel 12 (TIZENKETTŐ) db gépet ettől a cégtől, és ettől a cég a NER-nek (pfejj) irgalmatlan hasznot termel, amiért már megérte megvenni ezt a csődtömeget.
Hogy van ez, ettől a 12 magyar géptől hirtelen nyereségesen burjánzó pénzpumpává vált?
Én abban reménykedek ennek a cégnek lesz még valami hasznos szerepe a magyar hadiiparban! Várjuk ki a végét!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Novák beiktarása óta 1 stratégiai célra törekszik Orbán megbízásából. Helyreállítani a lengyel-magyar frontot az Uniós belső vitákban. Orbán erre ma alkalmatlan, ezért Novák teszi. Minden megszólalása, ezt a geopolitikai célt szolgálta, ezért nem bírálta Mo.t az elmúlt 1 hónapban a lengyel külügy.

Ezért védi a lengyel kormánypárt a magyar kormányt a lengyel belpolitikai vitákban, ahol ezért sok támadást kap Tuskéktól. Tartják a hátukat miattunk.

Érdemes kicsit tágabban is nézni a külpolitikát nemcsak a kuruc.info szintjén, amit elismerek szórakoztató, én is kedvelem és rendszeresen olvasom. De talán az összefüggéseket nem a legtisztábban látja.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ez a politika. Varsóban azt mondjuk, amit Varsóban akarnak hallani.
Szeptemberben Moszkvában meg amit majd ott.
Igen, ezt megértem. El tudom fogadni, ha külföldön ilyen körítéssel kell előadnia a magyar érdekek képviseletét, de én elsőre mást vártam Nováktól.

Ő egy viszonylag sikeres családügyi miniszter volt. Korábban többek közt ezért is gondoltam alkalmasnak az elnöki munkára. Ha komolyan gondolta azt a feladatot, akkor nem lenne szabad - főleg az első napokban - a háborúval és a SZU 2.0-val ijesztgetni, mert akkor kevesebben fognak gyereket vállalni. Gondolom ez evidens és nem kell magyarázni miért.
Novák nem ment el a covid árvák alapítványához, nem látogatta meg a déli határnál a biztonságunkat garantáló fegyveresekhez, nem látogatta meg az ukrán határnál a katonákat, nem ment el a bajban lévő gyárak munkásaihoz, nem látogatott meg egy óvodát sem, stb, hanem egyből beállt a SZU 2.0-val riogatók táborába... Erre mondtam, hogy ez egy brutálisan rossz start volt.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 169
113
Igen, ezt megértem. El tudom fogadni, ha külföldön ilyen körítéssel kell előadnia a magyar érdekek képviseletét, de én elsőre mást vártam Nováktól.

Ő egy viszonylag sikeres családügyi miniszter volt. Korábban többek közt ezért is gondoltam alkalmasnak az elnöki munkára. Ha komolyan gondolta azt a feladatot, akkor nem lenne szabad - főleg az első napokban - a háborúval és a SZU 2.0-val ijesztgetni, mert akkor kevesebben fognak gyereket vállalni. Gondolom ez evidens és nem kell magyarázni miért.
Novák nem ment el a covid árvák alapítványához, nem látogatta meg a déli határnál a biztonságunkat garantáló fegyveresekhez, nem látogatta meg az ukrán határnál a katonákat, nem ment el a bajban lévő gyárak munkásaihoz, nem látogatott meg egy óvodát sem, stb, hanem egyből beállt a SZU 2.0-val riogatók táborába... Erre mondtam, hogy ez egy brutálisan rossz start volt.
Igen, de az általad soroltak belügyek.
Az elnök protokolláris funkció nálunk és az államot képviseli.
Első útja külföldi út volt.
Ez idáig általában Berlin volt, most Varsó lett.
Az általad megjelölt programok is az ő hatáskörébe tartoznak, de most Varsó fontosabb volt Orbánnak, mint a Covid-árvák, vagy a határ.
Nálunk a miniszterelnök határozza meg az államfő feladatait, de legalábbis az arculatát.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Igen, de az általad soroltak belügyek.
Az elnök protokolláris funkció nálunk és az államot képviseli.
Első útja külföldi út volt.
Ez idáig általában Berlin volt, most Varsó lett.
Áttételesen Berlin, de Bécsbe jártunk.
Áder, Schmidt és Sólyom is ott kezdett.

https://telex.hu/kulfold/2022/05/17/novak-katalin-utazas-varso-koztarsasagi-elnok


Az általad megjelölt programok is az ő hatáskörébe tartoznak, de most Varsó fontosabb volt Orbánnak, mint a Covid-árvák, vagy a határ.
Nálunk a miniszterelnök határozza meg az államfő feladatait, de legalábbis az arculatát.