Olvass vissza.Valaki esetleg be tudná rakni a reggeli ukrán jelentést?
Kíváncsi vagyok, hogy szerintük sikerült-e az oroszoknak átkelni a folyón Szvjátogirszknél. Már legendássá váltak a kútba ment próbálkozások náluk, de ez több szempontból is más szerintem, mint az eddigi. Legalábbis fotel tábornokként három különbséget látok.
1, Nem idő előtt akartak átkelni, hanem megtisztították a folyó teljes bal partját, így a hídfőbe korlátlanul tudnák nyomni a következő hullámot anélkül, hogy ukrán ellentámadás fenyegetné a meggyengült partot.
2, Elég közel vannak a saját Izjúm felől előretörő erőkhöz. Ez megfogalmazza az emberben, hogy hát akkor minek... De úgy érzem, így jóval kisebb szerepe lesz annak, ha ágyúval szétlövik megint a pontom hidat az ukránok. Két frontos támadásba kerül pár falu -még csak fél tucat sincs- és a folyón átkelés újabb elvesztése esetén is csak rövid időt kell utánpótlás nélkül kibírni. Viszont eddig heteket harcoltak három falu tartós előrenyomulásáért ennél a frontszakasznál, szóval egy két oldalú szorítással ilyen szempontból jelentősnek is mondhatnánk akár 5 km-es előrehaladást Szlovjanksz felé... Ami ami önmagában 1 hónappal ezelőtt is nem volt olyan messze és most is 15-20 km van...
3, Külön érdekességnek tartom, hogy egy félszigeten váltottak oldalt. Ez lehetne hátrány is, hiszen korlátozza egy irányra az előre haladást a jövőben. De ami egyfelől hátrány, az más felől előny. Ha páncélosokkal ellenoffenzívát akarnak itt az ukránok, akkor pont a félsziget jelleg és a túloldal uralása miatt három irányból is lőhetik az orosz tüzérek az ellentámadókat. Beleszámítva azt is, hogy az Izjúm felől közeledő szakadár csapatok is támogathatják nehéz tüzérséggel az ukrán megmozdulás leverését, sacra 240 fokos szögből kaphatnának belövéseket, ha ide csapatokat küldenek, vagyis nem csodálkoznék, ha inkább feladnák ezt a részt és megpróbálnák az ukránok pár kilométerrel visszavonulva újra megszervezni magukat.

De az összeomlás gyorsuló ütemben várható.