[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 391
16 656
113
Khm. Bár alapvetően Yoda nálam ignore-on van, de a kolumbiai katonákról mondanék pár szót, tekintve hogy 18 hónapot töltöttem el egy kolumbiai zászlóaljjal egy bázison, meg sokat voltam velük kapcsolatban, pár dolgot azért itt leírnék, mert sztem nagyon nem vagy képben.

Az átlag kolumbiai katona kb 160 cm magas és felerészben indián. A nagyjuk elképesztő szegénységből jön, nem ritka a 10 feletti gyerek. Bevonulnak, aztán kiképzést követően mennek a dzsungelbe. Aki aláírja a 25 évet, az 10 év után házat kap, 25 év után nyugdíj. Amikor kint voltam, akkor 400 dodót keresett egy soros havonta.

Cserében végtelen harc a kokainbárók, a gerillák, a bűnözők és a terroristák ellen. Akikkel lehúztam szolgálatot kb 1 éven, meg utána 6 hónapon át, azok közül az egyik Lancero volt, valami ranger csapat. Mutatta a hasát, ejtőernyővel dobták le a kokain ültetvényre és a zsoldosok már a levegőben megsorozták.

A másik SF alakulatban volt, 156 cm magasan, 17 testvére volt, aból 11 lány még otthon, az egész zsoldját hazaadta a szüleinek. Az ő élete a kiképzést követő pár ( egyidős volt velem, 7. évet volt akkor már a seregben) évben úgy nézett ki, hogy 1 hónap dzsungel és 3 hónap hátország. Mutogatta a sebeit, volt hogy mentek a dzsungelben, aztán repeszgránátot basztak közéjük, ő megúszta. Kitüntetésként válogatták be békefenntartónak.

Akit kivittek békefenntartónak, az mind ölt már, és kiemelt jutalomként volt ott 1 évig. A 400 dodós hazai fizetés mellett kaptak még 400 dodót. Elképesztő fegyelem volt kint, megbecsülték magukat. De a történetek amit elmondtak, azok alapján kb ha azt mondták hogy ölsz, akkor öltek, nem volt kegyelem egyik oldalról sem.

Olyan szinten szarják le az ellenség életét, amire szavak nincsenek. Egyszerű, félig irástudatlan fél indián-fél latino katonák. És ott ők a dzsungelben gyalogosan járőröznek, meg kézifegyverekkel harcolnak.

Ezeket a "kokainos babazsúr" meg "bohóckodás" szavakat lehet elfelejteni. Rengeteg sebesülttel, sok veszteséggel, rengeteg dzsungelszolgálattal jár egy kolumbiai veterán 25 éves szolgálata.

Ezt csak azért irtam, mert nagyon degradálóan írtál egy alapvetően rohadt kemény bandáról.

Amúgy sztem az ukrán meg a ruszki oldal is az, de ne fitymáljunk már másokat, akik nem 3 hónapja harcolnak a saját országukon belül, hanem már évtizedek óta.
Való igaz,hogy a Dél-amerikaiak között rengeteg a jó katona,de jelen esetben itt se dzsungel,se mocsár,erdő van meg városi harc.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 118
32 709
113
Most tényleg elhiszi ezt valaki? Most szerintetek ez így működik Kínában ahol millió vállalkozó van, a pincében, a pajtában, és a nagyobb kukák belselyeben ifont gyártanak ?

A nyugatra szállító nagy márkák kivonulhatnak, részben meg is kezdték (pl. Huawei), mert nem akarják, hogy elrabolják (harmadik országból a helyi vazallus hatóságok által) valamelyik menedzserüket az amerikaiak egyszer csak, mint tették már korábban (és szankciókat vessenek ki rájuk is).
Aztán persze noname cégek ettől még nem fogják bojkottálni az oroszt, max. alakul pár vállalat, ami csak orosz piacra exportál.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 158
113
Ez óriási ! Néha úgy érzem magam, mintha visszamennénk az időben ... :D


Erdei csendélet...
"A dél-oszétok lesben állnak, míg egy másik különítmény az UA pozícióit vizsgálja a slavjanski erdőben"


Lassan már unalmas lesz ez a sok ajándék, nem is fognak neki örülni...
Slavyansk felé félúton :

FU4vWDlXwAE_lny
FU4vWDhXsAUnAbR
FU4vWDgXwAETp2p
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 914
21 742
113
Mg42/59. Az az MG3. Direkt visszavették a tuzgyorsasagot a németek a háború után, mert kicsit túlzás volt amit a 42vel előadtak.
Egyébként jó, kipróbált (hát izé) fegyver, mondjuk a nehezebb fajta.
Szerintem ez egy Zastava M72 lesz. Igazabol lenyegeben tok ugyanaz.

Aki tehetsz probalja ki milyen loni egy ilyen geppuskaval. Bitang egy cucc, nem veletlenul hivtak az Mg42-est Hitler fureszenek.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 652
113
Khm. Bár alapvetően Yoda nálam ignore-on van, de a kolumbiai katonákról mondanék pár szót, tekintve hogy 18 hónapot töltöttem el egy kolumbiai zászlóaljjal egy bázison, meg sokat voltam velük kapcsolatban, pár dolgot azért itt leírnék, mert sztem nagyon nem vagy képben.

Az átlag kolumbiai katona kb 160 cm magas és felerészben indián. A nagyjuk elképesztő szegénységből jön, nem ritka a 10 feletti gyerek. Bevonulnak, aztán kiképzést követően mennek a dzsungelbe. Aki aláírja a 25 évet, az 10 év után házat kap, 25 év után nyugdíj. Amikor kint voltam, akkor 400 dodót keresett egy soros havonta.

Cserében végtelen harc a kokainbárók, a gerillák, a bűnözők és a terroristák ellen. Akikkel lehúztam szolgálatot kb 1 éven, meg utána 6 hónapon át, azok közül az egyik Lancero volt, valami ranger csapat. Mutatta a hasát, ejtőernyővel dobták le a kokain ültetvényre és a zsoldosok már a levegőben megsorozták.

A másik SF alakulatban volt, 156 cm magasan, 17 testvére volt, aból 11 lány még otthon, az egész zsoldját hazaadta a szüleinek. Az ő élete a kiképzést követő pár ( egyidős volt velem, 7. évet volt akkor már a seregben) évben úgy nézett ki, hogy 1 hónap dzsungel és 3 hónap hátország. Mutogatta a sebeit, volt hogy mentek a dzsungelben, aztán repeszgránátot basztak közéjük, ő megúszta. Kitüntetésként válogatták be békefenntartónak.

Akit kivittek békefenntartónak, az mind ölt már, és kiemelt jutalomként volt ott 1 évig. A 400 dodós hazai fizetés mellett kaptak még 400 dodót. Elképesztő fegyelem volt kint, megbecsülték magukat. De a történetek amit elmondtak, azok alapján kb ha azt mondták hogy ölsz, akkor öltek, nem volt kegyelem egyik oldalról sem.

Olyan szinten szarják le az ellenség életét, amire szavak nincsenek. Egyszerű, félig irástudatlan fél indián-fél latino katonák. És ott ők a dzsungelben gyalogosan járőröznek, meg kézifegyverekkel harcolnak.

Ezeket a "kokainos babazsúr" meg "bohóckodás" szavakat lehet elfelejteni. Rengeteg sebesülttel, sok veszteséggel, rengeteg dzsungelszolgálattal jár egy kolumbiai veterán 25 éves szolgálata.

Ezt csak azért irtam, mert nagyon degradálóan írtál egy alapvetően rohadt kemény bandáról.

Amúgy sztem az ukrán meg a ruszki oldal is az, de ne fitymáljunk már másokat, akik nem 3 hónapja harcolnak a saját országukon belül, hanem már évtizedek óta.
En elhiszem azt hogy a hazai dzsungelben a COIN hadviselésben pengék a srácok, de hoholisztán nem az őserdő. Itt nem jönnének a Blackhawkok, hogy FLIR-rel kukucskáljanak meg a Gatlingekkel szórják az ellent, itt a Kamovok meg a Mi-28asok jönnének a másik oldalról, és persze a Gradok, Uraganok, Szmercsek és a csöves tüzérség is szórná őket. Láthattuk eddig, hogy a nyugati zsoldosok egy része is anyucihoz szaladt mikor rájött hogy a ruszkik bizony keményen visszalőnek. Mivel tudna többet pár mesztic dzsungelharcos? Életükben nem harcoltak ilyen ellenség ellen. Megjegyzem a saját országukat is csak kemény usa támogatással tudják rendben tartani.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 652
113
Ez óriási ! Néha úgy érzem magam, mintha visszamennénk az időben ... :D


Erdei csendélet...
"A dél-oszétok lesben állnak, míg egy másik különítmény az UA pozícióit vizsgálja a slavjanski erdőben"


Lassan már unalmas lesz ez a sok ajándék, nem is fognak neki örülni...
Slavyansk felé félúton :

FU4vWDlXwAE_lny
FU4vWDhXsAUnAbR
FU4vWDgXwAETp2p
Ha nagyon uncsi már ez a sok ajándék, én nagyon szívesen elfogadom a felesleget :)))
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
valamint elsősorban Kína nem szállít nekik sem lakossági cikkeket, sem a gazdasághoz szükséges cikkeket (elektronika stb.).
Ne olvass túl sok mainstream baromságot, Kína exportja a Covid ellenére nőtt Oo felé. Ugye nem gondolod, hogy gabonát, szenet, vagy olajat és gázt szállítanak Oo-ba?
A Huawei-t ismét segbbe rúgta USA sokadszorra, és rávette Kanadát egy globális 5G tiltásra. (2 hete) Ennek eredményeképpen rá pár napra máris egy technológiai szállítmányról állapodott meg a Huawei Oo-val. A Huawei lassan egy nyugati országba sem szállíthat (kevés kivétellel) és jóformán az Ázsiai és Indiai valamint Emirátusos piacokat ostromolja, eredményeképpen tavaly már fele akkora lett mint az APPLE, mindezt úgy, hogy gazdag vevőrétegeket nem ér el, és szankciók sújtották a google és ARM-tól. A szankciók célja az volt, hogy a Huawei-t kiiktassa az USA, csak ez fordítva sült el, és 4-szer akkora lett mint előtte. Tehát a mainstream meggondolatlanul nyom egy narratívát, melynek csak az ellenkezőjére van évek óta bizonyíték. Nyugodj meg szállít a Kínai az Orosznak ezerrel.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 499
19 767
113
W

Wilson

Guest

Az ukrán tüzérek bemutatták a Caesar tűzvezető rendszert....​


Az ukrán fegyveres erők Caesar önjáró 155 mm-es kerekes tüzérségi egységeket alkalmaznak az orosz csapatok ellen.

Erről a Radio Svoboda tudósított .


Az ukrán tüzérek bemutatták az újságíróknak a Caesar önjáró löveg tűzvezető rendszerének működését, amelyet Franciaország katonai-technikai segítségként nyújtott. Az önjáró tüzérségi egységek az orosz csapatok hátában lévő célpontokra lőnek a Donbászban.

A Caesar egyik fő előnye a digitális tűzjelző rendszer, amely lehetővé teszi, hogy szinte azonnal tüzeljen a pozíció elfoglalása után.

Gleb tüzér azt mondta, hogy a legénység feladata csak a koordináták megadása. "Már a pozícióba való előrehaladás közben meg tudom csinálni, és a rendszer maga kiszámítja az összes szükséges adatot a cél eléréséhez."


001-2.jpg

Felvétel a Radio Svoboda videójából

A katona azt is hozzátette, hogy minden számítás után kiválasztják a megfelelő lőszert.

A Caesar önjáró tüzérsége 3-5 perc alatt képes egy harci küldetést végrehajtani. Ez az idő magában foglalja a lőállás elfoglalását és a tűz megnyitását.

Ez lehetővé teszi az ukrán tüzérek számára, hogy a „manőver-tűz-manőver” elven dolgozzanak, amelynek állandó pozícióváltás a lényege.

A jelentések szerint ez a löveg legfeljebb 38 km távolságra képes tüzelni hagyományos lőszerrel.
 
  • Tetszik
Reactions: Loki19 and Robur