Rheinmetall 8x8 APC / HITRON

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
Na az ehhez hasonló blőd megszólalások miatt sem kellett volna megszellőztetni se.
Nézd, mit látunk a képen? A jármű test alja ebből a szögből nem tűnik V kialakításúnak, így aknavédelme kérdéses, a tetejére pedig felbasztak egy síklapokkal határolt krumplit. Hát ne várd, hogy ettől elaléljunk. A kép alapján kifejezetten szerencsés, hogy nem mutatták be, csak zárt körben, mert páran valószínűleg összecsuklottak volna a röhögéstől.

A saját érdekünkben remélem, hogy ez csak egy pre alfa techdemo, ellenkező esetben esélyes lehet az RM számára a pofáraesés ezzel a nem is tudom mivel. Ehhez képest a KF-51 a letisztult katonai design gyöngyszeme.
 
  • Vicces
Reactions: Venom85

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Nézd, mit látunk a képen? A jármű test alja ebből a szögből nem tűnik V kialakításúnak, így aknavédelme kérdéses, a tetejére pedig felbasztak egy síklapokkal határolt krumplit. Hát ne várd, hogy ettől elaléljunk. A kép alapján kifejezetten szerencsés, hogy nem mutatták be, csak zárt körben, mert páran valószínűleg összecsuklottak volna a röhögéstől.

A saját érdekünkben remélem, hogy ez csak egy pre alfa techdemo, ellenkező esetben esélyes lehet az RM számára a pofáraesés ezzel a nem is tudom mivel. Ehhez képest a KF-51 a letisztult katonai design gyöngyszeme.
Makettet ígértek 22-re, 24-re demót (az a rendes bemutató) . V alakú az alja amúgy.
 
K

kamm

Guest
Ez az új 8x8 ?

286690135_391750949658808_4768894254799716971_n.jpg
Ez igen latvanyos makett. Szerintem jol nez ki.

kivéve hogy hibrid hajtású és egy dízel motor termeli az áramot a menethez - meg a hőt és a hangot.
Max annyi képzelhető el, hogy pár tíz km-et tud lopakodni akksiról, motornélkül. Ez is hasznos lehet mondjuk...
Avagy inkabb "max" ehhez sem ertesz, de azt - szokasodhoz hiven - magabiztosan es jo hangosan teszed.

Mint mindig, most is igaz, lassan megfogadhatnad: si tacuisses, philosophus mansisses - avagy olvass vissza es akkor nem fogsz hulyesegeket magyarazni nyilvanosan.
 
  • Vicces
Reactions: Aladeen
K

kamm

Guest
Nézd, mit látunk a képen? A jármű test alja ebből a szögből nem tűnik V kialakításúnak, így aknavédelme kérdéses, a tetejére pedig felbasztak egy síklapokkal határolt krumplit. Hát ne várd, hogy ettől elaléljunk. A kép alapján kifejezetten szerencsés, hogy nem mutatták be, csak zárt körben, mert páran valószínűleg összecsuklottak volna a röhögéstől.

A saját érdekünkben remélem, hogy ez csak egy pre alfa techdemo, ellenkező esetben esélyes lehet az RM számára a pofáraesés ezzel a nem is tudom mivel. Ehhez képest a KF-51 a letisztult katonai design gyöngyszeme.
Eeeees beindul a soha-nem-szolgalt karosszek-tabornok es pixel-peeing taktaharkanyi harcijarmu-szakertok barati korenek kozos korusa, tapsoljuk meg oket, egeszen rendkivuli kovetkezteteseket kepesek levonnni akar egyetlen pixelbol is, nemhogy nehany kosza kepbol!

main-qimg-2411aaf3b282ff757b1a7a9e318e73b1-lq
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
Ez igen latvanyos makett. Szerintem jol nez ki.


Avagy inkabb "max" ehhez sem ertesz, de azt - szokasodhoz hiven - magabiztosan es jo hangosan teszed.

Mint mindig, most is igaz, lassan megfogadhatnad: si tacuisses, philosophus mansisses - avagy olvass vissza es akkor nem fogsz hulyesegeket magyarazni nyilvanosan.
A stílusod továbbra is arrogáns.

Egyelőre senki nem tudja milyen hajtás lánc lesz ebben a járgányban...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
K

kamm

Guest
A stílusod továbbra is arrogáns.
Ez nem arrogans, hanem keresetlen, es okkal.
Kifejezetten irritalo, hogy nonstop dol beloled a tudatlan okoskodas, raadasul dafke is tolod ugyanazt a hulyeseget, ujra es ujra.
Hiaba publikusan megvitattunk mar valamit 10-20x, tudjuk kb mit tudhatunk, mi az ami valoszinu, te tonkreteszel minden ilyesfajta kozossegi tudasbazist, mert teljesen gatlastalanul tovabbra is terjeszted a fogalmatlan hulyesegeidet.

Egyelőre senki nem tudja milyen hajtás lánc lesz ebben a járgányban...
Szerinted. Ez is csak azt mutatja, hogy lusta vagy meg visszaolvasni is.

FYI a kritikakra konstans rohogos smileyzas egyetlen dolgot igazol, hogy egy tinedzser ertelmi-erzelmi szintjen mozogsz.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
Ez nem arrogans, hanem keresetlen, es okkal.
Kifejezetten irritalo, hogy nonstop dol beloled a tudatlan okoskodas, raadasul dafke is tolod ugyanazt a hulyeseget, ujra es ujra.
Hiaba publikusan megvitattunk mar valamit 10-20x, tudjuk kb mit tudhatunk, mi az ami valoszinu, te tonkreteszel minden ilyesfajta kozossegi tudasbazist, mert teljesen gatlastalanul tovabbra is terjeszted a fogalmatlan hulyesgeidet.


Szerinted. Ez is csak azt mutatja, hogy lusta vagy meg visszaolvasni is.
Küldj egy forrást ahol ez egyértelműen le van írva és többet nem foglalkozom a témával!
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
K

kamm

Guest
Küldj egy forrást ahol ez egyértelműen le van írva és többet nem foglalkozom a témával!
Leirtam mindent fent, ketszer is. Nem vagyok sem a szulod, sem a testvered, nem kulonosebben erdekel, megertesz-e valamit vagy sem.
Ha lusta vagy beletenni az idot, hogy megerts valamit, az sem baj, szived joga, de akkor legalabb fejezd be a deklarativ kommenteket, nulla hozzaertessel.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
Leirtam mindent fent, ketszer is. Nem vagyok sem a szulod, sem a testvered, nem kulonosebben erdekel, megertesz-e valamit vagy sem.
Ha lusta vagy beletenni az idot, hogy megerts valamit, az sem baj, szived joga, de akkor legalabb fejezd be a deklarativ kommenteket, nulla hozzaertessel.
Jó nagy arrogáns öntelt pöcs vagy, hallod-e!
Ha nem érdekel amit írok, akkor ignorálj!
 

Katica

Well-Known Member
2022. március 1.
202
604
93
Jó nagy arrogáns öntelt pöcs vagy, hallod-e!
Ha nem érdekel amit írok, akkor ignorálj!
Leirtam mindent fent, ketszer is. Nem vagyok sem a szulod, sem a testvered, nem kulonosebben erdekel, megertesz-e valamit vagy sem.
Ha lusta vagy beletenni az idot, hogy megerts valamit, az sem baj, szived joga, de akkor legalabb fejezd be a deklarativ kommenteket, nulla hozzaertessel.
:eek:
nem jó látni amikor veszekszetek :(:)
 
K

kamm

Guest
:eek:
nem jó látni amikor veszekszetek :(:)
Ha visszatekersz huszonakarhany oldalt, oldalakon at ment a vita a hybrid, konkretan a diesel-fuel-cell (eleve szo nincs EVrol, meg ezt sem ertik) hajtasrol, annak elonyeirol, esetlges hatranyairol, kalkulaltunk kapacitast, elmagyaraztuk a tajekozatlanoknak, hogy nem, nem robban fel semmi, az elonyeit a diesellel szemben stb stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
Ha visszatekersz huszonakarhany oldalt, oldalakon at ment a vita a hybrid, konkretan a diesel-fuel-cell (eleve szo nincs EVrol, meg ezt sem ertik) hajtasrol, annak elonyeirol, esetlges hatranyairol, kalkulaltunk kapacitast, elmagyaraztuk a tajekozatlanoknak, hogy nem, nem robban fel semmi, az elonyeit a diesellel szemben stb stb.
Akkor meg végképp nem értem mi francért basztatsz, mert én is dízel hibridhajtásról beszéltem!
Minf1 - veled nem lehet civilizáltan beszélni. Persze te mástól megköveteled!

kamm:
" Ha nem akarsz ill. nem tudsz valaszolni, akkor azt legyel szives kulturalt hangon kozolni, peldaul mint mondjuk egy felnott."
 
K

kamm

Guest
Én kérem hogy ignorálj! Basztatáson kívül semmit nem tudsz...
vs
Akkor meg végképp nem értem mi francért basztatsz, mert én is dízel hibridhajtásról beszéltem!
Szoval szerintem most itt engedd el azt, amibe itt beledoltel, es inkabb kezdj hozza atolvasni ezt a temat az elejerol; ha beleteszel par orat, vilagossa fog valni szamodra, mennyire semmi koze nincs a FC-hibridnek ahhoz, amit te itt elkepzelsz.
 
K

kamm

Guest
Csak hogy lássuk, hol tart az egyik konkurencia: The Arquus approach to hybrid propulsion
Nem is igazán versenytársak szerintem.
Ők egy zsákutca illetve csak elhalasztották a valódi váltást. Gyakorlatilag nem hajlandóak elengedni a meglévő járműveket, emiatt ez a "hybridization" egy szokásos half-@ssed hack lesz a meglévő, hagyományos diesel hajtasokra, nem több.

Ehhez képest a RM Hungary-fele designnak nulláról indulva semmiféle legacy szarsagot nem kell tovább cipelnie, az akkuk súlya stb miatt értelmetlen EV hajtás helyett a FC hajtásra építik, ami egyértelműen a jövő hatása minden nagy tömegű járműnek, egyszerűen semmi más nem rúg labdába ilyen tonnaknal.
Ráadásul hidrogén gyakorlatilag végtelen van, szinte ingyen, és bármelyik ország képes sajátot előállítani. (Nem véletlenül hörögnek ellene a hagyományos olajhatalmak.)
Lesz még vagy 5-10 év, mire optimális szintet elér a FC hajtás, addig persze muszáj ez a diesel-FC hybrid megoldás, de már ezzel olyan tapasztalatra tesznek mjad szert a németek és magyarok, hogy egy generáció is lesz majd, mire a franciák stb felzarkoznak majd.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 846
4 835
113
Ez valami rossz vicc? A Pantherre köpködnek itt páran, hogy magas (vagy csak a fénykép volt rossz és valójában alacsonyabb, mint az EMBT) de erről a holdjáróról gyakorolni lehet a toronyugrást is. A torony teteje vagy 2 méterre van RSZR fölött. Nálam jobban kevesen támogatják a RM-al együttműködést, de ezt a borzalmat sürgősen el kellene felejteni és Boxert vagy Patriat vagy akár Terrexet rendelni, ez a holdjáró nemhogy 2024-re de 2030-ra sem lesz kész. Már amennyi látható a képen mégcsak nem is 8x8.