[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Amúgy kár, hogy a spórolás miatt egyesítették a két merőben különböző projektet és nekiálltak fából vaskarikát hegeszteni ezen a téren.
Nem a spórolás a gond, mert lenne pénz és technológia.
Mint már korábban többször jeleztem, a Francik ragaszkodnak egy önálló erőprojekciós képességhez.(Nekik kell is.)
Ez nálluk egy könnyű páncélos hadosztályt jelent (6eme BLB), amit "FAR" feladatban 24 órán belül a világ bármely pontján bevethetnek, önnállóan.
Ehhez az erőkoncentrációhoz méretezik a szállító kapacitást is, nem ad-hoc jelleggel, hanem fenntarthatóan.
Tehát ezek az eszközök azért olyanok amilyenek, mert az elérhető, fenntartható, "LOG" képességet is figyelembe veszik.
Nem mindegy, hogy hajóra fel tudok pakolni 12 VAB-ot 160 tonnában, vagy 2 PUMA-t...
Alma-Körte ez a típusú összehasonlítósdi....
Panhard VBL, AMX-10RC, Sagaie, stb.....
Azért olyan amilyen mert így tudják projektálni.
A Leclerc XXI, na az nem lesz gyorsan dobálva, lehet checkolni a képességeit.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
A harmadik videóban ritka és érdekes madárka van, a géppár egyik tagja egy Mi-8MTPR-1 Rücsag-AV elektronikai zavarórendszerrel.
1000+ Civil a plázában
Gratulálok orkok. Szép volt!

BREAKING​

Missile strikes busy shopping centre​

fe2293ed-f6af-499f-92b7-9f7c81485eb2.jpg

Sophie Williams
Reporting from Kyiv
A rocket has hit a shopping mall in the town of Kremenchuk in the Poltava region of Ukraine.
Images from the scene show the site completely ablaze.
According to reports, a number of people are feared dead and injured.
President Zelensky said on Telegram that 1,000 people were in the mall at the time of the strike.
The mall posed "no danger to the Russian army" and posed "no strategic value" to the Russians, he said.

    • Posted at 16:3316:33

      Unknown number of dead and wounded in attack on 'very crowded' site​

      More now on the missile strike in the central Ukrainian city of Kremenchuk.
      The city's mayor, Vitaliy Meletskiy, said in a post on Facebook that the strike hit a "very crowded" place.
      He said he was at the scene but did not say what had been hit and how many people had been killed or wounded.
      The country's President Volodymyr Zelensky subsequently said that over 1,000 people were in the shopping mall at the time of the strike and that a fire is raging.
      We'll be bringing you updates on this breaking story as we have them.
      BBC
Ezzel azért várnék... Könnyen lehet hogy a mögötte levő csarnokok voltak a célpontok és mellément, de akár egy saját légvédelmi rakéta vagy annak maradványai is lehettek. mindenesetre az első 1000 emberes hír óta az jött, hogy 2 halott és 20 sebesült van. (eddig... ez sem öröm még Moszkvában sem) Megjegyzem (számomra is meglepő módon) a ruszkik ebben a konfliktusban kesztyűs kézzel bánnak a civilekkel, ez kimondottan pozitív.
Ha nem konfliktust akart volna elzárja az Ukrajna felé menő olajat-gázt és akkor nyitja ki amikor megváltoztak az orosz ellenes törvények,
A hoholokon keresztül kaptuk/kapjuk mi , a lengyelek, szlovákok és a románok is a cuccot Einstein!
De, a zselé mondogatja.
Amúgy mi a helyzet errefelé? Lejárt a bannom.
Mi történt szegény ukrikkal, hogy nincsenek még Moszkvában? Csak nem beütött a valóság?
Üdv újra köreinkben!
Mostmár, hogy te is leírtad,ideges is lettem....:D
Küldeni vörös fény :D
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 524
12 871
113
Valaki kérdezte miért nem törnek ki a bekerített ukránok. Eszembe jutott egy jó hasonlat. A nagy háborúban vagy Verdunnál. A feladat átmenni a senki földjén. És ez annál rosszabb, ha a csapások számát és a technika fejlődését, tűzeröt nézzük. Én nem tudom mi lehet ott, de hogy embertelen, az egyszer biztos.
Biztos nem party hangulat uralkodik az ukránoknál.


Jah, igen. Volt az az ukrán csávó, aki oroszokat kínzott és most kb kutyaként tartják. Szó se róla, az én házörzőm nem ugrik úgy parancsra.
Számomra ezekben az a megdöbbentő, hogy a halállal szemben milyen nagy az élni akarás. Hogy pl egy ilyen csávó, aki keménykedve kínzott.. gyakorlatilag így megtörik, pedig jobb sorsra kb élete végéig sem számithat.. ilyenekre vigyázni szoktak nehogy véletlen feltudja kötni magát.. de az élni akarás erősebb.
Mondjuk, hogy esze sok nem volt..ha még élvezi isa fogvatartott katonák kínzását.. legalább ne tegye közzé.
Szóval az ilyen vagy egyszerűen azért hülye, mert nincs agya vagy pedig ha van is, nem a legélesebb kés a fiókban, ha teljes mértékben elhitte hogy ők csak győzhetnek és következmények nélkül megtehet ilyesmiket.
Az biztos, ha lett volna kellő töke, akkor elereszt egy golyót a fejébe, mint hogy élete végéig, hosszan ilyen sorsa legyen.
Amúgy mit tett? Boki, te linkelted a videót, amiben szerelepelt. Írtad, hogy foglyokat kínzott.
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
765
7 685
93
Ok. És ha az volt esetleg? Akkor nyugodtan lehet 10-100-500, bármennyi civilt meggyilkolni, miközben nekik semmi közük hozzá?

@Határőr Attila
Nem vagyok tisztában az adott város mentőállomásainak diszpozíciójával.
Mikor értek ki, úton voltak-e már stb.
Hagyjuk már a fellengzős dumàt. Katonai döntés volt. Hogy is mondják az általad sztárolt angolszászok? Collacteral damage? Akkor is teleírogattad a fórumokat mikor Albright asszony benyögte hogy kb lexarja 500.000 iraki gyerek halálát? Hm?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 613
113
Valaki kérdezte miért nem törnek ki a bekerített ukránok. Eszembe jutott egy jó hasonlat. A nagy háborúban vagy Verdunnál. A feladat átmenni a senki földjén. És ez annál rosszabb, ha a csapások számát és a technika fejlődését, tűzeröt nézzük. Én nem tudom mi lehet ott, de hogy embertelen, az egyszer biztos.
Biztos nem party hangulat uralkodik az ukránoknál.


Jah, igen. Volt az az ukrán csávó, aki oroszokat kínzott és most kb kutyaként tartják. Szó se róla, az én házörzőm nem ugrik úgy parancsra.
Számomra ezekben az a megdöbbentő, hogy a halállal szemben milyen nagy az élni akarás. Hogy pl egy ilyen csávó, aki keménykedve kínzott.. gyakorlatilag így megtörik, pedig jobb sorsra kb élete végéig sem számithat.. ilyenekre vigyázni szoktak nehogy véletlen feltudja kötni magát.. de az élni akarás erősebb.
Mondjuk, hogy esze sok nem volt..ha még élvezi isa fogvatartott katonák kínzását.. legalább ne tegye közzé.
Szóval az ilyen vagy egyszerűen azért hülye, mert nincs agya vagy pedig ha van is, nem a legélesebb kés a fiókban, ha teljes mértékben elhitte hogy ők csak győzhetnek és következmények nélkül megtehet ilyesmiket.
Az biztos, ha lett volna kellő töke, akkor elereszt egy golyót a fejébe, mint hogy élete végéig, hosszan ilyen sorsa legyen.
Amúgy mit tet, Boki, te linkelted a videót, amiben szerelepelt. Írtad, hogy foglyokat kínzott.
Szerintem azért nem törnek ki amiért egy normális visszavonulást (nem csak a filyó eg,ik partjától a másikig) sem kockáztatnak meg. Nincs mivel! Gyalog nem jutnának messzire, szallítókapacitás (IFV-k és APC-k) pedig valószínűleg már nincs elég.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 602
16 293
113
Jugoszlávia egy élhető ország volt, amíg az atlantista aknamunka be nem érett. Én nem éreztem, hogy gyermekkoromban bárkinek is az lett volna a legfontosabb, hogy szerb, horvát vagy szlovén, magyar vagy esetleg feketehegyi... :D Viszont jól éltünk, dolgoztunk, utaztunk és boldogok voltunk. Én a mai napig nosztalgiával gondolok rá, és valahol mélyen a magyar mellett jugoszlávnak érzem magam. Szuverén ország voltunk és szidhatjátok, utálhatjátok, de Tito személyisége meghatározó volt az ország egységét illetően. Azóta is tiszteletet ébreszt a munkája, csak azok a másodvonalbeli mérgezett elméjűek szidják és becsmérlik, akik saját erőből a töredékét sem tudták volna megalkotni...
Bocs az offért, ez nem idevaló nosztalgiázás. Az ukránoknak soha nem lesz olyan formátumú államférfija...
Te Bácsfeketehegyi vagy? A kun mindenit.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Valóban igaz amit írsz.
Én is sok éve már azon töröm a fejem, hogy az afrikai, közel-keleti migránsok helyett miért nem a ruszkikat kezdték el formálni, befogadni? Véleményem szerint lényegesen gyorsabban ment volna a dolog mint a no-go zónák jelenlegi lakóival az integráció.
Tehát azt nem értem, miért nem egy olyan népet akarunk megnyerni magunknak, akikkel együtt előrébb juthatunk?
Akikkel nagyobbak lehetünk? ( Ugye korlátlan nyersanyag, cserébe technológiai fejlődés....)
Ráadásul egy kontinensen is vagyunk...
Az meg humbug hogy ők nem akarnak alkalmazkodni, mert a szovjetunió is egy nagy nemzetiségi katyvasz volt.
Mocskos kommunisták! Ok...akkor gyújtsunk fel minden Octaviat a Husziták és Zizka Árvái miatt, kebabosoknak se kegyelmezzünk mert volt Mohács...stb
Ok, van sérelem mindkét oldalon, de túl kellene lépni rajta.
Lásd Francia-német megbékélés.
És igen, inkább Szlovákok lakjanak felvidéken, prosperáljanak, tartsák rendben a területet, éljenek boldogan sem mint a Woke cunami hordaléka terítsen be mindent ott.
Mi nem tudnánk belakni ma azt a területet, reálisan.
Cui Prodest?
Az európai népek megosztása? Tematizálása? Fejlődésük megakadályozása?
Alap és hátszél nélküli ideológiákkal való korcsosítása?
Én ettem ittam Szlovákkal, Cseh-vel, románnal,szerbel, horváttal, ukránnal, orosszal, stb...
Olyanok mint mi. Dolgoznak, fizetést, nyugodt életet akarnak.
Szeretik a jó kaját, piát, a csajok sorsa mindenhol ugyan az...
Akkor miért is nem megy ha mindenki ugyan azt akarja?
Leszámítva a Brit Birodalom Királyi Családja (sic! +wtf?) -t.
Ez jó kérdés, hogy miért nem megy... miért nem megy a Kárpát-medence és vonzáskörzetében prosperitásban együtt élni?
Miért kell mindenkinek (ok ez nem igaz, egy népnek konkrétan :D ) egy 100évvel ezelőtti, felettébb sajnálatos történésbe beleragadni...
(A kérdés költői)
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 486
19 453
113
4-5 főt szállítana, külső csomag akasztással....
De akkor hasonlítsuk a Franci VAB-hoz a BMP-2őt.....
Ugye rendszerben van még....
Inkább a BMP.....Nem a 3, a 2-es.
Oké srácok, én ma már nem vagyok valami nagy elméleti szakember. Azért okulásképpen elmondom, hogy mit tapasztaltam anno:
Az IFV-k deszanttere a legkisebb probléma. A gyalogság úgysem bent utazik, mert büdös olajszag van, amit csak a kezelők bírnak. :D
(Egyébként ugyanez volt a Marderben is, mielőtt bárki azt hinné, hogy nyugaton a szar is rózsaillatú...)
Szóval nem játszik a deszanttér. Az utazás kint történik, macsó módon, és az első gyanúra ugrás a gép mögé...
A nagy deszantterű nyugati csodák egyetlen dologra valók: őrjáratozásra. Arra viszont az oroszok Tigr/Tájfun kombót használnak, ami ergonomia szempontjából nem egy rossz választás... EGyébként más felhasználásban még nem is láttunk Pumát vagy Bradleyt...
A BMP3 tűzereje jobb, mint a Bradley, közel azonos a Pumával. Ha nincs belül deszant egység, akkor csak a páncélvédettség a különbség, no meg az ára. Főleg az ÁRA!
Szóval nem olyan egyértelmű a hihetetlen atlantista fölény, mert a gyakorlatban ez nem mindig lesz ilyen egyértelmű...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 955
65 994
113
volt olyan amikor voltak fegyverek ott vagy a garázsban? igen
Kicsit a vicc jut eszembe amikor a métnök, fizukus és matematikus utazik skociában a vonaton és látnak egy fekete birkát:
Mérnök: -jé, skociában a birkák feketék!
Fizikus: -nem, skociában van egy fekete birka!
Matematikus: - nincsen igazatok. skociában van egy birka amelyiknek az egyik oldala fekete.

Barbárok ezek az oroszok és mostmár elmehetnének haza.
Annyira nem lehet meglepő a kevés autó egy üzemanyag hiányos országban...
Csak ra ne gyujtsanak a hullazsakban.
Ugy latszik a kover tabornok nem volt eleg utos mara.
De ha 1%is igaz ebbol akkor is lenyegtelen. Faxt plazazgatnak mikor haboru van. Rinyalni bezeg tudnak. Ukranok...
Ez egy szepen felhuzott fake hir mint a tegnapi lakotomb, holnapra is lesz valami ujdonsag. A Bucsat is gyarto osint alakulatnak is meg kell keresni azt a par grivenyt amiert elszegodtek.


Ukran temeto Dnyiproban, az ukran banderizmus/nacizmus egyik kozpontjaban.
Ennyit talaltak meg, hoztak haza mostanaban, a tobbi kint oszlik ahogy hagytak oket.

 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
545
4 957
93
Alali, Sir Higgins szeret Téged.
A baj az, hogy nem látsz, nem hallasz, nem tanulsz semmiből.
Ha van valami a történelemben Hazámon kívül, amit tisztelek, az a Brit Birodalom Királyi Családja.
Politikájuk alapja évszázadok óta az erőegyensúly tartása a kontinensen és ezért szó szerint mindenre képesek. A Párizs-Vlagyivosztok terv a nyugati technológiával és a keleti nyersanyaggal Európát a világ élvonalába katapultálta volna. Ezen dolgozott Genscher, Kohl, részben ezt védte Merkel is. Giskard D'Estaing, Mitterrand... Ez nagyon veszélyes az angolszász világhegemóniára.
Mert ne higyje senki, hogy az USA a szabadság és a demokrácia bajnoka.
US First!
Az első és második világégésben való amerikai "felszabadító segítség" (az egyszerű embereknek talán igaz is volt néhol), valójában az US First valóságba ültetése volt.
Azóta pedig ha valahol a világban olyan helyzet alakul, ami nem Amerika ínyére való, azt rögtön megdemokratizálják. Vagy így, vagy úgy.
A hátuk közepére sem hiányzik egy erős Európa-Orosz stratégiai szövetség.
Pedig a létező orosz birodalmi álmok és imperializmus IGAZI gátja ez lenne. Minek hódítana Oroszország, ha békében és prosperitásban él?
Majd folytatjuk, ha gondolod, bár sok kedvem ehhez a békasegge alatti színvonalhoz nincs......
"amit tisztelek, az a Brit Birodalom Királyi Családja."

Hogy is van az a mondás? ~ csak az első milliómat ne firtassa senki

Igaz, szokták volt mondani, hogy a fejlett jogállamokban a múltat nem illik firtatni. De én nem élek fejlett jogállamban és a választások is törvénytelenek.

Mennyi millió embert irtottak ki azért, hogy a mélyen tisztelt királyi család olyan pompában élhessen, mint amilyenben él?
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 714
28 225
113
Na egy nyugger féle rövid elemzése a kremencsuki esetnek, avagy vszeg a szomszédos járműjavító robbant akkorát találatkor, hogy az a bevásárlóközpontra is átterjedt. 1000 helyett pedig eddig 2 halottról tudni
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
750
4 030
93
mindentől függetlenül azért mindent megtesznek egyesek, hogy még tovább romoljon a helyzet ...
már értem Lavrov reakcióját
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
914
10 392
93
Keress egyet ami oroszország azonnali leatomozásáról papolt a TV-ben, hajrá. Vagy akármilyen nagyközönségnek beszélő médiag*cit, aki ugyanerről beszél. Oroszországban ilyen van, nem is egy, és az állam áldásával csinálja amit csinál.
Amíg médiag*ci, vagy bárki beszél erről addig ez szájtépés.
Aki a MAD-et tettekkel rúgja fel, az meg az USA. Tudod, mondhatja bárki neked hogy tökönrúg, kiröhögheted, amíg nem lendíti a lábát, nem tettleges.

SirHiggins: nem ferdítek, benéztem az 1000-et (mondjuk nem véletlenül hangzott el egy szép nagy szám, ez kommunikációs trükk). Még velem is megesik :)
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Leszámítva a Brit Birodalom Királyi Családja (sic! +wtf?) -t.
Ez jó kérdés, hogy miért nem megy... miért nem megy a Kárpát-medence és vonzáskörzetében prosperitásban együtt élni?
Miért kell mindenkinek (ok ez nem igaz, egy népnek konkrétan :D ) egy 100évvel ezelőtti, felettébb sajnálatos történésbe beleragadni...
(A kérdés költői)
Miért akarnak Londonból belemagyarázni a Kijevi polgár életébe?( Milyen alapon? Mire fel? Mit képzelnek magukról ott? Gyarmatosítunk? )
Miért akarnak Washingtonból meghatározni dolgokat az ukrán keleti végeken, politikailag, gazdaságilag?
A kérdés költői....
Európán kívüli entitások ( Anglia is az, a saját definíciója szerint.) keverik a kakit.
Ez az egész shitstorm ami jön felénk London és Washington műve.
Magyarként a kárpát medencében soha nem éltem át olyan progromot mint az olasz szurkolók egy meccsen londonban...
Igen , kultúrális különbségek....
Magyarország soha nem fog lesüllyedni anglia szintjére képmutatásból.
Peace.
És tisztelni kellene a másik homokozóját....Főleg ha azt sem tudjuk hová pakolják a lapátokat, és a vödröket.