Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ehhez még tedd hozzá, hogy ha valaki KATA alapján fizetett eddig adót-járulékot, szeptembertől az általányadó alá esik, akkor a többszörösét kell befizetnie az államnak, és utána jönnek ezek az árak...
Szerinted nem volt a KATA adója aránytalan a többihez képest ? A bújtatott foglakoztatás mekkora károkat okozott ? Kijönne belőle évente vagy 10 stadion ! Szép volt , jó volt (a vállalkozónak) de oda rakták ahová való .
 
M

molnibalage

Guest
Nekem az ilyen táblázatoktól leolvad a mechanikus agyam! Ennek mi értelme van???
A lényeg sztem annyi, hogy 210 kWh fellett 6,56-szor többet kell fizetni. Mondjuk nem tudom mi lesz azokkal, akik kedvezményes tarifával kapják az áramot és ezzel fűtenek.
Nekik reszeltek, de nem ők lesz a nagy baj, hanem egy átlag felhasználó valahol 2-300kwh közti havi fogyasztással. Ő nem a medencét fűti, meg ilyenek!
Miért reszeltek...?
A 300 kWh-s fogyasztónál 29 ezres lesz a számla a 11 helyett. Igen, relatív értelemben nagyon sok, de ha egy család költségvetése megfekszik +15k kiadástól, akkor a NER hazudik, mert a jólétből erre telnie kéne. Mi ketten az aszonnyal napi átlagban 4,5 kWh táján fogyasztunk ketten. Úgy, hogy villannyal főzünk. Ha nem árammal fűtesz és semmi extra fogyasztód nincs, akkor egy négy fős családnál 300 kWh-t elérni is elég izmos mutatványnak tűnik. És mikor egyedül éltem, akkor 75-80 kWh táján fogyasztottam havonta, tehát +1 ember nem az elsőével növeli meg a fogyasztást és a 2-höz képest a 3. plusz ember sem egész embernyivel.

A gázfűtés az, ami régi nem szigetelt épületben horror lesz.
Mi egy 2005-ben épült lakóparkban, nem szélső lakásként nem HO időszakban azért 2200 és fél HO-s időszakban 3000 kWh-t ellőttünk 6 hónap alatt. Ez havi átlagban 500 kWh. Mondjuk energia egyenértékben ez is a támogatási kategória fele, de egy 55 nm-es lakásról van csak szó.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 424
3 737
113
Nekik reszeltek, de nem ők lesz a nagy baj, hanem egy átlag felhasználó valahol 2-300kwh közti havi fogyasztással. Ő nem a medencét fűti, meg ilyenek!

Hogyan jön ki ez az átlag? Nekem sokszor 100 alatt van... Valami 115 volt eddig a max havi.
Szerintem nem baj, ha elkezdenek kicsit takarékoskodni a népek.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 697
46 734
113
Vegyünk egy Nissan Leafot, amivel a gazdája naponta 2x25km-t ingázik, és ezt nyugis 80km/h-val teszi meg, évi 200 alkalommal, utazás közben 13kwh/100km fogyasztással.
200x0,5X13=1300kWh
Na, akkor olcsó-e az elektromos autózás Magyarországon?
Na akkor most számold át napelem+tároló megtérülését! :cool::D
Meg számold ki ugyan ezt 800Ft/l -es üzemanyagár mellett! :oops:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 493
31 925
113
Na akkor most számold át napelem+tároló megtérülését! :cool::D
Meg számold ki ugyan ezt 800Ft/l -es üzemanyagár mellett! :oops:
Jó,ha számolgatni akarsz,akkor számold ki az áram előállitásának árrát (ződdotációk nélkül),hatékonyságát,a szállitás hatékonyságát,az aku töltési és delejleadási hatékonyságát és vesd össze ezt egy dizel/benzines autóéval.
Majd ezt még fejeld meg a villanyautó és belsőégésű motoros autó élettartamköltségével és előállitásának/megsemmisitésének/újrahasznositásának környezetvédelmi viszonyeit is......
 
M

molnibalage

Guest
Nem hiszem, hogy vinnék. A lélektani határ az 500-550. Szerintem. Persze akinek nincs választása, pl munka miatt az venné.

Ezeket a diagramokat kéne összenézni az árral és a gépjárművek számával.
Mióta az eszemet tudom lélektani határról beszéltek mindig, de a 2008-as nagy váltságot leszámítava és az akkori csóróságot gyakorlatialg nem látom hatását az árnak a forgalomra.

Gépjárművek száma.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 124
9 197
113

Ezeket a diagramokat kéne összenézni az árral és a gépjárművek számával.
Mióta az eszemet tudom lélektani határról beszéltek mindig, de a 2008-as nagy váltságot leszámítava és az akkori csóróságot gyakorlatialg nem látom hatását az árnak a forgalomra.
Nézd, lehet pro és kontra ezeket felhozni. Attól függ. Munkához kell? Akkor veszed. Nem kell, akkor meggondolod. Bp-en élsz? Akkor ülsz a dugóban. Vidéken? Akkor bringa vagy robogó. Mi itt vidéken sokkal talpraesettebbek vagyunk. Megoldjuk. Ja és ha kell gyalogolunk :D
 
  • Imádom
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and Nber

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 661
5 440
113
Távhős fűtést hogyan fogja ez érinteni? Minden hónapban kwh-t jelentek le, de ugye ez nem konkrét gázfogyasztás
 
M

molnibalage

Guest

Ezeket a diagramokat kéne összenézni az árral és a gépjárművek számával.
Mióta az eszemet tudom lélektani határról beszéltek mindig, de a 2008-as nagy váltságot leszámítava és az akkori csóróságot gyakorlatialg nem látom hatását az árnak a forgalomra.

Gépjárművek száma.
2012-2014 között bőven 400 feletti ár volt az előtte tartósan 300 alattihoz képest és mégis nőtt (!) a fogyasztás és egyre több kocsi került forgalomba.
Tartósan +30%-kal magasabb árnál. Ez alapján az, hogy 480 vagy 550 kb. kurvára mindegynek tűnik. Vennék. Az élelmiszer drágulása fényévekkel markánsabb ennél.

Nézd, lehet pro és kontra ezeket felhozni. Attól függ. Munkához kell? Akkor veszed. Nem kell, akkor meggondolod. Bp-en élsz? Akkor ülsz a dugóban. Vidéken? Akkor bringa vagy robogó. Mi itt vidéken sokkal talpraesettebbek vagyunk. Megoldjuk. Ja és ha kell gyalogolunk :D
Ja veszem észre, mégis nyavajognak egyesek, hogy nem tekernek, közben én tekerek napi 20 km-et a fővárosban...
Lapátot adjak még az árok ásáshoz a vidék és főváros között? Amúgy 30 évet éltem Szigetszentmiklóson. Az nem vidék? LOL...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed