Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Itt népfelkelés lesz.

let-lt-s.jpg
Ehhez még tedd hozzá, hogy ha valaki KATA alapján fizetett eddig adót-járulékot, szeptembertől az általányadó alá esik, akkor a többszörösét kell befizetnie az államnak, és utána jönnek ezek az árak...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 157
113
Vegyünk egy Nissan Leafot, amivel a gazdája naponta 2x25km-t ingázik, és ezt nyugis 80km/h-val teszi meg, évi 200 alkalommal, utazás közben 13kwh/100km fogyasztással.
200x0,5X13=1300kWh
Na, akkor olcsó-e az elektromos autózás Magyarországon?
csak nem azt mondod,hogy ha a delejautózás valódi árát kell megfizetni,akko már nem is éri meg?
Környezetvédelmi szempontbol se nagyon más a helyzet.Egyáltalán nem környezetkimélőbb,sőt!Ha szénerőműből jön a delej,még jócskán környezetszennyezőbb is.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Azt lehet tudni, hogy egy adott hónap átlagfogyasztását veszik majd alapul, vagy éves átlagot leosztva 12-vel?
ha általányt fizetsz akkor az az kb éves fogyasztás 12 re osztása. (ez becslés) gáznál az emberek többsége általányt fizet. (téli időszak miatt)
ha havi állás alapján fizeted (sms) ezel mondjuk van jön rendszeresen a leolvasó akkor adott havi fogyasztásodat fizeted. (ez pontos) villanynál sokan haviba fizetnek és nem általányt de az általányosok száma itt is magas.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
  • Tetszik
Reactions: bel

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 209
9 342
113
Nem öregem, a kényes téma az, hogy mennyi szarra baszták el a pénzt az elmúlt 12 évben és akkor most meg kéne magyarázni a mai állapotot.
A felmerülő műszaki-közdasági realitás és annak okaira te és az összes többi balfasz annyit tud idehányni, hogy "terelés", meg "de hőt főtáblás a fradi".
Édesapa, te kezdet idehányni a demagógiát. Nem tehetek róla, hogy a te szinteden próbáltam érvelni, de az meg láthatóan nem tetszik. Leírtam már, valahogy nekem sikerül lecserélni a tetőt (100%-os állami támogatással, felújítani a fürdőt, wc-t 50%-os állami támogatással. Pénz honnan volt rá? Pl spóroltunk és amit a kormány adott puszira. Ja még annyit, hogy vidéken nem 400.000-s fizetések vannak, de van kiskertünk, termelünk magunknak amit tudunk, a garázsban van pár gép és boksz zsák, így puccos konditeremre se kell költeni és nem megyünk minden évben tengerre nyaralni. Ezentúl én speciel havonta 200-220 órát dolgozok. Nem nagy tudomány, de van akinek minden szar. Pl mint te.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 209
9 342
113
Nem zavartál bele. De például falusi CSOK-ot nem kapsz a kereskedelmi bankoktól, ha van futó szabadfelhasználású hiteled, csak ezt nem reklámozzák. Lehet hitelkiváltással átmenni takarékszövetkezetbe: ott már magasabb kamatra felvenni a szabadfelhasználású hitelt, hogy a kereskedelmi banknál meglévőt kiválthasd, a költségekkel együtt egy 4 milliós tartozásnál el is viszi a falusi CSOK nem vásárlásra, csak felújításra két gyerek után felvehető pénz 3/4-ét. Tudom, mert a napelem-pályázat megjelenéséig nem volt más lehetőségem.
Bármilyen más hitelt, az általad említettet is, csak úgy kapsz, ha a hitelbírálatnál megfelelsz, van még a jövedelmeteknek hitellel terhelhető része. Nekem nincs, a ház megvásárlása és felújítása kimerítette a keretet. Bővítésre sem kaphattam, mert nem jött ki a pénzből a 12m2 új beépített lakótér. A kutya a részletes szabályozásban van elásva, az államot nem engedik be maguk elé a lakásfedezetnél a kereskedelmi bankok az ingatlan tulajdoni lapján...
Hazugság amit írsz. Igenis kapsz falusi CSOK-ot , ha van futó szabadfelhasználású hiteled.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 209
9 342
113
Vegyünk egy Nissan Leafot, amivel a gazdája naponta 2x25km-t ingázik, és ezt nyugis 80km/h-val teszi meg, évi 200 alkalommal, utazás közben 13kwh/100km fogyasztással.
200x0,5X13=1300kWh
Na, akkor olcsó-e az elektromos autózás Magyarországon?
Az is hülye volt aki elhitte azt a baromságot. De legalább szétverik az autóipart, szennyezik a környezetet és jó drágán adják az elektromos szarjaikat.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
ha általányt fizetsz akkor az az kb éves fogyasztás 12 re osztása. (ez becslés) gáznál az emberek többsége általányt fizet. (téli időszak miatt)
ha havi állás alapján fizeted (sms) ezel mondjuk van jön rendszeresen a leolvasó akkor adott havi fogyasztásodat fizeted. (ez pontos) villanynál sokan haviba fizetnek és nem általányt de az általányosok száma itt is magas.
A szó amit keresel "átalány" :)
Én havi leolvasással fizetek, jártam már meg átalányosdival korábban.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Hazugság amit írsz. Igenis kapsz falusi CSOK-ot , ha van futó szabadfelhasználású hiteled.
Kérlek, ne hazugozz le. Az Erste banknál van számlánk, kerek perec elutasították a falusi csok kérelmünket, mert van szabadfelhasználású hitelünk. És nem mi voltunk az egyetlenek, egyszerűen nem engedi a bank, hogy elé kerüljön az állam a tulajdoni lapon.
A kifutóban lévő lakáscélú nem lett volna gond, de a szabadfelhasználású igen.
Ott tanácsolta egy kedves ügyintéző, hogy ki kell váltani a hitelt egy takarékpénztáros konstrukcióval, ott adnak úgy is csok-ot, csak a költségeket kiszámolva a 100%-os napelem- és fűtéskorszerűsítési jobbnak tűnt még decemberben.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 209
9 342
113
Kérlek, ne hazugozz le. Az Erste banknál van számlánk, kerek perec elutasították a falusi csok kérelmünket, mert van szabadfelhasználású hitelünk. És nem mi voltunk az egyetlenek, egyszerűen nem engedi a bank, hogy elé kerüljön az állam a tulajdoni lapon.
A kifutóban lévő lakáscélú nem lett volna gond, de a szabadfelhasználású igen.
Ott tanácsolta egy kedves ügyintéző, hogy ki kell váltani a hitelt egy takarékpénztáros konstrukcióval, ott adnak úgy is csok-ot, csak a költségeket kiszámolva a 100%-os napelem- és fűtéskorszerűsítési jobbnak tűnt még decemberben.
Mi simán megkaptuk. Nekünk is volt hitelünk, és az OTP-nél simán átment. Lehetséges, hogy az össz bevételetekhez képest a törlesztő részletek aránya volt magas, de ez MINDEN hitel esetén így van, nem csak a falusi csoknál. Erről a kormány nem tehet ez személyes probléma.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
694
2 748
93
Nem akarok hülyeségeken rugózni, de ha a "minek költünk focira?" kérdésre az a válasz, hogy "minek költünk kultúrára?", akkor túl sokat költünk focira és túl keveset kultúrára. :)

Ráadásul a kultúra nem csak a vaginamonológ-egószínház, hanem pl. a tudomány- és technikatörténet, a természettudományos ismeretterjesztés stb. is, ami a jövő mérnökeit inspirálja, hogy legyen a falban elég villanyáram.
Má' bocs, de ha tágan értelmezed a kultúra fogalmát, akkor a foci is része, meg az is pl., hogy fingasz-e az asztalnál.
De még tudok én is "okosakat" mondani.
Ép testben, ép lélek.
Testkultúra.

A foci egy kohéziós erő, élmény faktor, a közösségi lét egyfajta megélése, ráadásul rengeteg emberre hatással van és mindenki ért hozzá, főleg azok, akik utálják. Mondom ezt úgy, hogy élőben 2 meccset láttam életemben, valami libalegelő mellett. Tetszik, nem tetszik ez van.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 209
9 342
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Nekem az ilyen táblázatoktól leolvad a mechanikus agyam! Ennek mi értelme van???
A lényeg sztem annyi, hogy 210 kWh fellett 6,56-szor többet kell fizetni. Mondjuk nem tudom mi lesz azokkal, akik kedvezményes tarifával kapják az áramot és ezzel fűtenek.
Nekik reszeltek, de nem ők lesz a nagy baj, hanem egy átlag felhasználó valahol 2-300kwh közti havi fogyasztással. Ő nem a medencét fűti, meg ilyenek!
 
  • Szomorú
Reactions: hózentróger