[HUN] CZ BREN 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 421
14 519
113
igazából hogy egy bumszli áll az ember hátába a fegyver hordása nélkül is evidens hogy nem túl kellemes :)
Mégegyszer.
állítható váltámasz egy felesleges cucc csak rontja a fegyver hatékonyságát legalábbis ami a brenekhez van lötyög ha kihúzod. 2oldali felhúzókar esetleg talán de én nem tartom olyan fontosnak, (nem specko alakulatoknál a balkezesek nek sem gond ha nincs) markolat. (új gyártású fegyvereknél amiről én írok ez azért evidens. optika nem a fegyver része, előrre allúra dolgon nem tudom mit értesz hogy mikor ürül ki a tár azt gyakorlással kell tudni és nem azzal hogy a fegyvert forgatva nézegetem hol a vonal ha meg kiveszem a tárt súlyról kell érezni. csőszályfék AK ra ha az új kaliber igényli amugy a kompenztorral semmi gond nincs. az ak belselyével annyi a gond hogy olajozni kell
Jaj.
Állítható válltámasz azért jó, mert a 160cm-es ès a 200sm-es katonának nem ugyanolyan hosszú a keze.
Nem ugyanúgy ergonómikus a fegyver.
Persze ne lötyögjön. Pl ami a modernizált AK-kon volt picit sem lötyögött.
De olyan ak63d-vel többszörös találkoztam aminek lötyogott, vagy úgy szorult alig lehetett kihúzni.


Elülső markolatnak,lábnak,lèzernek,lámpának sin.


Azt megnézem stresszhelyzetben mennyire van meg bárkinek, hogy kiürült a tár.
Lőtéren èn is èreztem, de az más.
Bár èn az utolsó 2 ès középre 2-t ha lehetett fenyjelzost raktam.

Optika némely fegyver része.
Régi G36/AUG. Csak mostmár inkább üzlet.
Emlékeim szerint az osztrákoknál negyedannyi lőszerrel ugyanazt a lőeredmenyt èrtèk el amikor váltottak a Steyere mint előtte.
A faèk egyszerűségű optika miatt.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 468
121 075
113
nem tudod miért mert az úgy van kitalálva hogy ne a hátamfele nézzen de a brent nem tudod úgy hátravenni hogy az a szar ne legyen a hátadba.
lehet kényes a hátam. de ez nem ergonómikus . pedig a fegyver ergonómikusnak van kikiáltva.
Próbáltad a másik oldalra akasztani a fegyverszíjat? Mert mindkét felére lehet elárulom..
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 421
14 519
113
nem tudod miért mert az úgy van kitalálva hogy ne a hátamfele nézzen de a brent nem tudod úgy hátravenni hogy az a szar ne legyen a hátadba.
lehet kényes a hátam. de ez nem ergonómikus . pedig a fegyver ergonómikusnak van kikiáltva.
Ergonómikus, hogy használat közben kézre állnak a kezelőszervek, magadra állíthatod.

Ne vedd hátra. Legyél SAS-as. A szíj mizèriad is megoldódik ;)
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 300
34 002
113
Próbáltad a másik oldalra akasztani a fegyverszíjat? Mert mindkét felére lehet elárulom..
akkor meg forfdítva áll a fegyver... 2 lépés után vissza csavarja magát egyébként.
Ergonómikus, hogy használat közben kézre állnak a kezelőszervek, magadra állíthatod.

Ne vedd hátra. Legyél SAS-as. A szíj mizèriad is megoldódik ;)
Az egységes kinézet sajnos ezt nem mindenhol engedi.
 
K

kamm

Guest
Próbáltad a másik oldalra akasztani a fegyverszíjat? Mert mindkét felére lehet elárulom..
En ezen csodalkozom csendben egy ideje: mi a lof@sz akadalyozza meg abban, hogy ne azt az oldalat hordja a hatan...? En nem emlekszem, hogy barkinek is a hataba allt volna az AMMSz tuzvaltoja... vagy a masik oldalan is kiall valami? :confused:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 300
34 002
113
En ezen csodalkozom csendben egy ideje: mi a lof@sz akadalyozza meg abban, hogy ne azt az oldalat hordja a hatan...? En nem emlekszem, hogy barkinek is a hataba allt volna az AMMSz tuzvaltoja... vagy a masik oldalan is kiall valami? :confused:
mert akkor fordíva éll a fegyver tárral felfele (és ugyan úgy visszafordúl csak akkor még egy csavar is kerül a szíjra) vagy a másik irányba néz a fegyver (nem egységes) és nem szabályos.
 
K

kamm

Guest
mert akkor fordíva éll a fegyver tárral felfele (és ugyan úgy visszafordúl csak akkor még egy csavar is kerül a szíjra)
:eek: :eek: :eek:



...most megint ott rohogsz, mert tudod, hogy nem ertem, mi?

En ezen csodalkozom csendben egy ideje: mi a lof@sz akadalyozza meg abban, hogy ne azt az oldalat hordja a hatan...? En nem emlekszem, hogy barkinek is a hataba allt volna az AMMSz tuzvaltoja... vagy a masik oldalan is kiall valami? :confused:
Nem is a tuzvalto, hanem inkabb amivel felhuzod a zartkeretet (?), elfelejtettem a nevet igy 30 evvel kesobb... :cool:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 300
34 002
113
Ergonómikus, hogy használat közben kézre állnak a kezelőszervek, magadra állíthatod.

Ne vedd hátra. Legyél SAS-as. A szíj mizèriad is megoldódik ;)
sőt sétikáljon az ember vele teszem azt 2 hétig hogy ugyan azon a ponton nyom (ez nem rinyálás) nem 1-2 órás háton hordással van a gond... van hogy hetekig kell hordani és van hhogy bizóny háton kell hordani azt a fegyver mert ki van adva és szigorúan van véve.
 
H

Hummen23

Guest
sőt sétikáljon az ember vele teszem azt 2 hétig hogy ugyan azon a ponton nyom (ez nem rinyálás) nem 1-2 órás háton hordással van a gond... van hogy hetekig kell hordani és van hhogy bizóny háton kell hordani azt a fegyver mert ki van adva és szigorúan van véve.
Próbáltad a másik oldalra akasztani a fegyverszíjat? Mert mindkét felére lehet elárulom..
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 726
77 761
113
Mégegyszer.

Jaj.
Állítható válltámasz azért jó, mert a 160cm-es ès a 200sm-es katonának nem ugyanolyan hosszú a keze.
Nem ugyanúgy ergonómikus a fegyver.
Persze ne lötyögjön. Pl ami a modernizált AK-kon volt picit sem lötyögött.
De olyan ak63d-vel többszörös találkoztam aminek lötyogott, vagy úgy szorult alig lehetett kihúzni.


Elülső markolatnak,lábnak,lèzernek,lámpának sin.


Azt megnézem stresszhelyzetben mennyire van meg bárkinek, hogy kiürült a tár.
Lőtéren èn is èreztem, de az más.
Bár èn az utolsó 2 ès középre 2-t ha lehetett fenyjelzost raktam.

Optika némely fegyver része.
Régi G36/AUG. Csak mostmár inkább üzlet.
Emlékeim szerint az osztrákoknál negyedannyi lőszerrel ugyanazt a lőeredmenyt èrtèk el amikor váltottak a Steyere mint előtte.
A faèk egyszerűségű optika miatt.
Nekem MAGPUL MOE válltamaszom van (MIL SPEC) és az is lötyög annyira mint a CZ válltámasza. Egyszrűen a gyártók direkt csinálják lazább tűréssel, hogy a kosz miatt ne "akadjon el". De még így sem lötyög annyira mint egy átlag AK-63D.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and Ocses

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 300
34 002
113
Nekem MAGPUL MOE válltamaszom van (MIL SPEC) és az is lötyög annyira mint a CZ válltámasza. Egyszrűen a gyártók direkt csinálják lazább tűréssel, hogy a kosz miatt ne "akadjon el". De még így sem lötyög annyira mint egy átlag AK-63D.
de lötyög. az akkor is lötyög olyan helyen ahol a legstabilabbnak kellene lennie....
ez nem híba kiküszöbölés ez egy hiba mérsékhlése de ugyan úgy tovább görgetése. nem előrre lépés max csosszanás.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 726
77 761
113
de lötyög. az akkor is lötyög olyan helyen ahol a legstabilabbnak kellene lennie....
Így is dupla olyan pontos mint egy AK a CZ is... Értem én, hogy te 20 lőszer ellövése meg par óra használat után a szakérttője lettél, de hagyd meg azt az opciót is, hogy igazából még a CZ keszségszintű kezelése sem megy annyira keveset volt nálad.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 300
34 002
113
Bocsánat, ha békeműveleti 1-es lőgyakorlatot lőttél vele akkor csak 7 lőszert lőttél el.
tudod hogy ti is lövettetek vele táborfalván és tudod hogy az em békeműveleti vólt... de ha a hibákat pár lövés után észreveszem az azért jelent valamit...
dupla olyan pontos dupla olyan pontos ezt te sem hiszed el egy szarrá lőtt ák nál sem pntosabb 100% al...

lötyög ez tény. lehet szépíteni de egy közel millió ft ba kerülő fegyver ne lötyögjön mert az elödje D verziója is lötyögött ami 40.000 ft az f 60.000 az nem lötyög. akkor legyen az F az etalon e tekintetbe. és ne lötyögjön 7-800.000 ért
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 726
77 761
113
tudod hogy ti is lövettetek vele táborfalván és tudod hogy az em békeműveleti vólt... de ha a hibákat pár lövés után észreveszem az azért jelent valamit...
dupla olyan pontos dupla olyan pontos ezt te sem hiszed el egy szarrá lőtt ák nál sem pntosabb 100% al...

lötyög ez tény. lehet szépíteni de egy közel millió ft ba kerülő fegyver ne lötyögjön mert az elödje D verziója is lötyögött ami 40.000 ft az f 60.000 az nem lötyög. akkor legyen az F az etalon e tekintetbe. és ne lötyögjön 7-800.000 ért
Figyu, pár 1000 lőszert ellőttem vele és vagy 2 évig használtam. Ne nekem akard már bemutatni, főleg ne úgy, hogy nem is értesz hozzá. A legtöbb akadály a fegyverrel vagy kezelő hiba vagy kosz, a 3. helyen a tár van. A te esetedben a kezelő hiba van az első helyen erre a nyakamat teszem.
 
K

kamm

Guest
Nekem MAGPUL MOE válltamaszom van (MIL SPEC) és az is lötyög annyira mint a CZ válltámasza. Egyszrűen a gyártók direkt csinálják lazább tűréssel, hogy a kosz miatt ne "akadjon el". De még így sem lötyög annyira mint egy átlag AK-63D.
Az enyem anno nem is lotyogott. Mondjuk mi "zsirujat" kaptunk (mindenbol), amikor felallitottak a szazadot. :cool: (Akkor jottem ra, hogy a zsiruj = a fegyverzsir, gepzsir vagy mi a fenebol szarmazik. :D)
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG