Lengyel haderőfejlesztési program (2032) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Tetszik nem tetszik, háború van, helyzet van! A leheto leggyorsabb felfegyverkezés a cél és ha maga az amerikai hadiipar nem bírja az utemet ... :cool:

Nagyon hasonló a szituáció, mint amikor Afganisztanban kiderult, hogy MRAPok kellenének, de nagyon gyorsan.
És százasával lettek vásárolva délarikai Cougarok, amíg más államok is ki nem fejlesztették a saját MRAPjaikat, mert nem volt más. :oops:
Annyibol pontositanam, hogy nem felfegyverzes, hanem modernizalas. Nem lesz tobb tank, marad kb. 1000 csak az elavultakat csereljuk modernekre. Sokkal tobb repulo sem lesz, csak a Mig-ek, suchoj-ok, stb... lesznek levaltva. MLRS-ek / agyuk is a regi goździk, stb helyett lesznek. Jo, van amibol kicsit tobb lesz, mint a levaltott, de nem nagysagrendi a kulonbseg.
 
K

kamm

Guest
Annyibol pontositanam, hogy nem felfegyverzes, hanem modernizalas. Nem lesz tobb tank, marad kb. 1000 csak az elavultakat csereljuk modernekre. Sokkal tobb repulo sem lesz, csak a Mig-ek, suchoj-ok, stb... lesznek levaltva. MLRS-ek / agyuk is a regi goździk, stb helyett lesznek. Jo, van amibol kicsit tobb lesz, mint a levaltott, de nem nagysagrendi a kulonbseg.
Hat, 1000+ uj IFV az erosen mas kategoria, mint 1000 BMP1-es...
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Pedig ertened a helyzetet, ha nem a kamm meg nogradi-felek hazugsagaikkal lennel korulveve... de a te hibad, te konyorogted ki a karantenbol azt a fajgyulolo biden-szavazot, akkor legyel csak ertetlen tovabbra is. Hidd csak el neki, meg a tobbi bolsheviknek, hogy tankra sincs penz itt, hogy nem a Lengyel, hanem a Nemet gazdasag a legstabilabb Europaban es az osszes tobbi butasagot amit raszabaditottal a forumra. (Csak tudnam, hogy akkor miert nem volt valsag itt 2008-ban es miert volt mindenhol mashol Europaban, beleertve Nemetorszagot is... de bizonyara usa-ban mas makrookonomiai index szamokkal merik a gazdasagok stabilitasat mint a vilagon barhol mashol. Szoval koszonjuk kamm-ot neked... o_O Amugy mit vetettunk ellened, hogy muszaj volt egy olyan embert kikonyorognod a karantenbol aki kimegy az USA-ba majd ott a demokratakra szavaz, amikor a hazajaval csak Trump volt hajlando szobaallni? Szetrombolja a befogado orszagot es a hazajat is. Szep.)
(Vagy esetleg megprobalhatod megerteni, a te dontesed:
https://tradingeconomics.com/poland/indicators )
Ezen nincs mit érteni vagy nem érteni,amilyen bejelentések jönnek a lengyelektől,arra egyszerűen nincs pénzetek,az még egy francia,brit vagy német költségvetének is sok lenne,nemhogy nektek. Hiába írod le százszor,nem vagytok gazdag ország,ahogy mi se... Ezek a beszerzések,ilyen számokban amik mostanában felmerülnek egyszerűen teljesen irreálisak.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Ezen nincs mit érteni vagy nem érteni,amilyen bejelentések jönnek a lengyelektől,arra egyszerűen nincs pénzetek,az még egy francia,brit vagy német költségvetének is sok lenne,nemhogy nektek. Hiába írod le százszor,nem vagytok gazdag ország,ahogy mi se... Ezek a beszerzések,ilyen számokban amik mostanában felmerülnek egyszerűen teljesen irreálisak.
Jo, akkor megvan a megoldas, hogy miert adtuk oda az elavult tankjainkat az ukranoknak: nyilvan a kormany izgult, hogy egyes kulfoldi forumozok szerint nekunk nem tellik 1000 tankra, es hogy ne seruljon a lelkivilaguk gyorsan lepasszoltuk a felet. Remelem 500-at mar megtarthatunk, hogy iteled, fenn tudjuk azt tartani? Masik opcio, hogy korulneztek a vilagba es rajottok, hogy a megbizhato szovetseges olcson kap fegyvert, az meg aki a nemetekkel szovetkezik az dragan kap keves tankot MAJD ezutan berlin (aka bruxelles) meg a gazkeszletuk is elveszi toluk... de en kerek elnezest, hogy a vilag mashogy mukodik, mint par forumozo szerint kellene.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 212
119 859
113
Pedig ertened a helyzetet, ha nem a kamm meg nogradi-felek hazugsagaikkal lennel korulveve... de a te hibad, te konyorogted ki a karantenbol azt a fajgyulolo biden-szavazot, akkor legyel csak ertetlen tovabbra is. Hidd csak el neki, meg a tobbi bolsheviknek, hogy tankra sincs penz itt, hogy nem a Lengyel, hanem a Nemet gazdasag a legstabilabb Europaban es az osszes tobbi butasagot amit raszabaditottal a forumra. (Csak tudnam, hogy akkor miert nem volt valsag itt 2008-ban es miert volt mindenhol mashol Europaban, beleertve Nemetorszagot is... de bizonyara usa-ban mas makrookonomiai index szamokkal merik a gazdasagok stabilitasat mint a vilagon barhol mashol. Szoval koszonjuk kamm-ot neked... o_O Amugy mit vetettunk ellened, hogy muszaj volt egy olyan embert kikonyorognod a karantenbol aki kimegy az USA-ba majd ott a demokratakra szavaz, amikor a hazajaval csak Trump volt hajlando szobaallni? Szetrombolja a befogado orszagot es a hazajat is. Szep.)
(Vagy esetleg megprobalhatod megerteni, a te dontesed:
https://tradingeconomics.com/poland/indicators )
Mivan? Nem könyörögtem senkit lejárt neki a büntije. Pont leszarom hogy itt van-e. Amikor gifeket küldött kurvára idegesített és örültem, hogy abbahagyta és poénnak szántam hogy @Tcat engedje beszélni....

Most legalább annyira irritáló, hogy beszél sajnos....

A félnótàs nógrádit eddig se hallgattam se olvastam se néztem.

5 éves közgazdaságtan tanulmànyaim és amit a lengyelek által eddig írt elemzéseiben olvastam mondatja velem ezt( rendszeresen làtogato lengyel híroldalt ).

Stabil a lengyel gazdaság, de ez többtìzmillárd dolláros költségekbe csúszik. Ennyire nincs kolbászból a kerítés...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 251
113
Viszont dicseretesen ott vannak a tervek a koreaiakkal valo hazai tipusokra es gyartasukra.
Ez biztos nem fog tetszeni az amerikai hadiiparnak, hogy a del-koreaiak tobbezres rendelest visznek el az amerikaiak bastyajanal...
Ez mind semmi!
Szerintem ezek a számok csak úgy lehetségesek, hogyha a jelenleg átadás alatt lévő technikáért nagyon komoly pénzt fizetett nekik valaki. Legyenek azok az amerikaiak, vagy az Európai Bizottság.
Mondjuk utóbbi nem lehet túl bőkezű, mivel a németek elkezdték blokkolni a kifizetéseket. Valószínű már tudnak róla, hogy semmit nem vesznek a németektől. Így már nem olyan lelkesek a németek.
 
W

Wilson

Guest
Jo, akkor megvan a megoldas, hogy miert adtuk oda az elavult tankjainkat az ukranoknak: nyilvan a kormany izgult, hogy egyes kulfoldi forumozok szerint nekunk nem tellik 1000 tankra, es hogy ne seruljon a lelkivilaguk gyorsan lepasszoltuk a felet. Remelem 500-at mar megtarthatunk, hogy iteled, fenn tudjuk azt tartani? Masik opcio, hogy korulneztek a vilagba es rajottok, hogy a megbizhato szovetseges olcson kap fegyvert, az meg aki a nemetekkel szovetkezik az dragan kap keves tankot MAJD ezutan berlin (aka bruxelles) meg a gazkeszletuk is elveszi toluk... de en kerek elnezest, hogy a vilag mashogy mukodik, mint par forumozo szerint kellene.
Nem erről van szó ,itt szerintem nem irigyli tőletek senki ezeket a beszerzéseket de az a helyzet, hogy (amit krisss is jelzett) ,hogy ezek a beszerzések hatalmas anyagi forrást igényelnek, és ez a 2021-s 675 milliárd dolláros éves lengyel GDP-t figyelembe véve elég szürreálisnak tűnik.És ennek nincs semmi köze ahhoz, hogy mennyire stabil vagy nem stabil a lengyel gazdaság.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Jo, akkor megvan a megoldas, hogy miert adtuk oda az elavult tankjainkat az ukranoknak: nyilvan a kormany izgult, hogy egyes kulfoldi forumozok szerint nekunk nem tellik 1000 tankra, es hogy ne seruljon a lelkivilaguk gyorsan lepasszoltuk a felet. Remelem 500-at mar megtarthatunk, hogy iteled, fenn tudjuk azt tartani?

Én még mindig szkeptikus vagyok... De könnyen meggyőzhettek, ha mondjuk eladnátok nekünk mind a 100+ A5 Leótokat, 1 eurós áron természetesen. :)
;)
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Stabil a lengyel gazdaság, de ez többtìzmillárd dolláros költségekbe csúszik. Ennyire nincs kolbászból a kerítés...
"Masik opcio, hogy korulneztek a vilagban es rajottok, hogy a megbizhato szovetseges OLCSON kap fegyvert, az meg aki a nemetekkel szovetkezik az dragan kap keves tankot MAJD ezutan Berlin (aka Bruxelles) meg a gazkeszletuk is elveszi toluk... de en kerek elnezest, hogy a vilag mashogy mukodik, mint par forumozo szerint kellene."
Komolyan, mint a 2. vilaghaboruban: a nemetek melle alltok, majd a nemetek a romanoknak adjak a tankokat, nem nektek, meg a roman atallas elotti heten is (tudom, tanultam Magyarorszagon tortenelmet). De ti megint a nemetek projektje melle alltok, kell az europai hadsereg... jon a covid, meg a maszkjaitokat is elveszik a nemetek... nincs gaz, nembaj Berlin (Bruxelels) eldonti, hogy a magyarok adjak be a kozosbe... ti a 6. vilaghaborut is mellettuk fogjatok vivni, ugye? Mert elvbol nem vagytok hajlandok USA-tol fegyvert elfogadni, pedig a Zrinyi program elott az osszes valamennyire is modern fegyveretek az usa-tol volt (M4, sidewinder, AMRAAM, a kulonleges dandar kb. 100%-a, raadasul jo resze ingyen). De nem, nektek tobb mint 100 ev tapasztalata utan is muszaj ismetelgetnetek, hogy az USA az "tularazott, fuj", amikor meg szembejon a valosag, akkor meg a masik a hibas... hihetetlen.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 251
113
Jo, akkor megvan a megoldas, hogy miert adtuk oda az elavult tankjainkat az ukranoknak: nyilvan a kormany izgult, hogy egyes kulfoldi forumozok szerint nekunk nem tellik 1000 tankra, es hogy ne seruljon a lelkivilaguk gyorsan lepasszoltuk a felet. Remelem 500-at mar megtarthatunk, hogy iteled, fenn tudjuk azt tartani? Masik opcio, hogy korulneztek a vilagba es rajottok, hogy a megbizhato szovetseges olcson kap fegyvert, az meg aki a nemetekkel szovetkezik az dragan kap keves tankot MAJD ezutan berlin (aka bruxelles) meg a gazkeszletuk is elveszi toluk... de en kerek elnezest, hogy a vilag mashogy mukodik, mint par forumozo szerint kellene.
Egyrészt, Korea mióta megbízható szövettséges?
Milyen árengedményt vársz tőlük?
1000db K2 az olyan 10Mrd USD. Lőszer nélkül!
Most nem akarom újraszámolni az egészet, de nekem ez 200Mrd USD nagyságrendnek tűnik.
Pláne, ha azt vesszük, hogy egy szóval sem említették még az 500db HIMARS-ot, meg a még párhuzamosan fut minimum 2 helikopter tender!
Ha ekkora haderőt akarnak fenntartani, akkor harci heliből sem lesz elég 50-es nagyságrend! Inkább közelebb lesz az a 100-hoz!
2022-re 14Mrd USD a védelmi kiadás.
Ebben benne van a jelenlegi sereg üzemeltetési és bér költsége.
Ha a NATO által ajánlott 1/3-ados arányban fordítanak beszerzésre, akkor kevesebb, mint évi 5Mrd USD- t kellene beszerzésre költeni.
A 150-200 Mrd -os beszerzési költséget nem olyan bonyolult 5-tel leosztani.
Ez alap esetben is 30 évnyi beszerzési pénzt vinne el. Ha lényegesen eltérnek (mondjuk 50%-ig) az ajánlott költségvetési megosztástól, akkor is 20-22 év mire ezeket ki tudják fizetni!
Lehet ezen faragni, de így is a jelenlegi budget is már a GDP 3%-a (!!!!).
Ha 10 év alatt akarnák kifizetni mindezt, akkor már 6%-os GDP arányos védelmi költségvetésre lenne szükség.
Úgy gondolod, hogy a lengyel társadalom/gazdaság elbírna hírtelen egy védelmi költségvetési duplázást?
Én eddig figyeltem a lengyel bejelentéseket. Olyanra volt már példa, hogy 1-1 Mrd USD erejéig növeltek a védelmi kiadásokon, de hogy duplázzanak??!? :oops:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 251
113
"Masik opcio, hogy korulneztek a vilagban es rajottok, hogy a megbizhato szovetseges OLCSON kap fegyvert, az meg aki a nemetekkel szovetkezik az dragan kap keves tankot MAJD ezutan Berlin (aka Bruxelles) meg a gazkeszletuk is elveszi toluk... de en kerek elnezest, hogy a vilag mashogy mukodik, mint par forumozo szerint kellene."
Komolyan, mint a 2. vilaghaboruban: a nemetek melle alltok, majd a nemetek a romanoknak adjak a tankokat, nem nektek, meg a roman atallas elotti heten is (tudom, tanultam Magyarorszagon tortenelmet). De ti megint a nemetek projektje melle alltok, kell az europai hadsereg... jon a covid, meg a maszkjaitokat is elveszik a nemetek... nincs gaz, nembaj Berlin (Bruxelels) eldonti, hogy a magyarok adjak be a kozosbe... ti a 6. vilaghaborut is mellettuk fogjatok vivni, ugye? Mert elvbol nem vagytok hajlandok USA-tol fegyvert elfogadni, pedig a Zrinyi program elott az osszes valamennyire is modern fegyveretek az usa-tol volt (M4, sidewinder, AMRAAM, a kulonleges dandar kb. 100%-a, raadasul jo resze ingyen). De nem, nektek tobb mint 100 ev tapasztalata utan is muszaj ismetelgetnetek, hogy az USA az "tularazott, fuj", amikor meg szembejon a valosag, akkor meg a masik a hibas... hihetetlen.
Háátööö...
Ebben a fenti listában nálatok sem az amerikai fegyverek dominálnak...:rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 212
119 859
113
"Masik opcio, hogy korulneztek a vilagban es rajottok, hogy a megbizhato szovetseges OLCSON kap fegyvert, az meg aki a nemetekkel szovetkezik az dragan kap keves tankot MAJD ezutan Berlin (aka Bruxelles) meg a gazkeszletuk is elveszi toluk... de en kerek elnezest, hogy a vilag mashogy mukodik, mint par forumozo szerint kellene."
Komolyan, mint a 2. vilaghaboruban: a nemetek melle alltok, majd a nemetek a romanoknak adjak a tankokat, nem nektek, meg a roman atallas elotti heten is (tudom, tanultam Magyarorszagon tortenelmet). De ti megint a nemetek projektje melle alltok, kell az europai hadsereg... jon a covid, meg a maszkjaitokat is elveszik a nemetek... nincs gaz, nembaj Berlin (Bruxelels) eldonti, hogy a magyarok adjak be a kozosbe... ti a 6. vilaghaborut is mellettuk fogjatok vivni, ugye? Mert elvbol nem vagytok hajlandok USA-tol fegyvert elfogadni, pedig a Zrinyi program elott az osszes valamennyire is modern fegyveretek az usa-tol volt (M4, sidewinder, AMRAAM, a kulonleges dandar kb. 100%-a, raadasul jo resze ingyen). De nem, nektek tobb mint 100 ev tapasztalata utan is muszaj ismetelgetnetek, hogy az USA az "tularazott, fuj", amikor meg szembejon a valosag, akkor meg a masik a hibas... hihetetlen.
Ez a költés amit most rövid tàvon összehoztok jelenleg akkor nyer értelmet ha hosszabb távon nem számoltok a jelenleg beszerzett eszközök fenntartásával.

Ha pedig ez a helyzet akkor isten irgalmazzon a világnak...
 
W

Wilson

Guest
"Masik opcio, hogy korulneztek a vilagban es rajottok, hogy a megbizhato szovetseges OLCSON kap fegyvert, az meg aki a nemetekkel szovetkezik az dragan kap keves tankot MAJD ezutan Berlin (aka Bruxelles) meg a gazkeszletuk is elveszi toluk... de en kerek elnezest, hogy a vilag mashogy mukodik, mint par forumozo szerint kellene."
Komolyan, mint a 2. vilaghaboruban: a nemetek melle alltok, majd a nemetek a romanoknak adjak a tankokat, nem nektek, meg a roman atallas elotti heten is (tudom, tanultam Magyarorszagon tortenelmet). De ti megint a nemetek projektje melle alltok, kell az europai hadsereg... jon a covid, meg a maszkjaitokat is elveszik a nemetek... nincs gaz, nembaj Berlin (Bruxelels) eldonti, hogy a magyarok adjak be a kozosbe... ti a 6. vilaghaborut is mellettuk fogjatok vivni, ugye? Mert elvbol nem vagytok hajlandok USA-tol fegyvert elfogadni, pedig a Zrinyi program elott az osszes valamennyire is modern fegyveretek az usa-tol volt (M4, sidewinder, AMRAAM, a kulonleges dandar kb. 100%-a, raadasul jo resze ingyen). De nem, nektek tobb mint 100 ev tapasztalata utan is muszaj ismetelgetnetek, hogy az USA az "tularazott, fuj", amikor meg szembejon a valosag, akkor meg a masik a hibas... hihetetlen.
Szerintem rosszul gondolkozol, olyan ,hogy a megbízható szövetséges "olcsón" kap hatékony fegyvert/rendszert sehol a vilagon nem létezik sem az USA-l sem az Oroszoknál, sem a Kínaiaknál, így vagy úgy de mindig meg kell fizetni az árát ezeknek a fegyvereknek ,ha nem vételárban akkor pl a fegyverek felújításában/modernizálásában/nagyjavításában ha pedig nem itt akkor az üzemeltetés során.
Ezt a német fóbiádat pedig nem értem ,mivel ők sem rosszabak ezen a téren mint az amcsik, annál is inkább mert olvastam én a médiában túlárazott amerikai fegyverbeszerzésektől, arról nem is beszélve , hogy azért abban is van némi kockázat ,hogy a lengyel politika egy olyan nagyhatalom feltétlen szövetségeseként tette le a voksát amelytől elválasztja az Atlanti-óceán.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Egyrészt, Korea mióta megbízható szövettséges?
Milyen árengedményt vársz tőlük?
1000db K2 az olyan 10Mrd USD. Lőszer nélkül!
Most nem akarom újraszámolni az egészet, de nekem ez 200Mrd USD nagyságrendnek tűnik.
Pláne, ha azt vesszük, hogy egy szóval sem említették még az 500db HIMARS-ot, meg a még párhuzamosan fut minimum 2 helikopter tender!
Ha ekkora haderőt akarnak fenntartani, akkor harci heliből sem lesz elég 50-es nagyságrend! Inkább közelebb lesz az a 100-hoz!
2022-re 14Mrd USD a védelmi kiadás.
Ebben benne van a jelenlegi sereg üzemeltetési és bér költsége.
Ha a NATO által ajánlott 1/3-ados arányban fordítanak beszerzésre, akkor kevesebb, mint évi 5Mrd USD- t kellene beszerzésre költeni.
A 150-200 Mrd -os beszerzési költséget nem olyan bonyolult 5-tel leosztani.
Ez alap esetben is 30 évnyi beszerzési pénzt vinne el. Ha lényegesen eltérnek (mondjuk 50%-ig) az ajánlott költségvetési megosztástól, akkor is 20-22 év mire ezeket ki tudják fizetni!
Lehet ezen faragni, de így is a jelenlegi budget is már a GDP 3%-a (!!!!).
Ha 10 év alatt akarnák kifizetni mindezt, akkor már 6%-os GDP arányos védelmi költségvetésre lenne szükség.
Úgy gondolod, hogy a lengyel társadalom/gazdaság elbírna hírtelen egy védelmi költségvetési duplázást?
Én eddig figyeltem a lengyel bejelentéseket. Olyanra volt már példa, hogy 1-1 Mrd USD erejéig növeltek a védelmi kiadásokon, de hogy duplázzanak??!? :oops:
Jo, hat 3-adjara nem fogom belinkelni a magyarazatot, aki AKARJA nem megerteni azon nem tudok segiteni.
De Korea-ra visszaterve: miert ne lenne megbizhato szovetseges? Mikor allt at az orosz, vagy a nemet oldalra? Egy oldalon allunk, mindig is ott alltunk.
GDP 3% : te is tudod, hogy a 2% egy minimum. Minimum, nem optimum. Ennyi.

Azonban gondolkoztam es van egy otletem: szerintem a ti politikusaitok egyszeruen nem vettek tudomasul, hogy a nemetek azok nem onallo allam. Maig meg van szallva. Mar mint nem mi, mi kivonultunk Berlinbol, de az USA ott maradt. Nem onallo allam. Hanem megszallt. De a ti politikusaitok azt hittek, hogyha a nemet oldalra alltok, akkor az a 'NATO' oldal. Csak a vilag nem igy mukodik. A nemetek csak azert vannak a NATO-ban, mert muszaj nekik. De nektek nem muszaj, meg nekunk sem. A nemeteknek persze joguk volt megprobalni a NATO helyett egy kozep-europai hadsereget szervezni, de ez mar tulzas volt az USA-nak. Es termeszetesen mindenkinek el kellett dontenie, hogy hova all: marad a NATO oldalon, vagy megy a pesco, akarmi nevu kozos europai szovetseg fele. Ez szuveren dontese mindenkinek. De aki rosszul dont, az ne a masikat vadolja... es eppez ez az amire gondoltam: a magyar politika a szerzodesek talajan all. Mert a modern magyar nemzetet jogaszhallgatok hoztak letre (marciusi ifjak). De mas orszagokat meg nem jogaszok hoztak letre es azok ertik, hogy nem a papir a lenyeg. Pl.: szlovakiat hitler hozta letre, nyilvan mashogy gondolkodnak. Lengyelorszagot a hadsereg hozta letre, az USA-t meg a protestantizmus. Barmennyire is szep, ha valaki elhiszi, hogy Nemetorszag a NATO szerves resze, mert papir van rola, attol a valosag meg nem az. Hanem az, hogy egy megszallt orszag, amit az USA a marshall segelyekkel felturbozott, de ennek most vege. Az USA levette a kezet roluk. Lehet, hogy szebb vilag lenne ahol a szerzodes szamit, nem a valosag, de ez van. Remelem Magyarorszag is minel hamarabb rajon, hogy attol meg, hogy van egy szerzodese Bruxellessel, attol meg a valosagban elveszik tole a gazt, meg a covid maszkokat es fegyvert is csak dragan kap. Komolyan mondom, lassan jobban jartatok volna ha Kinatol vesztek haditechnikat, azok nem vernek at folyamatosan titeket es a szerbeknek is megbizhatoan szallitanak. Mar ha az USA kizarva...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 251
113
Van még egy igen érdekes részlet a Blasczak interjúban.
Elvileg 2023-tól érkeznek az FA-50-esek. Viszont csak 2026-ra épül fel a szerviz központ.
A 3 évben hol lesznek ezek szervizelve??? :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
Jo, hat 3-adjara nem fogom belinkelni a magyarazatot, aki AKARJA nem megerteni azon nem tudok segiteni.
De Korea-ra visszaterve: miert ne lenne megbizhato szovetseges? Mikor allt at az orosz, vagy a nemet oldalra? Egy oldalon allunk, mindig is ott alltunk.
GDP 3% : te is tudod, hogy a 2% egy minimum. Minimum, nem optimum. Ennyi.

Azonban gondolkoztam es van egy otletem: szerintem a ti politikusaitok egyszeruen nem vettek tudomasul, hogy a nemetek azok nem onallo allam. Maig meg van szallva. Mar mint nem mi, mi kivonultunk Berlinbol, de az USA ott maradt. Nem onallo allam. Hanem megszallt. De a ti politikusaitok azt hittek, hogyha a nemet oldalra alltok, akkor az a 'NATO' oldal. Csak a vilag nem igy mukodik. A nemetek csak azert vannak a NATO-ban, mert muszaj nekik. De nektek nem muszaj, meg nekunk sem. A nemeteknek persze joguk volt megprobalni a NATO helyett egy kozep-europai hadsereget szervezni, de ez mar tulzas volt az USA-nak. Es termeszetesen mindenkinek el kellett dontenie, hogy hova all: marad a NATO oldalon, vagy megy a pesco, akarmi nevu kozos europai szovetseg fele. Ez szuveren dontese mindenkinek. De aki rosszul dont, az ne a masikat vadolja... es eppez ez az amire gondoltam: a magyar politika a szerzodesek talajan all. Mert a modern magyar nemzetet jogaszhallgatok hoztak letre (marciusi ifjak). De mas orszagokat meg nem jogaszok hoztak letre es azok ertik, hogy nem a papir a lenyeg. Pl.: szlovakiat hitler hozta letre, nyilvan mashogy gondolkodnak. Lengyelorszagot a hadsereg hozta letre, az USA-t meg a protestantizmus. Barmennyire is szep, ha valaki elhiszi, hogy Nemetorszag a NATO szerves resze, mert papir van rola, attol a valosag meg nem az. Hanem az, hogy egy megszallt orszag, amit az USA a marshall segelyekkel felturbozott, de ennek most vege. Az USA levette a kezet roluk. Lehet, hogy szebb vilag lenne ahol a szerzodes szamit, nem a valosag, de ez van. Remelem Magyarorszag is minel hamarabb rajon, hogy attol meg, hogy van egy szerzodese Bruxellessel, attol meg a valosagban elveszik tole a gazt, meg a covid maszkokat es fegyvert is csak dragan kap. Komolyan mondom, lassan jobban jartatok volna ha Kinatol vesztek haditechnikat, azok nem vernek at folyamatosan titeket es a szerbeknek is megbizhatoan szallitanak. Mar ha az USA kizarva...
A németek a II világháború lezárása óta mikor és hol verték át Magyarországot?

És áruld el már légy szíves miért jobb kiszolgálni az USA érdekeit itt Európában, mert gyakorlatilag a jelenlegi Lengyelországgal ez a helyzet, az USA gyakorlatilag felhasználja Lengyelországot ,hogy ellenpólust képezzen veletek Németország keleti szomszédjaként, és emelett felhasználja az orosz fóbiátokat is.