A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 118
9 169
113
Spec most hollandba vagyok.Átugrottam boltba.Árú van,árak egy hónap alatt nem mentek fel semennyit sem.Tavalyhoz képest kb 10% az infláció.
Hét elején voltam németben,múlt hétvégén ott álltam.És irtam is-valaki szoljon már a németeknek,hogy ne szállják meg a hof vendéglőjét,hanem maradjanak otthon rettegni a fagyhaláltol.......Felejsd el,mit otthon a propi pofázik.Nincs nyugaton semmiféle kétségbeesés.Tudják,hogy nehéz tél lesz,de nincsenek tőle annyira megijedve.Benzin 2 euro alatt van,volt már felette is régebben.Gondok vannak,de katasztrófa nincs-szokásos.Ilyenkor pár gyárat leállitanak,nyaralóidő van.Törik egymást a kiránduló kiskocsisok,lakókocsisok,mint minden évben,Covid elött.
Semmi extra.
Azért készülnek a kisfilmek a teamécseses fűtésről mert minden oké. Nyilván.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Spec most hollandba vagyok.Átugrottam boltba.Árú van,árak egy hónap alatt nem mentek fel semennyit sem.Tavalyhoz képest kb 10% az infláció.
Hét elején voltam németben,múlt hétvégén ott álltam.És irtam is-valaki szoljon már a németeknek,hogy ne szállják meg a hof vendéglőjét,hanem maradjanak otthon rettegni a fagyhaláltol.......Felejsd el,mit otthon a propi pofázik.Nincs nyugaton semmiféle kétségbeesés.Tudják,hogy nehéz tél lesz,de nincsenek tőle annyira megijedve.Benzin 2 euro alatt van,volt már felette is régebben.Gondok vannak,de katasztrófa nincs-szokásos.Ilyenkor pár gyárat leállitanak,nyaralóidő van.Törik egymást a kiránduló kiskocsisok,lakókocsisok,mint minden évben,Covid elött.
Semmi extra.

Amit én láttam az elmúlt hetekben:

Lengyelek egyik napról a másikra leállították a romániába menő kokszot, mert a német mindent felvásárol ami fekete és éghető. Sikerült csehekkel megegyezniük, hogy ők adnak, aztán a 2. szállítmány kapásból késett egy hetet, mert ott is megjelent a német és előre fizet...

Ford gyárat 1 héttel hamarabb le kellett állítani nyári pihenőre mert tele az udvar nyugat-EU-ba szánt autókkal amiket most nem akarnak átvenni. Az utolsó szerelvényünk szerintem még mindig Albertirsán rohad, szerda éjjel kellett volna kimennie Hegyesben...

Mint írtam a Mercedes gyár ellátása egyre problémásabb, megy a COVID-ra hivatkozás (gondolom a kártérítés elkerülése végett), de nekem sántít a dolog.


Ezért lettem volna kíváncsi rá, hogy egy arra járó hogy látja, nem a boltok polcai érdekelnek meg a kamionos kurvatanyák.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 471
31 872
113
Amit én láttam az elmúlt hetekben:

Lengyelek egyik napról a másikra leállították a romániába menő kokszot, mert a német mindent felvásárol ami fekete és éghető. Sikerült csehekkel megegyezniük, hogy ők adnak, aztán a 2. szállítmány kapásból késett egy hetet, mert ott is megjelent a német és előre fizet...

Ford gyárat 1 héttel hamarabb le kellett állítani nyári pihenőre mert tele az udvar nyugat-EU-ba szánt autókkal amiket most nem akarnak átvenni. Az utolsó szerelvényünk szerintem még mindig Albertirsán rohad, szerda éjjel kellett volna kimennie Hegyesben...

Mint írtam a Mercedes gyár ellátása egyre problémásabb, megy a COVID-ra hivatkozás (gondolom a kártérítés elkerülése végett), de nekem sántít a dolog.


Ezért lettem volna kíváncsi rá, hogy egy arra járó hogy látja, nem a boltok polcai érdekelnek meg a kamionos kurvatanyák.
Leirtam az elején.A kamionforgalom nem csökken.Vagyis nincs gazdasági válság.Még.Az emberek komoly nehézségekre számitanak,de nincsenek kétségbe esve.Volt már ilyen-lesz is ilyen.Gyárleállás sem egy olyan hű de nagy dolog-volt már ilyen,lesz is ilyen.Ilyenkor nyáron amúgy is leállnak.Covid leállás az drasztikus volt,most olyan nincs.2008as válságkor keresztbe lehetett állni az angol kompon,mert úgy visszaesett a kamionforgalom-most a vonatra nem jutok fel,csak 4-5 óra alatt.Mert van termelés,van fogyasztás,működik a gazdaság,megy az árúszállitás.
Kurvatanya meg a lakásodban van.(nyugaton abszorut nincs kurva kamionparkolóban,keleten is csak olyan helyen,ahol kiskocsisok is parkolnak.Kamionosok a közhiedelemmel ellentétben nem nagyon kurváznak.Lengyelben különben tudok egy hofot,ahol csináltak kupit nyitáskor-tönkrement,bezárták.Rossz helyre tették,a kamionparkoló mögé,útrol nem láttszot,kiskocsisok nem álltak meg.Sofőrök meg csak a vendéglő részt igényelték-különben jó a lengyel kaja.Újracsinálták az út mellé,kiskocsiparkolóval-no,úgy már megélt)
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Akkor én meg leírom amit itthon látok:
  • decathlon kempingosztály lerabolva, láthatóan fűtés nélküli lakásbeli kempingezésre készül mindenki, úgy nézett ki a kempingosztály, mintha az áruház el akarna költözni... kemping gázégőkből csak a svájci drága jószágok a drága palackokhoz maradtak, meg a 30E fölötti nagyon drága asztali példányok
  • Praktiker: folyamatosan valaki tüzifát rakodik a kombijába/kisteherautójába vagy valamilyen fatüzelésű kályhát, ott áru még van, de folyamatosan megy kifele.
Pintér bácsi körlevele beindította az emberek fantáziáját úgy látom. Nyilván úgy okoskodnak, hogy ha igaz lenne amit OV mond, hogy lesz gáz, akkor a BM nem küldte volna ki azt a körlevelet a fatüzelésre átállásról...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Mindezzel párhuzamosan, hogy sok beruházást halasztanak, a várbeli kormányzati negyedből meg mintha rákapcsoltak volna, mint a gomba nőnek ki a földből az épületek. A Honvéd főparancsnokságra már ráraktak két szintet, már az oromzat betonszerkezetét öntik, nemsokára jön a kupola és vélhetően a bokrétaavató. A Habsburg helytartói palota földszint és első emelete közel szerkezetkész, a második emelet betonszerkezetét fogják belátható időn belül zsaluzni. Az új várgarázs fölött már a felszínen valami sétányszerűséget öntöttek betonból, szóval a föld alatt már az is szerkezetkész legalább. A Vöröskereszt székház bokrétaünnepsége már régebben volt, most rácsodálkoztam, hogy milyen masszív !öntött beton tetőszerkezete! lesz...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 002
91 941
113
Akkor én meg leírom amit itthon látok:
  • decathlon kempingosztály lerabolva, láthatóan fűtés nélküli lakásbeli kempingezésre készül mindenki, úgy nézett ki a kempingosztály, mintha az áruház el akarna költözni... kemping gázégőkből csak a svájci drága jószágok a drága palackokhoz maradtak, meg a 30E fölötti nagyon drága asztali példányok
  • Praktiker: folyamatosan valaki tüzifát rakodik a kombijába/kisteherautójába vagy valamilyen fatüzelésű kályhát, ott áru még van, de folyamatosan megy kifele.
Pintér bácsi körlevele beindította az emberek fantáziáját úgy látom. Nyilván úgy okoskodnak, hogy ha igaz lenne amit OV mond, hogy lesz gáz, akkor a BM nem küldte volna ki azt a körlevelet a fatüzelésre átállásról...
Lesz gáz, csak qrva drága. Ami tavaly 20 dollár volt, az múlt héten 220.
Ezért keresnek olcsóbb alternatívát. Plusz EU 15%-os csökkentést vár. Amit be fogunk tartani ha lehetséges.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 002
91 941
113
Mindezzel párhuzamosan, hogy sok beruházást halasztanak, a várbeli kormányzati negyedből meg mintha rákapcsoltak volna, mint a gomba nőnek ki a földből az épületek. A Honvéd főparancsnokságra már ráraktak két szintet, már az oromzat betonszerkezetét öntik, nemsokára jön a kupola és vélhetően a bokrétaavató. A Habsburg helytartói palota földszint és első emelete közel szerkezetkész, a második emelet betonszerkezetét fogják belátható időn belül zsaluzni. Az új várgarázs fölött már a felszínen valami sétányszerűséget öntöttek betonból, szóval a föld alatt már az is szerkezetkész legalább. A Vöröskereszt székház bokrétaünnepsége már régebben volt, most rácsodálkoztam, hogy milyen masszív !öntött beton tetőszerkezete! lesz...
Ami elindult az végigmegy. Új nem indul, csak kivételes esetekben.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Ami elindult az végigmegy. Új nem indul, csak kivételes esetekben.
Hát amit kihagytam pl a Palota köztársasági elnök felőli frontjának az átépítése. na az nem kezdődött el... de most már fel van állványozva, szóval azt nem halasztották el, az bekerült a nem halasztott listára. Nekem nem tűnik egy stratégiai beruházásnak. Ugyanakkor szeretném ha végre lezárulna a palotanegyed átépítése, csinálják már meg amit akarnak, és álljon le az állandó építőmunka, váltsunk üzemeltetésre. Egyébként egy keskeny folyosót leszámítva a gyalogosokat is kitiltották, és ott is állnak a rendőrök, de bárkire is rászólni arra már nincs energiájuk, gyakorlatilag visszavették a gyalogosok a területet amit korábban használtak és a táblák szerint ki vannak tiltva. Persze lehet amikor OV szokásosan érkezik/indul akkor a főni kedvéért kizavarják a népet egy 10 percre a zárt területről... a helytartói palotán sem volt egyébként kapavágás sem a választásokig.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 002
91 941
113
Hát amit kihagytam pl a Palota köztársasági elnök felőli frontjának az átépítése. na az nem kezdődött el... de most már fel van állványozva, szóval azt nem halasztották el, az bekerült a nem halasztott listára. Nekem nem tűnik egy stratégiai beruházásnak. Ugyanakkor szeretném ha végre lezárulna a palotanegyed átépítése, csinálják már meg amit akarnak, és álljon le az állandó építőmunka, váltsunk üzemeltetésre. Egyébként egy keskeny folyosót leszámítva a gyalogosokat is kitiltották, és ott is állnak a rendőrök, de bárkire is rászólni arra már nincs energiájuk, gyakorlatilag visszavették a gyalogosok a területet amit korábban használtak és a táblák szerint ki vannak tiltva. Persze lehet amikor OV szokásosan érkezik/indul akkor a főni kedvéért kizavarják a népet egy 10 percre a zárt területről... a helytartói palotán sem volt egyébként kapavágás sem a választásokig.
De nem homlokzatonként számít 1 beruházás megkezdése. Ami elindult stratégiai értékétől függetlenül végigmegy.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 298
2 498
113

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Minden cikk amiben szerepel az alternatív források, egy normális világban elegendő indok lenne arra, hogy a szerzőjét agyhalottnak nyilvánítsák, és a szerveit donorlistára tegyék.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 379
10 929
113
...most megnéztem, hogy tavasz óta - amikor itteni hozzászólásokból leszűrtem, hogy miket kéne venni - a kis pénzecskémen vett rubel, jüan, svájci frank árfolyama hogyan alakult.
Mind a háromhoz képest 30 százalékkal gyengült a forint.

Nem mondok semmit.
Benéztem, korrigálok; a svájci frankhoz csak 20 százalékot gyengült.
De ahogy most nézegettem, az Euro is gyengült, szinte mindenhez is.
Fogja ez kompenzálni a drágán vett nyersanyagokat, energiahordozókat?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
A cikkben: “mivel nincs alternatív beszerzési forrás…”
Tehát az írója maximum donorlistán lenne hasznos. Viszont az agyráktól nem kell félnie.
Ugyanis a cikk azt magyarázza ott, hogy Magyarországnak nincs alternatív forrása. Miközben az összes termelő jelezte, hogy rövid és közép távon se fogják tudni kiváltani az oroszokat.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 298
2 498
113
Tehát az írója maximum donorlistán lenne hasznos. Viszont az agyráktól nem kell félnie.
Ugyanis a cikk azt magyarázza ott, hogy Magyarországnak nincs alternatív forrása. Miközben az összes termelő jelezte, hogy rövid és közép távon se fogják tudni kiváltani az oroszokat.
A cikk egy deviza keresztről szól, a EUR/HUF keresztről(egyéb HUF kereszteket nem említve).
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson