[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Annyi lehetőség van sportolni, amennyit az ember akar. Lehet naphosszat kerékpározni, lehet futni, kocogni, tűrázni a határban. De a labdakergetéshez sem kell marha nagy infrastruktúra. Legalábbis feltaláltuk magunkat gyerekként is, focikapu nélkül is. Meg ha lehetett menni az aszfaltpályára, akkor se haltunk bele.
De egyébként érdekes. Ha valaki hozza az indexes cikket, hogy valójában mennyi(re kevés) ment el stadionra, akkor más tromfol, hogy de az nem csak a focistadionra van elköltve. Aztán a sok stadionozás után meg mindig jön valaki, hogy kevés sportlétesítmény van. A fene sem érti.
A valóság meg az, hogy a legtöbb gyerek még az olyan sportolási lehetőségre sem megy el/nincs elküldve, ami van és ingyen van, infrastruktúra van. Szóval marhára nincs tolongás. Mondom ezt úgy, hogy járok is edzésre, ahol nincs tömegnyomor, pedig a tagdíj sok év után felemelve is csak 1000 ft/hó; és tartok alkalmakat, ahol lehet ping-pongozni is és alig van érdeklődő. Pedig mind a kettő kis faluban van, túl sok más program, sportolás a focin kívül nincs. Ez a valóság.
Régen nekünk könyörögtek az ősök, hogy menjünk már haza kintről az utcáról! Volt, hogy akár 3 órákat is focizott egy kispályán két csapat minden hétvégén meg nyáron minden másnap.
Ma meg könyörögni kell a gyereknek, hogy menjen már ki 5 percet játszani csak mobiltelefon meg net meg online játék megy a kertekben meg ott állnak a 40 ezres kötelező(!) trambulinok 200 ezres házi játszóterek ÜRESEN :D
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
Régen nekünk könyörögtek az ősök, hogy menjünk már haza kintről az utcáról! Volt, hogy akár 3 órákat is focizott egy kispályán két csapat minden hétvégén meg nyáron minden másnap.
Ma meg könyörögni kell a gyereknek, hogy menjen már ki 5 percet játszani csak mobiltelefon meg net meg online játék megy a kertekben meg ott állnak a 40 ezres kötelező(!) trambulinok 200 ezres házi játszóterek ÜRESEN :D
Sajnos valós probléma, én is harcolok a srácokkkal. Ugyanakkor sok játszótéren egy szem fa sincs, csak órriási forróság, és ott tényleg egész nap nem lehet biztonságosan játszóterezni, mert a térkő felforrósítja mégjobban a helyet, semennyi zöld, hogy árnyékot adjon. A játszóterek építésekor az építettő cégek kivágnak, tönketesznek minden árnyékot adó zöldet, majd odabasznak néhány gyeptéglát, és a padok és játszóeszközök pedig egész nap sülnek.. Nos így meg nem érdemes. Olcsó a Napvitorla, simán fel lehetne rögzíteni, de nem nincs.. Ja érdekes módon a játszóterek oldalán meg kell nézni, szinte mindegyiknél ott a tábla, hogy EU-s támogatásból épült (az a mocskos brüsszel bizony!!!)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 891
113
Régen nekünk könyörögtek az ősök, hogy menjünk már haza kintről az utcáról! Volt, hogy akár 3 órákat is focizott egy kispályán két csapat minden hétvégén meg nyáron minden másnap.
Ma meg könyörögni kell a gyereknek, hogy menjen már ki 5 percet játszani csak mobiltelefon meg net meg online játék megy a kertekben meg ott állnak a 40 ezres kötelező(!) trambulinok 200 ezres házi játszóterek ÜRESEN :D
Én most csaltam. Kipakoltam a mobiljukat indulás előtt. :D

Amikor rájöttek első nap, ment a hiszti órákig, de kedd este óta nyugi van, és mivel most csak hárman nyaralunk első körben, megy a fürdés, vizibicaj, stb. Este meg tv ameddig bírják. (Lehoztam az amazonos sticket, persze én kretén csak a hdmi és adapter részt, maga a stick otthon maradt ..., de megoldottuk egy trükkel, és a mobil a távirányító, működik, van minden szar streaming.) Qurva jól elvannak net és mobil nélkül is, semmi elvonási tünet. Meg is lepődtem.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Én most csaltam. Kipakoltam a mobiljukat indulás előtt. :D

Amikor rájöttek első nap, ment a hiszti órákig, de kedd este óta nyugi van, és mivel most csak hárman nyaralunk első körben, megy a fürdés, vizibicaj, stb. Este meg tv ameddig bírják. (Lehoztam az amazonos sticket, persze én kretén csak a hdmi és adapter részt, maga a stick otthon maradt ..., de megoldottuk egy trükkel, és a mobil a távirányító, működik, van minden szar streaming.) Qurva jól elvannak net és mobil nélkül is, semmi elvonási tünet. Meg is lepődtem.
Ilyenkor érzem azt, hogy milyen szerencsém van, hogy a felét nem értem, a másik felét meg nem élem. :D
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
MI vagyunk a NATO! Igen ha a tagországok erősödnek akkor mind erősebbek leszünk! De!! A haderőfejelsztés csúszott 4-5 évet. Erre prototípus felszerelést vettünk elsősorban és a beszerzés nem lett racionális, mert valami mindig kimarad (vagy lőszer, vagy infrastuktúra, vagy humán erőforrás stb.) Nem sikerült összhangba hozni, mert elsősorban a minisztériumok között nincs koordináció, másrészt, mert a politikai szereplők mind a saját hasznukat (intézményük hasznát nézik) nem pedig a teljes közjót), harmadik pedig Maróth Gáspár is nyilatkozta, hogy 12 mrd forintnál abbahagytuk a számlálást. (nos a fiskális politika és katonai beszerzések kéz a kézben kell menjenek.) Hiába álmodsz meg csillagrombolót, ha kurvára nincs rá pénzed. Most a gazdaság lejtmenetben lesz egy ideig. Nekünk a politikánk miatt nincs külső forrásunk (van piaci hitel a mi a legdrágább a világon). A többi EU tagországnak van, mert közös akarat, közös álláspont és közös kasszából kapják ezért a forrásokat. Orbán és bandája, pedig csak azt szajkozza, hogy jár nekünk is. (Igen majd akkor, ha Európaiként is viselkedik a kormány és nem putyinhoz, és kínához, iránhoz dörgölőzik). Lehet, hogy két év múlva talán Trump mellé állva változik a helyzet (szerintem nem), de rossz lóra tett Viktor, mikor Texasban ezt az új vizióját előadta.

Nos forráshány miatt pedig persze meglesz azért, a Leo2MBt zlj (egyébként ötbözőanyag hiány miatt a tankok építése jelenelg "késedelmet szenved".) meglesz a Pzh stb. amire leszerződtünk, csak éppen lőszer, szupport kiképzési keret stb, minden amire nincs még szerződés ott lesznek a problémák. A dologi kiadások csökkentése. Amikor még a griff radart se tudják megfelelő ütemben beszerezni, meg békegalamb helikoptereink vannak, akkor második Gripen század ??? Ember,, egy javadalmazás rakéta sincs a Gripenekhez. A Mi-24-eseknek nincs infacsapdájuk, fegyverzetük, a H145M-nél hol vannak a nem irányított rakéták?? Hol a Reccelite pod? Milyen nehéz beszerezni a Meteort???

A haderőfeformot gyorsítani kéne, mégpedig nem jövőben használható fegyverek prottípusaival, hanem jelenelg is rendszerben álló eszközökkel. Hozzáteszem a prototípus fegyverzeteknél ott a gyermekbetegségek veszélye és ha nem rendelnek eleget belőlük, akkor kurva drága lesz az alkatrész is hozzájuk. Itt éppen a H145M-re volt hivatkozás. Nos a szerbek már az öt rotoros változatot rendelték meg a második körben, és közben vadiúj Mi-35 koptereket is vettek (és használtakat is). - Utóbbi ne legyen példa, mert NATO komp fegyverzet kell. De könyörgöm mi a kurva nehéz 70mm-es nem irányított rakéták beszerzésében? Mi a nehéz Sz-5, Sz-8 klonok beszerzésében amit például Szerbia is előállít. Folytathatnám a sort.

Nagy dolog a Zrinyí program, de kezd ahogy nézem kisiklani forráshiány miatt és felesleges beszerzések (L39NG) eröltetésével. Át kéne struktúrálni, hogy a szuperszonikus harci gépre repkiképzés menne külföldön, a drónok és használható önjáró kerekes löveg minél előbb szolgálatba állhassanak, kéne fegyverzet ahhoz a technikához amit vettünk. (ott kuncosogtunk a németeknél, hogy beszélyhelyzet, adjatok már lőszert a Kiképző harkocsikhoz, mert most az jelenti nekünk a páncélos erőt)..

Nyiltan kell beszélni az eredményekről és hibákról.. A propagandában nem ez történik..
Én már nem idegesítem magam.
Itt úgy sem lesz semmi. OV. ide, OV. oda. Az egész "elitünk" semmire sem jó (nem mintha az elmúlt 300 év magyar elitje jó lett volna valamire).
Ha majd jön a nagy háború, kiülök a tornácra iszom a kávémat és hallgatom a rádiót, hogy az "elitünk" melyik tagja/része éppen hová menekült. Az asszony pedig varja a szép nagy 3x1 m-es fehér zászlót amit kiteszek a házra, hogy a bárhonnan jövő ellenség, jól lássa.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
Én már nem idegesítem magam.
Itt úgy sem lesz semmi. OV. ide, OV. oda. Az egész "elitünk" semmire sem jó (nem mintha az elmúlt 300 év magyar elitje jó lett volna valamire).
Ha majd jön a nagy háború, kiülök a tornácra iszom a kávémat és hallgatom a rádiót, hogy az "elitünk" melyik tagja/része éppen hová menekült. Az asszony pedig varja a szép nagy 3x1 m-es fehér zászlót amit kiteszek a házra, hogy a bárhonnan jövő ellenség, jól lássa.
A csehek is ezt csinálták már az 1800-as évektől és vigan van még Cseh nemzet :)
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 917
11 565
113
A csehek is ezt csinálták már az 1800-as évektől és vigan van még Cseh nemzet :)
Mert Csehországot és a cseh népet senki sem akarta igazán eltörölni, még Hitler sem.
Vígan gyártották a Me-262-t, A Hetzereket, és ha a brit/cseh terroristák nem ölték volna Heydrichet, még Lidice sem történt volna meg.
És még azzal együtt is nagyon olcsón megúszták a 2 vh-t.

Nekünk nem volt és nem is lesz ilyen szerencsénk.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
Mert Csehországot és a cseh népet senki sem akarta igazán eltörölni, még Hitler sem.
Vígan gyártották a Me-262-t, A Hetzereket, és ha a brit/cseh terroristák nem ölték volna Heydrichet, még Lidice sem történt volna meg.
És még azzal együtt is nagyon olcsón megúszták a 2 vh-t.

Nekünk nem volt és nem is lesz ilyen szerencsénk.
Nem láttam/olvastam történelmileg sem hazánk lakosságának kiírátásról terveket. A törökök Magyarisztán ként tekintenek ránk, mint rokon népre, Az osztrákok s németek sem - nem akarom a szociáldarwinista/orbáni (boccs. kihagyhatatlan mém) fejelmletet idevenni, - de a szlávokkal elletétben szintén nem akartak minket kiirtani, ahogy a oroszok sem. Utoljára a tatájárás volt amikor kvázi komolyan foglalkoztak a kiirtáunkkkal, de akkor is a férfiak leölése után a nőket és gyermemeket elvittk volna magukkal.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
mondjuk milyen szerencse, hogy nem akartak kiirtani, így minimum stagnált, de durvább becslések szerint 2 millió fővel csökkent az ország lakossága.
mi lett volna ha ki akarnak?
Hallottál már a 100 éves háborúról pld. Vagy az európai pestisjárványról? Nos %-os arányban jóval nagyobb volt a vesztesége más nemzeteknek. Ráadásul a különféle háborúk miatt zsoldoshadseregek korában kvázi a népesség száma mindenhol csökkent, majd később növekedésnek indult. A történelmi kutatások szerint a török hodoltsági területen jobb életet éltek a magyarok - még vallásukat is gyakorolhatták - mint a királyi magyarország területén, különösen annak szélén, amelyet a szemben álló hadak általában feldúltak, gyakorlatlag az a térség elnéptelenedett.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
mondjuk milyen szerencse, hogy nem akartak kiirtani, így minimum stagnált, de durvább becslések szerint 2 millió fővel csökkent az ország lakossága.
mi lett volna ha ki akarnak?
II.Rákoczi Ferenc hova menekült? Rodosto ismerős hely? Hova bujdostak a 48-as forradalom vezetői, hősei. Jozef Bem mint török pasa? Stb. A törökök eléggé magyarbarát módon viselkedtek miután vége lett az itteni területek birtoklásának.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
2022. febr. 9.(!) a második videó feltöltésének dátuma. Azóta változott pár dolog. :rolleyes:
??? Mi?? Hidd el, a kormánypárti társaság most sem örül a szövetséges csapatoknak. (jaj mit szól Vova, mikor a béke az egyetlen megoldás???)
De nem tudnak mit tenni, NATO tagok vagyunk, sőt aláírta a O.V. hogy az ország teljes területén ... ahhoz képes a felcsuti stadiont nem töltené meg a szövetséges kontingers összlétszáma.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
Hallottál már a 100 éves háborúról pld. Vagy az európai pestisjárványról? Nos %-os arányban jóval nagyobb volt a vesztesége más nemzeteknek. Ráadásul a különféle háborúk miatt zsoldoshadseregek korában kvázi a népesség száma mindenhol csökkent, majd később növekedésnek indult. A történelmi kutatások szerint a török hodoltsági területen jobb életet éltek a magyarok - még vallásukat is gyakorolhatták - mint a királyi magyarország területén, különösen annak szélén, amelyet a szemben álló hadak általában feldúltak, gyakorlatlag az a térség elnéptelenedett.
sőt a kunok területeit pl úgy tartottáknyílván a császári udvarnál hogy teljesen elnéptelenedett kiírtott terület. hogy a kun székek jogfosztottak legyenek és a területek a császári udvaré legyenek. aztán a kiirtott kunok a mai napig köszönik megvannak.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
sőt a kunok területeit pl úgy tartottáknyílván a császári udvarnál hogy teljesen elnéptelenedett kiírtott terület. hogy a kun székek jogfosztottak legyenek és a területek a császári udvaré legyenek. aztán a kiirtott kunok a mai napig köszönik megvannak.
..és tegyük hozzá, hogy a császári udvar által betelepített családok, pedig mind magyarok lettek és nem fordítva történt.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
..és tegyük hozzá, hogy a császári udvar által betelepített családok, pedig mind magyarok lettek és nem fordítva történt.
meg hogy a lakosság nagyrésze nem meghalt hanem elköltözőtt a hódóltságból a kezdetekkor... ezek a családoknak külön törvény született hogyha részt vesz a visszafoglalásba és tudja igazólni hogy neki ott vólt valamilye azt visszakapja... (a kiirtottak miatt nem hoztak vólna ilyen rendeleteket.) a felvidéék tele vólt nagy városokkal... zömében az elmenekültek duzzasztották fel azokat... a korabeli területekhez képest nagyon urbanizált vólt a felvidék.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Hallottál már a 100 éves háborúról pld. Vagy az európai pestisjárványról?
Hallottam
Nos %-os arányban jóval nagyobb volt a vesztesége más nemzeteknek
És ez hogy jön ide?
Ráadásul a különféle háborúk miatt zsoldoshadseregek korában kvázi a népesség száma mindenhol csökkent, majd később növekedésnek indult.
Megint hogy jön ide?

Van egy tény: A konzervatív kutatások szerint a hódoltság szinte teljesen elnéptelenedett, és az ország lakossága a Mátyás kori 4 milliós szinten maradt.
Az újabbak szerint, 5-5,5 millióról indult, és 3-3,5 millión ért véget.
Szóval mi lett volna, ha nem a barátaink?
A történelmi kutatások szerint a török hodoltsági területen jobb életet éltek a magyarok
Kíváncsivá tettél, mert én kicsit más forrásokat olvastam. És lehet inkább azoknak hiszek, mivel valahogy a hódoltsági települések története kezdődik úgy, hogy a török időkben teljesen elnéptelenedett. Ami ugye egy eufemizmus arra, hogy kiirtották
még vallásukat is gyakorolhatták
Remek, a hódoltság végére 8 db ferences barát maradt a teljes hódoltságra. Megint mi lett volna, ha nem gyakorolhatják?
különösen annak szélén, amelyet a szemben álló hadak általában feldúltak, gyakorlatlag az a térség elnéptelenedett.
Igen, én is látom a Királyi Magyarország szélén lévő településeket. De azok településtörténetéből hiányzik a török korban teljesen elnéptelenedett fejezet.
Rákosi apád tapsol, hogy visszamondod a büszke rákosista történetírás minden alaptételét a gonosz németek vs jófej törökökről
II.Rákoczi Ferenc hova menekült?
Hogy aztán megszervezze az utolsó tatárdúlást?
Hova bujdostak a 48-as forradalom vezetői, hősei. Jozef Bem mint török pasa?
A hősei? Száműzve lettek, vagy az aradi bitón végezték.
A gerinctelen férgek valóban a törökökhöz menekültek, de ugye az a tény, hogy az ország főtere Kossuthról van elnevezve komoly indokot jelentene Hegedűs hadnagy családjának egy perújrafelvételre.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 926
6 889
113
Hallottál már a 100 éves háborúról pld. Vagy az európai pestisjárványról? Nos %-os arányban jóval nagyobb volt a vesztesége más nemzeteknek. Ráadásul a különféle háborúk miatt zsoldoshadseregek korában kvázi a népesség száma mindenhol csökkent, majd később növekedésnek indult. A történelmi kutatások szerint a török hodoltsági területen jobb életet éltek a magyarok - még vallásukat is gyakorolhatták - mint a királyi magyarország területén, különösen annak szélén, amelyet a szemben álló hadak általában feldúltak, gyakorlatlag az a térség elnéptelenedett.

"fun " fact: Vácot kiirtották a nyugati zsoldos seregek, Magyarország felszabaddúlása alatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
Ez onnan is látszik, hogy a felvidéki városokban a városban a főtér körül polgári házak voltak, és kis területüek voltak viszonylag, az alföldön elterülő, kvázi mezővárosoktól eltérően, ahol inkább néhány polgári ház köré a gazdagabb parasztság költözött,, de polgáriasodásnak nem volt nyoma (ahogy városfalnak sem) általában. Olyan kvázi összhányt települések voltak, ellentétben a tényleges polgári városokkal amik a felvidéken, és persze nyugatabbra is kialakultak.
meg hogy a lakosság nagyrésze nem meghalt hanem elköltözőtt a hódóltságból a kezdetekkor... ezek a családoknak külön törvény született hogyha részt vesz a visszafoglalásba és tudja igazólni hogy neki ott vólt valamilye azt visszakapja... (a kiirtottak miatt nem hoztak vólna ilyen rendeleteket.) a felvidéék tele vólt nagy városokkal... zömében az elmenekültek duzzasztották fel azokat... a korabeli területekhez képest nagyon urbanizált vólt a felvidék.