[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
  • Tetszik
Reactions: Rferi66 and SilvioD

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
De 11000 ből.
A rendörsegre hivatkoztak.

Itt azt is érdemes lenne tudni, maga a szervezet, mennyit tud egy időben kiképezni. 2000 emberről beszéltek elsőre, a 4000-ből, amit várnak a végére. Most itt azt nem tudjuk mire van kapacitás a valóságban. Pontosabban hány főt tudnak képezni egy időben, országosan. Mert lehet hogy csak néhány száz főt. Mennyi ideig is tart a kiképzésük, hány hónap ? Feltételezem, ha ez megvan, akkor jön a következő turnus. A részletekbe nem látunk bele. Amit a sajtó hoz, az mindig fenntartással kezelendő, az élet minden területén, bármiről is írnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113

A nyírbátoriak is délen fognak járőrözni....
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Ők se értik. 480 kérdéses klasszik pszichó felmérés volt.

Mennyi értelme van az ilyen 480 kérdéses akárminek ? Nem lenne jobb egy fél órás élő beszélgetés a delikvensekkel ?
Itt megint visszatérek, amit sokan biztosan meguntak már, a régi Néphadseres dolgokhoz. Bocsánat előre is érte. Csupán beugrott a dolog. 18 évesen voltam sorozáson, Szombathelyen, mint megyeszékhely. Általános dolgok, orvosi vizsgálat, adatok felvétele, iskolázottság igazolása, stb. Valamint inkább ismertető jellegű csoportos beszélgetés, ismertető oktatás. "A" kategóriát kaptam, vagyis korlátozás nélkül alkalmas bármire.
Tehát így tovább az úton... Következő, már 2 napos sorozás, Veszprémben.
Újra adatok egyeztetése, iskolázottság, orvosi vizsgálat. Majd itt már egyszemélyes beszélgetés, egy főtiszttel. Talán őrnagy, vagy alezredes volt, akihez én kerültem. A Végén egy pszichológus. Itt is beszélgetés, kikérdezés, legalább fél óra.
A végén, eredményhirdetés. :) Harckocsizó, közölték velem. Gondoltam kicsi vagyok, vasas szakmám van, talán érthető. Rendben.
Bevonulás 20 évesen, Szombathelyre. Alapkiképzés, majd utána az újoncelosztás utáni közlés...
BMP rpk. Nesze neked, lövész rajparancsnok. Irány a rajparancsnoki kiképző század.
Na ennyit a sok előzetes dologról, mi hogy is történhet.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs and PFZ

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 064
9 001
113
Mennyi értelme van az ilyen 480 kérdéses akárminek ? Nem lenne jobb egy fél órás élő beszélgetés a delikvensekkel ?
Itt megint visszatérek, amit sokan biztosan meguntak már, a régi Néphadseres dolgokhoz. Bocsánat előre is érte. Csupán beugrott a dolog. 18 évesen voltam sorozáson, Szombathelyen, mint megyeszékhely. Általános dolgok, orvosi vizsgálat, adatok felvétele, iskolázottság igazolása, stb. Valamint inkább ismertető jellegű csoportos beszélgetés, ismertető oktatás. "A" kategóriát kaptam, vagyis korlátozás nélkül alkalmas bármire.
Tehát így tovább az úton... Következő, már 2 napos sorozás, Veszprémben.
Újra adatok egyeztetése, iskolázottság, orvosi vizsgálat. Majd itt már egyszemélyes beszélgetés, egy főtiszttel. Talán őrnagy, vagy alezredes volt, akihez én kerültem. A Végén egy pszichológus. Itt is beszélgetés, kikérdezés, legalább fél óra.
A végén, eredményhirdetés. :) Harckocsizó, közölték velem. Gondoltam kicsi vagyok, vasas szakmám van, talán érthető. Rendben.
Bevonulás 20 évesen, Szombathelyre. Alapkiképzés, majd utána az újoncelosztás utáni közlés...
BMP rpk. Nesze neked, lövész rajparancsnok. Irány a rajparancsnoki kiképző század.
Na ennyit a sok előzetes dologról, mi hogy is történhet.
Igazság szerint ez is fingreszelés mint sok minden más. Ha komolyan gondolják a pszichót akkor minimum 2, de inkább 3 hetes kellene, hogy legyen a kiválasztás heti 5 nap, napi szinten 6-7 óra. Még a kezdő pszichológus is tudja, hogy egy beszélgetés után nem állít fel véleményt, bezzeg itt. Nem kell benne igazán semmit látni, a szokásos logikátlan baromság. Csak arra jó, hogy elhamarkodottan egyébként rossz napot kifogó fiataloknak elvegyék azt a kevés önbizalmát amit eddig összekapartak. Mondom ezt úgy, hogy legalább 10-12 ilyen pszicho tesztet már kitöltöttem és van némi tudásom a szakmával kapcsolatban.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 064
9 001
113
Újabb infók. Nagy a szórás a pszichón ahogy gondoltam, nekem a bv-s volt a legkomolyabb és ez kb ugyanaz. Nem tudom, hogy központilag ez van kiadva mert akkor 1000 embert se találnak vagy egyes rendőri vezetők fixációja alapján területileg más és más? Szóval, működnek a régi reflexek abszolút nem logikusan épül fel a kiválasztás:(
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Blitz97

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
402
635
93
Igazság szerint ez is fingreszelés mint sok minden más. Ha komolyan gondolják a pszichót akkor minimum 2, de inkább 3 hetes kellene, hogy legyen a kiválasztás heti 5 nap, napi szinten 6-7 óra. Még a kezdő pszichológus is tudja, hogy egy beszélgetés után nem állít fel véleményt, bezzeg itt. Nem kell benne igazán semmit látni, a szokásos logikátlan baromság. Csak arra jó, hogy elhamarkodottan egyébként rossz napot kifogó fiataloknak elvegyék azt a kevés önbizalmát amit eddig összekapartak. Mondom ezt úgy, hogy legalább 10-12 ilyen pszicho tesztet már kitöltöttem és van némi tudásom a szakmával kapcsolatban.
Elég ez teljesen arra, hogy nagyjából lássák milyen is vagy, de amúgy se ez számít hanem az, hogy felülről megmondják, hogy hány embert kell felvenni.
Ha már rendszerben vagy akkor 2 évente van pszichológiai vizsgálat, páros és páratlan évben születettek, így jön sorban évente.
A nagy baj az, hogy ha magadtól nem mész el akkor senki nem kérdezi meg, hogy vagy.
A sok hülye ember, a nyomor, halál, kiértesítések és a sok elfolytott feszültség, rendszertelen alvás, érzelmek elfolytása és a rendszer rugalmatlansága miatt hamar kiégsz és ez nem olyan, mint a csípőd ,hogy megműtik és kapsz egy protézist, az elmét nehéz gyógyítani.
Szép lassan jön a kiégés, alkoholizmus, emberutálat, antiszocializáltság, stb.
Ezekre nem figyel senki ha meg figyelne akkor a 30%-os végrehajtói állomány 5% lenne.
Volt, hogy 6 nap alatt 120 órát dolgoztam és volt 36 órás szolgálat is pihenő nélkül. Sokan kiiratták magukat rendörségi pszichológussal határszolgálatról, hogy ne kelljen menni vagy 1 hónapra szolgálat alól aztán jött az utász, hogy nem írhatnak ki senkit max aki már ön- és közveszélyes.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 064
9 001
113
Elég ez teljesen arra, hogy nagyjából lássák milyen is vagy, de amúgy se ez számít hanem az, hogy felülről megmondják, hogy hány embert kell felvenni.
Ha már rendszerben vagy akkor 2 évente van pszichológiai vizsgálat, páros és páratlan évben születettek, így jön sorban évente.
A nagy baj az, hogy ha magadtól nem mész el akkor senki nem kérdezi meg, hogy vagy.
A sok hülye ember, a nyomor, halál, kiértesítések és a sok elfolytott feszültség, rendszertelen alvás, érzelmek elfolytása és a rendszer rugalmatlansága miatt hamar kiégsz és ez nem olyan, mint a csípőd ,hogy megműtik és kapsz egy protézist, az elmét nehéz gyógyítani.
Szép lassan jön a kiégés, alkoholizmus, emberutálat, antiszocializáltság, stb.
Ezekre nem figyel senki ha meg figyelne akkor a 30%-os végrehajtói állomány 5% lenne.
Volt, hogy 6 nap alatt 120 órát dolgoztam és volt 36 órás szolgálat is pihenő nélkül. Sokan kiiratták magukat rendörségi pszichológussal határszolgálatról, hogy ne kelljen menni vagy 1 hónapra szolgálat alól aztán jött az utász, hogy nem írhatnak ki senkit max aki már ön- és közveszélyes.
Nem tudom, én másként tanultam pszichó-t. Ahogy hallom 50-80%-os (!) a rostálás. Igaz, nem mindegyik felvételi helynek tudom az infóit csak kettőnek. Így nehezen lesz meg még az 1000 fő is. Főleg, hogy bv-sek és fbő-k is derekasan elhasalnak. Valóban, igazad van, a kiégés az egyik legnagyobb probléma, igaz ha kérsz akkor se kapsz segítséget (majd megoldódik), vagyis én azt láttam. Civil területen dolgozom, ezen a héten 96 órát dolgozom, minden hónapban 200 feletti óraszámokkal. Itt mondjuk még annyira se érdekel senkit a nyomorod. Az egész nyugati világunk ilyen lett.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113
Nem tudom, én másként tanultam pszichó-t. Ahogy hallom 50-80%-os (!) a rostálás. Igaz, nem mindegyik felvételi helynek tudom az infóit csak kettőnek. Így nehezen lesz meg még az 1000 fő is. Főleg, hogy bv-sek és fbő-k is derekasan elhasalnak. Valóban, igazad van, a kiégés az egyik legnagyobb probléma, igaz ha kérsz akkor se kapsz segítséget (majd megoldódik), vagyis én azt láttam. Civil területen dolgozom, ezen a héten 96 órát dolgozom, minden hónapban 200 feletti óraszámokkal. Itt mondjuk még annyira se érdekel senkit a nyomorod. Az egész nyugati világunk ilyen lett.
Zs. Kati után nem gondolnám, hogy alaptalan a pszichológia, mindemellett fegyvert adnak, azt meg azért inkább nézzék meg kinek a kezébe. A számháborúról annyit, hogy talán 14'-ben jelentették be, hogy 3 ezer új rendőrt képeznek ki. A mai napig nem jött szerintem össze és sokan le is léptek azóta, akik állományban voltak.
Nem csodálom, ha nincs érdeklődő, a fegyveres szerveknek semmi vonzereje nincs, talán most a MH kivételével.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ and Blitz97

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Mennyi értelme van az ilyen 480 kérdéses akárminek ? Nem lenne jobb egy fél órás élő beszélgetés a delikvensekkel ?
Ez bennem is felmerült katonaként.
Mert minden külszolgálat előtt csinálni kellett.
Egy külszolgálatban megkèrdeztem a kint lévő dokit.

Azt mondta ugyanaz az X kérdés van feltéve több módon.
Azèrt ilyen hosszú hogy ne tudd már 100 kérdéssel ezelőtt mit válaszoltál a máshogy feltett, de ugyanazt kérdező mondatra.
Ha hazudsz,nincs igazán gondolatod erről, mivel elfáradasz, megunod, hibázni fogsz.
Nem ugyanazt állítod.


Ezután nekünk is mindig volt beszélgetés.
Volt katona akit itt szűrtek ki, hogy nem alkalmas külszolgálatba. o_O

Meg mielőtt kiment az ember, volt egy 3 napos, kis csoportokban.
Úgynevezett pszichológiai tréning.

Mikor visszajött az ember akkor is 1 rögtön.
1 kb 1 hónapra rá.
1 fel èv múlva.
Vissza tudtál e illeszkedni.

Az embert még oda rakják ahol kell.
Ha A kategóriás. Azt már nem a pszicomókus dönti el.