A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Mert ma a bankár nem utalja át elektronikusan egy másodperc alatt? Mert ma a melósok nem mennek pl. nyugatra a vélt vagy valós jobblétért?



Mert nem szerelnek le gyárakat, és szállítanak át máshova, ahol ezt pikk-pakk kiépítik, ha úgy jobban kijön a számítás? Ottmarad az infrastruktúra (ami 20-50 év alatt elavul), és az üres könnyűszerkezetes csarnok rohadni. Láttunk már ilyet.
Ha mindenhol drága az áram, akkor nincs hova menni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Tehát csak tisztázzuk: Az, hogy tizede százada akkora termésátlagokkal akarunk termelni, és az, hogy GMO-zunk az beza két külön dolog.
Lehet 1900-as mezőgazdaságot folytatni. Csak akkor az ország élelmezéséhez a lakosság 30%-a kellett. Most nincs 3...
Ne haragudj, de Te is kevered a szezon a fazonnal.
Például a műtrágya használatának csökkentéséhez is több út van.
Egyik az nagyobb volumenű állattartás. Több állat többet szarik (mű trágya helyett mú-trágya), több pillangós kell neki.
Másik, a precíziós gazdálkodás.

Illetve ezeknek ötvözete.

Ezen felül az is egy járható lépés, ha újabb fajokat, vagy fajtákat vonunk be a termelésbe; pl. szárazságtűrőeket, vagy fehérjetakarmányokat.

Egyébiránt ha részt tudunk venni ezekben a fejlesztésekben, akár a technológiai oldalról, akár az állat/növény nemesítés oldaláról (illetve szaporító anyag előállításából) elég nagy pénzeket lehetne generálni a gazdaságba.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Tisztességtelen piaci magatartás at it's brightest: (legalábbis annak kellene számítson)


Ezzel tovább motiválják azokat akiknek van megtakarításuk, hogy sürgősen költsék el, ez pedig tovább pörgeti az inflációt, milyen "szép". Csak be kell csukni a szemünket, koncentrálni, és lelki szemeink előtt lehet látni ahogy a pénz széle lassan elhamvad, ahogy égetik az értékét az inflációval.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Mennyi az átlag hozzáadott érték termelőképessége egy vidéki lakosnak egy átlag városi lakoshoz képest? Lehet rambozni vidéken meg macsóskodni, de a pénzt a városok fogják megtermelni.
Mi az érték. Kezdjük ott, hogy megfogalmazzuk.
Mennyire állandó egy-egy dolog értéke?
Meddig van értéke és mennyi az értéke a pénznek?
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 417
3 704
113
Tisztességtelen piaci magatartás at it's brightest: (legalábbis annak kellene számítson)


Ezzel tovább motiválják azokat akiknek van megtakarításuk, hogy sürgősen költsék el, ez pedig tovább pörgeti az inflációt, milyen "szép". Csak be kell csukni a szemünket, koncentrálni, és lelki szemeink előtt lehet látni ahogy a pénz széle lassan elhamvad, ahogy égetik az értékét az inflációval.

Ki az a hülye, aki 1% megtakarításért a banknál köti le a pénzét, miközben az Államkincstár 8-10-12%-ot ad? Meg is érdemli...
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 081
4 058
113
Ki az a hülye, aki 1% megtakarításért a banknál köti le a pénzét, miközben az Államkincstár 8-10-12%-ot ad? Meg is érdemli...
20% infláció mellett az is molyfing lesz!
És az ember nem veheti ki fél évente az államkötvénybe fektetett pénzét, aztán pakolhatja vissza, mert akkor még annak az alacsonyabb kamatnak a nagy részét is bukja!
Egyszóval aki államkötvénybe fektet, az is rengeteget bukik, a szárnyaló infláció mellet!
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 936
30 739
113
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 417
3 704
113
20% infláció mellett az is molyfing lesz!
És az ember nem veheti ki fél évente az államkötvénybe fektetett pénzét, aztán pakolhatja vissza, mert akkor még annak az alacsonyabb kamatnak a nagy részét is bukja!
Egyszóval aki államkötvénybe fektet, az is rengeteget bukik, a szárnyaló infláció mellet!

Nyilván a 10% kevesebb, mint a 20, nincs vita. De azért mégiscsak 10x több, mint az 1%...
Ilyen inflációs környezetben vszeg az állampapírok sem a tuti befektetés, bár azért egy PMÁP kamata jövőre elvileg nem lesz rossz.
Viszont itt nem erről van szó, hanem hogy vannak-e még olyan hülyék, akik bankokat gazdagítanak 1% kamattal...
(Én amúgyis úgy vagyok vele, ha már valaki, akkor inkább az állam gazdagodjon...mert az MI vagyunk)

Mikor és hol ad annyit?
Aki meg ráadásul korábban tette be, annak biztosan nem ennyi. Tudom, mert nekem is volt.

A PMÁP jövőre biztosan 10+% kamatot fog adni.
Ha pár hónap múlva lejáró Diszkont kincstárjegyet veszel, az most 8,48% hozamot ígér.
A Magyar Államkötvények között is látok 11+%-os papírokat. (2023/A, 2024/B, 2024/C)
A MÁP+-aimat többségében már lecseréltem a fentiekre. Lehet nem maxoltam így sem ki a befektetéseim, de tuti jobban járok, mintha abban hagytam volna a vagyonkám.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 850
7 420
113
Nyilván a 10% kevesebb, mint a 20, nincs vita. De azért mégiscsak 10x több, mint az 1%...
Ilyen inflációs környezetben vszeg az állampapírok sem a tuti befektetés, bár azért egy PMÁP kamata jövőre elvileg nem lesz rossz.
Viszont itt nem erről van szó, hanem hogy vannak-e még olyan hülyék, akik bankokat gazdagítanak 1% kamattal...
(Én amúgyis úgy vagyok vele, ha már valaki, akkor inkább az állam gazdagodjon...mert az MI vagyunk)



A PMÁP jövőre biztosan 10+% kamatot fog adni.
Ha pár hónap múlva lejáró Diszkont kincstárjegyet veszel, az most 8,48% hozamot ígér.
A Magyar Államkötvények között is látok 11+%-os papírokat. (2023/A, 2024/B, 2024/C)
A MÁP+-aimat többségében már lecseréltem a fentiekre. Lehet nem maxoltam így sem ki a befektetéseim, de tuti jobban járok, mintha abban hagytam volna a vagyonkám.
Igen, az infláció követő állampapír jobb választás, de az árfolyam romlásától az sem véd, akkor már inkább PEMÁP-on gondolkoznék, az euróban van és az eurózóna inflációjához kötött.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 417
3 704
113
Igen, az infláció követő állampapír jobb választás, de az árfolyam romlásától az sem véd, akkor már inkább PEMÁP-on gondolkoznék, az euróban van és az eurózóna inflációjához kötött.

Gondolkoztam azon is, de tudok azt venni euroszámla nélkül, HUF-os bankkártyás fizetéssel a webkincstárban?

Egyébként várhatóan mi lesz szerintetek a jobb valuta befektetés? EUR, USD, CHF, rubel, yüan?
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 081
4 058
113
Nyilván a 10% kevesebb, mint a 20, nincs vita. De azért mégiscsak 10x több, mint az 1%...
Ilyen inflációs környezetben vszeg az állampapírok sem a tuti befektetés, bár azért egy PMÁP kamata jövőre elvileg nem lesz rossz.
Viszont itt nem erről van szó, hanem hogy vannak-e még olyan hülyék, akik bankokat gazdagítanak 1% kamattal...
(Én amúgyis úgy vagyok vele, ha már valaki, akkor inkább az állam gazdagodjon...mert az MI vagyunk)



A PMÁP jövőre biztosan 10+% kamatot fog adni.
Ha pár hónap múlva lejáró Diszkont kincstárjegyet veszel, az most 8,48% hozamot ígér.
A Magyar Államkötvények között is látok 11+%-os papírokat. (2023/A, 2024/B, 2024/C)
A MÁP+-aimat többségében már lecseréltem a fentiekre. Lehet nem maxoltam így sem ki a befektetéseim, de tuti jobban járok, mintha abban hagytam volna a vagyonkám.
Természetesen jobb az államkötvény, mint a bankbetét, párnaciha, de csak az infláció követő, és az is csak utólag követi le azt.
Nekem, és sok sorstársamnak most az a legjobb befektetés, hogy gondoskodunk a 7X-re felemelt gáz árának kiváltására a fűtésben.
Padlásszobás, szuterénos, 150m2 körüli ház. Padlásszoba már régen nincs használva, fűtve. Amikor építették a szüleink a 80-as években, nem számítottak ilyen árakra!
Szerencsére a nyílászárók már korábban le lettek cserélve, SPLIT klíma már télen lett véve, tavasszal felszerelve.
Csak a klíma árán 95.000ft-ot spóroltam fél év alatt. 225.000ft-ról 320.000ft-ra emelkedett fel az ára ennyi idő alatt, és azóta is töretlenül emelkedik!
Az autó vételről lecsúsztam, ennek köszönhetem most, hogy napelemet tudok venni a tetőre, az arra félretett pénzből. Közben marad a 22 éves Opel, ami szerencsére jól tartja magát!
Viszont nagyon sokan vannak, akiknek nincs befektetni valójuk, ellenben a hitelkamatok is az égbe szöktek, így vakarják most a fejüket, hogy mi lesz velük télen!?
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 297
2 494
113
Ide teszem:


Érdemes végig olvasni és nem a hangzatos cím alapján megítélni.
A szöveg korrekt.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 578
46 642
113
Ide teszem:


Érdemes végig olvasni és nem a hangzatos cím alapján megítélni.
A szöveg korrekt.
Tekintve, hogy a Voda még mindig cipeli a UPC sallangjainak a nagy részét...
Nem kell azon majd meglepődni, ha 1-2 éven belül masszív nyereségbe fognak átfordulni.
 
K

Kopi2000

Guest
Miért nem abszolút a GDP növekedésre hivatkozás. Lásd az alábbi cikkeket...



 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 936
30 739
113
Tekintve, hogy a Voda még mindig cipeli a UPC sallangjainak a nagy részét...
Nem kell azon majd meglepődni, ha 1-2 éven belül masszív nyereségbe fognak átfordulni.
Nem csodálkozom azon, hogy veszteséges. Amelyik telekom cég ilyen nyomorék alkalmazást tud összebarkácsolni, az nem is érdemel semmi hasznot... De a többi sem jobb. Remélem a legjobbakat a jövőben.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő