T-72

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 474
13 278
113
A törökök megvették a licencet az ukránoktól es próbàlják továbbfejleszteni pulat néven fut a dolog. De mutogatós protón kívül ők sem nagyon jutottak túl egyelőre.

Az Aréna a harckocsin tornyán csücsül, elméletben 360, reálisan 270 fokos védelmet ad. A Zaszlon egy szűk tartományban működő botocska.

És ami felvétel van róla, nagyon rossz minőségű.

Én a Törökök helyében Arénát vettem volna.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 474
13 278
113
6 botocskát tesznek egy gépre.

És az mivel jobb, mint a szóló Aréna ?

@Negan szerint az Aréna sérülékeny, de a 6 botocska az nem ?

Az Arénáról full HD-s felvétel van, a Dél-Koreai műsorban, és mégis megy a megkérdőjelezés, hogy kamu. A Zaszlon-t meg Nokia 1680-assal filmezték, értékelhetetlen minőségben, és mégis valós.

Nem értem a preferenciákat.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 995
113
És az mivel jobb, mint a szóló Aréna ?

@Negan szerint az Aréna sérülékeny, de a 6 botocska az nem ?

Az Arénáról full HD-s felvétel van, a Dél-Koreai műsorban, és mégis megy a megkérdőjelezés, hogy kamu. A Zaszlon-t meg Nokia 1680-assal filmezték, értékelhetetlen minőségben, és mégis valós.

Nem értem a preferenciákat.
Kérdezd meg a törököket, ők valamiért ezt választották. 2011-ben vették meg a licencet azóta hegesztik.... de ahogy mondtam nem jutottak sokra teszteken és kiállítási darabokon kívül ha beírod a youtubera hogy pulat APS akkor egyből kidob pár vidit (mondjuk pont fos minőségben) a tesztjeikről de mivel továbbra sincs nagy számban feltéve a gépeikre valami gixer van vele. Én láttam statikus bemutatón egy Sabrán meg előadta cég képviselője aki a gép mellett álldigált, hogy ez mekkora jóság de neki meg az a dolga, hogy eladja.

Ez a nyígás az Aréna miatt meg kezd ovis szintre lemenni.... A kamu és a nem elég hatékony és/vagy drága ahhoz, hogy nagy számban rendszeresítésre kerüljön nem ugyan azt jelenti....

És itt vissza is tértünk oda, hogy valóban nagy számban aktív alkalmazásra került ATGM veszélyes hadszintéren is bevetett ( a NATO által "akkreditált"-nak tekintett mégha ez csak részben releváns ) APS az egyelőre a trophy.

Van a piacon még elég sok rendszer (egyre több) az Iron Fisten át a Strykeshieldig, de egyelőre a Trophy a legelfogadottabb és elég sok ország által akár a saját fejlesztéseikkel szemben is hatékonynak tekintett APS.
De én pl az Iron Fistben látom jelenleg a legtöbb fantáziát a 360 fokos védelem miatt (ami még nem igazolt )
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 474
13 278
113
Ez a nyígás az Aréna miatt meg kezd ovis szintre lemenni.... A kamu és a nem elég hatékony és/vagy drága ahhoz, hogy nagy számban rendszeresítésre kerüljön nem ugyan azt jelenti....

Ezt lehet még cifrázni azzal is, hogy az elmúlt húsz év Oroszországban semmi másról nem szólt, minthogy egy oligarchikus csoport leverte az összes többit és az országot a saját, kilencvenes évekbeli stílusú korrupciós hálózatává változtatta. És itt az eredménye, még seregileg is. Eltékozolták a régi tankönyveket, felhalmozott tapasztalatokat, tudást, és olyan modernizációkra számláznak ki 4 milliót és társait, ami 2,000 $-t nem ér. Vastag a bőr a képükön, és ehhez még a politikusok is asszisztálnak, hogy nem zavarja őket különösen a sereg nyilvános és önveszélyes leamortizálódása.

valóban nagy számban aktív alkalmazásra került ATGM veszélyes hadszintéren is bevetett

Youtube-n beütöttem, hogy "trophy system in action". Kivétel nélkül marketingvideókat találtam. Pedig csinálhattak volna POV-os felvételt, legalább ?

a NATO által "akkreditált"-nak tekintett mégha ez csak részben releváns

Szovjet örökségű harckocsikról van szó, vagy a T-72-esre / T-90-es / T-80/84-esre is mehet a Trophy ?

Van a piacon még elég sok rendszer (egyre több) az Iron Fisten át a Strykeshieldig, de egyelőre a Trophy a legelfogadottabb és elég sok ország által akár a saját fejlesztéseikkel szemben is hatékonynak tekintett APS.

India és Egyiptom berendelt 500 T-90M-et, arra leszek kíváncsi, hogy milyen kiegészítőkkel szállítják le azokat, és mikorra. Mert papíron 2019-ben írták alá, és már 2022 van. Vagy várjunk 2028-ig az első gépek átadására ?
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Catles

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 995
113
Szovjet örökségű harckocsikról van szó, vagy a T-72-esre / T-90-es / T-80/84-esre is mehet a Trophy ?
Az APS-ekről volt éppen szó, de szerintem arra is lehetne felrakni ha akarná valaki.

Youtube-n beütöttem, hogy "trophy system in action". Kivétel nélkül marketingvideókat találtam. Pedig csinálhattak volna POV-os felvételt, legalább ?
Szerintem rosszul keresed. Ez hezbollahos videóból lett pl.

 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 764
113
Ez a nyígás az Aréna miatt meg kezd ovis szintre lemenni.... A kamu és a nem elég hatékony és/vagy drága ahhoz, hogy nagy számban rendszeresítésre kerüljön nem ugyan azt jelenti....

És itt vissza is tértünk oda, hogy valóban nagy számban aktív alkalmazásra került ATGM veszélyes hadszintéren is bevetett ( a NATO által "akkreditált"-nak tekintett mégha ez csak részben releváns ) APS az egyelőre a trophy.

Még mindig a Drozd volt ebből az első... Jah, hogy a nyugatnak még 20 évig nem volt ilyen, hát igen.
Valóban, nyugaton az első működő rendszer a Trophy.
Igaz, ez sem NATO hanem izraeli. Most meg sírnak érte a németek is, pedig csak itt a HTKA-n nem is tudom hány német marketing anyag lett arról linkelve, hogy szerintük miért szar a Trophy. Pl. a kisugárzás alapján könnyen követhetőek a tankok. Ezen is rugóztak.
Most meg Izraelbe járnak kuncsorogni, hogy legyen a Leopárdon valami....
Náluk meg a NATO országokban egyenlőre a nincs technológia a helyzet. Ennek megfelelően nekik sincs jelenleg APS-ük.
Az oroszoknál meg a van technológia de baszunk rá költeni a helyzet. Meg is szívják ukrajnát sok szempontból.
A végeredmény ugyan az, csak nagyon más okokból.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 474
13 278
113
Az APS-ekről volt éppen szó, de szerintem arra is lehetne felrakni ha akarná valaki.

A téma a T-72M1M-el indult, ami Arénás. És a T-90M-et is Arénával hirdetik. Szegényebbeknek meg T-72B + Aréna.

Szerintem rosszul keresed. Ez hezbollahos videóból lett pl.

Köszönöm szépen a felvételt !

Még mindig a Drozd volt ebből az első... Jah, hogy a nyugatnak még 20 évig nem volt ilyen, hát igen.

Az jó lesz 30 évnek is :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 995
113
Még mindig a Drozd volt ebből az első... Jah, hogy a nyugatnak még 20 évig nem volt ilyen, hát igen.
Valóban, nyugaton az első működő rendszer a Trophy.
Igaz, ez sem NATO hanem izraeli. Most meg sírnak érte a németek is, pedig csak itt a HTKA-n nem is tudom hány német marketing anyag lett arról linkelve, hogy szerintük miért szar a Trophy. Pl. a kisugárzás alapján könnyen követhetőek a tankok. Ezen is rugóztak.
Most meg Izraelbe járnak kuncsorogni, hogy legyen a Leopárdon valami....
Náluk meg a NATO országokban egyenlőre a nincs technológia a helyzet. Ennek megfelelően nekik sincs jelenleg APS-ük.
Az oroszoknál meg a van technológia de baszunk rá költeni a helyzet. Meg is szívják ukrajnát sok szempontból.
A végeredmény ugyan az, csak nagyon más okokból.
Értem én, hogy gőzgép csak sikerült ideröttyenteni egy nagy semmit, csakhogy németezz egyet (ami szíved joga csak kissé unalmas már közbe)
Van az oroszoknak nagy számban alkalmazott APS-ük jelenleg ? Nincs.
Számít az jelenleg hogy ők álltak elő az első alkalmazható elgondolással ha nem tudtak ebből hosszab távon előnyt kovácsolni ? Nem.
A zsidóknak van és sikerült és eladniuk egy rakat helyre mivel a nyugati cégek lemaradtak mint a borravaló ebben a kérdéskörben az oroszokkal együtt. Ezért most az izraeli termék a piacvezető.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 764
113
Van az oroszoknak nagy számban alkalmazott APS-ük jelenleg ? Nincs.
Számít az jelenleg hogy ők álltak elő az első alkalmazható elgondolással ha nem tudtak ebből hosszab távon előnyt kovácsolni ? Nem.

Mit állítottál eredetileg?
Lásd lentebb.

És itt vissza is tértünk oda, hogy valóban nagy számban aktív alkalmazásra került ATGM veszélyes hadszintéren is bevetett

Erre írtam a drozd rendszert és ez igaz rá. Valódi háborúban lett bevetve, ATGM és RPG-k ellen. Működött. Nem tegnap, hanem a 80's évek közepén.
Erre nem érv az, hogy bezzeg NATO, mert, hogy a NATO-nak sincs működő APS-e :D
A zsidóknak van meg az oroszoknak.

Értelem szerű, hogy akik most kapálóznak a NATO-ban azok nem az oroszoktól vesznek APS-t, hiszen ő az ellenség.
Szóval a zsidó siker és piacvezetői státusz abból fakad, hogy nekik van, és senki másnak sincs csak az ellenségnek. Ennyi történt.
A németező megmondás meg jogos, ugyanis legalább 3 éve nézegetem azokat a belinkelt német marketing anyagokat, hogy miért hülyeség az APS.
Csak azért mert ők nem tudták normálisan megcsinálni, semmi másért....
Amint helyzet lett, egyből mentek is kilincselni a zsidókhoz. Egyből jó lett az az APS, mégse hülyeség :rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 995
113
Mit állítottál eredetileg?
Lásd lentebb.



Erre írtam a drozd rendszert és ez igaz rá. Valódi háborúban lett bevetve, ATGM és RPG-k ellen. Működött. Nem tegnap, hanem a 80's évek közepén.
Erre nem érv az, hogy bezzeg NATO, mert, hogy a NATO-nak sincs működő APS-e :D
A zsidóknak van meg az oroszoknak.

Értelem szerű, hogy akik most kapálóznak a NATO-ban azok nem az oroszoktól vesznek APS-t, hiszen ő az ellenség.
Szóval a zsidó siker és piacvezetői státusz abból fakad, hogy nekik van, és senki másnak sincs csak az ellenségnek. Ennyi történt.
A németező megmondás meg jogos, ugyanis legalább 3 éve nézegetem azokat a belinkelt német marketing anyagokat, hogy miért hülyeség az APS.
Csak azért mert ők nem tudták normálisan megcsinálni, semmi másért....
Amint helyzet lett, egyből mentek is kilincselni a zsidókhoz. Egyből jó lett az az APS, mégse hülyeség :rolleyes:
Édes faszom még le is írom, hogy a NATO által IDÉZŐJELBEN basszus hogy akkreditáltnak tekintett és a saját fejlesztéseik helyett is inkább alkalmazott. NEM HOGY NATO technika hanem hogy NATO tagok álltal is használt.... komolyan mondom te is azt olvasol bele mindenbe amire kedved szottyan...
A NATO-val meg nem is példálóztam sem, hogy NATO ország (főleg nem említettem nyomokban sem a németeket) Késztetést érzel mindenbe belekeverni az átörökölt kissebségi komplexusaidat?

A drozdnál mennyi az a nagy szám? Erről amúgy tudni valamit? Ez tényleg érdekelne, hogy miért sikkadt el ennek ellenére a dolog, hogy ide jutottak az oroszok APS-ek terén.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 764
113
Késztetést érzel mindenbe belekeverni az átörökölt kissebségi komplexusaidat?
Menj el egy rác bálba aztán menj el egy sváb bálba. Te is érzed majd a különbséget.
Nem kisebbségi komplexusod lesz tőlük az biztos.... És akkor még helyi szocializált svábokról beszélünk, a németből ide járókról akik egy nagyságrenddel rosszabbak...

A drozdnál mennyi az a nagy szám? Erről amúgy tudni valamit? Ez tényleg érdekelne, hogy miért sikkadt el ennek ellenére a dolog, hogy ide jutottak az oroszok APS-ek terén.

Oroszul lehet róla olvasgatni, de fejből most nem tudom.
A drozdal az volt a bajuk, hogy szűk tartományban dolgozott, főleg szemből.
640px-T-55AD_turret_front_Army-2016.jpg

c24905b7876fbcb691b9d456008d67fd.png


Ehhez képesz az Arena az ugró aknánnak majdnem 360 fokos rendszer.
Csak, hogy a topiknál maradjunk, T-72-es Arenával:
1737jism08o61.jpg


Az Arena jobb megoldás, csak kidőlt mögüle az SZU.
Államcsődben több ezer harckocsira meg nem lépték meg a dolgot.
A 2000-s évek végén meg sajnálták rá a csinovnyikok a pénzt.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 995
113
Menj el egy rác bálba aztán menj el egy sváb bálba. Te is érzed majd a különbséget.
Nem kisebbségi komplexusod lesz tőlük az biztos.... És akkor még helyi szocializált svábokról beszélünk, a németből ide járókról akik egy nagyságrenddel rosszabbak...



Oroszul lehet róla olvasgatni, de fejből most nem tudom.
A drozdal az volt a bajuk, hogy szűk tartományban dolgozott, főleg szemből.
640px-T-55AD_turret_front_Army-2016.jpg

c24905b7876fbcb691b9d456008d67fd.png


Ehhez képesz az Arena az ugró aknánnak majdnem 360 fokos rendszer.
Csak, hogy a topiknál maradjunk, T-72-es Arenával:
1737jism08o61.jpg


Az Arena jobb megoldás, csak kidőlt mögüle az SZU.
Államcsődben több ezer harckocsira meg nem lépték meg a dolgot.
A 2000-s évek végén meg sajnálták rá a csinovnyikok a pénzt.
Ismerem a működésüket és az okokat is. A végeredmény meg csak az van, hogy csak nincs semmi gépeiken.
Amúgy voltam rác és sváb meg kinti sváb bálba is és mindegyikben jól éreztem magam.