[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 141
113
Volt azért számtan hogy kezdetben napi 10-20-30 db ment el ezekből (voltak is videók kráterekről), most meg nem nagyon jön hír róluk, pedig az itteni kommentelők szerint is lenne célpont elég nekik ("döntéshozó központok").

Olyat is olvastam hogy előlzetesen 2800 db-os készletet gondoltak az amik hogy van az oroszoknak, ez azért 200+ nap alatt szépen fogyhatott (bár ugye a szám egyáltalán nem megerősített)

Fentiek miatt gyanús hogy tartalékolni kell (vagy tényleg egy nagy "bibliai csapást" terveznek, amire gyűjtik az erőt).
Ahogy látom az iráni Shahed-136-ok, amik jelentős részben átvették a szerepüket, bár talán tegnap pár Iszkander benézett Zaporozsjéba. Illetve van olyan infó is, hogy augusztus óta megint használják a Tu-22M3-k a fehérorosz légteret, akkor meg a H-22-k fognak szállni. Sok esetben elég az iráni drón is, plusz ahogy olvastam kb 20 ezer dollárnyi összeg egy darab, amivel egyik CM/BM sem versenyezhet. Na meg igen, szerintem is készülgetnek azért valamire úgy november-december fordulóján, mikor érkezik a mozgósítás
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 379
45 784
113

"VO": Az ukrán fegyveres erők hírszerzésének aktiválása több irányú csapás előkészítését jelezheti​


2022. október 6., 17:32 - Közhírszolgálat - OSN
Az Ukrán Fegyveres Erők Harkov, Donyeck és Herson irányában felderítést hajtott végre, hogy „felderítsék a szövetséges erők helyzetét”. Nem történt támadás.

Amint Voennoye Obozreniye a Spetsnaz arkangyal Z Telegram csatornára hivatkozva beszámolt, a felderítés során különféle segédeszközöket alkalmaztak, köztük a Bayraktar UAV-t.

A kiadvány megjegyzi, hogy az orosz csapatok elfogtak egy ukrán felderítő csoportot, amely a harcosainkat követte.

Feltételezések szerint az ukrán hírszerzés aktiválása egyszerre több irányú csapás előkészítését jelezheti. Ezt közvetve megerősíti az erők magas koncentrációja és a tartalékok felhúzása.

 

SpazzMaticus

Well-Known Member
2018. július 24.
117
579
93
Elkepeszt mennyi mindent tudsz te. Elismeresem. Komolyan, jo vagy. Csak kar, hogy minimalis inteligenciaval sem rendelkezel, es fogalmad sincs az emberek kozotti normalis kommunikaciorol. A minimalis tiszteletet ne is emlitsuk, komam. Tovabbi jo kellemetlenkedest kivanok! :)
Szerencsésen belenyúltál. Legközelebb máshonnan tölts fel ide propagandaanyagot. ;)

Megcáfolni egyébként nem is akarod, hogy nem az egyébként ?
Az a része megint "elsunnyogódik" ?
Hogy kamu amit belinkeltél ?

Kérdem én ezt maximális tisztelettel.

Minimális tiszteletet pedig majd azután, ha az itteni "főemberkék" elnézést kértek.
Persze nem fognak soha.
Addig meg nektek ez jut. ;)

És ezenfelül további jó "hoholozást", meg "ukronácizást" kívánok, szigorúan a "minimális tisztelet" jegyében persze. ;)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Ejha...

Na most aztán JÓL megkaptam...

Ügyes vagy bubu, igazán a színvonaladhoz méltóan frappáns válasz, meg jól megragadtad a hozzászólásom lényegét is.

Azután az, hogy egyik kedvenc itteni "véleményvezéred" pont most bukott be, hogy egy full propaganda cikket rakott ide az önmagára hivatkozó "prof úrral", az ne is zavarjon, ezek kifejezetten a te szintednek készülnek...XD

"Biztos igaz, me' nekem teccik", mi ? XD

Ez maradt nektek itt. Hogy ilyeneket beírjatok.
Két laposkúszásban sunnyogás között...XD
Boki, oroszmacska, jürgenbéla, meg a többi nagyarcú okos.

Azután neg te maradsz itt harcolni "velünk", "mer' ők már nem beszélgetnek", neked meg ennyire tellik...XD

Tudom most nagyon mérges lettél hogy már megint kiderült hogy fingotok sincs hogy mi a propaganda anyag és mi nem, de nem ég az arcod kicsit, hogy erre csak ennyit sikerült "riposztolnod" ?

Komolyan, azután tényleg eléritek a célotok, és megfulladok a röhögéstől...XD
Tudod már a Balog Tibi is megmondta János szan-nak :"Azt hiszed okos vagy ? Nem vagy ! " . Amúgy látszik , hogy világi szájkarate harcos , klaviatúra vitéz etc. vagy de az ilyen nagy arc a virtuális térből a valóságban csak egy vinnyogó kiskutya szokott lenni ! Jó billentyű koptatás okoska !
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 940
21 596
113
Szerencsésen belenyúltál. Legközelebb máshonnan tölts fel ide propagandaanyagot. ;)

Megcáfolni egyébként nem is akarod, hogy nem az egyébként ?
Az a része megint "elsunnyogódik" ?
Hogy kamu amit belinkeltél ?

Kérdem én ezt maximális tisztelettel.

Minimális tiszteletet pedig majd azután, ha az itteni "főemberkék" elnézést kértek.
Persze nem fognak soha.
Addig meg nektek ez jut. ;)

És ezenfelül további jó "hoholozást", meg "ukronácizást" kívánok, szigorúan a "minimális tisztelet" jegyében persze. ;)
Nem, nem kivanom megcafolni, mert ha mas magyar, osztrak vagy egyeb orszagban megjeleno es szinten ezen a velemenyen levo cikket teszek be neked az sem lenne elfogadhato vagy cafolat. Ezert ertelmetlennek latom. Plusz mar parszor leirtam, hogy en nem kivanok itt senkit gyozkodni, vitatkozni... Vannak arra itt masok es tobb, mint elegen.

Nem ertem miert irod nekem, hogy „elnezest kertetek“, miert kellene nekem toled? Mivel sertettelek meg barmikor is? Miert a tobbesszam?

Nagyon meglepodnek, ha tolem itt barmikor „hoholozast“, „ukronacizast“ vagy hasonlokat olvastal volna. Ezzel ezt le is zarnam, szerintem boven tulbeszeltuk a temat.
 

SpazzMaticus

Well-Known Member
2018. július 24.
117
579
93
Tudod már a Balog Tibi is megmondta János szan-nak :"Azt hiszed okos vagy ? Nem vagy ! " . Amúgy látszik , hogy világi szájkarate harcos , klaviatúra vitéz etc. vagy de az ilyen nagy arc a virtuális térből a valóságban csak egy vinnyogó kiskutya szokott lenni ! Jó billentyű koptatás okoska !
Tudom bubu hogy méges vagy, értem én, de hol a cáfolat, vagy a reakció arra, hogy kamu hírek kerülnek ide, és abból tájékozódtok ?

Ezt is, ha nem röhögök fel Bélán, jól "megszakértettétek" volna...XD
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 397
113
Két-két perc nagyon gyenge oroszok (főleg az első brutál! :D):


Kora reggel:

A valóság meg inkább ez.

 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
❗Zelensky warned that the country could cut off electricity supplies to Europe in the near future

According to him, Ukraine supplies Europe with cheap electricity, but "at some point" it will stop this in order to pass the winter period.

"We won't have enough volume to heat our homes. And that time is coming," he said.

Szóval az olcsó orosz után az olcsó ukrán energiának is kaputtttt..
Ebben azért asszem semmi kivetnivalót nem lehet találni.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 090
13 496
113
Rybar ismerni véli Ukrajna kovetkezo terveit :oops: :

FeY_3oMUUAYM1lW


Az AFU 65. különálló gépesített dandár parancsnoksága személyi rotációt hajtott végre a frontvonalon. Volnyanszk állomásról egy másik konvoj páncélozott járművekkel érkezett a Dnyeper haderőcsoport állományába.

Az ukrán alakulatok továbbra is offenzívát kívánnak folytatni az Orikhiv és Huliaipole szektorban lévő orosz állások ellen, hogy elvágják a frontvonalat, és esetleg elérjék Melitopolt és Berdyanszkot.

Az elmúlt néhány napban az AFU 44. Tüzérdandár UAV-jai aktívan keresték az orosz fegyveres erők hátsó utánpótlási létesítményeit, valamint légvédelmi rendszereiket. A Zaporizzzsja régió ukránbarát polgárai segítették őket ebben az erőfeszítésben.

Az ellenséges parancsnokság kiemelt figyelmet fordít az üteg elleni hadviselésre. Stepnohirsk és Maly Shcherbaki környékén AN/TPQ-36 és AN/TPQ-50 radarok találhatók, amelyek az egységek közötti közös irányítási és kommunikációs hálózatba vannak integrálva.

Az ukrán vezetés a Harkiv régióban és Krivij Rihben elért sikerhullámon hasonló forgatókönyvet kíván megvalósítani Zaporizzsjában: több irányba csapjon le a legsebezhetőbb helyekre, majd mobil csoportokat dobjon be és ékeljen be a védelmi vonalakba.

Az ukrán felderítő csoportok aktívan vizsgálják az orosz védelmet a front különböző részein. Felderítő UAV-k, köztük Bayraktarok figyelték az érintkezési vonalat. Az AFU mindenekelőtt légvédelmi rakétarendszereket és lőszerraktárakat próbál kivenni.

Nem zárható ki a taktikai leszállás a Dnyeper jobb partjáról, ahol az AFU-k beépültek. Zaporizzzsja irányú teljes körű rohamával egy partraszállás megnyitná az orosz csoportosulás hátulját Enerhodarban, és hadműveleti teret nyerne Melitopol felé.

Az AFU parancsnoksága parancsot adott aknasorompók felállítására és erődítmények létrehozására. Az ukrán alakulatok tervük esetleges kudarcára számítanak, és csapatokat készítenek fel Zaporizzsja város védelmére az orosz fegyveres erők ellentámadása esetén.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Norway places restrictions on Russian fishing vessels, for which until now, there has been business as usual. Russian fishing vessels will now only be allowed in the ports of Tromsø, Båtsfjord and Kirkenes. All ships will be subjected to inspections.

 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 010
23 277
113
Jaja, annyira hanyatlik az a szerencsétlen Németország, hogy 200 milliárd EUR-os rezsivédelmi intézkedéseket vezettek be.
Az lehet, de kúpolnak is hogy nem lesz gázuk..

Azzal mindneki tisztában van, hogy az ipar nyersanyag nélkül nem működik, ha nincs nyersanyag, akkor nincs ipar, ha nincs ipar, nincs lóvé... (jelenleg még nem pukkant ki a lufijuk), viszont ha beüt a gebasz a fricceknél szerintem első körben a külföldre kihelyezett gyárak fogják lehúzni a redőnyt, végül a hazaiak,tehát felülhetünk a szopórollerre mi is, a szlovákok is, a csehek is, meg még páran, végül a németek...

Ha leáll a biznisz nem nagyon lesz a későbbiekben 200 Mrd EU a segélyezésre szerintem,legalább is igy gondolom.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 379
45 784
113
Tudom bubu hogy méges vagy, értem én, de hol a cáfolat, vagy a reakció arra, hogy kamu hírek kerülnek ide, és abból tájékozódtok ?

Ezt is, ha nem röhögök fel Bélán, jól "megszakértettétek" volna...XD
Az én véleményem szerint biztosan kerülnek fel álhírek is, hiszen, szerintem, egyikőnk sincs abban a helyzetben, hogy mindent ellenőrizni tudjon. Ha már két helyen jelenik meg valami két ember tollából, akkor "Nem zörög a haraszt..." esete állhat fenn, de még ez is lehet átvétel. Volt ilyen is.
Számomra viszont visszatetsző, ahogyan ezen örömködsz, s próbálod megalázni a többieket. Téged is lehetne!
És akkor most általánosságban: inkább híreket hozzunk, s az sem tragédia, ha egyik-másik nem bizonyul igaznak. A német tervekről én is olvastam, lehet, hogy nem valós, de még nem múlt el semmi. Tudod: Nyugtával dicsérd a napot! Nem lehet előre látni, mire kényszerülnek rá az országok, hiszen nem egyforma feltételeik vannak. Minden kormány a saját nemzetének próbál kedvezőbb körülményeket teremteni, én ezért nem ítélem el. Mi is ezt próbáljuk megtenni.
Szóval, kérem a híreket!
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
5 955
41 224
113
Hiányoltátok a kalibereket, itt vannak!
A csatában a mieink elfogták az Ukrán Fegyveres Erők fegyvereseit és elsősegélynyújtásban részesítették őket, a
kihallgatást egy nagyon nyugodt harcos végzi.
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
749
7 532
93
Hiányoltátok a kalibereket, itt vannak!
A csatában a mieink elfogták az Ukrán Fegyveres Erők fegyvereseit és elsősegélynyújtásban részesítették őket, a
kihallgatást egy nagyon nyugodt harcos végzi.
A csávó nem izgulja túl a dolgot. Nicsak itt egy kalibr. Hopp itt egy másik is.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Igen, ilyen alapon az összes mazsorettcsoportot be kéne tiltani, csak mert formaruhában, alakzatban, vezényszóra menetelnek és az ugye - mint a gárdaperekből megtudhattuk - a társadalom egy részében "félelmet kelthet".

Én egyébként sok-sok vidám percet köszönhetek nekik, ahogy a kuruc.info is rendkívül szórakoztató és kimeríthetetlen humorforrás mind a mai napig, ha nem hírportálként, hanem egyfajta online Kretén vagy Móricka magazinként olvasod, az kifigurázva píszískedő szélsőjobbos virágnyelvi leleményeik egyszerűen überelhetetlenek :)
Napok óta lovagoltok a nácitémán B+!
KURVA UNCSI!!!
Mindenki tudja, hogy a legtöbb országban találsz nácikat, de amíg máshol maximum kénytelen-kelletlen megtűrt jelenség az ilyen, addig a hoholoknál ez teljesen megszokott, sőt támogatott jelenség. Nincs ebben csoda, a jenki bábmesterek és helyi bérenceik használják fel őket, mivel valahogy nemzeti identitást kell kialakítani, ráadásul az ilyen emberek könnyen mobilizálhatóak és felhasználhatóak arra, hogy megfelelő irányba tereljék a népet. Nézd vissza a 2014-es videókat, nézd meg Ljaskó mester kalandjait (már amit megtalálsz persze). A náci brigádok magja kapta meg az "up to date" cuccokat a támogatásokból, ők voltak USA-ban és egyéb NATO országokban kiképzésen, volt is némi visszhang utána... Megjegyzem, nem véletlen az, hogy be tudják hülyíteni a kiskölyköket, mert mindegyiknek tetszik, amikor egy elsővonalas taktikai felszerelésben meglátják a srácokat, anno ezt az oldschool nácik járatták csúcsra a díszegyenruhákkal ugyebár :)))
De példaként kérdezném, szerinted mi lenne, ha Budapesten szeretnénk egy fáklyás megemlékezést tartani Szálasi úr emlékére?
Engedélyeznék? Mit szólna a nyugati FOS? A brüsszeli hiénakórus milyen cirkuszt rendezne? Ehhez képest a hohol posta bélyeget ad ki az legnagyobb tömeggyilkosaikról...
.
.
Musk palyafutasat szorosan követem, ill követjuk egy masik forumban a SpaceX indulasa, es elsö Falcon1 botladozasai ota. Amikor azt irom, "zavaros gondolkodasu", az inkabb egy összefoglalo benyomasom az elmult evtizederöl, tul azon, hogy nyilvan mindenki latja a cegei eredmenyeit. De nagyon furcsa figura. Hosszu reszletezes helyett csak ket peldat mondok a sok közul:
  • egy drogoktol sem mentes bulin kitalaltak, hogy a langszorot fognak gyartani, meg is tettek, a The Boring Company nevu vallalkozasa logojaval. Elinte voltak telefonos fotok fenn a neten, amikor erösen szetcsapott allapotban ezekkel vadulnak, ezek kesöbb eltuntek, ma mar inkabb csak rajongoi es PR fotok vannak a neten erröl, ha a "flamethrower Musk" kifejezesre raguglizol.
  • szinten elgondolkoztato, ha valami a sajat gyereket hivatalosan "X Æ A-12," neven nevezi el, a betuhalmazra neki maganak sincs 100% biztos magyarazata, a hasonloan zavaros akkori nejevel, Grimessel talaltak ki, es ami biztos, hogy az A-12 az SR-71 felderitörepulögep ,,,
Muskot még mindig csak egy bábnak tartom, vannak zseniális ötletei, de ha csak saját lábán állna már rég vége lenne.
Nem vagyok abban biztos, hogy ezek a felvetései saját kútfőből jönnek... Más komoly arcok is felvetettek már hasonlókat, csak Kijevben ezt nem akarják meghallani. Meglátjuk mi lesz a vége...

Putyin lelkes híve sírva fakadt az állami tévében


Egy putyinista támogató sírva fakadt az orosz állami televízióban, „romlottnak és szemétnek” nevezve azokat, akik nem akarnak meghalni a háborúban. Borisz Korcsevnyikov szomorú, amiért egyes oroszok „nem értik, hogy mire való ez a háború”.

Korcsevnyikov a hazafiságról beszélt, és megkérdőjelezte, hogy miért nem hatja meg egyeseket az, ami az orosz katonákkal történik a háborúban.
„Ha még akkor sem tudsz változtatni a hazádhoz való hozzáállásodon, akkor egy vesztett ügy vagy, semmi vagy, nulla vagy. Nem kell hazaszeretetre vagy emberszeretetre tanítani az emberiséget. Romlottak és szemetek vagytok” – tette hozzá a Sky News beszámolója szerint.
És milyen igaza van!
.
.
A Starlinkkel sokat nem tud az orosz csinalni. A Starlink koncepcio egy zsenialis rendszer lehet katonai celra, mert ha kiepul, lesz vagy 40 ezer (!!) muholdja az egen. A jelenlegi elfogo muholdas, elfogo raketas rendszerrel van par muhold elleni fegyvered, megcelzol egy Starlink muholdat, kilövöd, esetleg valami robbanas, amivel mellette is elviszel parat, nade 40 ezret elszorva oriasi teruleten az egesz bolygo körul?
.
A muholdak nem nagyok, Musk egy inditassal felkuld 60 ujat.
.
A Starlink masik zsenialis katonai celu huzasa az lehet, ha ezek a muholdak lezerrel fognak kommunikalni egymassal, mert akkor a Földröl meg zavarni se tudod öket.
A lézer szerintem sokkal potensebb lehet ilyen szerepkörben és összességében jóval olcsóbb is.
Írta : Révész Béla...XD


1 : Nézz utána ki ez.

2 : Ellenőrizd a cikk (nemlétező) hivatkozásainak igazságtartalmát.

Ez egy véleménycikk komám, csak ezt a szerző úr "elfelejtette" odaírni, pedig az írás etikájának egyik alapfeltétele (volna).
Majd kiderül mi lesz ott, de azért ne a közgazdászok közt keresd az átlagembert Németországban. Ha a nagy képet akarod látni, akkor inkább érdekeljen az 1500-2000 eurós jövedelmű melósréteg, mert Ők adják a többséget (és persze tudom, hogy egy minősített hegesztő vagy CNC-s jól keres, de azt otthon is megfizetik). Én több srácot ismerek, aki onnan is készül haza, jellemzően melósok persze, unokatesóm már lelépett nyáron (lakatos karbantartóként keresett 1600-at egy teherautós cégnél NRW-ben).

Hollandia engedélyezi a groningeni mező elindítását, amely helyettesítheti az Orosz Föderációból származó gázt Európában....​


2022. október 6., csütörtök, 09:22 -




Getty Images

A groningeni mező jelenleg leállítása folyamatban van a fejlődését okozó több száz földrengés miatt, de kritikus helyzet esetén Hollandia engedélyezi az újraindítást.

Bloomberg ír róla .

Hollandia mindeddig visszautasította a gázszivattyúzás fokozására irányuló felhívásokat, még akkor is, amikor Európa a második világháború óta a legkeményebb télre készül.

Groningen 1963 óta az európai gázellátás gerince. A több évtizedes termelés ellenére még mindig körülbelül 450 milliárd köbméter gáz van tartalékban benne, körülbelül 1 billió dollár értékben. A mező üzemeltetésében részt vevő Shell Nyrt. szerint évente további 50 milliárd köbméter gázzal lehet többet termelni, mint most. Sőt, az indítás után szinte azonnal további gázmennyiségek is kinyerhetők.

Az első kisebb utórengéseket Groningenben 1986-ban rögzítették, azóta több száz utórengés történt. Bár a legtöbbet műszerekkel nem lehet kimutatni, 2012-ben egy 3,6-os erősségű földrengés rázta meg a régiót, ami több ezer anyagi kárigényt eredményezett.

A groningeni bányászati intézet szerint a régióban található körülbelül 327 000 otthonból legalább 127 000 szenvedett valamilyen kárt. A holland NOS műsorszolgáltató szerint 2012 óta több mint 3300 épületet bontottak le a területen, mivel a földrengések veszélyessé tették őket.

Hans Wilbrief holland bányászati miniszter szerint veszélyes a bányászat folytatása, de az ország nem hagyhatja figyelmen kívül az Európa más részein tapasztalható szenvedéseket. A gáz hiánya „kényszeríthet bennünket erre a döntésre” – mondta. Különösen akkor, ha a kórházakat, iskolákat és otthonokat nem lehet megfelelően fűteni.
Kiegészítésként a holland kormány hivatalos álláspontja :
Szóval kb 3 milliárd m3 kitermelés jövőre, az idei volt 4,5 milliárd. Ehhez képest az EU gázfogyasztása kb 400 milliárd m3 :
Maguk a hollandok fogyasztanak kb 40 milliárdot évente ;)