[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 946
91 662
113
Bár a robbanás pillanatában haladtak arra teherautók, Ikább úgy néz ki, mint a híd alatt robbant volna valami:


Ugyebár némrég tengerpartra sodródot egy ukrán tengeri dron - hátha megihlette az ukránokat az orosz Poseidon... :oops:

TM-Ukrainian-suicide-drone-boat-v3-1.jpg
Demko konteo

Mire megírtam az előzőt (és ez most üti is azt), kaptam egy telefont az egyik legmegbízhatóbb nyugati forrásomtól, hogy jelek utalnak rá, hogy nem a teherautó robbanása okozta a hídelemek összeomlását, hanem alá volt aknázva a közúti rész.

Nos, ha ez igaz (és jobban megnézve a rombolást lehet benne valami) akkor nem kizárható a belső orosz munka, hiszen aláaknázni a hidat ukrán részről hihetetlenül nehéz lenne.

Miért, mi a racionalitás? A kolléga szerint a háborús párt nem elégedett Putyinnal (ezt tudjuk már hónapok óta), és ezzel a megalázó akcióval sarkallná tettre.

Nem tudom kizárni ezt sem. Ez a háború köde.


Ne zárjuk ki ezt se, de sztem csak zavarkeltès, hogy Putyin továbbra is a belső ellensèggel foglalkozzon a külső helyett
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 197
26 916
113
Másodszor, mert a krími híd korunkban elsősorban katonai logisztika, amely Herson irányába látja el csoportunkat. Sőt, mind az autóipari ágazat, mind nagyobb mértékben a vasút is, amely egy ideje látszólag szintén le volt tiltva. A Herszon melletti, amúgy sem túl virágzó helyzet hátterében a terrortámadás a regionális központ megrohanása előtti utolsó simításnak tekinthető. És akkor - egy utazás Zaporozhye és a Krím-félszigeten.
No igen. Azoknak a zhcs-nak ott Herszonál lefőtt a kávé. Már pár napja is azért tudtak az ukránok komoly területet nyerni a jobbparton, mert az oroszoknak elfogyott a lőszerük. Most meg mindenük.

Körülbelül úgy képzelem a mai haditanácsot Putyinál a herszoni és zaporozsjiai helyzettel kapcsolatban, mint amikor Göring biztosította a Führert, hogy igaza van vezérem, nincs szükség kitörésre és visszavonulásra, mert majd a Luftwaffe ellátja Paulus seregét! Tapodtat se hátrálni!

Nos, ez most úgy hangozhat, hogy van elég teherautónk és menni fog.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 960
21 784
113
No igen. Azoknak a zhcs-nak ott Herszonál lefőtt a kávé. Már pár napja is azért tudtak az ukránok komoly területet nyerni a jobbparton, mert az oroszoknak elfogyott a lőszerük. Most meg mindenük.

Körülbelül úgy képzelem a mai haditanácsot Putyinál a herszoni és zaporozsjiai helyzettel kapcsolatban, mint amikor Göring biztosította a Führert, hogy igaza van vezérem, nincs szükség kitörésre és visszavonulásra, mert majd a Luftwaffe ellátja Paulus seregét! Tapodtat se hátrálni!

Nos, ez most úgy hangozhat, hogy van elég teherautónk és menni fog.
putin-balloon.gif
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 544
13 596
113
Már éltem, amikor még megvolt a Szovjetúnió és még élni fogok, amikor már lesz egy normális, a teljesen irreális birodalmi fantazmagóriáival felhagyó, a szomszédaival békében élő, demokratikus (ami nálam nem egyenlő a liberálissal) Oroszország.

Ukrán az 1917 előtt nem létezett, mint politikai nemzet, és sok értelme nincs is, mert az Ukrán és Orosz nyelvek nagy fokban azonosak, közös tőről sarjadnak, csomó Ukrán városban Oroszul beszélnek, sok városnál Oroszos / Szovjet nevet használunk, és végül Ukrajna az nem jelent mást, mint határföld.

A Rusz határföldje.

Kijevben a lakosság 52 %-a Oroszul beszél, 23 %-a Ukránul, és 24 % az a kettő keverékét.

Kijev az Kijev, és nem fogom politikai korrektségből Kijivnek hívni, mert az a Magyar nyelv megerőszakolása.

Mikolajivban:

As of 2017, 63% of the population spoke Russian at home, 7% Ukrainian, and 28% spoke both Ukrainian and Russian equally.[40]
 
K

Kopi2000

Guest
No igen. Azoknak a zhcs-nak ott Herszonál lefőtt a kávé. Már pár napja is azért tudtak az ukránok komoly területet nyerni a jobbparton, mert az oroszoknak elfogyott a lőszerük. Most meg mindenük.

Körülbelül úgy képzelem a mai haditanácsot Putyinál a herszoni és zaporozsjiai helyzettel kapcsolatban, mint amikor Göring biztosította a Führert, hogy igaza van vezérem, nincs szükség kitörésre és visszavonulásra, mert majd a Luftwaffe ellátja Paulus seregét! Tapodtat se hátrálni!

Nos, ez most úgy hangozhat, hogy van elég teherautónk és menni fog.
Nekem mas jut az eszembe.. 1941, Leningrad, amikor Vorosilov ket munkas- nepfelkelo katonanak adott egy puskat es 10 db loszert. Mondvan, akinek nincs fegyvere, az majd felveszi a foldrol, az elesetteket.....
 
  • Vicces
Reactions: dragonman

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
Demko konteo

Mire megírtam az előzőt (és ez most üti is azt), kaptam egy telefont az egyik legmegbízhatóbb nyugati forrásomtól, hogy jelek utalnak rá, hogy nem a teherautó robbanása okozta a hídelemek összeomlását, hanem alá volt aknázva a közúti rész.

Nos, ha ez igaz (és jobban megnézve a rombolást lehet benne valami) akkor nem kizárható a belső orosz munka, hiszen aláaknázni a hidat ukrán részről hihetetlenül nehéz lenne.

Miért, mi a racionalitás? A kolléga szerint a háborús párt nem elégedett Putyinnal (ezt tudjuk már hónapok óta), és ezzel a megalázó akcióval sarkallná tettre.

Nem tudom kizárni ezt sem. Ez a háború köde.


Ne zárjuk ki ezt se, de sztem csak zavarkeltès, hogy Putyin továbbra is a belső ellensèggel foglalkozzon a külső helyett
Ez a Demkó egyre inkább olyan mint a Nógrádi. Onnan meg a Spöcklén át lehet rálépni a végső, Drábik-i útra...
 

-Ashlan-

Active Member
2017. február 1.
27
141
28
Kíváló javaslat kolléga!
A Harpoon rakétákat gyártó Boeing Defense, Space & Security részvényesei, igazgatótanácsa illetve szakszervezete az orosz vezérkar döntésének ismerete nélkül is egyhangúlag támogatja! :D
Nem úgy gondoltam, hogy Odesszánál teszik partra az utánpótlást.
Biztosan van olyan pontja a Krímnek, ahol ki lehet kötni. Mondjuk Szevasztopol?
Onnan azért el lehet juttatni Herszonig.
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
310
1 001
93
Ukrán az 1917 előtt nem létezett, mint politikai nemzet, és sok értelme nincs is, mert az Ukrán és Orosz nyelvek nagy fokban azonosak, közös tőről sarjadnak, csomó Ukrán városban Oroszul beszélnek, sok városnál Oroszos / Szovjet nevet használunk, és végül Ukrajna az nem jelent mást, mint határföld.

A Rusz határföldje.

Kijevben a lakosság 52 %-a Oroszul beszél, 23 %-a Ukránul, és 24 % az a kettő keverékét.

Kijev az Kijev, és nem fogom politikai korrektségből Kijivnek hívni, mert az a Magyar nyelv megerőszakolása.

Mikolajivban:

As of 2017, 63% of the population spoke Russian at home, 7% Ukrainian, and 28% spoke both Ukrainian and Russian equally.[40]

Az írek és a skótok is angolul beszélnek, de szerintem nem gondolják úgy, hogy ők angolok...nem kizárólag "nyelvében él a nemzet", ahogy a mellékelt front térkép is mutatja...
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 404
46 028
113
A krími hídon felrobbant teherautót nem vitték röntgenre, sofőrjének minden okmánya rendben volt – írja a Mash a közlekedési rendőrségre hivatkozva.


Szergej Surovikin hadseregtábornok lett a különleges katonai művelet főparancsnoka .

A különleges hadművelet 8. hónapjában valami hasonlót hoztak létre, mint a Főhadiszállás – egyetlen, amelynek élén nem csak tisztelettel bánnak, hanem félnek is . Mert a fej azonnal lerepülhet a vállról: Surovikin nem áll a ceremónián ostoba parancsnokokkal.

Igen, sok kérdés merül fel, hogy ez miért nem történt meg korábban. Sok kérdés merül fel, hogy miért nem hallunk még nagy horderejű partraszállásról, címfosztásról, nyomozásról.

De végre elkezdett történni valami. És pont erre van szükség a mai viszonyok között. Rendet kell tenni a dolgokban, és el kell vágni a gordiuszi csomót az egy dolgot végző részek és kapcsolatok közötti kölcsönhatási problémákban.

A parancsnokok változni és eltávolítani kezdtek. Szeptember 29-én eltávolították posztjáról a 4. Kantemirovskaya hadosztály parancsnokát. Ismét megváltozott a Nyugati Katonai Körzet parancsnoksága.

A rendszer, pá-pá-pá, hogy ne zavarja, gyógyulni kezdett. #


Továbbra is verik Németország infrastruktúráját: ma reggel teljesen leállt a távolsági vasúti forgalom Észak-Németországban. Két kommunikációs kábelt (GSM-R) két különböző helyen vágtak el.

A Spiegel szerint a biztonsági szervek az esetleges szabotázs első jeleiről beszélnek.

Erről van más forrás?

Az Orosz Föderáció védelmi minisztériuma arról számolt be, hogy a csoport ellátását Ukrajnában teljes egészében a szárazföldi folyosó mentén haladó szárazföldi útvonalon végzik. A tengeri szállítás is érintett az ellátási kérdésekben.

 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 544
13 596
113
Az írek és a skótok is angolul beszélnek, de szerintem nem gondolják úgy, hogy ők angolok...nem kizárólag "nyelvében él a nemzet", ahogy a mellékelt front térkép is mutatja...

Az Írek és a Skótok időtlen idők óta külön, önálló népek, akik elsorvadtak, az Ukránok és Oroszok mindketten bolond Szlávok.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 888
113
Nepszeru a hid elleni merenylet az ukran neplelek koreben.

Itt pedig egy kifektetett kraken(?) brigad.

Kercsi hidon a vasuti palyat 1,3 km hosszan cserelni kell.
Nos terrortamadas a vezetekek ellen, terrortamadas a hid ellen, terrortamadas folyamatosan a civilek ellen. Ha reggelre erre valaszul nem csobban az osszes Dnyeper hid en leveszem a kezem V. V. Putyinrol mert túl humanus, jobban mint kellene.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Mivel az oroszok már így is a “leprás” kategóriába esnek nyugaton, szerintem az egyetlen logikus lépés a totális háború megindítása. Nem lesznek napi összefoglalók, csak stratégiai bombázások, Bomber Harris tanításait követve. Amikor meg úgy tűnik, hogy elég volt, akkor egy szolid taktikai atom valahol a sztyeppére, csak hogy mindenki érezze, hova eszkalálódhat ez még.

Ami nekem nem tiszta, hogy most akkor a szentségességességes nYuGAT ezt akarta, vagy csak ennyire faszok?
Logikus? Logikus akkor lett volna, ha abban a pillanatban hirdetik ki a mobilizációt amikor látják, hogy nem virágesővel várják őket az ukránok, ahogy számoltak vele. Vagy legkésőbb, amikor elakadtak Kijev alatt. Most már az egész egy óriási clstrfck.
Ami szerintem most "logikus" vagy inkább helyesebben "várható" szerintem egy korlátozott vegyifegyver bevetés - ld Szíria (és ezzel tovább "Szíriásodik" az egész konfliktus). Ezzel az orosz konvencionális erők gyengeségeit ellensúlyozhatnák egy picit, talán egy szusznyi lélegzetvételhez jutnának mert az ukrik is megállnának gondolkodni, meg mondhatnák, hogy na ez volt a megtorlás. De itt ugyebár átlépnének egy vonalon... meglátjuk mi lesz. Szerintem ha elkezdenek vegyifegyverezni akkor az USA meg elkezd hosszabb hatótávú himars rakétákat szállítani, ezzel tovább eszkalálva a már most sem túlságosan korlátozott háborút. (Megmondta Biden, hogy tömegpusztító fegyverekre, határozott, konvencionális választ fognak adni, szerintem ez lenne az). Aztán, hogy mennyire főznek ki mást az orosz "boszorkánykonyhában" azt majd meglátjuk. (vegyifegyver bevetés esetén a hatások a célterületre korlátozódnának, ennyiben igazából ez az egyetlen "korlátozott" azonnali eszkalációs lehetőség szerintem - de ha sokkal megfontoltabbak és van még elég Kalibr raktáron, akkor egy szép nagy sorozat belőlük)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 888
113
Nem úgy gondoltam, hogy Odesszánál teszik partra az utánpótlást.
Biztosan van olyan pontja a Krímnek, ahol ki lehet kötni. Mondjuk Szevasztopol?
Onnan azért el lehet juttatni Herszonig.
A Krim es a Nyikolajev iranyaban levo sereg a szarazfoldon ellathathato, ami meg szukseges az megy hajon. Az Azovi tenger orosz beltenger.
Ettol nem fog osszedolni a vilag.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 404
46 028
113
Három ember meghalt a krími hídon történt robbanásban

RIA News. AZ ELŐZETES ADATOK SZERINT HÁROM EMBER halt meg A KRIMSKI HÍDON TÖRTÉNŐ ROBBANÁSBAN - Az Orosz Föderáció Nyomozó Bizottsága


Antigonosznak

" Ha reggelre erre valaszul nem csobban az osszes Dnyeper hid en leveszem a kezem V. V. Putyinrol mert túl humanus, jobban mint kellene."

Szerintem nem azonnal kell válaszolni, de válaszolni kell. Nem vagyok katonai szakértő, sőt!, de egy választ elő kell készíteni. Dühből, ész nélkül nem szabad cselekedni, mert többet árt, mint használ. A reggelt én korainak tartom. Lhet, hogy én tévedek!
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Nekem borzasztóan érdekes, hogy az orosz- és az ukrán-párti rajongói tömbnek is az a legfontosabb, hogy akkor ez egy legitim célpont volt-e vagy nem.

Fél éve nálunk több katonával rendelkező, ennek a kérdésnek az eldöntésére pénzt, fizetést kapó emberek már eldöntötték. Putyin azt mondta, hogy nem legitim célpont. Zelenszkij azt mondta, hogy legitim célpont.

Fél évvel ezelőtt, az offenzíva elején még valamennyire hihető magyarázat volt, hogy azért nem rombolják le az ukrán hidakat, mert ők akarják használni. Már akkor látszott, hogy az ukránok felrobbantják az összeset, mielőtt orosz katona bármire is használhatná őket.
Utána lényegében fél évig teljesen megmagyarázhatatlan módon, de egyik fél sem piszkálta sem a Dipro hídjait, sem a Kercsi-szorosét. Jelenleg viszont ezek is csak ismert tények, nem érdekességek.

Engem sokkal jobban foglalkoztat, hogy vajon nem tudatos-e, hogy az elmúlt hónapban hallhattuk az ukrán fél megerősítését nyugati légvédelmi fegyverekkel. Vajon nem csak felkészültek arra, hogy ha meglépik a szoros elleni támadást, akkor csökkentsék a visszacsapás súlyosságát?
Mert ha igen, akkor megint lassú reagálás orosz részről. És egy tudatos építkezés ukrán(amerikai) részről.

Az, hogy az oroszok nagyon fogadkoztak, hogy ha bármi történik a híddal, annak szörnyű retorzió lesz a következménye, az ismert. Kérdés, hogy mennyire csökkent erre az ereje? (Hogy teljesen nem szűnt meg, az egészen biztos, egy ugyan ilyen akciót ők is összehoznak ukrán területen.)
 
W

Wilson

Guest
Nepszeru a hid elleni merenylet az ukran neplelek koreben.

Itt pedig egy kifektetett kraken(?) brigad.

Kercsi hidon a vasuti palyat 1,3 km hosszan cserelni kell.
Nos terrortamadas a vezetekek ellen, terrortamadas a hid ellen, terrortamadas folyamatosan a civilek ellen. Ha reggelre erre valaszul nem csobban az osszes Dnyeper hid en leveszem a kezem V. V. Putyinrol mert túl humanus, jobban mint kellene.
Látom sokak álomvilágban élnek, Oroszország február 24-én katonai erővel megtámadta Ukrajnát, azóta folyamatosan támadja az ukrán civil lakosságot, ennek következtében számtalan ukrán civil vesztette az életét,sérült meg vált hajléktalanná emellett folyamatosan az inváziókezdete óta támadják az ukrán infrastruktúrát, és miután az ukránok visszavágnak és megpukkantják a kercsi hidat, fel vannak háborodva , hogy ezt hogy képzeli Ukrajna micsoda egy terrorista cselekedet, nos ideje lenne szerintem ezeknek az embereknek szembenézni a valósággal, a háború természete ilyen a megtámadott a lehetőségei szerint vissza fog vágni a támadó félnek minden a rendelkezésére álló eszközzel. Ezen szerintem nincs miért meglepődni, ha valakinek ez nem tetszik nyugodtan reklamálhat Putyinnál...
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 491
18 415
113
Ukrán az 1917 előtt nem létezett, mint politikai nemzet, és sok értelme nincs is, mert az Ukrán és Orosz nyelvek nagy fokban azonosak, közös tőről sarjadnak, csomó Ukrán városban Oroszul beszélnek, sok városnál Oroszos / Szovjet nevet használunk, és végül Ukrajna az nem jelent mást, mint határföld.

A Rusz határföldje.

Kijevben a lakosság 52 %-a Oroszul beszél, 23 %-a Ukránul, és 24 % az a kettő keverékét.

Kijev az Kijev, és nem fogom politikai korrektségből Kijivnek hívni, mert az a Magyar nyelv megerőszakolása.

Mikolajivban:

As of 2017, 63% of the population spoke Russian at home, 7% Ukrainian, and 28% spoke both Ukrainian and Russian equally.[40]


Azt tudtad, hogy otthon Zselé is oroszul karattyol?
Állítólag meg kellet tanulnia ukránul...
:)
Akkor, most hogy értelmezzük, ezeket a számokat?