[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
Ez a Kercsi hidas dolog öngyilkos merénylet volt a teherautóval?
Ha igen az felvet néhány kérdést.
Ennyire fanatizálva vannak?
Ha igen, akkor mivel tudják rávenni a sofõrt erre?
A vallási fanatizmus nem játszik ugye, kivéve ha Zelensky lett a vallásuk.
Ez nem minősül terrorista támadásnak?
Csak mert mindenhol ahol valaki öngyilkos merényel az terrorista cselekménynek minősül a nemzetközi sajtóban. Vagy egy esetleges Ukrán öngyi merénylő nem számít annak?
Ehhez semmi köze nem volt semmilyen teherautónak. A híd olyan hosszú szakaszon sérült meg, hogy ez szerintem kizárható.


Én azt sem értem, hogy az a tartálykocsis szerelvény miért áll ott lángba borulva? Ha a robbanás pillanatában éppen ott volt, akkor mire lefékezett volna jóval arrébb kellett volna megállnia, nem pedig a robbanás helyén.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 622
45 035
113
A Krími híd vasúti részén már üzemel egy javító- és restaurátorvonat, amely a reggeli terrortámadás okozta károkat javítja.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 652
48 434
113

Terrortámadás a krími hídon: a robbanást öngyilkos merénylők szervezhették egyszerre két autóban​


A ma reggeli terrortámadás Ukrajna készített egy napnál tovább, de még egy hónapig sem. Nyitott marad ugyanakkor az a kérdés, hogy miként kerülhetett a speciális ellenőrzési zónának számító hídra egy 10-20 tonna TNT-egyenértékben kifejezett kapacitású robbanószerkezet.

Logikus feltételezni, hogy az SBU fejlődött bonyolultabb terv, mint egyszerűen egy ilyen hatalmas rakomány robbanóanyag szállítása egy nehéz teherautón. A Readovka által megkérdezett szakértők egyetértenek abban, hogy a szabotázsban egyszerre két jármű is részt vehetett, amelyek közül az egyik (nehéz teherautó) ammónium-nitrátot vagy más hasonló rakományt szállított az összes kísérő számlával, a másik (autó) detonátor volt és robbanóanyag volt. készülék a tábláján . Ezt erősíti meg a térfigyelő kamerák videója is, amelyen látszik, hogy a robbanás idején a kamion egy személygépkocsit előzött.

A robbanószerkezet hiánya a nehéz teherautón önmagában is magyarázata lehet annak, hogy a teherautó akadálytalanul áthaladt az ellenőrző pontokon . Az ellenőrök éppen ezért engedték át a nehéz teherautót - maga a teherautó nem tudott felrobbanni. Egy személygépkocsiban pedig vagy jól el lehetett rejteni egy robbanószerkezetet, vagy nem megfelelően végezték el az ellenőrzését.


Az első vonatok a krími hídon este indulnak​


Az osztályok azonnal megoldják az infrastruktúra helyreállításával kapcsolatos kérdéseket
Az első vonatok a krími hídon 20:00-kor indulnak (moszkvai idő szerint). Ezt az Orosz Föderáció Közlekedési Minisztériuma közölte .
„A helyreállítási munkák folynak. Szakértők szerint a szakasz teljesítését és az első szerelvények mozgásának megszervezését moszkvai idő szerint 20:00 óráig biztosítják. A helyreállítási munkálatok előrehaladásáról és a forgalom helyreállításáról is beszámolunk majd ” – közölte a minisztérium.

Az RF IC jelentette hogy az előzetes adatok szerint hárman meghaltak a krími hídon történt robbanásban. Két áldozat holttestét már kiemelték a vízből - egy férfi és egy nő. Megjegyzendő, hogy a krími hídon felrobbant teherautó sofőrje kubani lakos.

 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 320
12 701
113
Ez a Kercsi hidas dolog öngyilkos merénylet volt a teherautóval?
Ha igen az felvet néhány kérdést.
Ennyire fanatizálva vannak?
Ha igen, akkor mivel tudják rávenni a sofõrt erre?
A vallási fanatizmus nem játszik ugye, kivéve ha Zelensky lett a vallásuk.
Ez nem minősül terrorista támadásnak?
Csak mert mindenhol ahol valaki öngyilkos merényel az terrorista cselekménynek minősül a nemzetközi sajtóban. Vagy egy esetleges Ukrán öngyi merénylő nem számít annak?
1936-ban Stepan Bandera jelezte az OUN által megfontolni tervezett bűnök nagyságrendjét, hogy elérjék ezt a célt (ti. a tiszta ukrajnát):
"A OUN nagyra értékeli a saját tagjainak életét.
De - a ideánk a mi értelmezésünk szerint olyan grandiózus, hogy amikor a megvalósításáról beszélünk, nemhogy egyszeri egyének, vagy százak, de áldozatok millióit kell feláldozni, hogy megvalósítsuk ezeket."
Ebből pedig az következik, ha ezek az állatok atomfegyverhez jutnak, akkor használni is fogját az oroszok ellen, nem törődve azzal, hogy az orosz válaszcsapásban ukránok milliói is meg fognak halni.
(és ha a saját népükből hajlandóak milliókat feláldozni, vajon mennyit hajlandóak feláldozni más népekből - lásd megelőző atomcsapás követelése a NATO-tól?)
Ezért kell az ukrán nácizmust gyökerestül kiírtani és az ukrán államot eltörölni a föld színéről,
hogy soha ne tudják fenyegetni az emberi fajt.
5-cf4384c4ef.jpg

6-fe7d6e00cb.jpg
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 714
113
Ezt már többször leírtad, tényleg érdekelne a konfliktust ez mennyiben befolyásolja?
A beloruszok vagy a finnek sem éltek korabban saját államban, akkor mi változott? A litvánok "mennyivel vannak előrébb" ha a középkorban volt királyságuk, az észteknek meg nem?

Én azokat a kommentelőket nem értem, akik szabad és önálló Ukrajnáról kommentelnek és vágyakoznak.

Miért van, hogy az Oroszokat nem szeretjük, meg elítéljük, de az Ukránok meg mindenki más megdicsőül ?

Az emberek 90 %-a nem tudja, hogy Mik a különbségek nyelvileg és más tényezőkben az Ukrán / Orosz / Fehérorosz között, ez csak remélhetőleg múló divat a velük szimpelés.



Azt tudtad, hogy otthon Zselé is oroszul karattyol?
Állítólag meg kellet tanulnia ukránul...
:)
Akkor, most hogy értelmezzük, ezeket a számokat?

Bolond szlávok belháborúja, meg hogy egy sokadrangú, és közönséges komédiásból lett az elnök, az nem jelent jókat. Nem mintha másik oldalon meg a maffiózóvá vedlett Ex-KGB-s jobb lenne.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 652
48 434
113
Hogy kellett voln a Nyugati világnak beavatkozni ? Nyílt háborúval ? A Nyugatnak szabad egyoldalúan befolyást szerezni Ukrajnában, a neki nem tetsző kormányokat karaktergyilkolni és valójában is letenni, de ha az Oroszok mondják, hogy Elég !, az már nem ?



Vágyvezérelt gondolkozás a részedről, mert mindenki, még Mark Milley Amerikai vezérkari tábornok is azt gondolta, hogy Kijev 72 órán belül elesik. Azért nem estek el, sőt szenvedett az Orosz Hadsereg csorbát, mert Putyin saját kezűleg, manuálisan mikromenedzseli a csapatokat. Az összes katonai vezetőt kirúgta már akik ellent mertek volna mondani neki. Putyin egyszemélyben hadvezér és az ország vezére is. Csak annyi a probléma hogy Putyin nem igazán ért a hadvezetéshez, sem békeidőben, sem háborúban és ezt nem meri neki elmondani senki. Ha meg elmondják, a Tupoljev főkonstruktőrje 6 késszúrással a hátában kiesik a kórház ablakán.
Mark1993-nak

" Csak annyi a probléma hogy Putyin nem igazán ért a hadvezetéshez, sem békeidőben, sem háborúban és ezt nem meri neki elmondani senki. Ha meg elmondják, a Tupoljev főkonstruktőrje 6 késszúrással a hátában kiesik a kórház ablakán."

Te ezt honnan merítetted. Nem tartózkodsz Putyin közvetlen közelében, miből állapítottad meg, hogy ő vezényli a hadi műveleteket. Miért írtok saját kútfőből marhaságokat!
Putyin nyilatkozott róla, hogy mivel nem katona, nem ért a hadvezetéshez, nem szól bele abba. Jelölj már meg forrást, amely Putyin beavatkozásáról, irányításáról szól a hadműveletek terén! Nagyon kíváncsi vagyok rá!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Magyarázzátok a magyarázhatatlant. Újabb orosz kudarc. Ennyi. Nem kell magyarázni. Egyre érdekesebb lesz ez a háború. Ahogy az orosz veszteségek sokasodnak, nem csak fegyverben emberi életben, hanem morális szinten is. Mint ez a mai híd robbantás is az inkább, úgy lesz érdekesebb a végkifejlet Moszkvában majd. A háború folytatódik. A végét senki nem tudja mi lesz. Már katonai értelemben sem lehet megmondani ki fog nyerni. Abban azonban biztosak lehetünk, az ukrán nem játszik, hogy mi lesz vele, feltehetően rotty lesz a végén. Az orosz ami fontos a világ számára. Na az szerintem katonailag, gazdaságilag, meggyengül, nagyon is. Ebben már biztos vagyok. El vagyok képedve, meg szerintem sokan mások is, hogy az orosz haderő mindössze ennyire képes. Nem tudták megakadályozni ez ta híd elleni támadást sem, azzal a védelemmel, ami ott van.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 023
14 887
113
Az Ukrán párti kebelbarátaimnak. egy jó hír!! Az orosz közlekedési minisztérium bejelentette, hogy Moszkvai idő szerint Moszkvából ma este 20:00-kor elindul az első vonat az OROSZORSZÁGI Krím félszigetre, mely a Kercsi hídon kel át :D (megszűnik az utánpótlás az oroszoknak...:D )
Ma délután pedig elkezdik a javításokat az autó út részén... (remélem nem csíp a pisi) :D
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
Sokkal keményebb szankciókkal, és pl nem kellett volna a németeknek aláírni az Északi Áramlat 2 megépítéséről szóló szerződést az oroszokkal, amelyet éppen (minő véletlen) a Krím annektálásakor írtak alá. Egyszóval nem kellett volna a nyugatnak félrefordítani a fejét amikor az oroszok a Krímet elcsatolták Ukrajnától és tovább üzletelni Putyinékkal mintha mi sem történt volna.
Sőt, már akkor meg kellett volna szakítani velük minden kapcsolatot, amikor Szerbiát bombázták.
Oh, wait!...
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
730
3 359
93
Ez már az n-edik ilyen komment. Nem tudom mi bajotok vele. - a kinézetével - Tényleg.
A kinézetével úgy semmi. Ha igazak a hírek, de nem tudhatom, meglehetősen brutális személyiség. Minden tehetsége mellett, egyszerűen nem szívesen találkozol vele ellenségként, viszont hálás vagy, ha ő áll melletted egy kocsmai bunyóban. Ami látszani szokott.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
A kinézetével úgy semmi. Ha igazak a hírek, de nem tudhatom, meglehetősen brutális személyiség. Minden tehetsége mellett, egyszerűen nem szívesen találkozol vele ellenségként, viszont hálás vagy, ha ő áll melletted egy kocsmai bunyóban. Ami látszani szokott.
Nem tudom miért kocsmai bunyó jut eszetekbe meg orkok meg rossz kinézet, szerintem ilyen egy "klasszikus orosz tábornok" (nekem ő jut eszembe róla - csak nehogy ugyanaz legyen a dolog vége - a politika túl veszélyesnek ítéli):

RIAN_archive_2410_Marshal_Zhukov_speaking.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Nem hinném, hogy öngyilok volt. De attól függetlenül nem terrorista támadás volt. A 2 vh kamikáze se terrorcselekmény :) A terrortámadás az a társadalom megfélemlítése céljából végzett támadás valamilyen politikai cél elérése érdekében. Ez sima katonai támadás volt.
A kamikaze nem katonai celpontokat tamadott veletlenul? Usa hadihajokat.
Egy civilekkel megrakott híd az miota katonai celpont? Igaz az Usat az ilyesmi nem zavarja, az ujvideki hidat is lebombaztak 99-ben tele civilekkel.
De bezzeg az a ket torony New Yorkban, az mar mas ugye?
Arra fel inditottak el Afganisztan megszallasat, meg Iraket csak ugy mellekesen mert miert ne.
 
W

Wilson

Guest
Olyan cuki vagy,ahogy toporzékolsz a pink minidben.
Tényleg!

:D
Aki itt toporzékol az te vagy , mint láttad te is én egy kérdésre válaszoltam, tudom, hogy neked a a fórumon tartózkodás lényegét az egy mondatos pár szavas beszólások jelentik, és ez okoz neked örömet, úgyhogy hajrá csináld nyugodtan , nem szeretnék a boldogságod útjába állni.
 
  • Vicces
Reactions: vilmoci

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 714
113
Te ezt honnan merítetted. Nem tartózkodsz Putyin közvetlen közelében, miből állapítottad meg, hogy ő vezényli a hadi műveleteket. Miért írtok saját kútfőből marhaságokat!
Putyin nyilatkozott róla, hogy mivel nem katona, nem ért a hadvezetéshez, nem szól bele abba. Jelölj már meg forrást, amely Putyin beavatkozásáról, irányításáról szól a hadműveletek terén! Nagyon kíváncsi vagyok rá!

Ha nem Putyin dönt a hadműveletekről, akkor mégis Kin múlik, Mi hiányzik nekik ahhoz, hogy lebontsák a Dnyeperen a hidakat, vagy bármi más katonai vezetési - irányítási központot ? Az Ukránok korlátozások nélkül lövik a hidakat, addig az Oroszok néznek mint hal a szatyorban, békebeli repnapoznak.


Putyin mihez ért ? A katonai műveletek vezetéséhez mióta kell különös szakértelem ? 1945 - 1991 között volt egy csomó háború, ahol lehetett, első körben a Légierő / robotrepülők / harcászati rakéták mentek, de ő szemmel láthatóan nincs még azon a szinten sem, aki egy, a laikusoknak szánt történelem / hadászattal foglalkozó könyvet elolvasott volna.

És miért 300,000 gyalogos mozgósítására kerül sor, még 60 évesekkel is, miért nem a Légierőt és a Stratégiai Erőket ?

Továbbmenve Kin múlik, hogy hogyan osztják be a katonai költségvetést, mert amit láttunk, a modernizációkra szánt pénzt egy az egyben elsikkasztották, teljesen.


Szerintem nem azonnal kell válaszolni, de válaszolni kell. Nem vagyok katonai szakértő, sőt!, de egy választ elő kell készíteni. Dühből, ész nélkül nem szabad cselekedni, mert többet árt, mint használ. A reggelt én korainak tartom. Lhet, hogy én tévedek!

Meddig kell óvatoskodni, visszatartani a saját erőket, passziválni a köröket ? Ez a hozzáállás megy Július óta, és csak nagyon rosszakra vezetett. Ilyen hozzáállással vereséget fognak szenvedni.

Ha eleve óvatos, megfontolt lett volna, nem indítja meg ezt a háborút. Nyílt háború helyett várhattak volna 3 - 4 évet, mert úgyis Ukrajnában is ugyanolyan a békeidős korrupció, mint Oroszországban, a kurzusváltás ellenére, az Ukrán elnökválasztáson egyformán népszerűtlen és komolytalan elnökjelöltek indultak, és lehetett volna sokkalta finomabb módszerekkel terelgetni őket.

A saját seregüket értelmetlenül és teljesen elkerülhető módon leamortizálják, és az átlag Ukránnal is megutáltatják magukat, nem tudnak felszabadítóként tetszelegni.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 728
113
Az Ukrán párti kebelbarátaimnak. egy jó hír!! Az orosz közlekedési minisztérium bejelentette, hogy Moszkvai idő szerint Moszkvából ma este 20:00-kor elindul az első vonat az OROSZORSZÁGI Krím félszigetre, mely a Kercsi hídon kel át :D (megszűnik az utánpótlás az oroszoknak...:D )
Ma délután pedig elkezdik a javításokat az autó út részén... (remélem nem csíp a pisi) :D

Az autóút javítása azért nem pár nap lesz, az biztos.
 
  • Tetszik
Reactions: GI83