[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 682
9 310
113
A kamikaze nem katonai celpontokat tamadott veletlenul? Usa hadihajokat.
Egy civilekkel megrakott híd az miota katonai celpont? Igaz az Usat az ilyesmi nem zavarja, az ujvideki hidat is lebombaztak 99-ben tele civilekkel.
De bezzeg az a ket torony New Yorkban, az mar mas ugye?
Arra fel inditottak el Afganisztan megszallasat, meg Iraket csak ugy mellekesen mert miert ne.

Az a híd egy katonai logisztikai objektum (is). A logisztika pedig katonai célpont. Épp azt hiányolják egyesek itt, hogy miért nem bombázzák az oroszok az ukrán infrastruktúrát. Ráadásul sokan szinte kizárólag civil infrastruktúrának számító dolgokat - pl erőmű - támadását is szeretnék.

Az újvidéki híd is logisztikai objektum. Az egy másik dolog, hogy katonai támadáskor nem szabad civileket támadni, illetve civileket szándékosan veszélyeztetni. A híd támadását eszerint lehet megítélni. De akkor se terrortámadás lett volna, hanem háborús bűncselekmény.

Az ikertornyok tisztán civil építmények voltak. Ott a terrortámadás egyértelmű.
 
  • Tetszik
Reactions: gigabiga and Catles

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 769
17 874
113
Nepszeru a hid elleni merenylet az ukran neplelek koreben.

Itt pedig egy kifektetett kraken(?) brigad.

Kercsi hidon a vasuti palyat 1,3 km hosszan cserelni kell.
Nos terrortamadas a vezetekek ellen, terrortamadas a hid ellen, terrortamadas folyamatosan a civilek ellen. Ha reggelre erre valaszul nem csobban az osszes Dnyeper hid en leveszem a kezem V. V. Putyinrol mert túl humanus, jobban mint kellene.
Nem lépnék semmit. Elve várható volt, hogy a híd kap, tehát gondoskodtam volna az alternatív útvonalakról.

A poén kedvéért bereptetnék éjjel egy PAK-FA párost, hogy Kijev felett legyen egy kis utánégetős téma, nehogy az üvegesek munka nélkül maradjanak, de többet nem.

Hagynám a frontot, mehet a balhé, még nem fontos, nekem a célpont Nyugat-Európa, mert valahogy onnan még jön üzemanyag. Az OPEC is csak az első lépést tette. Közben megnézetném, mennyire "biztonságosak" a nyugat-európai finomítók PLC rendszerei, kikötői terminálok, kompresszor-állomások.

Az évnek ebben az időszakában a Szuezi-csatorna mintha keskenyebb lenne és bármelyik hajóval lehet műszaki gond, esetleg a jemeniek elengednek valamit és pár arab olajfinomítóban valami felrobban.

Aztán amíg mindenki a hidakról beszél, mehetnek az üzemanyagtárolók ellen a csapások.

Semmi olyat nem teszek, ami egyértelműen rám mutat, mivel akár ki lehetett - lásd NS vezetékek.

Az ukrán bírja a verést, én bírom a verést, de q nyugatiak és az amerikaiak nem. Miért vagyok gondban? Mert kapják a nyugati fegyvert. Miért kapják? Mert a jelenlegi vezetés adja. Milyen a jelenlegi vezetés? Koalíciós. Aha. Vagyis törékeny. Tehát a nyugati lakosság az elsődleges célpontom - fegyverek nélkül. Másodlagos célpont az ukrán hadsereg - fegyverrel. Harmadlagos célpont a külföldi zsoldos - fegyverrel.

Nekem a helyzet jó. Amíg az elsőszámú cél nem szenved eleget, addig aprítjuk a második és harmadik célpontot. Ha a harmadikból is egyre kevesebb van marad, akkor a jövőben, nyugati "demokratikus mozgalmakra" is kevesebb marad. A másodiknak meg akkor fog leesni a tantusz, ha az elsőtől a támogatás megszűnik, mert fontosabb a saját fogyasztói kosara, mint egy 10000km-re lévő poszt-szovjet klepktorácia.

Atomhoz nem nyúlnék, mert annyira "demokratikus" nem vagyok, hogy városokat hamvasszak el. Az a 12 igeidőt használók privilégiuma, plusz nyitva hagynám az ajtót a most külföldön lévő millióknak, ha esetlek mégsem jönne be a nyugati lét - sosem lehet tudni.

Túlságosan idegesítő és gyerekes ez a sok hűbelebalázs türelmetlenkedése, akik minden lelőtt Bayraktar/T-akármi/hajó/ladik/mosógép/híd/2 halott alapján várják a csodát, holnapra.

Összeomlott bármelyik ország a szankcióktól? Nem. Összeomlott USA a pénznyomtatásban? Nem. Eltűntek az oroszok a föld színéről a gazdasági össseomlásban? Nem. Érdekel valakit, hogy valaki elfoglalt területeket? Nem, lásd Izrael, Ciprus, stb. Kilőttek 27384848 tankot, változott valami? Nem (plusz a számok minimum vitathatóak..)..

Vagyis használt valamit az eddigi megközelítés? Nem. Változtatnak valamit a rendszeren? Nem. Változatlan paraméterek mellett ugyanabból rendszerből más kimenetet várni az ostobaság definíciója? Igen...
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 971
5 943
113
Miért lenne terorizmus? Komolyan kérdem. Szerintem legitim katonai célpont. (Mint ahogy többen követelik az oroszoktól is hogy ne maradjon híd a Dnyepperen. Az is terorizmus lenne?)

Igen terrorozmus.

Ha orosz szétlő egy ukrán hidat azt nagy valószínűséggel egy katonai célra kifejlesztett orosz Iszkanderrel vagy H-akármilyen rakétával vagy bombázókkal fegyverekkel teszi. Ha egy amcsi MGM-140 ATACMS lett volna az eszköz az más lenne.

Az más eset ha egy teherautót robbantanak fel.
Gondolj csak a kémek,diverzáns csapatok jogállására.

Nem tudom érzed-e a különbséget hadviselés és hadviselés között?


Én ezek utnán kezdeném az Ukrán döntéshozói épületek leradírozását a térképről.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
882
4 998
93

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 348
55 883
113
Csihadjatok,ma este már zakatolni fog a vonat a hídon, nincs itt semmi látnivaló,oszoljatok.
Mekkora területre vonultak be az ukránok az.elfoglat egészből,miután kimentek onnan az Oroszok?
4%,vagy 6?
Oroszország elvesztette a háborút,ja,majd mindjárt....
Bedőlt az Orosz gazdaság, elfogyott az Orosz tartalékos állomány, már vodka sincs.
Eszem fszom megáll, és ez egy katonai fórumon.
Majd ha Zelenszkij aláíratja az Orosz elnökkel a feltétel nélküli kapitulációt,meg a háborús jóvátételt,szóljatok.
Ha kapna pár aprócska nukit ukrajna,akkor a yenkik kapcsolnák ki Zelenszkijt,mert láthatóan Vova kirúgta a Barlang oldalát,és a következő mehet akár usánkára is,az a már mindegy, hogy utána megy a válasz,inkább megállítják itt,mint otthon.
Ne legyetek már óvodások.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
882
4 998
93
Állítólag történt tegnap egy ilyen is, mondjuk hihetô bizonyíték egyelôre nemigen van:
ukrán drón huncutkodott a Shaikovka-i Tu-22M3 bázison, 300km mélyen Oroszországban. Az állítják, hogy “két gép megsemmisült”, errôl képi anyag persze egyelôre nincs.

elég konkrétan bemutatták a már lelőtt UAV-t... nem robbantott az ott fel semmit ...
de már az, hogy odáig elérhetett nagy blama
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 349
9 132
113
Ezek az elmebeteg ukránok szinte dicsekednek azzal, hogy ők voltak.
Putyin hiába akar tökörészni, Ukrajnát csak valódi háborús logikával tudná legyőzni.
Ha 1-2 napon belül nem hirdetnek ki az oroszok hadiállapotot Ukrajnával, akkor Putyinnak mennie kell. Bezzeg a bohóckodás a Kreml-ben meg a Vörös téren az megy, de ha döntést kéne hozni, akkor mindig csak tolja maga előtt, és csak akkor lép, mikor nincs más választása. Ilyen felfogással nem lehet megnyerni egy háborút. Mert nem egy különleges hadműveleti bohóckodásról van már nagyon régóta szó, hanem egy igazi, 2 állam közötti háborúról.
A valódi tettesek szeretnék, ha minél többen gondolnák úgy, hogy az ukránok voltak, így a felelősség is az övék. Így nincs casus belli, csak jogos önvédelem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 802
14 904
113
Ukrajnában ezzel szemben a szabadságot jelentette volna ha Oroszország tiszteletben tartja a nemzetközi jogot.

1994 és 2005 között Leonyid Kucsma volt hivatalban, államelnökként, erősen Oroszbarátnak tartották, és mégis megválasztották, és leszolgálta hivatali idejét. Kurzusváltás 2014 után lett, de Zelenszkij népszerűsége is a béka feneke alatt volt, és a többi jelölt az csak még rosszabb.

A nagy szabadságukban Európa legkorruptabb és koldusabb országa lettek, nem tudtak, és nem is akartak élni a mezőgazdaságukkal és ipari lehetőségeikkel.


a szovjet vezetés népirtást követett el az ukránok ellen

Pontosabban Sztálin. Sztálin meg történetesen Grúz volt.

Sztálinon kívül aki szóba jöhetett, azok a Németek voltak, ők meg a Rassenkrieg és a Lebensraum jegyében a Szlávok teljes kiírtásáról álmodoztak.

WVsB3C9.jpg


Ennyi erővel 56 is CIA puccs volt, mert hát az lehetetlen hogy egy nép ne akarjon orosz uralom alatt élni ugye?

Mi a baj az Orosz uralommal, amikor 2017-es statisztikák szerint is Kijevben és Mikolajivban 60 - 70 - 75 % az Oroszt, és az Ukránnal való keveréknyelvét beszélte elsődleges nyelvként ? Mivel különb az Ukrán oligarcha, mint az Orosz ?

Miért jössz 56-al állandóan ? 1956-ban a sztálinista önkény és rémuralom ellen lázadtak, az Euromajdannál meg egyik korrupt bandát váltotta egy ugyanolyan korrupt, de legalább nacionalista, és identitászavar "kormányzat".
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 044
15 031
113
Az autóút javítása azért nem pár nap lesz, az biztos.
Igen drága Enzo barátom....az autó forgalom megindítása nem pár nap lesz :(
Hopp a fenébe!!! Most olvastam a következő közleményét az Orosz Közlekedési minisztériumnak.
A mai nap folyamán a sértetlen 2 sávon este felé megindul kettő darab irányba az ÓTÓ forgalom. Dejugye nem vérzik a szívetek???
Én mellettetek állok...gondolom milyen érzés! Viszont szeretném, ha vigasztalna benneteket az a tudat, hogy fél napra le tudták állítani a haverjaitok, az utánpótlást az OROSZORSZÁGI Krím félszigetre :D (mondom én hogy csíp a pisi) Ja, a hírre rá lehet keresni a neten megtaláljátok!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 649
113
Az autóút javítása azért nem pár nap lesz, az biztos.

SÜRGŐS: Aksjonov bejelentette a krími híd forgalmának újraindítását​


A krími hídon helyreállt a járművek mozgása. Ezt a krími tartomány vezetője, Szergej Akszjonov jelentette be Telegram csatornájában.

„Megkezdődött a járművek mozgása a krími hídon. A forgalom jelenleg teljes körű ellenőrzési eljárással áll az autók és autóbuszok felé. Kérjük a kamionsofőröket, hogy útvonalukat a kercsi kompátkelőhelyen tervezzék meg. Két órával később a Kerch-2 komp áthajózni kezd a szoroson” – áll az üzenetben.

Korábban a krími hatóságok arról számoltak be , hogy a nap végére a vasúti forgalom elindítását is tervezik a hídon.


Источник: https://rusvesna.su/news/1665234766
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 496
33 915
113
Igen drága Enzo barátom....az autó forgalom megindítása nem pár nap lesz :(
Hopp a fenébe!!! Most olvastam a következő közleményét az Orosz Közlekedési minisztériumnak.
A mai nap folyamán a sértetlen 2 sávon este felé megindul kettő darab irányba az ÓTÓ forgalom. Dejugye nem vérzik a szívetek???
Én mellettetek állok...gondolom milyen érzés! Viszont szeretném, ha vigasztalna benneteket az a tudat, hogy fél napra le tudták állítani a haverjaitok, az utánpótlást az OROSZORSZÁGI Krím félszigetre :D (mondom én hogy csíp a pisi) Ja, a hírre rá lehet keresni a neten megtaláljátok!

Én nem vagyok "ukránpárti", bocs.

Mondjuk ez az egész támadás fura. Nekem "belső munkának" tűnik. Ukránokkal összejátszó orosz csoport lehetett talán.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 044
15 031
113

SÜRGŐS: Aksjonov bejelentette a krími híd forgalmának újraindítását​


A krími hídon helyreállt a járművek mozgása. Ezt a krími tartomány vezetője, Szergej Akszjonov jelentette be Telegram csatornájában.

„Megkezdődött a járművek mozgása a krími hídon. A forgalom jelenleg teljes körű ellenőrzési eljárással áll az autók és autóbuszok felé. Kérjük a kamionsofőröket, hogy útvonalukat a kercsi kompátkelőhelyen tervezzék meg. Két órával később a Kerch-2 komp áthajózni kezd a szoroson” – áll az üzenetben.

Korábban a krími hatóságok arról számoltak be , hogy a nap végére a vasúti forgalom elindítását is tervezik a hídon.


Источник: https://rusvesna.su/news/1665234766
Kedves Ursula...én voltam az elsőőőő bibibíííí :p Jó...ez ovis volt tőlem :D
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 649
113

Mash elárulta a nevét, és mutatott egy fotót a krími hídon felrobbant teherautó feltételezett tulajdonosáról​


A krími hídon felrobbant teherautó állítólag Borisz Jusubov kubáni lakosé volt. Erről a Mash távirati csatorna számolt be egy forrásra hivatkozva.

Felkerült az internetre egy férfi fényképe. A kiadvány szerint állítólag eladta autóját, de a kamion jelenlegi tulajdonosa nem jegyeztette be az autót a nevére.


A nyomozóbizottság megkezdte a nyomozást a férfi házában. Az utazási útvonalakat és a kapcsolódó dokumentumokat ellenőrzik.

Az autót átvizsgáló közlekedési rendőrök szerint a sofőr nem keltett gyanút, nyugodtan viselkedett. Megjegyzendő, hogy az autó teljesen meg volt rakva. Az úgynevezett ellenőrző és ellenőrző komplexumok ellenőrizték, amelyek képesek megvizsgálni a benne lévő rakományt. A pótkocsi raklapokra helyezett fóliát tartalmazott, jegyzi meg Mash.


Nekem ez az arc ismerős, mintha láttam volna már. Lehet, hogy csak hasonlít.
 

k2robi

Active Member
2018. február 6.
22
176
28
Eh… Krím előtt ott volt pl az odesszai anti-majdanosok elevenen elégetése a szakszervezeti irodaházban.
Nagyon jó példa, kár, hogy ez Krím és a donyecki elszakadás után volt. Ráadásul itt két ellentétes oldalon álló tömeg csapott össze. Lett kb. 50 áldozat, ami Ukrajna szégyene, de ez nem népírtás, és nem ad okot Krímre, vagy Donbaszra, hiszen utána volt, sokkal inkább a következménye azoknak.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 996
5 451
113
Na most oda csapnak az oroszok!!! Éljen Vlagyimir vlagyimirovics putyin !!!
Mintha
Ez a Kercsi hidas dolog öngyilkos merénylet volt a teherautóval?
Ha igen az felvet néhány kérdést.
Ennyire fanatizálva vannak?
Ha igen, akkor mivel tudják rávenni a sofõrt erre?
A vallási fanatizmus nem játszik ugye, kivéve ha Zelensky lett a vallásuk.
Ez nem minősül terrorista támadásnak?
Csak mert mindenhol ahol valaki öngyilkos merényel az terrorista cselekménynek minősül a nemzetközi sajtóban. Vagy egy esetleges Ukrán öngyi merénylő nem számít annak?
Vallásossilag nehéz lenne fanatizálni Ukrajnában.Viszont akinek megölték családját,szétlőtték az otthonát(ha nem is "szándékosan")azt nem nehéz "fanatizálni" hogy "bosszút" álljon főleg ha már nincs mit veszítenie.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 697
113
Nagyon jó példa, kár, hogy ez Krím és a donyecki elszakadás után volt. Ráadásul itt két ellentétes oldalon álló tömeg csapott össze. Lett kb. 50 áldozat, ami Ukrajna szégyene, de ez nem népírtás, és nem ad okot Krímre, vagy Donbaszra, hiszen utána volt, sokkal inkább a következménye azoknak.
Arról is mesélhetnél hamár ekkora spíler vagy hogy miért kérték szépen vissza az oroszok a Krimet az Ukránoktól?? Segítek hátha nem jól emlékszel, van ott egy olyan hely amit Szevasztopolnal hívnak és amióta világ a világ az orosz birodalmi stratégia NO1 kikötője.... a megpuccsolt 2014es buli után nagy esély volt rá hogy bukik az a szoba örökbérlete, ezért a föbérlő visszakértea kulcsokat... lehet ezért hibáztatni?? Az USA mit tett volna vajon ilyen helyzetben? Mosolyogva elkullog?? Álszentek vagytok