[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 859
48 666
113
Irónikus, hogy Zelenszkij pont, hogy elég népszerűtlen volt már a háború előtt, és az orosz támadásra adott reakciója miatt lett hirtelen megint népszerű. Pont azzal, hogy nem elmenkült, mint anno Janukovics, hanem maradt Kijevben, még akkor is, amikor a fél világ azt hitte, hogy a város napokon belül elesik.

Az, hogy kímélnék a civileket kb március elejéig/közepéig volt igaz. Onnantól kezdve lőttek mindent, ami a csöves tüzérség közelébe került. Nézz meg bármilyen frontvonalat, vagy, hogy mi maradt Mariupolból.
Hasonló a helyzet a hidakkal is, Szeverodonyeck közelében az összes hidat lerombolta az orosz tüzérség a város ostromakor, hogy az ukrán védők ne jussanak utánpótláshoz.
A románia felé vezető zatokai hidat is megtámadták Kalibr -el vagy hasonló kategóriájú eszközökkel, és komoly károkat okoztak benne, bár azért állva maradt:

A hidak meglehetősen kemény célpontok, szerintem a herszoni is legalább két tucat GLMRS találatot kapott, mire szétesett, hanem többet. Ráadásul valószínűleg légvédelem is védi a fontosabbakat, szóval még több indítás szükséges a sikeres támadáshoz, mert azt is túl kell terhelni.
Nekem úgy tűnik, hogy a szándék meglenne a hidak és egyéb infrastruktúra megsemmisítésére, csak nincs elegendő precíziós fegyvere (már) az orosz haderőnek ahhoz, hogy ezt megtegye a fronttól távolabbi helyeken is.
Az ukránok kanyarban előztek, nem mentek bele az “elvárt” anyagháborúba, hanem inkább felhasználták a NATO hírszerzési adatokat, és ott támadtak, ahol volt értelme.
Őszintén remélem, hogy az oroszokak lesz még annyi hírszerzési kapacitásuk, hogy a kercsi híd támadásáról többet is megtudjunk.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 515
18 663
113
Nekem az oroszok 15 évet súgtak, hogy talán addigra lesz kész :( De azt is mondták hogy má mindegy a maradékot felrobbantják ők, hogy örömet okozzanak. :D

Lehet ezt is a ruszki pukkantotta el...
Sok a furcsaság:
  • A vonat a robbanás mellett áll. Ha mozgott, akkor szerintem kellett volna hely, amíg lefékez egy ekkora szerelvény. De a robbanás mellett ég.
  • Az út jobb oldala nem annyira jó hely a robbantást, ha hatékony akar lenni. A szembesáv jobb lett volna. Persze az két ellenőrzés.
  • A hatékony robbantásra lett volna jobb hely, ahol a két pályatest (vasúti, közúti) közelebb van egymáshoz.
  • A pályaelem leszakadása nekem furi. A HIMARS a Herszoni hidba fél méteres, méteres lyukakat ütött...
  • A haszna is két gyanúsítottnak örömteli: az ukrán mellett az orosz közvéleményt is befolyásolja. Putyin és a háború támogatottsága nőhet, egy ilyen "orosz infrastruktúra elleni" támadással...

Persze lehet, hogy rosszul látom.
Lehet, hamarosan meglesz a rendszáma a Mini Coopernek, amivel egy gyermekét egyedül nevelő ukrán náci nő elkövette...
;)
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Az ukránok kanyarban előztek, nem mentek bele az “elvárt” anyagháborúba, hanem inkább felhasználták a NATO hírszerzési adatokat, és ott támadtak, ahol volt értelme.
Őszintén remélem, hogy az oroszokak lesz még annyi hírszerzési kapacitásuk, hogy a kercsi híd támadásáról többet is megtudjunk.
‼️ Az a pillanat, amikor egy teherautó behajtott a krími hídra, amelynek detonációja állítólag részben összedöntötte a pilléreket. A jármű elhaladt egy közlekedési rendőrőrs mellett, ahol a rendfenntartók ellenőrizték a pótkocsit, majd átengedték. A teherautó feltehetően Krasznodarból indult el.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 609
94 093
113
Bár a robbanás pillanatában haladtak arra teherautók, Ikább úgy néz ki, mint a híd alatt robbant volna valami:


Ugyebár némrég tengerpartra sodródot egy ukrán tengeri dron - hátha megihlette az ukránokat az orosz Poseidon... :oops:

TM-Ukrainian-suicide-drone-boat-v3-1.jpg
Demko konteo

Mire megírtam az előzőt (és ez most üti is azt), kaptam egy telefont az egyik legmegbízhatóbb nyugati forrásomtól, hogy jelek utalnak rá, hogy nem a teherautó robbanása okozta a hídelemek összeomlását, hanem alá volt aknázva a közúti rész.

Nos, ha ez igaz (és jobban megnézve a rombolást lehet benne valami) akkor nem kizárható a belső orosz munka, hiszen aláaknázni a hidat ukrán részről hihetetlenül nehéz lenne.

Miért, mi a racionalitás? A kolléga szerint a háborús párt nem elégedett Putyinnal (ezt tudjuk már hónapok óta), és ezzel a megalázó akcióval sarkallná tettre.

Nem tudom kizárni ezt sem. Ez a háború köde.


Ne zárjuk ki ezt se, de sztem csak zavarkeltès, hogy Putyin továbbra is a belső ellensèggel foglalkozzon a külső helyett
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
Másodszor, mert a krími híd korunkban elsősorban katonai logisztika, amely Herson irányába látja el csoportunkat. Sőt, mind az autóipari ágazat, mind nagyobb mértékben a vasút is, amely egy ideje látszólag szintén le volt tiltva. A Herszon melletti, amúgy sem túl virágzó helyzet hátterében a terrortámadás a regionális központ megrohanása előtti utolsó simításnak tekinthető. És akkor - egy utazás Zaporozhye és a Krím-félszigeten.
No igen. Azoknak a zhcs-nak ott Herszonál lefőtt a kávé. Már pár napja is azért tudtak az ukránok komoly területet nyerni a jobbparton, mert az oroszoknak elfogyott a lőszerük. Most meg mindenük.

Körülbelül úgy képzelem a mai haditanácsot Putyinál a herszoni és zaporozsjiai helyzettel kapcsolatban, mint amikor Göring biztosította a Führert, hogy igaza van vezérem, nincs szükség kitörésre és visszavonulásra, mert majd a Luftwaffe ellátja Paulus seregét! Tapodtat se hátrálni!

Nos, ez most úgy hangozhat, hogy van elég teherautónk és menni fog.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 202
23 670
113
No igen. Azoknak a zhcs-nak ott Herszonál lefőtt a kávé. Már pár napja is azért tudtak az ukránok komoly területet nyerni a jobbparton, mert az oroszoknak elfogyott a lőszerük. Most meg mindenük.

Körülbelül úgy képzelem a mai haditanácsot Putyinál a herszoni és zaporozsjiai helyzettel kapcsolatban, mint amikor Göring biztosította a Führert, hogy igaza van vezérem, nincs szükség kitörésre és visszavonulásra, mert majd a Luftwaffe ellátja Paulus seregét! Tapodtat se hátrálni!

Nos, ez most úgy hangozhat, hogy van elég teherautónk és menni fog.
putin-balloon.gif
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 829
15 112
113
Már éltem, amikor még megvolt a Szovjetúnió és még élni fogok, amikor már lesz egy normális, a teljesen irreális birodalmi fantazmagóriáival felhagyó, a szomszédaival békében élő, demokratikus (ami nálam nem egyenlő a liberálissal) Oroszország.

Ukrán az 1917 előtt nem létezett, mint politikai nemzet, és sok értelme nincs is, mert az Ukrán és Orosz nyelvek nagy fokban azonosak, közös tőről sarjadnak, csomó Ukrán városban Oroszul beszélnek, sok városnál Oroszos / Szovjet nevet használunk, és végül Ukrajna az nem jelent mást, mint határföld.

A Rusz határföldje.

Kijevben a lakosság 52 %-a Oroszul beszél, 23 %-a Ukránul, és 24 % az a kettő keverékét.

Kijev az Kijev, és nem fogom politikai korrektségből Kijivnek hívni, mert az a Magyar nyelv megerőszakolása.

Mikolajivban:

As of 2017, 63% of the population spoke Russian at home, 7% Ukrainian, and 28% spoke both Ukrainian and Russian equally.[40]
 
K

Kopi2000

Guest
No igen. Azoknak a zhcs-nak ott Herszonál lefőtt a kávé. Már pár napja is azért tudtak az ukránok komoly területet nyerni a jobbparton, mert az oroszoknak elfogyott a lőszerük. Most meg mindenük.

Körülbelül úgy képzelem a mai haditanácsot Putyinál a herszoni és zaporozsjiai helyzettel kapcsolatban, mint amikor Göring biztosította a Führert, hogy igaza van vezérem, nincs szükség kitörésre és visszavonulásra, mert majd a Luftwaffe ellátja Paulus seregét! Tapodtat se hátrálni!

Nos, ez most úgy hangozhat, hogy van elég teherautónk és menni fog.
Nekem mas jut az eszembe.. 1941, Leningrad, amikor Vorosilov ket munkas- nepfelkelo katonanak adott egy puskat es 10 db loszert. Mondvan, akinek nincs fegyvere, az majd felveszi a foldrol, az elesetteket.....
 
  • Vicces
Reactions: dragonman

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
Demko konteo

Mire megírtam az előzőt (és ez most üti is azt), kaptam egy telefont az egyik legmegbízhatóbb nyugati forrásomtól, hogy jelek utalnak rá, hogy nem a teherautó robbanása okozta a hídelemek összeomlását, hanem alá volt aknázva a közúti rész.

Nos, ha ez igaz (és jobban megnézve a rombolást lehet benne valami) akkor nem kizárható a belső orosz munka, hiszen aláaknázni a hidat ukrán részről hihetetlenül nehéz lenne.

Miért, mi a racionalitás? A kolléga szerint a háborús párt nem elégedett Putyinnal (ezt tudjuk már hónapok óta), és ezzel a megalázó akcióval sarkallná tettre.

Nem tudom kizárni ezt sem. Ez a háború köde.


Ne zárjuk ki ezt se, de sztem csak zavarkeltès, hogy Putyin továbbra is a belső ellensèggel foglalkozzon a külső helyett
Ez a Demkó egyre inkább olyan mint a Nógrádi. Onnan meg a Spöcklén át lehet rálépni a végső, Drábik-i útra...
 

-Ashlan-

Active Member
2017. február 1.
27
141
28
Kíváló javaslat kolléga!
A Harpoon rakétákat gyártó Boeing Defense, Space & Security részvényesei, igazgatótanácsa illetve szakszervezete az orosz vezérkar döntésének ismerete nélkül is egyhangúlag támogatja! :D
Nem úgy gondoltam, hogy Odesszánál teszik partra az utánpótlást.
Biztosan van olyan pontja a Krímnek, ahol ki lehet kötni. Mondjuk Szevasztopol?
Onnan azért el lehet juttatni Herszonig.
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93
Ukrán az 1917 előtt nem létezett, mint politikai nemzet, és sok értelme nincs is, mert az Ukrán és Orosz nyelvek nagy fokban azonosak, közös tőről sarjadnak, csomó Ukrán városban Oroszul beszélnek, sok városnál Oroszos / Szovjet nevet használunk, és végül Ukrajna az nem jelent mást, mint határföld.

A Rusz határföldje.

Kijevben a lakosság 52 %-a Oroszul beszél, 23 %-a Ukránul, és 24 % az a kettő keverékét.

Kijev az Kijev, és nem fogom politikai korrektségből Kijivnek hívni, mert az a Magyar nyelv megerőszakolása.

Mikolajivban:

As of 2017, 63% of the population spoke Russian at home, 7% Ukrainian, and 28% spoke both Ukrainian and Russian equally.[40]

Az írek és a skótok is angolul beszélnek, de szerintem nem gondolják úgy, hogy ők angolok...nem kizárólag "nyelvében él a nemzet", ahogy a mellékelt front térkép is mutatja...
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 650
113
A krími hídon felrobbant teherautót nem vitték röntgenre, sofőrjének minden okmánya rendben volt – írja a Mash a közlekedési rendőrségre hivatkozva.


Szergej Surovikin hadseregtábornok lett a különleges katonai művelet főparancsnoka .

A különleges hadművelet 8. hónapjában valami hasonlót hoztak létre, mint a Főhadiszállás – egyetlen, amelynek élén nem csak tisztelettel bánnak, hanem félnek is . Mert a fej azonnal lerepülhet a vállról: Surovikin nem áll a ceremónián ostoba parancsnokokkal.

Igen, sok kérdés merül fel, hogy ez miért nem történt meg korábban. Sok kérdés merül fel, hogy miért nem hallunk még nagy horderejű partraszállásról, címfosztásról, nyomozásról.

De végre elkezdett történni valami. És pont erre van szükség a mai viszonyok között. Rendet kell tenni a dolgokban, és el kell vágni a gordiuszi csomót az egy dolgot végző részek és kapcsolatok közötti kölcsönhatási problémákban.

A parancsnokok változni és eltávolítani kezdtek. Szeptember 29-én eltávolították posztjáról a 4. Kantemirovskaya hadosztály parancsnokát. Ismét megváltozott a Nyugati Katonai Körzet parancsnoksága.

A rendszer, pá-pá-pá, hogy ne zavarja, gyógyulni kezdett. #


Továbbra is verik Németország infrastruktúráját: ma reggel teljesen leállt a távolsági vasúti forgalom Észak-Németországban. Két kommunikációs kábelt (GSM-R) két különböző helyen vágtak el.

A Spiegel szerint a biztonsági szervek az esetleges szabotázs első jeleiről beszélnek.

Erről van más forrás?

Az Orosz Föderáció védelmi minisztériuma arról számolt be, hogy a csoport ellátását Ukrajnában teljes egészében a szárazföldi folyosó mentén haladó szárazföldi útvonalon végzik. A tengeri szállítás is érintett az ellátási kérdésekben.

 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 829
15 112
113
Az írek és a skótok is angolul beszélnek, de szerintem nem gondolják úgy, hogy ők angolok...nem kizárólag "nyelvében él a nemzet", ahogy a mellékelt front térkép is mutatja...

Az Írek és a Skótok időtlen idők óta külön, önálló népek, akik elsorvadtak, az Ukránok és Oroszok mindketten bolond Szlávok.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 392
68 908
113
Nepszeru a hid elleni merenylet az ukran neplelek koreben.

Itt pedig egy kifektetett kraken(?) brigad.

Kercsi hidon a vasuti palyat 1,3 km hosszan cserelni kell.
Nos terrortamadas a vezetekek ellen, terrortamadas a hid ellen, terrortamadas folyamatosan a civilek ellen. Ha reggelre erre valaszul nem csobban az osszes Dnyeper hid en leveszem a kezem V. V. Putyinrol mert túl humanus, jobban mint kellene.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Mivel az oroszok már így is a “leprás” kategóriába esnek nyugaton, szerintem az egyetlen logikus lépés a totális háború megindítása. Nem lesznek napi összefoglalók, csak stratégiai bombázások, Bomber Harris tanításait követve. Amikor meg úgy tűnik, hogy elég volt, akkor egy szolid taktikai atom valahol a sztyeppére, csak hogy mindenki érezze, hova eszkalálódhat ez még.

Ami nekem nem tiszta, hogy most akkor a szentségességességes nYuGAT ezt akarta, vagy csak ennyire faszok?
Logikus? Logikus akkor lett volna, ha abban a pillanatban hirdetik ki a mobilizációt amikor látják, hogy nem virágesővel várják őket az ukránok, ahogy számoltak vele. Vagy legkésőbb, amikor elakadtak Kijev alatt. Most már az egész egy óriási clstrfck.
Ami szerintem most "logikus" vagy inkább helyesebben "várható" szerintem egy korlátozott vegyifegyver bevetés - ld Szíria (és ezzel tovább "Szíriásodik" az egész konfliktus). Ezzel az orosz konvencionális erők gyengeségeit ellensúlyozhatnák egy picit, talán egy szusznyi lélegzetvételhez jutnának mert az ukrik is megállnának gondolkodni, meg mondhatnák, hogy na ez volt a megtorlás. De itt ugyebár átlépnének egy vonalon... meglátjuk mi lesz. Szerintem ha elkezdenek vegyifegyverezni akkor az USA meg elkezd hosszabb hatótávú himars rakétákat szállítani, ezzel tovább eszkalálva a már most sem túlságosan korlátozott háborút. (Megmondta Biden, hogy tömegpusztító fegyverekre, határozott, konvencionális választ fognak adni, szerintem ez lenne az). Aztán, hogy mennyire főznek ki mást az orosz "boszorkánykonyhában" azt majd meglátjuk. (vegyifegyver bevetés esetén a hatások a célterületre korlátozódnának, ennyiben igazából ez az egyetlen "korlátozott" azonnali eszkalációs lehetőség szerintem - de ha sokkal megfontoltabbak és van még elég Kalibr raktáron, akkor egy szép nagy sorozat belőlük)