Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 029
32 467
113
"Általában nem szoktam belpolitizálni, mert van elég dolgom a háborúval, szóval ez most itt a kivétel. És mivel nem érek rá vitatkozni, ezért a kommenteket itt most kikapcsoltam.
Szóval:
0) Civilizált ember gyerekeket nem bánt. Soha, semmilyen körülmények között.
Egyet nem érteni, vitatkozni lehet, de bántani őket nem.
1) Ergo, aki egy középiskolás diáklányra kiabál kígyót-békát a (mégoly trágár) a véleménye miatt, a "példás megbüntetést", kirúgást, egyebeket követelve, az utolsó, gyáva, sz@r ember.
Akkor is, ha a kormánymédiában dolgozik, és utasításra teszi.
Ha pedig nem, akkor főleg.
2) Aki nem képes felismerni a költészetet - mert bizony, a slam poetry is költészet - , az ráadásul még hülye is.
3) Aki a stíluson háborodik fel látványosan ahelyett, hogy a tartalommal foglalkozna, és ezzel próbálja elterelni a vitát a lényegről ( = az oktatás helyzete), az pedig a társadalmat és az oktatás javításáért tenni próbálókat nézi hülyének.
4) Aki pedig ennek a verbális szennyáradatnak az elszabadításával reménykedik elrettenteni a fiatalokat attól, hogy kiálljanak saját magukért, a tanáraikért és a jövőjükért... nos, az túlságosan régen volt fiatal.
Egyébként meg az eszem megáll, de tényleg....
1f641.png

Mintha nem lenne nagyobb bajunk annál, mint hogy egy tinédzser csúnyán beszél.
Teringettét, na."

Rácz András, dr

Hogy is van az, hogy gyerekeket felhasználni politikai pedofília? Korábban hallottunk ilyet is. Na persze, ha a dicső ballibsik teszik, akkor az MÁS. A kormányellenes aktivista tanár nincs hatalmi helyzetben a diákja felett, aki "teljesen önként" kimegy tüntetni?
Mondjuk a 17 évest gyereknek nevezni... dugni lehet legálisan, elkezdheti a jogsit, de nem bánthatják, amiért előad egy trágár "verset" (ja műalkotás, akkor meg mindjárt más) egy tüncikézésen, mert GYEREK? Aki egyébként elit gimnáziumba jár, a faterja meg OV lelövéséről poénkodik a Facebookon, szóval a család az család.
Szóval ha kiáll oda, akkor célpont, ennyi. Amerikában a libsik egy némán mosolygó "MAGA" sapkás srácot hurcoltak meg... aki nem is beszélt, csak ott volt egy jobber tüntetésen és kényszeredetten mosolygott, miközben egy ellentüntető az arcába üvöltözött, de hetekig gyűlölködtek felette.

 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 323
113
Hogy is van az, hogy gyerekeket felhasználni politikai pedofília? Korábban hallottunk ilyet is. Na persze, ha a dicső ballibsik teszik, akkor az MÁS. A kormányellenes aktivista tanár nincs hatalmi helyzetben a diákja felett, aki "teljesen önként" kimegy tüntetni?
Mondjuk a 17 évest gyereknek nevezni... dugni lehet legálisan, elkezdheti a jogsit, de nem bánthatják, amiért előad egy trágár "verset" (ja műalkotás, akkor meg mindjárt más) egy tüncikézésen, mert GYEREK? Aki egyébként elit gimnáziumba jár, a faterja meg OV lelövéséről poénkodik a Facebookon, szóval a család az család.
Szóval ha kiáll oda, akkor célpont, ennyi. Amerikában a libsik egy némán mosolygó "MAGA" sapkás srácot hurcoltak meg... aki nem is beszélt, csak ott volt egy jobber tüntetésen és kényszeredetten mosolygott, miközben egy ellentüntető az arcába üvöltözött, de hetekig gyűlölködtek felette.

Felhasználni? Mert egy középiskolásnak nincs annyi esze, hogy magától felfogja, hogy baj van és nem lehet
önálló véleménye, mi?
A többit meg hagyjuk is, hogy szerinted mi a slam-poetry stb.
Nem a stílussal kellene foglalkozni (btw nézz meg pár Petőfi verset mondjuk...), hanem a tartalommal.
Meg mondjuk azzal, hogy egy tinédzsernek kvára nem azzal kellene foglalkoznia, hogy tüntessen.
Hanem tanulnia. Vagy csak gyereknek lenni. De szerencsére van olyan, aki elég bátor ahhoz, hogy
kiálljon és vállalja a véleményét.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 029
32 467
113
Felhasználni? Mert egy középiskolásnak nincs annyi esze, hogy magától felfogja, hogy baj van és nem lehet
önálló véleménye, mi?
A többit meg hagyjuk is, hogy szerinted mi a slam-poetry stb.
Nem a stílussal kellene foglalkozni (btw nézz meg pár Petőfi verset mondjuk...), hanem a tartalommal.

Mert Petőfi egyszer leírta, hogy "foglalod a kurv.anyádat"... az már ugyanaz, mint a művészi szintre "emelt" trágárkodás :D
Jó persze, az másik világ volt akkoriban.

De ez a performansz kb. Sárosdi Lilla művésznőéivel van pariban. Vagy korábban Nagy Blankáéval. Ő is megkapta a 15 perc hírnevet, őt is védték illetve "mocskolták" oldaltól függően.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Felhasználni? Mert egy középiskolásnak nincs annyi esze, hogy magától felfogja, hogy baj van és nem lehet
önálló véleménye, mi?
A többit meg hagyjuk is, hogy szerinted mi a slam-poetry stb.
Nem a stílussal kellene foglalkozni (btw nézz meg pár Petőfi verset mondjuk...), hanem a tartalommal.
Meg mondjuk azzal, hogy egy tinédzsernek kvára nem azzal kellene foglalkoznia, hogy tüntessen.
Hanem tanulnia. Vagy csak gyereknek lenni. De szerencsére van olyan, aki elég bátor ahhoz, hogy
kiálljon és vállalja a véleményét.
Screen-Shot-2020-11-04-at-14.56.19.png
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 917
8 258
113
Az ifjúság mindig lázadó volt és marad. Ez nagyon régi óta így van. Igen eszmék, ideológiák is könyebben találják meg Őket, de az "Igazságért" jobban, elszántabban állnak ki, mert kvázi nincs vesztenivalójuk "érzik, gondolják"..
Nekem jóval hosszabb hajam volt mint a vállam, farmernadrágban jártam wast-coast csizmában, tigrisbör mellényben, a nyakamban valamilyen átfúrt érme volt bőrön, később nagymamám olvasója (amit valamilyen püspök szentelt meg), és úgy néztem ki mint ahogy akkori propaganda az un. huligánokat jellemzi. Barátaim is ilyenek voltak. Mi is mentünk vonultunk s kergettek minket a rendőrök. (ezért nem félek a mai fiataloktól sem, hogy akár kinézetük, akár viselkedésük ellenére felnőtt korban, benőtt fejjel nem lesznek nagyon kis kivételtől eltekintve hasznos polgárai hazánkban (függetlenül a világnézetüktől, pártállásuktól)
 
M

molnibalage

Guest
Hogy is van az, hogy gyerekeket felhasználni politikai pedofília? Korábban hallottunk ilyet is. Na persze, ha a dicső ballibsik teszik, akkor az MÁS. A kormányellenes aktivista tanár nincs hatalmi helyzetben a diákja felett, aki "teljesen önként" kimegy tüntetni?
Mondjuk a 17 évest gyereknek nevezni... dugni lehet legálisan, elkezdheti a jogsit, de nem bánthatják, amiért előad egy trágár "verset" (ja műalkotás, akkor meg mindjárt más) egy tüncikézésen, mert GYEREK? Aki egyébként elit gimnáziumba jár, a faterja meg OV lelövéséről poénkodik a Facebookon, szóval a család az család.
Szóval ha kiáll oda, akkor célpont, ennyi. Amerikában a libsik egy némán mosolygó "MAGA" sapkás srácot hurcoltak meg... aki nem is beszélt, csak ott volt egy jobber tüntetésen és kényszeredetten mosolygott, miközben egy ellentüntető az arcába üvöltözött, de hetekig gyűlölködtek felette.

Öööö, a diáklány ÖNKÉNT ment ki és monda el a véleményét.
Te ezt összemosod azzal, amikor UTASÍTÁSRA biodíszletek.

Most nem tudom, hogy te utasításra mosod ezt össze vagy magadtól van ennyire ilyen....
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 055
2 761
113
Hogy is van az, hogy gyerekeket felhasználni politikai pedofília? Korábban hallottunk ilyet is. Na persze, ha a dicső ballibsik teszik, akkor az MÁS. A kormányellenes aktivista tanár nincs hatalmi helyzetben a diákja felett, aki "teljesen önként" kimegy tüntetni?
Mondjuk a 17 évest gyereknek nevezni... dugni lehet legálisan, elkezdheti a jogsit, de nem bánthatják, amiért előad egy trágár "verset" (ja műalkotás, akkor meg mindjárt más) egy tüncikézésen, mert GYEREK? Aki egyébként elit gimnáziumba jár, a faterja meg OV lelövéséről poénkodik a Facebookon, szóval a család az család.
Szóval ha kiáll oda, akkor célpont, ennyi. Amerikában a libsik egy némán mosolygó "MAGA" sapkás srácot hurcoltak meg... aki nem is beszélt, csak ott volt egy jobber tüntetésen és kényszeredetten mosolygott, miközben egy ellentüntető az arcába üvöltözött, de hetekig gyűlölködtek felette.


Erre céloztál?

 
M

molnibalage

Guest
Ki is mondta azt: "A stílus az ember"......?
Ha van olyan idézet, amitől okádhatnékom támad, akkor ez.

Amúgy akkor stílusba mi tartozik bele?
Az nem, hogy "nagyjaink" egy része elhízott zsírdisznó, meg a nőverésen jókat röhögtek, amikor a képviselőtársuk hazudozott összevissza?
Akkor valahogy nem került elő ez a kártya. Persze, ha NER-t küldik el a halál véreres faszára, akkor előjön a kártya.

Nahát.
Pontosan érzem ezt a szelektív használatot, amikor velem szemben egyesek szakmai érvei hamar elfogynak és maradt a stílus kártya. Nekem meg ebből kurvára elegem van. Majd ha a NER nem egy öltönyös rablóbanda tempót vesz fel, akkor majd úgy is beszélnek hozzájuk egyesek. Addig meg nyasgem.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 518
15 016
113
Ha és amennyiben a kedves ellenzéknek egy Liliánára, Blankára, Noárra van szüksége, hogy a hírekbe kerüljön, legyen.
Csakhogy... az emberek általában EMBEREK!
Nem mindegy, mit és hogyan mondasz.
Kérek egy pohár vizet.........Fasszopó, ide egy pohár vizet!
Orbánnak nincs igaza!............Fasszopó Orbán!
Figyelj rám, mert fontosak mondanék!............Kapd be a faszom Te rohadt náci!
A különbség az, hogy az egyikre odafigyelnek az emberek, a másikon nagyrészt megütköznek. FŐLEG EGY "PEDAGÓGUS" TÜNTETÉSEN!
Én elég rég vagyok itt, soha, egyetlen kommentemben nem írtam trágárul, pláne magyartalanul. Miért? Mert TISZTELEM azokat, akiknek írok, akikhez szólok, ha nem is értek mindig egyet a véleményükkel. Ettől vagyok emberibb....
 
M

molnibalage

Guest
Ha és amennyiben a kedves ellenzéknek egy Liliánára, Blankára, Noárra van szüksége, hogy a hírekbe kerüljön, legyen.
Csakhogy... az emberek általában EMBEREK!
Nem mindegy, mit és hogyan mondasz.
Kérek egy pohár vizet.........Fasszopó, ide egy pohár vizet!
Orbánnak nincs igaza!............Fasszopó Orbán!
Figyelj rám, mert fontosak mondanék!............Kapd be a faszom Te rohadt náci!
Ez dumának jól.
Lassan ott tartunk, hogy a NER csak akkor figyelne bárkire, ha oda lehetne menni és jól pofáncsűrni ezeket a majmokat.
Te meg a trágár beszéden akadsz fent? Beszarok...
A különbség az, hogy az egyikre odafigyelnek az emberek, a másikon nagyrészt megütköznek. FŐLEG EGY "PEDAGÓGUS" TÜNTETÉSEN!
Ja, látni.
Ja, nem.
Eddig csak hümmögés volt mindig tanár helyzet kapcsán, de most valahogy átszakadni látszik a társadalmi gát.
Ez vezet ide. Ha te végtelenül csalódott és dühös embertől azt várod, hogy kulturált legyen minden körülmények között, akkor az elvárásaid magasak.

Tudod, mint amikor tekerés közben látom, hogy valaki béna és azért szabálysértő vagy üt majdnem el, akkor összenézünk, mosoly és "hú ezt megúsztuk" vagy csóválom a fejem.

Aki meg direkt szabályszegő annak a kocsiját is leköpöm és anyázok. És szerencséje van, hogy csak a kocsiját, mert védi a tetűládát a szélvédő.

Én elég rég vagyok itt, soha, egyetlen kommentemben nem írtam trágárul, pláne magyartalanul. Miért? Mert TISZTELEM azokat, akiknek írok, akikhez szólok, ha nem is értek mindig egyet a véleményükkel. Ettől vagyok emberibb....
Nagyon sok ember van, aki felé semmiféle tiszteletet nem kell mutatni.
Ha meg valaki közszereplő és egy erkölcsi nulla, akkor mi felé mutasson az ember?
Mint államszervezetnek, annak tiszteletét is lejáratták teljesen.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 518
15 016
113
Molni, ha hiszed, hanem, én is dühös vagyok néha...... Akkor megállok egy pillanatra... majd szégyenkezem és bocsánatot kérek az én Uramtól, mert a düh nem jó tanácsadó.
Anno féltem (nagyon) és dühös voltam, amikor a gránátok és a szerb lövedékek körülöttem csapódtak be. Kb. összecsináltam magam. Ha dühből cselekszem, ma nem élek. Kiképeztek erre. Egy volt, nagyon kellemetlen káplár és az én Uram, Istenem. Mindkettő jó kiképzés volt...
Ma pedig vagyok, aki vagyok. Nem adom le a szintet senkiért és semmiért sem.
 
M

molnibalage

Guest
Molni, ha hiszed, hanem, én is dühös vagyok néha...... Akkor megállok egy pillanatra... majd szégyenkezem és bocsánatot kérek az én Uramtól, mert a düh nem jó tanácsadó.
Anno féltem (nagyon) és dühös voltam, amikor a gránátok és a szerb lövedékek körülöttem csapódtak be. Kb. összecsináltam magam. Ha dühből cselekszem, ma nem élek. Kiképeztek erre. Egy volt, nagyon kellemetlen káplár és az én Uram, Istenem. Mindkettő jó kiképzés volt...
Ma pedig vagyok, aki vagyok. Nem adom le a szintet senkiért és semmiért sem.
A düh nem tanácsot ad, idegállapotba hoz.
A megfontolt válasz kimenete is lehet az, hogy "elmész halál faszára."
 
M

molnibalage

Guest
Amúgy nem tudom, hogy hány embernek esett le még egy vicces dolog.
Oviktorka ugye mondta, hogy lehet spórolni vagy többet keresni a rezsi kapcsán.
Na egyből tüntettek is a szemeteseknél, meg a volánposoknál is.
Ja, hogy nekik nincs jogszabályilag ellehetetlenítve.

A tanárok csak alkalmazták a tanácsot.
Akkor megpróbálnak többet keresni.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 894
30 637
113
Inkább akkor bot box...
Aki meg direkt szabályszegő annak a kocsiját is leköpöm és anyázok. És szerencséje van, hogy csak a kocsiját, mert védi a tetűládát a szélvédő.
Lehetne @Kopi2001 a nicked.
Nagyon sok ember van, aki felé semmiféle tiszteletet nem kell mutatni.
Mély tisztelettel megkérdezem. Ezt te hogyan/mi alapján döntöd el?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 427
55 322
113
Aki meg direkt szabályszegő annak a kocsiját is leköpöm és anyázok. És szerencséje van, hogy csak a kocsiját, mert védi a tetűládát a szélvédő.

De ha egy ilyen után izomból szájba vernek, te fogsz itt siránkozni a fórumon, hogy ezek a szemét autósok. Fel sem merül majd benned, hogy te vagy az az ősbunkó aki kiprovokálta az alpári viselkedésével a verést. Elképesztő milyen emberek élnek köztünk.... :confused:
 
Status
Not open for further replies.