[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
365
1 066
93
A célcsoportot eléri a MH és a HM kommunikáció, nem elérési hanem hitelességi és értékígéret gondok vannak.
A rendszerváltás óta nem sikerült szerződéses katonákkal feltölteni a rendszert, és mostanra csak a Vezérkar csúcsán látják, hogy hány ezer! betöltetlen pozíció van.

Február 24 óta pedig már a gyéren csorgó utánpótlás is megszűnt, amikor a szomszédos országban dúl a háború, akkor a fiatal férfiak az okmányirodába mentek, hogy érvényes útlevelük legyen, nem a sorozóirodába. Ami bevonzaná a magyar embereket/polgárokat a tartalékos rendszerbe, nemzeti gárdába, az, hogy a jelentkezés kézelfogható/nyilvánvaló előnyökkel járna, hazafias lózungok helyett!

Például, ha elvégzed a tartalékos kiképzést, automatikusan megkapná a fegyverengedélyt és kedvezményesen vásárolhatna egy önvédelmi fegyvert (pisztoly)+otthonvédelemre egy jó sörétest.

A Honvéd Kórházat ténylegesen felfejleszteni, és a tartalékos közvetlen családtagjai az ország legjobb kórházát tudnák igény bevenni.

Az ország második legnagyobb bankja már nemzeti kézben van:D (MKB+Takarék) adhatna a bevonulónak egyszeri szabad felhasználású hitelt, hosszú futam idővel, amit egy összegbe kell visszafizetni, ha a tartalékos elblicceli a gyakorlatokat, és még rengeteg más lehetőség, hogy vonzóvá tegyük a tartalékos rendszert
 

Rapesz

Well-Known Member
2021. május 9.
320
1 109
93
A rendszerváltás óta nem sikerült szerződéses katonákkal feltölteni a rendszert, és mostanra csak a Vezérkar csúcsán látják, hogy hány ezer! betöltetlen pozíció van.

Február 24 óta pedig már a gyéren csorgó utánpótlás is megszűnt, amikor a szomszédos országban dúl a háború, akkor a fiatal férfiak az okmányirodába mentek, hogy érvényes útlevelük legyen, nem a sorozóirodába. Ami bevonzaná a magyar embereket/polgárokat a tartalékos rendszerbe, nemzeti gárdába, az, hogy a jelentkezés kézelfogható/nyilvánvaló előnyökkel járna, hazafias lózungok helyett!

Például, ha elvégzed a tartalékos kiképzést, automatikusan megkapná a fegyverengedélyt és kedvezményesen vásárolhatna egy önvédelmi fegyvert (pisztoly)+otthonvédelemre egy jó sörétest.

A Honvéd Kórházat ténylegesen felfejleszteni, és a tartalékos közvetlen családtagjai az ország legjobb kórházát tudnák igény bevenni.

Az ország második legnagyobb bankja már nemzeti kézben van:D (MKB+Takarék) adhatna a bevonulónak egyszeri szabad felhasználású hitelt, hosszú futam idővel, amit egy összegbe kell visszafizetni, ha a tartalékos elblicceli a gyakorlatokat, és még rengeteg más lehetőség, hogy vonzóvá tegyük a tartalékos rendszert
Szóval terheljük meg a katonásdit játszani akaró önkénteseket (értsd tartalékos) egy jó kis hitellel ebben a jól tervezhető gazdasági időszakban, aztán adjunk nekik otthonra fegyvert... csak nekem tűnik úgy, hogy ez egyenes út az öngyilkossághoz és a fegyveres rablásokhoz??? :D :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 448
46 344
113
Youtube reklámok szerinted mennének?
Húú, ez most meglepett!

A célcsoportot eléri a MH és a HM kommunikáció, nem elérési hanem hitelességi és értékígéret gondok vannak.
Ahogy olvastam sorba az ötleteket, nekem azonnal az jött le, hogy a gond ezekkel a digitális felületekkel, hogy akihez ez eljut, az nagyon kis százalékban alkalmas tényleges katonai szolgálatra.
Szerintem nem éri el a célcsoportot! A célcsoport nem a napi 4-5 órát online gamerkedők csoportja. Elsősorban testalkatilag nem!

A másik problémának én is a hitelességet érzem.
Megfordultam pár honvédségi rendezvényen az elmúlt években. Az az érdekes, hogy mindenhol jelen volt - nagyon helyesen - a toborzók kara, de egyszerűen nem túl hiteles és csábító az, ha egy olyan toborzóval beszélsz, akinek bár ez a dolga, de nem az, hogy kettéharapja a szögesdrótot.
A Honvédség "nagykövetei" jó ötlet lehetne, de nem feltétlenül Döglégy Zolival. Ok, hogy szeretjük, imádjuk, meg hatalmas arc, de nem tudom ki érezte azt, hogy Ő jó arca lenne a toborzásnak.

A másik ami feltűnt, hogy nem nagyon tudtam volna belekötni a rendezvények toborzóinak modorába, kedvességébe, segítőkészségébe, de ők elsősorban tájékoztattak, és nem toboroztak.
Egy toborzónak szerintem sokkal inkább kell porszívóügynöknek lennie, mint hosztesznek. Valljuk be nem igazán az a szakma, ami azonnal eladható bárkinek.
Ezért szerintem sokkal agresszívebbnek (jó értelemben) kellene lenniük a toborzóknak.
Tudom ez elképesztően fos meló. Annak idején én is csináltam direkt telefonos ügyfélelérést, és had ne mondjam, hogy mennyire lélekölő tud lenni.
Szerintem elő kell szedni a legaljasabb ötleteket is, hogy hozni tudják a megfelelő számokat.

A. én pl. alapnak venném, hogy az állami gondozottaknak össze kellene rakni egy Honvédségi csomagot.
B. én a konditermek közönségét igen intenzíven megdolgoznám!
- országos versenyt kellene indítani a szintfelmérő feladataiból amolyan no limit contest-ként (Honvédségi Open). Emellé kurv@nagy média felhajtást kellene szervezni a hagyományos és online médiában is. A jelentkezők értékes pénzdíjakat, vagy ingyenes fittness bérleteket nyerhetnek.
Területi lebonyolítás! Majális!
Cserébe ott kell, hogy legyenek, és ha már ott vannak, akkor lyukat lehet dumálni a 6pack kellős közepébe.
C. a Bochkorék együttműködése Maróthal egy sokkal gyümölcsözőbb kapcsolat is lehetne. Ha mondjuk Maróth összehozna Bochkorékkal egy állandó rovatot veteránokkal nissziós sztorizgatós témában. Behívni olyan volt vagy aktív hivatásosokat, akik misszióban, vagy pl. a légióban éltek át "érdekesebb" dolgokat.
D. tudom, hogy ez nem egy egyszerű dolog, de meg kellene próbálni nyílt lövészeteket szervezni lőtereken.
Mindenféle kötöttség (persze helyi regisztrációt igényelne, és a lőtéri szabályokra fel kellene készíteni mindenkit), és tagsági díj fizetése nélkül éles lőfegyverrel lehetne lőni civileknek. Nagyon fontos lenne, hogy éles fegyver kerüljön minél több ember kezébe. A sorkatonaság ebben segített sokat annak idején. Most szerintem nagyon sokan vannak akik azért nem mennek el kipróbálni sem a lövészetet, mert vagy pénzük nincs egy ilyenre, vagy idejük, vagy csak messziről túl bonyolultnak érzik a folyamatot (úgy sem adnák a kezembe az AK-t!) mire a lövésig eljutnak.
Szervezett (és nagyon fontos!!!) ingyenes rendezvényekre szerintem nagy igény lenne!
E. honvédségi szponzorációs drónversenyeket kellene tartani. Ez nem elég, hogy látványos lenne, de azonnal alkalmassági vizsga is egy honvédségi jelentkezés előtt. Ezen a versenyeken kezdő szintű drónokat nagy számban elvinni, és helyszínen kezdő tanfolyamkat tartani. A versenynek szintén komoly médiahajcihőt lehetne csapni pl., a kidagadt nyakú, dervisként ordító Paliklacival. Kurv@jó realtime drónkamerás felvételekkel, az ország leglátványosabb helyszínein. Zabálná a közönség, mint a töpörtyűs sztrapacskát....


Az online tér kihasználható lenne egyéb formában is.
Szerintem sokat fejlődött pl. a Honvedelem.hu mint tartalom forrás, de nem gondolom, hogy - akár még itt a fórum közösségéből is - bárki is berakná kezdő weblapnak.
A youtube azért jó, mert akkor is beleakadsz, ha nem akarod. És valami igazán ütős motivációs anyagot orrba szájba tollni (sok szereplővel, sok mutációban mert ha túl repetitív akkor a dolog kontraproduktív lesz).

A tik-tokon/google shorts-on olyan sok baromság van. Miért ne lehetne hazai honvédségi tematikájú is? Nem kell, hogy magasztos legyen, csak jelenjen meg minél többször egyenruhás ember a fiatal eszközén.
Ha ez a megjelenés látványos is, az már csak hab a tortán.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 846
4 835
113
Például, ha elvégzed a tartalékos kiképzést, automatikusan megkapná a fegyverengedélyt és kedvezményesen vásárolhatna egy önvédelmi fegyvert (pisztoly)+otthonvédelemre egy jó sörétest.

A Honvéd Kórházat ténylegesen felfejleszteni, és a tartalékos közvetlen családtagjai az ország legjobb kórházát tudnák igény bevenni.

Az ország második legnagyobb bankja már nemzeti kézben van:D (MKB+Takarék) adhatna a bevonulónak egyszeri szabad felhasználású hitelt, hosszú futam idővel, amit egy összegbe kell visszafizetni, ha a tartalékos elblicceli a gyakorlatokat, és még rengeteg más lehetőség, hogy vonzóvá tegyük a tartalékos rendszert
Teljesen egyértelmű, hogy valamilyen előnyt kell jelentsen a tartalékos szolgálat vállalása. Korábban is felmerült már a könnyített fegyverviselési engedély. Én írtam, hogy legalább a 0.22-es maroklőfegyvert ami bűnelkövetésre nemigazán elterjedt (nem is hallottam még, hogy ezt a kalibert használták volna), viszont a lőkiképzés, gyakorlás szempontjából elegendő lenne, önvédelemre is elegendő, ráadásul a lőszer is olcsó hozzá. A tartalékosnak jelentős előnyt jelentene, az államnak egy forintjába nem kerülne, sőt még keresne is rajta, ha az Arzenál 0.22-es pisztolyt is gyártana, a honvédelmi felkészülésben viszont jelentős előrelépés volna.
De ebből nem lesz semmi. Ha van amiben pártok között teljes az összhang azaz, hogy 56-ból megtanulták, hogy a nép+fegyver kombó rossz hatással van a politikus egészségére. Nemhogy a lőfegyvert nem fogják engedélyezni, de még a most engedélyezett gumilövedékes fegyverek is be lesznek tiltva januártól valami EU szabályra hivatkozva.
 
K

kamm

Guest
Húú, ez most meglepett!


Ahogy olvastam sorba az ötleteket, nekem azonnal az jött le, hogy a gond ezekkel a digitális felületekkel, hogy akihez ez eljut, az nagyon kis százalékban alkalmas tényleges katonai szolgálatra.
Szerintem nem éri el a célcsoportot! A célcsoport nem a napi 4-5 órát online gamerkedők csoportja. Elsősorban testalkatilag nem!
Sorry, de neked halvany lovesed nincs a mai fiatalokrol, plane arrol, kik jatszanak, ha te ilyen klisekben gondolkozol - amelyek szerintem amugy sosem voltak igazak, en csupa jo fizikumu, jo felepitesu, evos-ivos-csajozos emberrel jatszottam anno hajnalig Duke3D meg Quake koroket.

A keplet egyszeru es mar regen feltalaltak elottunk: ha fegyverek, harc, nyers fizikai vetelkedes irant erdeklodoket akarsz megtalalni, azok bezony jatszanak. Sot, ma mar MINDENKI jatszik. FIuk, lanyok, mindenki, minden korban.

Nem az egyetlen toborzofelulet, de mindenkeppen kotelezo.


A másik problémának én is a hitelességet érzem.
Megfordultam pár honvédségi rendezvényen az elmúlt években. Az az érdekes, hogy mindenhol jelen volt - nagyon helyesen - a toborzók kara, de egyszerűen nem túl hiteles és csábító az, ha egy olyan toborzóval beszélsz, akinek bár ez a dolga, de nem az, hogy kettéharapja a szögesdrótot.
A Honvédség "nagykövetei" jó ötlet lehetne, de nem feltétlenül Döglégy Zolival. Ok, hogy szeretjük, imádjuk, meg hatalmas arc, de nem tudom ki érezte azt, hogy Ő jó arca lenne a toborzásnak.

Biztos ez is szamit, de ez igazabol reszletkerdes. Idekint kb teljesen ismeretlen katonak jelennek meg a reklamokon, a toborozok meg profi toborzok, ez a munkajuk, nem szabadnapos rapperek.

A másik ami feltűnt, hogy nem nagyon tudtam volna belekötni a rendezvények toborzóinak modorába, kedvességébe, segítőkészségébe, de ők elsősorban tájékoztattak, és nem toboroztak.
Egy toborzónak szerintem sokkal inkább kell porszívóügynöknek lennie, mint hosztesznek. Valljuk be nem igazán az a szakma, ami azonnal eladható bárkinek.
Ezért szerintem sokkal agresszívebbnek (jó értelemben) kellene lenniük a toborzóknak.
Tudom ez elképesztően fos meló. Annak idején én is csináltam direkt telefonos ügyfélelérést, és had ne mondjam, hogy mennyire lélekölő tud lenni.
Szerintem elő kell szedni a legaljasabb ötleteket is, hogy hozni tudják a megfelelő számokat.
Ez nem direct sales, cold call alapon, annak zero ertelme van.
Ahogy fenn is irtam, es te is ramutatsz, az erdeklodot egy profi toborozonak kell fogadnia.


A. én pl. alapnak venném, hogy az állami gondozottaknak össze kellene rakni egy Honvédségi csomagot.
What.
B. én a konditermek közönségét igen intenzíven megdolgoznám!
- országos versenyt kellene indítani a szintfelmérő feladataiból amolyan no limit contest-ként (Honvédségi Open). Emellé kurv@nagy média felhajtást kellene szervezni a hagyományos és online médiában is. A jelentkezők értékes pénzdíjakat, vagy ingyenes fittness bérleteket nyerhetnek.
Területi lebonyolítás! Majális!
Cserébe ott kell, hogy legyenek, és ha már ott vannak, akkor lyukat lehet dumálni a 6pack kellős közepébe.
Hat... ekkorat valtoztak a magyar edzotermek, miota nem jartam bennuk? :D

C. a Bochkorék együttműködése Maróthal egy sokkal gyümölcsözőbb kapcsolat is lehetne. Ha mondjuk Maróth összehozna Bochkorékkal egy állandó rovatot veteránokkal nissziós sztorizgatós témában. Behívni olyan volt vagy aktív hivatásosokat, akik misszióban, vagy pl. a légióban éltek át "érdekesebb" dolgokat.
Nagyon erosen ketlem, hogy a Bochkort, ezt a komcsi impexes-tisztkosszolgalatos partgyereket szeretnenk barmifele promocio reszekent latni:




D. tudom, hogy ez nem egy egyszerű dolog, de meg kellene próbálni nyílt lövészeteket szervezni lőtereken.
Mindenféle kötöttség (persze helyi regisztrációt igényelne, és a lőtéri szabályokra fel kellene készíteni mindenkit), és tagsági díj fizetése nélkül éles lőfegyverrel lehetne lőni civileknek. Nagyon fontos lenne, hogy éles fegyver kerüljön minél több ember kezébe. A sorkatonaság ebben segített sokat annak idején. Most szerintem nagyon sokan vannak akik azért nem mennek el kipróbálni sem a lövészetet, mert vagy pénzük nincs egy ilyenre, vagy idejük, vagy csak messziről túl bonyolultnak érzik a folyamatot (úgy sem adnák a kezembe az AK-t!) mire a lövésig eljutnak.
Szervezett (és nagyon fontos!!!) ingyenes rendezvényekre szerintem nagy igény lenne!
Ez jo otlet. Mondjuk ketlem, hogy tomegek jelennenek meg, de egy ujabb otletnek tenyleg jo.

E. honvédségi szponzorációs drónversenyeket kellene tartani. Ez nem elég, hogy látványos lenne, de azonnal alkalmassági vizsga is egy honvédségi jelentkezés előtt. Ezen a versenyeken kezdő szintű drónokat nagy számban elvinni, és helyszínen kezdő tanfolyamkat tartani. A versenynek szintén komoly médiahajcihőt lehetne csapni pl., a kidagadt nyakú, dervisként ordító Paliklacival. Kurv@jó realtime drónkamerás felvételekkel, az ország leglátványosabb helyszínein. Zabálná a közönség, mint a töpörtyűs sztrapacskát....
En ezt egyaltalan nem ertem. :confused: Mi az, hogy dronverseny? o_OEs miert uvoltene a Palik?:eek:

Az online tér kihasználható lenne egyéb formában is.
Szerintem sokat fejlődött pl. a Honvedelem.hu mint tartalom forrás, de nem gondolom, hogy - akár még itt a fórum közösségéből is - bárki is berakná kezdő weblapnak.
A youtube azért jó, mert akkor is beleakadsz, ha nem akarod. És valami igazán ütős motivációs anyagot orrba szájba tollni (sok szereplővel, sok mutációban mert ha túl repetitív akkor a dolog kontraproduktív lesz).
Lasd a korabbimat: YT, Twitch stb.

A tik-tokon/google shorts-on olyan sok baromság van. Miért ne lehetne hazai honvédségi tematikájú is? Nem kell, hogy magasztos legyen, csak jelenjen meg minél többször egyenruhás ember a fiatal eszközén.

Tik-tok egy halott platform barmi ertelmes szamara. Eleve tul fiatalok vannak rajta.
Ha olcso, oke, de ha lenyeges penzt vinne el, akkor ertelmetlen az egesz.
Ha ez a megjelenés látványos is, az már csak hab a tortán.
Nem, az a minimum. Ma mar anelkul klikkelnek a skipen es annyi.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 393
113
Sztem a toborzáshoz voltak előttem jó ötletek hol, de a legkézenfekvőbbet az imitált háborús hadszínteret :) a focipályát és a lelátót nem kellene kihagyni. Sehol sincs egyszerre a annyi potenciális jelölt mint ott. De ezt nekem kell mondanom a Viktornak????:eek:
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Youtube reklámok szerinted mennének?
Amennyiben kinyomtatják papírra vidékre.
Esetleg a Dankó Rádióban, vagy nyomtatott megyei sajtóban.
:D

Ha van rá anyagi forrás miért ne? Targetálva.
De simán lehetne együttműködés. Pl.: Speedzone -Vályi szereti a haditechnikát; vannak ilyen tartalmú videóik. Eggyel fiatalabb közönséget érnek el, mint pl.: Bochkorék.

A MH simán van akkora szervezet, hogy mindenhol jelen legyen a magyar médiában és a közéletben.
 
  • Tetszik
Reactions: Laci1970

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 448
46 344
113
En ezt egyaltalan nem ertem. :confused: Mi az, hogy dronverseny? o_OEs miert uvoltene a Palik?:eek:
Keress rá, hogy "drone racing league".
A DJI már külön kitben árulja a drone racing élményt.
Mi több idehaza is komplett bajnoksagokat tolnak. Csakhát nincsen benne - per pillanat - komoly pénz, meg a média még nem kapta fel. Pedig nagyon könnyű gyakorlatilag 0 Ft-ból piszok látványos tartalmat generálni - ráadásul ingyen operatőrökkel.
Palik meg mindenhez IS tud dervisként óbégatni. :cool:
Szerintem ehhez lehet is!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 448
46 344
113
Biztos ez is szamit, de ez igazabol reszletkerdes. Idekint kb teljesen ismeretlen katonak jelennek meg a reklamokon, a toborozok meg profi toborzok, ez a munkajuk, nem szabadnapos rapperek.
Arra akartam célozni, hogy nem pl. Lady Gaga lesz a legmegfelelőbb PR arc, amikor egy toborzó kampányt akarsz beröffenteni.
Azért írtam Zolit, mert ő konkrétan már a Tataiakkal már elkezdett valamit, de kevés olyan embert tudok elképzelni, mint Zoli, aki annyira idegenül hatna egyenruhában. Meglátjuk mi fog kisülni ebből.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Catles

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 279
14 194
113
Ahogy itt olvasom kicsit már ott tartunk hogy mindenkinek aki "feláldozza" magát ès bevonul, minimum fizetünk egy Palvin Barbit egy èjszakára, ha nő akkor meg Jason Momoát. :eek:

Elmentek már a faszomba.:hadonaszos:

Az emberek, fiatalok nagy része egyszerűen nem akar katona lenni.

Mint ahogy èn sem akarnék kórházi ápoló lenni. Kínálhatnátok bármit.


Az emberek tudnak róla, hogy van ilyen álláslehetőség. Szakma.
Mint ahogy tudunk róla hogy van festő/informatikus/újságíró.

De itt már kondibèrlet, fegyver haza anyámfasza minden legyen a picsajuk alá dugva.



Neeeeeeem. Kell egy elhivatottság ami miatt vállalja a szolgálatot.
Emellè most van egy olyan bér ami ha nem is kiemelkedő, de kezdő fiatalnak ne mondjuk, hogy rossz.
Biztos állás.
Be van jelentve! Úgy ahogy dolgozik!
Több a szabija mint a vele egykorúnak.
Most is vannak kedvezmények. Pl amit írtam balatoni strand/üdülő aminél èn kultúráltabbat jobbat nem sokat láttam. 300Ft-s langossal.
Vagy jópár katona ismerősöm lakhatása van támogatva.


Vannak hátrányai a katonaéletnek? Vannak.
Na ezeket nem tudod eltüntetni. Mert a velejárói.
Ez meg az emberek nagy rèszèben olyan gát, amit nem fogtok
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 257
120 009
113
Ahogy itt olvasom kicsit már ott tartunk hogy mindenkinek aki "feláldozza" magát ès bevonul, minimum fizetünk egy Palvin Barbit egy èjszakára, ha nő akkor meg Jason Momoát. :eek:

Elmentek már a faszomba.:hadonaszos:

Az emberek, fiatalok nagy része egyszerűen nem akar katona lenni.

Mint ahogy èn sem akarnék kórházi ápoló lenni. Kínálhatnátok bármit.


Az emberek tudnak róla, hogy van ilyen álláslehetőség. Szakma.
Mint ahogy tudunk róla hogy van festő/informatikus/újságíró.

De itt már kondibèrlet, fegyver haza anyámfasza minden legyen a picsajuk alá dugva.



Neeeeeeem. Kell egy elhivatottság ami miatt vállalja a szolgálatot.
Emellè most van egy olyan bér ami ha nem is kiemelkedő, de kezdő fiatalnak ne mondjuk, hogy rossz.
Biztos állás.
Be van jelentve! Úgy ahogy dolgozik!
Több a szabija mint a vele egykorúnak.
Most is vannak kedvezmények. Pl amit írtam balatoni strand/üdülő aminél èn kultúráltabbat jobbat nem sokat láttam. 300Ft-s langossal.
Vagy jópár katona ismerősöm lakhatása van támogatva.


Vannak hátrányai a katonaéletnek? Vannak.
Na ezeket nem tudod eltüntetni. Mert a velejárói.
Ez meg az emberek nagy rèszèben olyan gát, amit nem fogtok
A fiatalok jó részének a lehetőségről és annak mikéntjéről sincs információja annyira nincs kapcsolata a honvédségnek a társadalommal.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
Tényleg?
Google.
Katona akarok lenni.

Na kidob valamit?

Szóval ha érdekel ez a szakma, munka valahogy csak megoldod.
Kidob ezelőtt 10 évvel is kidobott engem mindig a fizu meg apám mofém sisakja riasztott el... a Palvin Barbira annyira nem vágyom de ha a Bódi Szilvit le tudod szervezni már állíthatod is ki a papírokat:oops: