[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Tényleg?
Google.
Katona akarok lenni.

Na kidob valamit?

Szóval ha érdekel ez a szakma, munka valahogy csak megoldod.
Kidob ezelőtt 10 évvel is kidobott engem mindig a fizu meg apám mofém sisakja riasztott el... a Palvin Barbira annyira nem vágyom de ha a Bódi Szilvit le tudod szervezni már állíthatod is ki a papírokat:oops:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A fiatalok jó részének a lehetőségről és annak mikéntjéről sincs információja annyira nincs kapcsolata a honvédségnek a társadalommal.
A like gomb ment rá, de inkább a szomorúnak kellett volna.
Csak fontosabb igaznak, mint hogy keseregjünk rajta.
Van még ötletem @krisss ! :cool:

Egyik legfontosabb további lehetőség lenne, hogy az ÖSSZES műszaki felsőoktatási intézménnyel együttműködést kell indítani.
Nektek most kurv@sok műszaki érdeklődésű emberre lesz szükségetek.
Gépészre, vegyészre, de főleg IT, automatizálás és villamosmérnök szakokon.
Alapnak kellene lennie, hogy egy igen komoly ösztöndíj rendszert kell elindítani! És ezt akár "droid" toborzókkal is a gólyák arcába tolni, már a gólyatábor 0. napjától!
Hja jó ötlet még: gólyatáborokba elmenni ennek kapcsán csapatépítő lézerharcokat szervezni. Vagy még jobb ötlet, hogy az ilyen egyetemek, főiskolák HÖK-ével jó kapcsolatot kiépítve lehetne konkrétan a gólyatábort honvédségi helyszínen szervezni.
Visszatérve az ösztöndíj programhoz:
Ok, hogy ingyenes az oktatás, de a járulékos költségek drasztikusan megemelkedtek. (Albérlet, kaja, szórakozás, tudatmódosító szerek)
A diákhitel honvédségi verzióját is meg lehetne csinálni. Emelt összeggel, minimum 3-5 év szolgálat aláírásával.
A képzés alatti kötelező tartalékos szolgálattal. A katonai kiképzésekre idealis a nyári szünet időtartama.
Erre az időre rendes tartalékos zsold járna. Így nyáron nem a Balcsihoz meg a Mekibe kell elmenni - pultosnak - a kispénzű diáknak, hanem jó pénzért harcászkodni, meg jelentősebb mennyiségű éleslőszert elpuffogtatni a lőtérre.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 835
113
Keress rá, hogy "drone racing league".
A DJI már külön kitben árulja a drone racing élményt.
Mi több idehaza is komplett bajnoksagokat tolnak. Csakhát nincsen benne - per pillanat - komoly pénz, meg a média még nem kapta fel. Pedig nagyon könnyű gyakorlatilag 0 Ft-ból piszok látványos tartalmat generálni - ráadásul ingyen operatőrökkel.
Palik meg mindenhez IS tud dervisként óbégatni. :cool:
Szerintem ehhez lehet is!
A pálya árából vennék egy csapásmérő drónt. Palik meg ordítson emiatt.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A pálya árából vennék egy csapásmérő drónt. Palik meg ordítson emiatt.
A gond, hogy MINDEN lövészrajba kellene egy készség szinten quadcoptert kezelni tudó katona.
Ezt nem oldod meg egyetlen csapásmérő drónnal. Ahogy nem tudsz egy Gripennel egy lövészszázadod kiváltani, pedig kb. hasonló anyagi vonzatai vannak. (Bele ne kössön ebbe valaki, mert nem számoltam részletesen utána! :cool: )
De minden más drón irányítási kiképzéséheznis jó alapot ad egy filléres quadcopter.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Pogány

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 548
10 851
113
Ami bevonzaná a magyar embereket/polgárokat a tartalékos rendszerbe, nemzeti gárdába, az, hogy
Előbb egy átfogó, valódi kutatásra lenne szükség, mert ez így találgatás. Amúgy jó ötletek, csak a módszertant is mögé kell tenni.
A megfelelő javaslatok és a megfelelő emberek bent vannak a rendszerben amennyire én látom, innentől idő és akadályleküzdő (külső és belső) képesség kérdése.


Ahogy olvastam sorba az ötleteket, nekem azonnal az jött le, hogy a gond ezekkel a digitális felületekkel, hogy akihez ez eljut, az nagyon kis százalékban alkalmas tényleges katonai szolgálatra.
Szerintem nem éri el a célcsoportot! A célcsoport nem a napi 4-5 órát online gamerkedők csoportja. Elsősorban testalkatilag nem!
Mindenki órákat ül képernyő előtt, nincs igazán összefüggés. A crossfitteseket is az interneten érik el a cégek, meg a terepfutókat is, nem az erdőben áll a tábla, hogy vedd meg a cipőnket. :)

A másik problémának én is a hitelességet érzem.
Megfordultam pár honvédségi rendezvényen az elmúlt években. Az az érdekes, hogy mindenhol jelen volt - nagyon helyesen - a toborzók kara, de egyszerűen nem túl hiteles és csábító az, ha egy olyan toborzóval beszélsz, akinek bár ez a dolga, de nem az, hogy kettéharapja a szögesdrótot.
A Honvédség "nagykövetei" jó ötlet lehetne, de nem feltétlenül Döglégy Zolival. Ok, hogy szeretjük, imádjuk, meg hatalmas arc, de nem tudom ki érezte azt, hogy Ő jó arca lenne a toborzásnak.

A másik ami feltűnt, hogy nem nagyon tudtam volna belekötni a rendezvények toborzóinak modorába, kedvességébe, segítőkészségébe, de ők elsősorban tájékoztattak, és nem toboroztak.
Egy toborzónak szerintem sokkal inkább kell porszívóügynöknek lennie, mint hosztesznek. Valljuk be nem igazán az a szakma, ami azonnal eladható bárkinek.
Ezért szerintem sokkal agresszívebbnek (jó értelemben) kellene lenniük a toborzóknak.
Tudom ez elképesztően fos meló. Annak idején én is csináltam direkt telefonos ügyfélelérést, és had ne mondjam, hogy mennyire lélekölő tud lenni.
Szerintem elő kell szedni a legaljasabb ötleteket is, hogy hozni tudják a megfelelő számokat.
Ha a katonai toborzás mint kommunikációs szakterület kerül szóba, én leginkább beszántanám a nagyját mert elavult, nagyon régi koncepciók alapján működik, egy letűnt világ (verbunk) maradéka. Ma már beosztásokra, katonai szakmákra kellene az ahhoz leginkább megfelelő csoportokat célozni, és az úgy működik ahogyan mondod: hiteles embereken keresztül. Az meg az, aki volt alakulatnál, azt csinálta (vagy csinálja!) amiről beszél és szívből tudja azt képviselni.
A direkt marketing felejtős, a problémákat nem orvosolja. Lehet nyomulni, de amíg a leszerelési stop tartja bent az embereket addig nem a marketingkomm. a hiányosság.


Cserébe ott kell, hogy legyenek, és ha már ott vannak, akkor lyukat lehet dumálni a 6pack kellős közepébe.
A full laikusnak beszélhetsz lyukat a hasába, a többi képben van. Bevonul, kilépni meg nem tud. Mit értél el? Azt, hogy utálni fogja az egészet, és nulla bizalma lesz a honvédelmi rendszerben.


C. a Bochkorék együttműködése Maróthal egy sokkal gyümölcsözőbb kapcsolat is lehetne. Ha mondjuk Maróth összehozna Bochkorékkal egy állandó rovatot veteránokkal nissziós sztorizgatós témában. Behívni olyan volt vagy aktív hivatásosokat, akik misszióban, vagy pl. a légióban éltek át "érdekesebb" dolgokat.
Gondolod, hogy ezek a laikus, hebrencs műsorvezetők alkalmasok arra,hogy katonák életének meghatározó, sokszor traumatikus eseményeiről faggatózzanak? Volt amúgy egy hasonló koncepcióm, azt a visszajelzést kaptam, hogy a titkosítások feloldása miatt esélytelen.

D. tudom, hogy ez nem egy egyszerű dolog, de meg kellene próbálni nyílt lövészeteket szervezni lőtereken.
Mindenféle kötöttség (persze helyi regisztrációt igényelne, és a lőtéri szabályokra fel kellene készíteni mindenkit), és tagsági díj fizetése nélkül éles lőfegyverrel lehetne lőni civileknek. Nagyon fontos lenne, hogy éles fegyver kerüljön minél több ember kezébe. A sorkatonaság ebben segített sokat annak idején. Most szerintem nagyon sokan vannak akik azért nem mennek el kipróbálni sem a lövészetet, mert vagy pénzük nincs egy ilyenre, vagy idejük, vagy csak messziről túl bonyolultnak érzik a folyamatot (úgy sem adnák a kezembe az AK-t!) mire a lövésig eljutnak.
Szervezett (és nagyon fontos!!!) ingyenes rendezvényekre szerintem nagy igény lenne!
Ezek a tömegelvű, szegmentáció nélküli, de legalább nagy költségvetésű és nagy kockázatú események nem térülnek meg. Azokra kell és érdemes költeni (pénz, lőszer, emberóra, infrastruktúra) akik már biztosan a célcsoportban vannak: vagy rendszerben vannak, vagy a "peremen".

A tik-tokon/google shorts-on olyan sok baromság van. Miért ne lehetne hazai honvédségi tematikájú is? Nem kell, hogy magasztos legyen, csak jelenjen meg minél többször egyenruhás ember a fiatal eszközén.
Van egy rakat MH-s tartalom a TikTokon, főleg fanmade videók, de a honvedelem.hu is aktív. Érdemes olvasgatni a kommenteket, az emberek támogatják az ügyet de pontosan tisztában vannak azzal, hogy mik a problémák.

Nem a reklámot kell agyba-főbe tolni, hanem a fluktuációt normális eszközökkel (nem a stoppal) megoldani. Amikor azt hallod a harcolóktól, hogy az MH-ban a legutolsó szempont a harcérték, a katonákat meg xy alakulatnál már gyomorgörcs kíséri munkába, akkor mennyi kedved van bevonulni, és általában mennyire fogsz hinni a toborzási kommunikációnak?


Azért írtam Zolit, mert ő konkrétan már a Tataiakkal már elkezdett valamit, de kevés olyan embert tudok elképzelni, mint Zoli, aki annyira idegenül hatna egyenruhában. Meglátjuk mi fog kisülni ebből.
Nem központi tervezésű dolog volt, nem is volt jó ötlet, nem fog folytatódni.


A fiatalok jó részének a lehetőségről és annak mikéntjéről sincs információja annyira nincs kapcsolata a honvédségnek a társadalommal.
Aki ennyire tájékozatlan, kő alatt él úgy, hogy bármihez a világon hozzáférhetne a telefonján keresztül, azzal háborúban nem tudsz mit kezdeni.

Honnan tudod, hogy érdekel, ha azt sem tudod, hogy van ilyen opció. Te sem érdeklődsz vitorlasgekkó tartás, mint házikedvenc után, pedig egész felhasználóbarát kisállat.
Az elérés (reach) megvan, ezt tényként tudjuk. A kecskeméti repnap 100k+ főket mozgatott, a budapesti légiparádék max. ahhoz nem jutnak el hírként, aki remeteként kóborol az erdőben.
Social media pipa, offline-ból a rendezvények, plakát, intézményi megjelenések pipa, nem tudom mi kellene még?

Eleve nem kellene, hogy a célcsoportba tartozzon aki annyira seggtitán, hogy tényleg nem tud az ország fegyveres erejének létéről.

Az erőforrásokat egy hiteles, életképes és vonzó szervezetté való átalakításba kellene tenni. Már régen nem a Néphadsereg rossz emlékezete viszi a MH rossz hírét.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Meg1x: erosen ketlem, hogy a Bochkort, ezt a komcsi impexes-tisztkosszolgalatos partgyereket szeretnenk barmifele promocio reszekent latni. Nem mellesleg Gasparunk nem egyszer eleg vilagosan letette ezugyben a garast, lasd a remek Mezo-Borvendeg-Schiffer beszelgeteseiket.
Pedig nem ez volt az egyetlen együttműködésük. Egy időben a reggeli műsorban viszonylag rendszeresen járt be Maróth. Ez a 6.08-as (PR) művelet. Ennek az együttműködésnek az egész reggeles (a'la egészestés) kicsocsosodása.
 
K

kamm

Guest
Pedig nem ez volt az egyetlen együttműködésük. Egy időben a reggeli műsorban viszonylag rendszeresen járt be Maróth. Ez a 6.08-as (PR) művelet. Ennek az együttműködésnek az egész reggeles (a'la egészestés) kicsocsosodása.
Nem mondom, hogy utalja, vagy ilyesmi, de nem igazan az az arc, akit ilyesmi ele akarsz tenni. Igazi lefaradt, elkopott musorvezeto, szinte kizarom, hogy a celkozonseg koreben barmifele hatasa lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113
Hiába a toborzás, ha közben az átlag polgár sík hülye.

Szüleim egy ismerőse azért nem engedi a lányát kadétképzőbe, mert ő tudni véli, hogy azért veszünk sok "tankot", mert belépünk mi is a háborúba és ő biztos forrásból tudja, hogy a gyerekeket is 16 éves kortól el fogják vinni katonának. Amikor édesapám próbált rávilágítani a hülyeségeire a hölgy visszakérdezett, "különben mi másért fegyverkeznénk?"

Szóval szerintem először nagyon az alapoknál kéne elkezdeni felvilágosítani a jónépet.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 044
38 424
113
Hiába a toborzás, ha közben az átlag polgár sík hülye.

Szüleim egy ismerőse azért nem engedi a lányát kadétképzőbe, mert ő tudni véli, hogy azért veszünk sok "tankot", mert belépünk mi is a háborúba és ő biztos forrásból tudja, hogy a gyerekeket is 16 éves kortól el fogják vinni katonának. Amikor édesapám próbált rávilágítani a hülyeségeire a hölgy visszakérdezett, "különben mi másért fegyverkeznénk?"

Szóval szerintem először nagyon az alapoknál kéne elkezdeni felvilágosítani a jónépet.
A kormámnyzati kommunikáció erősen épít a háborúval riogatásra: kb. ezzel magyaráznak mindent - persze hogy sokan be vannak szarva...
 
  • Tetszik
Reactions: Catles