[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 208
2 514
113
Gyorsan mozgó taktika azért volt szükséges a hoholoknál (szerintem), mert:
1) Eredményt kellett mutatni mindenáron
2) Mielőbb ki kellett használni, hogy néhol gyengébb volt az orosz védelem.
Most is valami ilyesmit csinálnak, annyi különbséggel, hogy gyorsan szét is kapják őket.

Az oroszok meg nem sietnek sehova.
Volt rá lehetőség. Kevés volt az orosz gyalogság, tehát ha valahol atjutottql rajtuk, akkor mögöttük szabad volt a vásár.
Ebből a szempontból a rapid mobilizáció egy teljesen logikus lépés volt részükről - kellett a tömeg a frontra a tüzérségi ordas nagy túlsúly megszűnése után.
Akció - reakció, ez a konfliktus nem légüres térben történik, az ellenfél is változtat, reagál a lépésekre.

Az, hogy az orosz nem siet sehova, max leírása A történéseknek, nem hinnem, hogy cél lenne - a háborúkat nyerésre játsszák. Minél hamarabb lehetőleg.
A kérdés az, hogy melyik fél fog újat lépni? És mit?
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Volt rá lehetőség. Kevés volt az orosz gyalogság, tehát ha valahol atjutottql rajtuk, akkor mögöttük szabad volt a vásár.
Ebből a szempontból a rapid mobilizáció egy teljesen logikus lépés volt részükről - kellett a tömeg a frontra a tüzérségi ordas nagy túlsúly megszűnése után.
Akció - reakció, ez a konfliktus nem légüres térben történik, az ellenfél is változtat, reagál a lépésekre.

Az, hogy az orosz nem siet sehova, max leírása A történéseknek, nem hinnem, hogy cél lenne - a háborúkat nyerésre játsszák. Minél hamarabb lehetőleg.
A kérdés az, hogy melyik fél fog újat lépni? És mit?
Azért ez nem egy klasszikus háború. Épp átalakulóban van a világ is.
Ameddig az átalakulásnak nem lesz vége, addig szerintem ez a háború menni fog.

Persze mindenkinek jobb lenne, ha vége lenne minél előbb.
Pl: Miért csak október elején kezdték szétszedni az ukrán infrastruktúrát? Sokkal-sokkal előbb megtehették volna. Kb az első nap akár.
Mégsem tették, hanem vártak. Valamire.

Mire gondolsz új lépés alatt? Új lépés az infra szétszedés is ilyen tekintetben.
Azért emlékszem, hogy pár atlantista hogy röhögött, amikor Putyin egyik beszédében mondta, hogy még el sem kezdték igazán.
Szerintem még most sem.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 036
23 746
113
Ez is egy forgatókönyv.
Meg az is, hogy kapitalista világban élünk, minnél olcsóbban tud legyártani valamit egy gyár, annál jobb az anyacégnek.
Vagy bezárja a külföldi gyárait, és otthon csinálja tovább drágábban (mert a magyar munkaerő sajnos occó, ezért is vannak itt gyárak), vagy nem zárja be, ugyan úgy olcsón gyártanak, viszont akkor az otthonit kell bezárni, ami munkahely megszűnéseket okoz.

A magyar államnak mi köze van egy külföldi anyacéghez? LoL
Ezt egyébként most én is úgy látom mint @SirHiggins hiszen ha logikusan végig gondoljuk, azért kapitalizmus ide vagy oda, bármelyik cégnek jobb bezárni egy külföldi üzemegységet,mint otthon szembesülni a tüntető hazai munkásokkal ! Szóval ha mondjuk a "Rába" tartana fent egy gyárat Bulgáriában meg mondjuk Moldovában,nem hinném hogy a gyárbezárást Győrben kezdené .. és nekik is pénz a pénz ! illetve csökkentett műszakkal,még mindig jobb egy hazai gyárat üzemeltetni,mint teljesen bezárni .. véleményem szerint ha gyárbezárásra kerül a sor akkor a kihelyezett egységeket zárják be,annyiban lehetünk "szerencsések" hogy a magyar lesz az utolsó ezek közül,mivel itt fényesre van nyalva a seggük az állami támogatások által és az átlagbérek is alacsonyak. Szvsz .


@szegcsab : Putyin ennek hatására most gondolom azonnal lemond és főbelövi magát a Vörös téren. :D
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ezt egyébként most én is úgy látom mint @SirHiggins hiszen ha logikusan végig gondoljuk, azért kapitalizmus ide vagy oda, bármelyik cégnek jobb bezárni egy külföldi üzemegységet,mint otthon szembesülni a tüntető hazai munkásokkal ! Szóval ha mondjuk a "Rába" tartana fent egy gyárat Bulgáriában meg mondjuk Moldovában,nem hinném hogy a gyárbezárást Győrben kezdené .. és nekik is pénz a pénz ! illetve csökkentett műszakkal,még mindig jobb egy hazai gyárat üzemeltetni,mint teljesen bezárni .. véleményem szerint ha gyárbezárásra kerül a sor akkor a kihelyezett egységeket zárják be,annyiban lehetünk "szerencsések" hogy a magyar lesz az utolsó ezek közül,mivel itt fényesre van nyalva a seggük az állami támogatások által és az átlagbérek is alacsonyak. Szvsz .

Ford of China vezérigazgatójának szavai:
"Mi nem egy amerikai cég vagyunk amelyik jelen van Kínában. Mi egy multinacionális cég vagyunk amelyik jelen van amerikában."

Mellesleg a Ford több gyárat is bezárt USA-ban, következő ahonnan kivonulnak az Németország...

De pl. a Lego is már csak névleg van jelen Dániában, pedig ők A dán cég...
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 491
46 794
113
16:50 Moszkvai idő szerint - Ukrajna egyes régióiban újra megszólal a levegő # riasztás upd
: 17:02 - riasztás a kijevi régióban.

Az APU veszteségeiről. Ukrajna egyik vidéki temetője.

Ez nagyon helyes! Putyin a Hersonból való evakuálásról beszélt (VIDEO)​


Ez nagyon helyes! — Vlagyimir Putyin nagyra értékelte az önkéntesek munkáját a civil lakosság Herszonból való evakuálásában.
Oroszország elnöke ma találkozót tartott a Vörös téren az Együtt vagyunk projekt és a Népfront mozgalom önkénteseivel és aktivistáival. Az ülésen felhívta a figyelmet Herson lakóinak biztonságos zónába történő evakuálásának fontosságára.
"Most természetesen a Hersonban élőket el kell távolítani a legveszélyesebb akciók övezetéből, mert a polgári lakosság nem szenvedhet ágyúzástól, semmilyen offenzívától, ellentámadástól és egyéb katonai műveletekkel kapcsolatos intézkedéstől" a fej hangsúlyozta.jelenti ki.
„A hozzád hasonló srácok mindent megtesznek azért, hogy az embereket biztonságos zónába vigyék. Ez nagyon helyes!” – mondta Putyin.

Источник: https://rusvesna.su/news/1667561856

Putyin gratulált az oroszoknak, és számos fontos kijelentést tett Ukrajnával kapcsolatban (VIDEO)​


Oroszország története folyamatos, figyelembe kell venni az összes bonyolult és ellentmondásos időszakot.
Nyugaton sok mindent meghatároz a liberális konjunktúra, ennek érdekében sok történelmi eseményt fejjel lefelé mutatnak be, az igazságot pedig eltörlik.
A Nyugat történelmének eltorzításával próbálja "kiütni a talajt Oroszország lába alól", de ezek a próbálkozások kudarcra vannak ítélve.
A hazai történelem és kultúra az orosz államiság és szuverenitás alapja, ami nyugaton irritációt okoz.
Az ukrán nép az oroszok iránti gyűlölet szándékos szublimációjának fő áldozata.
Oroszország melegen bánt és bánik az ukrán néppel a mai konfrontáció ellenére.
Az Orosz Föderáció és az ukrajnai neonáci rezsim összecsapása elkerülhetetlen volt.
Az ukrajnai konfliktus valójában egy népen belüli konfrontáció.
A Nyugat folyamatosan próbálja szétverni Oroszországot, de soha nem engedi.
A Nyugat álértékeket vezetett be Ukrajnában, emberek millióinak elméjét formálta át, próbált „kanócot hozni” Oroszország összeomlásához.
A Donbassban mindenekelőtt a lakások helyreállítását kell elvégezni, a lakosokat segíteni kell a tél túlélésében.
Az európai fővárosok voltak a világegyetem központjai. De ez már a múlté.

Источник: https://rusvesna.su/news/1667570156
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 369
84 786
113

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 477
18 411
113
Azért ez nem egy klasszikus háború. Épp átalakulóban van a világ is.
Ameddig az átalakulásnak nem lesz vége, addig szerintem ez a háború menni fog.

Persze mindenkinek jobb lenne, ha vége lenne minél előbb.
Pl: Miért csak október elején kezdték szétszedni az ukrán infrastruktúrát? Sokkal-sokkal előbb megtehették volna. Kb az első nap akár.
Mégsem tették, hanem vártak. Valamire.

Mire gondolsz új lépés alatt? Új lépés az infra szétszedés is ilyen tekintetben.
Azért emlékszem, hogy pár atlantista hogy röhögött, amikor Putyin egyik beszédében mondta, hogy még el sem kezdték igazán.
Szerintem még most sem.

Még el sem kezdték a háborút...

Akkor mondta, amikor még Harkovnál voltak?
Igen, azóta belehúztak.
:D
Elkezdték.
Már iráni, Észak-koreai fegyverektől függnek...

A mozgósítás sem hozta el a csodát, de legalább kifizethet jó sokat milliós illetményekre, ha nem akar azonnali összeomlást a fronton.

Vajon mi lesz a következő "zseniális lépés" a zsákutcában?
;)
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 169
12 305
113
Biden egy ukrajnai koalícióra játszik?
Mcgregor ezredes beszél az usa azon terveiről, miszerint bemennek ukrajnába egy koalíciós sereggel, aminek nagy részét az usákok adnák, a maradék lengyel , román, valószínűleg brit csapatok.
Nagyon remélem mi nem küldünk oda senkit, de a nato csapatok már itt állomásoznak nálunk is.
12:43-tól:
"... and below Hungary is this area is called Moldova..." :D
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 036
23 746
113
Ford of China vezérigazgatójának szavai:
"Mi nem egy amerikai cég vagyunk amelyik jelen van Kínában. Mi egy multinacionális cég vagyunk amelyik jelen van amerikában."

Mellesleg a Ford több gyárat is bezárt USA-ban, következő ahonnan kivonulnak az Németország...

De pl. a Lego is már csak névleg van jelen Dániában, pedig ők A dán cég...
értem,de akkor visszakérdezek .. van Ford gyár az USA-ban ? mert a több gyárat is bezárt a Ford illetve a végleg bezárt a Ford az USA-ban között van némi különbség !
jelen esetben én arra gondoltam,hogy ha pl be kell zárni az Audi-t akkor biztosan nem Ingolstadtban fogják kezdeni,hamarabb fog bezárni a győri gyár mint a hazai .. nekünk meg ez a fontos nem az hogy mi van Ingolstadtban .. így első körben mi szivjuk meg,és nem csak az ott dolgozók,hanem az oda beszállítók is a zöldségestől a konyhásokon keresztül a takarítónő, a biztonsági őr is szóval nem csak konkrétan a "szalagmunkásokat" fogja érinteni ez a történet,hanem az erre épülő teljes szegmenst .. annyi előnyünk van a többi kihelyezett gyáregységgel szemben,hogy szerintem itt kell a legkevesebbet fizetnie az anyavállalatnak,így az utolsó előtti kalapban leszünk ha be kell zárni valamit valahol. ( majd aki ott dolgozik és itt van esetleg beszámol arról,hogy mennyi is az annyi .. ) egyébként jó felmérés lehet erre a Covid-"válság",hogy ott és akkor melyik üzemrészeket zárták be,vagy szüneteltették a termelést,mert szerintem ugyanaz a forgatókönyv lenne ebben az esetben is. (nem követtem ezeket az eseményeket figyelemmel)

de úgy is kiderül majd ha itt lesz az ideje (reméljük nem,lásd fentebb )
 
T

Törölt tag 1711

Guest
értem,de akkor visszakérdezek .. van Ford gyár az USA-ban ? mert a több gyárat is bezárt a Ford illetve a végleg bezárt a Ford az USA-ban között van némi különbség !
jelen esetben én arra gondoltam,hogy ha pl be kell zárni az Audi-t akkor biztosan nem Ingolstadtban fogják kezdeni,hamarabb fog bezárni a győri gyár mint a hazai .. nekünk meg ez a fontos nem az hogy mi van Ingolstadtban .. így első körben mi szivjuk meg,és nem csak az ott dolgozók,hanem az oda beszállítók is a zöldségestől a konyhásokon keresztül a takarítónő, a biztonsági őr is szóval nem csak konkrétan a "szalagmunkásokat" fogja érinteni ez a történet,hanem az erre épülő teljes szegmenst .. annyi előnyünk van a többi kihelyezett gyáregységgel szemben,hogy szerintem itt kell a legkevesebbet fizetnie az anyavállalatnak,így az utolsó előtti kalapban leszünk ha be kell zárni valamit valahol. ( majd aki ott dolgozik és itt van esetleg beszámol arról,hogy mennyi is az annyi .. ) egyébként jó felmérés lehet erre a Covid-"válság",hogy ott és akkor melyik üzemrészeket zárták be,vagy szüneteltették a termelést,mert szerintem ugyanaz a forgatókönyv lenne ebben az esetben is. (nem követtem ezeket az eseményeket figyelemmel)

de úgy is kiderül majd ha itt lesz az ideje (reméljük nem,lásd fentebb )

Nem. Pont arra készül a VW, hogy Győr önellátó legyen, ne függjön a bizonytalan jövőjü német gyáraktól.

Értsd már meg, attól, hogy még Németországban van bejegyezve már nem német cég...
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Ezt egyébként most én is úgy látom mint @SirHiggins hiszen ha logikusan végig gondoljuk, azért kapitalizmus ide vagy oda, bármelyik cégnek jobb bezárni egy külföldi üzemegységet,mint otthon szembesülni a tüntető hazai munkásokkal ! Szóval ha mondjuk a "Rába" tartana fent egy gyárat Bulgáriában meg mondjuk Moldovában,nem hinném hogy a gyárbezárást Győrben kezdené .. és nekik is pénz a pénz ! illetve csökkentett műszakkal,még mindig jobb egy hazai gyárat üzemeltetni,mint teljesen bezárni .. véleményem szerint ha gyárbezárásra kerül a sor akkor a kihelyezett egységeket zárják be,annyiban lehetünk "szerencsések" hogy a magyar lesz az utolsó ezek közül,mivel itt fényesre van nyalva a seggük az állami támogatások által és az átlagbérek is alacsonyak. Szvsz .


@szegcsab : Putyin ennek hatására most gondolom azonnal lemond és főbelövi magát a Vörös téren. :D
Szerintem is valószínűbb, hogy a külföldi gyárakat zárják először.
De én már mindent kinézek a politikusokból
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
értem,de akkor visszakérdezek .. van Ford gyár az USA-ban ? mert a több gyárat is bezárt a Ford illetve a végleg bezárt a Ford az USA-ban között van némi különbség !
jelen esetben én arra gondoltam,hogy ha pl be kell zárni az Audi-t akkor biztosan nem Ingolstadtban fogják kezdeni,hamarabb fog bezárni a győri gyár mint a hazai .. nekünk meg ez a fontos nem az hogy mi van Ingolstadtban .. így első körben mi szivjuk meg,és nem csak az ott dolgozók,hanem az oda beszállítók is a zöldségestől a konyhásokon keresztül a takarítónő, a biztonsági őr is szóval nem csak konkrétan a "szalagmunkásokat" fogja érinteni ez a történet,hanem az erre épülő teljes szegmenst .. annyi előnyünk van a többi kihelyezett gyáregységgel szemben,hogy szerintem itt kell a legkevesebbet fizetnie az anyavállalatnak,így az utolsó előtti kalapban leszünk ha be kell zárni valamit valahol. ( majd aki ott dolgozik és itt van esetleg beszámol arról,hogy mennyi is az annyi .. ) egyébként jó felmérés lehet erre a Covid-"válság",hogy ott és akkor melyik üzemrészeket zárták be,vagy szüneteltették a termelést,mert szerintem ugyanaz a forgatókönyv lenne ebben az esetben is. (nem követtem ezeket az eseményeket figyelemmel)

de úgy is kiderül majd ha itt lesz az ideje (reméljük nem,lásd fentebb )
De Ingolstadtban ha nincs áram és gáz de Győrben van és még a munkaerő is olcsóbb akkor melyiket fogja bezárni ?