Muszáj lépni nekik valamit, mert különben belátható időn belül Ukrajna elesik.Biden egy ukrajnai koalícióra játszik?
Mcgregor ezredes beszél az usa azon terveiről, miszerint bemennek ukrajnába egy koalíciós sereggel, aminek nagy részét az usákok adnák, a maradék lengyel , román, valószínűleg brit csapatok.
Nagyon remélem mi nem küldünk oda senkit, de a nato csapatok már itt állomásoznak nálunk is.
Ez nem kérdés, hanem tény!
Hiába küldik szakmányba a technikát, amikor az emberanyag elfogy és ami nem, az is demoralizálódik, főleg így a hideg zimankós időszakban, vége a dalnak. Na meg nagyok is a veszteségeik, amit lassan a hátország sem fog bírni pszichésen (barátom itteni cégénél egy ukrán csaj dolgozik, egy nap alatt két barátja és egy közeli rokona elestéről értesült - ki is készült rendesen, egy hétig ivott, semmire nem lehetett rávenni).
De ha az USA, román, lengyel és brit (na meg a Baltik) "támogatásával" bemegy, akkor közvetlenül az orosszal fog tengelyt akasztani. Akkor már a medve nem csinálja tovább ezt a különleges-művelet bohóckodást, hanem háborúba vonul, annak minden következményével.
Az első körben (hiába, hogy NATO tagok harcolnak majd Ukrajnában) nem lesz NATO kötelezettség a többi tagra nézve, így nekünk sem kell katonát küldeni oda. Önkéntes alapon szerintem OV nem fog ilyent tenni, figyelemmel arra, hogy még hadi technikát sem volt hajlandó küldeni, illetve átengedni az országon. Azonban, ha megteszi, akkor nagyon nagy társadalmi elégedetlenséget idéz elő - hogy finoman fogalmazzak.
Egyébként az USA is tudja, hogy önkéntes alapon, vagyis a NATO kötelezettségen kívül, nem nagyon fognak tolongani az országok, hogy az ukrán frontra menjenek. Éppen ezért ez a koalíciós bevonulás csak szemfényvesztés, pontosabban egy csapda előkészítésének első fázisa. Ti. ha bemegy az említett nemzetek kíséretében Ukrajnába, vélelmezhetően az orosz teljes erőbedobással fog reagálni, ami nagy valószínűséggel érinteni fogja egyes K-Európai NATO államok területét is. És csak erre vár Amerika, ugyanis akkor már életbe fog lépni az 5. cikkely. Igaz itt is lehet okoskodni, hogy most pl. a román támadásra adott orosz válaszcsapás mennyire tekinthető támadásnak. És sokan fognak is okoskodni! Na ekkor fogja az USA a foga fehérjét kimutatni. Szerintem nekünk semmilyen szín alatt nem szabad ebbe a háborúban részt vennünk. Inkább szálljon meg a NATO, ahogy anno a németek Cseheket, Belgiumot és Hollandiát, de ne lépjünk be. Ha kihajtanak a frontra, akaratunk ellenére kerülünk oda. Ezt az orosz is látni fogja, így egy esetleges győzelme esetén megkímél.
Minden esetre nagyon csodálkoznék a románokon, ha ebbe a koalíciós szarkeverésbe belemennének. Moldváért és Besszarábiáért kvázi 19-re lapot húznának. Konkrétan a nagy nehezen összehozott államiságuk kerül veszélybe. Ti. ha az orosz elfoglalja őket, első dolga lesz, hogy szétdobja az országot. A román Moldvából és Moldáviából csinál egy Nagy-Moldvát, Dobrodzsát elcsatolná (ukrán vagy orosz terület lesz) és ha a NATO nem állítaná meg a Kárpátok vonalán, Erdélyből önálló, de Moszkvától függő államot csinál (az önálló államiságnak, van már előzménye).
De ha a NATO meg is állítja a Kárpátokon a muszkát, Erdély akkor is önállóságot nyer, csak nyugat keretén belül.
Egy szó mint száz, nagyon bátrak a románok. Vagy talán vakok?
Ezzel szemben nekünk a szerb vonalat kell továbbra is erősíteni, illetve a NATO 5. cikkelyig terjedő semlegességünket kell fokozottan hangsúlyozni. Semmilyen ajánlatra nem szabad belépnünk egy ilyen konfliktusba. Még Kárpátalja nekünk való felajánlása esetén sem! Egyébként sem adnák ide, ha lezárulna a konfliktus. Még akkor sem, ha román lengyel tandem meg is kapná a neki ígért területeket. Inkább a szlovákokhoz csatolnák, vagy megosztanák Lo. Ro. és Szlovákia között. Nyugattól, aki szétszedte országunkat, területei kérdésekben mi semmi jóra nem számíthatunk! Valamilyen szintű reparációt csak és kizárólag a keleti hatalmak részéről remélhetünk. Ennek tükrében kell alakítanunk a külpolitikánkat.