[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 100
11 092
113
Vedd ki a biliből a kezed.
Más szerencsére már sikeresen túljutott, több emberöltő óta azon, hogy lennének másodlagos állampolgárok.
Szerintem ezen dolgozz inkább. Sokkal kényelmesebb érzés utána, mint a folyamatos éppenkitkellgyűlölni.

FUVEdS3WUAAKccK
:D ...

Értem én ezt az angolbuzulásod, valóban volt egy időszak,amikor jól ment,de ennek már réges rég vége. Nincs mire ilyen diadalittas propaganda képeket linkelketned. :)

A gyarmatok odavesztek.. maradt az egyesült királyság,ami már szintén recseg-ropog, a skótok dobbantanának, előbb-utóbb fognak is,csak idő kérdése.

Marad majd Anglia. Illetve nem marad,mert kisebbség lesz az angol a saját országában. London polgármestere muszlim,az elnök hindu. :) tökéletes út a felszámolódás fele.

Persze mondhatod,hogy hát Magyarországon sem jobb a helyzet...de... Ettől azért sokkal jobb. Nekünk van még visszaút,csak a születésszámot kell rendbe rakni.:)

Az angoloknak megkellene oldani a demográfiai gondokat és még a több millió kultúraidegen kérdésére is válaszolni kéne,hogy mi lesz velük. Az egy dolog,hogy az első generációs idegenek felvették a tempót,de a már ott született fiatalok nem és nem is fogják,mert nincs mit felvenni.


Olyan,hogy angol kultúra, már nincsen.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 727
15 549
113
Annyit tettem hozzá, hogy muhaha.
És akkor jön itt a faszság, whataboutism, infantilis hülyeségekkel, hogy pakik, indiaiak stb.
De mi az, hogy faszság, meg infantilis hülyeség? Bocsi, te vagy az, aki válaszok helyett mindig valami mámoros birodalmi propagandaplakáttal reagál, ha valaki szóvá meri tenni, hogy azért a Brit Birodalom lehet hogy nem az a mesebeli meseország volt, mint ahogy az a te fejedben összeállt.
Meg a kicsit se rasszista dumával
Úgyhogy szerintem inkább őt basztasd.
Rasszista dumaaa? Ezt azok után emlegeted, hogy propagandaplakátokat teszel be a XIX. sz. végéről, igazolván, hogy minden rassz tagja milyen csuda boldog, hogy a Brit Birodalom alatvalója lehet? És ezt te komolyan így gondolod?
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 727
15 549
113
a pakik, indiaiak UTÁN raktam be, baszki, Te mit olvasol.
És milyen mindig teszek be ilyet? Most tettem be direkt ilyet, trollkodásból, MIUTÁN jött a kolléga a bullshittel.
"trollkodásból"...
Abban igazad van, hogy Angliát és a Brit Birodalmat érintő kérdésekben sokszor nagyon keményen fogalmaznak véleményt itt páran a fórumon. De azért nem javít a közhangulaton, hogy válasz helyett valami angliai felsőbrendűségi komplexus miatt csak trollkodással tudsz reagálni ezekre a véleményekre.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 727
15 549
113
Nem idézőjelben, hanem explicite.
Miután érdemben nincs értelme a teljesen oda nem illő és maximum vágyálomként XY által megfogalmazott hülyeségre reagálni.
De tudod miért csinálják ezt veled?
Mert egy csomó forumozónak böki a csőrét, hogy Angliával és a Brit Birodalom örökségével kapcsolatban nagyon elfogult és sokszor erkölcsileg fölényeskedő(!) vagy, és ezért szándékosan fogalmaznak ilyen durván véleményt.

De nem ez a fő baj, mert jogod van hozzá, hogy imádd a te fejdben megalkotott Brit Birodalmat, hanem az, hogy nagyon kevésszer tudsz érdemben reagálni ezekre a hozzászólásokra.
És ezért egyesek azonnal beleállnak minden Angliával kapcsolatos véleményedbe, mert tudják, hogy fölényeskedésen, valami lila ködös erkölcsi megfellebbezhetetlenség hangoztatásán, és röhögős emojikon kívül nem kapnak semmit tőled egy vitában. ->> Ergo azért kezdenek el veled "vitázni", mert tudják, hogy már a vita kezdetekor "győztek", mert alkalmatlan vagy az érdemi eszmecserére.

Persze ez minden elfogultságra, és sajnos vitaképtelenségre kevésbé alkalmas fórumozó helyzetére igaz, nem csak rád. De nagyon sokan legalább megpróbálnak kiállni a véleményük mellett és vitázni, mégha ez kevésbé is sikerül nekik.
De az viszont már teljes mértékben a te sarad, hogy minden "vita" közben úgy gondolod, hogy te teljesen ártatlan vagy, és a te viselkedésed tökéletes, úgyhogy neked jogod bedurcizni és trollkodni az ilyen "viták" alatt.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
De tudod miért csinálják ezt veled?
Mert egy csomó forumozónak böki a csőrét, hogy Angliával és a Brit Birodalom örökségével kapcsolatban nagyon elfogult és sokszor erkölcsileg fölényeskedő(!) vagy, és ezért szándékosan fogalmaznak ilyen durván véleményt.

De nem ez a fő baj, mert jogod van hozzá, hogy imádd a te fejdben megalkotott Brit Birodalmat, hanem az, hogy nagyon kevésszer tudsz érdemben reagálni ezekre a hozzászólásokra.
És ezért egyesek azonnal beleállnak minden Angliával kapcsolatos véleményedbe, mert tudják, hogy fölényeskedésen, valami lila ködös erkölcsi megfellebbezhetetlenség hangoztatásán, és röhögős emojikon kívül nem kapnak semmit tőled egy vitában. ->> Ergo azért kezdenek el veled "vitázni", mert tudják, hogy már a vita kezdetekor "győztek", mert alkalmatlan vagy az érdemi eszmecserére.

Persze ez minden elfogultságra, és sajnos vitaképtelenségre kevésbé alkalmas fórumozó helyzetére igaz, nem csak rád. De nagyon sokan legalább megpróbálnak kiállni a véleményük mellett és vitázni, mégha ez kevésbé is sikerül nekik.
De az viszont már teljes mértékben a te sarad, hogy minden "vita" közben úgy gondolod, hogy te teljesen ártatlan vagy, és a te viselkedésed tökéletes, úgyhogy neked jogod bedurcizni és trollkodni az ilyen "viták" alatt.
Ez nem vita.
Volt vita a kérdésben Flamand-al is pl meg mással is anno.
Ez pusztán whataboutism volt.
Kicsit unom már, hogy MINDIG kapom - normális hírre is a bullshitet, de én aztán fogjam be a pofám
és hogy jövök ahhoz, hogy beleállok... Ráadásul nem bunkón szoktam a bunkóságra reagálni, most sem ezt tettem.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Ez nem vita.
Volt vita a kérdésben Flamand-al is pl meg mással is anno.
Ez pusztán whataboutism volt.
Kicsit unom már, hogy MINDIG kapom - normális hírre is a bullshitet, de én aztán fogjam be a pofám
és hogy jövök ahhoz, hogy beleállok... Ráadásul nem bunkón szoktam a bunkóságra reagálni, most sem ezt tettem.
Hol voltam bunkó kisöreg, nagyon jól összefoglalták előttem, hogy a baromságaidra miért is lehet így reagálni!;)
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
835
4 235
93
Inkább csak azért állunk bele, mert egyszerűen szánalmas hogy egy magyar ember ilyen szinten szopkodja a faszát egy másik nemzetnek, legyen az akármelyik nemzet. Egy elviekben Magyarországon felnőtt ember hogy a fenébe tud ilyen szinten megnyilvánulni, az rejtély. Eleve az ő ősei nem is voltak ott, amikor az angolok jobb napjai voltak, semmi köze hozzájuk. Milyen angol nemzeti büszkeséget akar mutatni valaki, akinek az ősei pont azok ellen harcoltak, akiket Istenít. Meg hogy a fenébe lehet egy magyar embernek személyes érintettsége pl. a skótok kiválási szándéka kapcsán, hogy muhaha. Nem is értem, hogy érinthet valakit érzelmileg a kiválás, aki se nem skót, se nem angol, se nem a szigeteken született, angol kultúrában szocializálódott ember. A néni, meg a családjának az imádata is nevetséges szerintem. Általánosságban ilyen elvakult érzelmeket én még a saját történelmi dolgaink kapcsán sem tudok produkálni. A bőr lesülne a képemről, ha emigráltam volna, felvettem volna egy másik ország állampolgárságát, aztán itt röhögnének rajtam, hogy pl. vikingkedek, vagy mondjuk a spanyol királyi családot éltetném.

Én azért is hagyom a fenébe, mert szerintem egy kamu az egész felépített fórumszemélyisége.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Hol voltam bunkó kisöreg, nagyon jól összefoglalták előttem, hogy a baromságaidra miért is lehet így reagálni!;)
Ha a hírre reagáltál volna - érdemben, akkor még vitatkozni is lehetett volna.
Annyi véleményt meg engedtessék már hozzátennem, hogy muhaha.
Miért kéne örülnöm neki ha a skótok kiválnának?
Nekem is lehet véleményem ha jól sejtem.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Ha a hírre reagáltál volna - érdemben, akkor még vitatkozni is lehetett volna.
Annyi véleményt meg engedtessék már hozzátennem, hogy muhaha.
Miért kéne örülnöm neki ha a skótok kiválnának?
Nekem is lehet véleményem ha jól sejtem.
1 Mi közöd is van az angolokhoz?
2 A skótok megmondták rögtön visszalépnek az eu ba tehát ez nekünk jó.

Akkor miért is ne örüljünk ha a skótok kiválnának?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 438
120 953
113
Inkább csak azért állunk bele, mert egyszerűen szánalmas hogy egy magyar ember ilyen szinten szopkodja a faszát egy másik nemzetnek, legyen az akármelyik nemzet. Egy elviekben Magyarországon felnőtt ember hogy a fenébe tud ilyen szinten megnyilvánulni, az rejtély. Eleve az ő ősei nem is voltak ott, amikor az angolok jobb napjai voltak, semmi köze hozzájuk. Milyen angol nemzeti büszkeséget akar mutatni valaki, akinek az ősei pont azok ellen harcoltak, akiket Istenít. Meg hogy a fenébe lehet egy magyar embernek személyes érintettsége pl. a skótok kiválási szándéka kapcsán, hogy muhaha. Nem is értem, hogy érinthet valakit érzelmileg a kiválás, aki se nem skót, se nem angol, se nem a szigeteken született, angol kultúrában szocializálódott ember. A néni, meg a családjának az imádata is nevetséges szerintem. Általánosságban ilyen elvakult érzelmeket én még a saját történelmi dolgaink kapcsán sem tudok produkálni. A bőr lesülne a képemről, ha emigráltam volna, felvettem volna egy másik ország állampolgárságát, aztán itt röhögnének rajtam, hogy pl. vikingkedek, vagy mondjuk a spanyol királyi családot éltetném.

Én azért is hagyom a fenébe, mert szerintem egy kamu az egész felépített fórumszemélyisége.
Ott a pont.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Te örülj, de akkor ne basszál már le azért mert én esetleg máshogy gondolom.
Lebasztalak? te nyomod itt az erőszakos nevetséges brit birodalmi nagyképűséget.Én csak leírtam a tényeket nem létezik olyan már hogy brit birodalom, egy kis közepes országocska akinek az atombombái se a sajátjai már!
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Inkább csak azért állunk bele, mert egyszerűen szánalmas hogy egy magyar ember ilyen szinten szopkodja a faszát egy másik nemzetnek, legyen az akármelyik nemzet. Egy elviekben Magyarországon felnőtt ember hogy a fenébe tud ilyen szinten megnyilvánulni, az rejtély. Eleve az ő ősei nem is voltak ott, amikor az angolok jobb napjai voltak, semmi köze hozzájuk. Milyen angol nemzeti büszkeséget akar mutatni valaki, akinek az ősei pont azok ellen harcoltak, akiket Istenít. Meg hogy a fenébe lehet egy magyar embernek személyes érintettsége pl. a skótok kiválási szándéka kapcsán, hogy muhaha. Nem is értem, hogy érinthet valakit érzelmileg a kiválás, aki se nem skót, se nem angol, se nem a szigeteken született, angol kultúrában szocializálódott ember. A néni, meg a családjának az imádata is nevetséges szerintem. Általánosságban ilyen elvakult érzelmeket én még a saját történelmi dolgaink kapcsán sem tudok produkálni. A bőr lesülne a képemről, ha emigráltam volna, felvettem volna egy másik ország állampolgárságát, aztán itt röhögnének rajtam, hogy pl. vikingkedek, vagy mondjuk a spanyol királyi családot éltetném.

Én azért is hagyom a fenébe, mert szerintem egy kamu az egész felépített fórumszemélyisége.
A bevándorolt magyarok (általában libbant beállítottságúak akik szégyenlik a mucsai születésüket főleg ha magyar) nagyon gyorsan be akarnak olvadni.
Na ezek lesznek nagyobb helyi nackók mint az őslakosok.