[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Ezt nem ertem, mire gondolsz? Felhomalyosithatnal? Talan felig emlekszel valamire. A kisebbik fiam volt Covidos, aztan kijottek nala pszihikai problemak, mint poszt covid betegseg. Menekult, kepzelt problemak elol... Eltunt, majd a kiszaradas hataran ( egy vizcsaptol 5 meterre) megtalaltuk a lakhelyetol 250 km-re. Mento vitte korhazba, majd volt egy honapig zart osztalyon, utana negyedev utokezeles, de ma mar egeszseges. Mikor en volram Covidos, augusztusban, tobbek kozott nekem is volt olyan utohatasa, hogy hetekig nem jutott az eszembe semmi gondolat, bar fizikailag jol voltam mar. Ket egyoldalas levelet ket napig irtam... De mara mar ez is a multam resze....
Rendben a lényeg, hogy jól vagytok, ne idegesítsd magad a háborún meg végképp ne, ez olyasvalami amire úgysincs ráhatásunk.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ők mégegyszer lenullázták az első két ciklusukban. 2010 utáni években érte el a mélypontját a magyar haderő.
Nem is értem a kritikád. Te is az ellenzékre szavaztál, vagyis meg kellene köszönnöd, hogy még mindig nem költöttek el minden fillért a haderőre, meg amúgy is " majd megvéd a Nato", illetve a "haderőfejlesztés az új stadion", stb, stb...
12 év alatt hozhattak volna többet is ki az országból, tény, de ilyen libsibolsi ellenszélben, Jóbarátok és meleg nagykövetek meg Csekkatkák, Téglafejű Bolgárok között ez ennyit tudott. Mellé covid, és most a nácikok egy lyukkal mellettünk.
Ennyi.
 
K

Kopi2000

Guest
Rendben a lényeg, hogy jól vagytok, ne idegesítsd magad a háborún meg végképp ne, ez olyasvalami amire úgysincs ráhatásunk.
Nem idegesítem magam az ukrán háborún túlságosan, mert annak komoly projektjeim... Ebben a pillanatban (szombaton és asárnap is) azon dolgozom, hogy jövő tavasszal legyen + 1000 embernek új munkahelye MO-on.... Ha érdekel, akkor nézzél be a Magyarország ipara topikba.... De köszi a jókívánságokat...
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and Ember

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 686
113
Nem is értem a kritikád. Te is az ellenzékre szavaztál, vagyis meg kellene köszönnöd, hogy még mindig nem költöttek el minden fillért a haderőre, meg amúgy is " majd megvéd a Nato", illetve a "haderőfejlesztés az új stadion", stb, stb...
Igen, idén már eljutottam oda, hogy bármilyen áron le kell váltani Orbánt. Igazam volt, az a magyarellenes ámokfutás amit most művel, hogy még egy kis ellopható pénzre rátehessen a kezét undorító és hosszú távon mérhetetlen károkat okoz Magyarországnak!
 
K

Kopi2000

Guest
Nem is értem a kritikád. Te is az ellenzékre szavaztál, vagyis meg kellene köszönnöd, hogy még mindig nem költöttek el minden fillért a haderőre, meg amúgy is " majd megvéd a Nato", illetve a "haderőfejlesztés az új stadion", stb, stb...

Ennyi.
Egyébként, az a legviccesebb, hogy azt sem tudod, mi van ebben az országban. Azt ordibáljátok, hogy nem leszünk brüsszeli gyarmat, de a Távol-keletiek pont úgy viselkednek itthon, mintha MO lenne a nyugati gyarmatuk. Kérlek térj be a Magyarország ipara topikba és olvasd el, mit írtam oda, aztán gondolkodj!!!!
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 686
113
Egyébként, az a legviccesebb, hogy azt sem tudod, mi van ebben az országban. Azt ordibáljátok, hogy nem leszünk brüsszeli gyarmat, de a Távol-keletiek pont úgy viselkednek itthon, mintha MO lenne a nyugati gyarmatuk. Kérlek térj be a Magyarország ipara topikba és olvasd el, mit írtam oda, aztán gondolkodj!!!!
Ha nem vagyunk gyarmat, akkor hogy lehet, hogy brüsszeli parancsra meghozták nálunk az ún. szégyenletes törvényeket? Ezek a törvények lábbal tapossák hazánk szuverenitását. De "nem leszünk gyarmat"! Meg az hogy van, hogy kvázi védelmi pénzt fizetünk Ukrajnának? Azt se érti épeszű ember, hogy miért, de Orbán fizeti lelkesen! De persze nem vagyunk gyarmat. Még az USA gyarmati helytartóját se utasítottuk ki, pedig példátlan módon beavatkozott a magyar igazságszolgáltatásba és mint kiderült az USA korábban a választásainkba is! Nyilván nem vagyunk gyarmat, hogy Orbán megtűri maga felett ezt a helytartót!

Nem. Semmiképp sem. Hát hogy lennénk, megírta a KESMA, hogy "nem leszünk gyarmat"!

Ja, és mindezt nem azért, mert a szuverén Magyarországnak ez realitás, mert nekünk a szuverenitás a realitás a mi helyzetünkben, hanem azért, mert van egy tolvaj maffiánk az ország élén, a NER, amelyik ellopja a szuverenitásunkat!
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B and Kopi2000

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Igen, idén már eljutottam oda, hogy bármilyen áron le kell váltani Orbánt. Igazam volt, az a magyarellenes ámokfutás amit most művel, hogy még egy kis ellopható pénzre rátehessen a kezét undorító és hosszú távon mérhetetlen károkat okoz Magyarországnak!
Ó, mindig ez a magyarázat. A távolabbi nemes célok miatt most bármi megengedhető? :rolleyes:
Nemrég még azért szavaztál az ellenzékre, mert abban reménykedtél, hogy ha győznek, akkor lesz egy forradalom, amiben majd végleg kikapnak... Igazán kedves gondolat volt tőled.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 686
113
Ó, mindig ez a magyarázat. A távolabbi nemes célok miatt most bármi megengedhető? :rolleyes:
Nemrég még azért szavaztál az ellenzékre, mert abban reménykedtél, hogy ha győznek, akkor lesz egy forradalom, amiben majd végleg kikapnak... Igazán kedves gondolat volt tőled.
Egyszer szavaztam az ellenzékre, az idén. És igen, azért, mert joggal remélhetem, hogy nem sokáig maradnának hatalmon, olyan ámokfutásba kezdenének, hogy tőlük is meg tudnánk szabadulni még abban az évben. És ez lenne a legjobb forgatókönyv az országnak!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 978
82 869
113
Nem is értem a kritikád. Te is az ellenzékre szavaztál, vagyis meg kellene köszönnöd, hogy még mindig nem költöttek el minden fillért a haderőre, meg amúgy is " majd megvéd a Nato", illetve a "haderőfejlesztés az új stadion", stb, stb...

Ennyi.
Az a baj, hogy a nagy nyugiban mindig ballib kormányaink vannak, és semmit se csinálnak.

Nézd meg, bukta a ballib az első ketületet, egy nap alatt 11 hónapnyi semmittevésre és kommunikációs fa..ságra varrt gombot azonnal ami a kerületet érintette. Ugyanez lesz a városhazán is, ha a csöves magas és vékony megbukik.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
K

Kopi2000

Guest
Ha nem vagyunk gyarmat, akkor hogy lehet, hogy brüsszeli parancsra meghozták nálunk az ún. szégyenletes törvényeket? Ezek a törvények lábbal tapossák hazánk szuverenitását. De "nem leszünk gyarmat"! Meg az hogy van, hogy kvázi védelmi pénzt fizetünk Ukrajnának? Azt se érti épeszű ember, hogy miért, de Orbán fizeti lelkesen! De persze nem vagyunk gyarmat. Még az USA gyarmati helytartóját se utasítottuk ki, pedig példátlan módon beavatkozott a magyar igazságszolgáltatásba és mint kiderült az USA korábban a választásainkba is! Nyilván nem vagyunk gyarmat, hogy Orbán megtűri maga felett ezt a helytartót!

Nem. Semmiképp sem. Hát hogy lennénk, megírta a KESMA, hogy "nem leszünk gyarmat"!

Ja, és mindezt nem azért, mert a szuverén Magyarországnak ez realitás, mert nekünk a szuverenitás a realitás a mi helyzetünkben, hanem azért, mert van egy tolvaj maffiánk az ország élén, a NER, amelyik ellopja a szuverenitásunkat!
Kedves Blogen, sok dologban egyet értünk (bár a tapasztalataink nem egységesek, de ez nem baj), de én még nem találkoztam olyan nyugati multi képviselőjével (márcsak a saját státuszom miatt), aki annyira látványosan mutatta volna meg, hol a helyem, mint a Távol-keletiek... Én szerintem az Ő gyarmatosításuk kisebb publicitást kap a KESMA-nál, de a való világban, mikor személyesen találkozol vele, hidd el, hogy ijesztőbb bármelyik nyugati alternatívánál... Nézz be Te is a magyarország ipara topikba....
 
K

Kopi2000

Guest
Nem idegesítem magam az ukrán háborún túlságosan, mert annak komoly projektjeim... Ebben a pillanatban (szombaton és asárnap is) azon dolgozom, hogy jövő tavasszal legyen + 1000 embernek új munkahelye MO-on.... Ha érdekel, akkor nézzél be a Magyarország ipara topikba.... De köszi a jókívánságokat...
Már többször mondtam, a saját, személyes véleményemet konkrét tapasztalataim alapján írom le itt, nem valami ködös, idegen, ismeretlenbe való belegondolás alapján, mint, ahogy teszik azt sokan mások itt... És igen, a saját, eheti tapasztalatom is megerősíti az EU iránti elkötelezettségemet. Mert, igen, látom, hogy ezek a mi értékeink és nem azok, amiket a ruszkik és a távol-keletiek képviselnek...
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
310
1 001
93
Dehogy lennének, ez egy alaptalan legenda. Itt van mellettünk Szerbia, meg úgy a világ kilenctizede, ami nem EU tag és köszöni szépen nagyon jól megvan. Semmilyen olyan negatív következménye nem lenne az EU kilépésnek -főleg nem gazdaságilag- amit ne kompenzálna bőségesen a szuverenitás visszaszerzése -leginkább gazdaságilag!

A legfontosabb dologra gondolj csak: Magyarország pontosan ugyanolyan versenyképes az EU-n kívül, mint belül, csak megszabadulnánk minden átkozott közös politikától, ami most visszafogja a gazdaságunkat egyre súlyosabb recesszióba tasztíva minket!

Szerbia szörnyen néz ki, de tényleg. Demográfia a magyarnál is katasztrofálisabb, szolgáltatások, infrastruktúra, közterületek, gyakorlatilag minden romokban, a népesség aktív része menekül az országból. Visszajössz Budapestre és a Keleti környéke Németországnak tűnik.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 872
27 445
113
Szerbia szörnyen néz ki, de tényleg. Demográfia a magyarnál is katasztrofálisabb, szolgáltatások, infrastruktúra, közterületek, gyakorlatilag minden romokban, a népesség aktív része menekül az országból. Visszajössz Budapestre és a Keleti környéke Németországnak tűnik.
Jó, én turisztikailag kiemelt helyeken voltam, és nem kórházba mentem, de 1, könnyebb Szerbiában kártyával fizetni, mint Németországban (pedig mondjuk Passau sem szegénynegyed). 2, A wifi is jobban műxik Szerbiában, mint Németországban. 3, Nem akarok átmenni Hajóágyúba, miszerint Szerbiában van íze az ételnek, de na, hát spec vendéglátás területén nincsenek lemaradva Németországtól, sőőőt. Igazából nem voltam olyan vendéglátóhelyen Szerbiában, amit ne ajánlanék (Szabadka, Újvidék, Belgrád, Bajina Basta). 4, A tömegközlekedést nem próbáltam, a közlekedéskultúra az Balkán, és a GPS megpróbált minket kinyírni. A német vasút az kva drága, de legalább gyors - amikor épp megy. 5, Köztisztaság: Belgrád belvárosban naponta többször takarítanak, mert amúgy sajnos sokan szemetelnek, nagyon sokan dohányoznak. Passauban a virágládákban több a szemét, mint a virág. 6, Belgrádtól délre nagyon sok a kóbor kutya, ebben tényleg le vannak maradva. :( 7, A gusztustalan betonrengeteg. Huhh, nyomasztó. 8, Viszont Szerbia 30 év alatt 2 háborút élt át, azért ezt ne felejtsük el.

Az mondjuk érdekelne, h Bajina Basta környékén miből lehet még élni, mert kb mindenkinek vagy kávézója van, vagy kiadó szobája. Ja, tényleg, a posta működik.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 686
113
Szerbia szörnyen néz ki, de tényleg. Demográfia a magyarnál is katasztrofálisabb, szolgáltatások, infrastruktúra, közterületek, gyakorlatilag minden romokban, a népesség aktív része menekül az országból. Visszajössz Budapestre és a Keleti környéke Németországnak tűnik.
Mert Szerbia egy balkáni ország. Naés? 3,5 százalékos GDP növekedést produkáltak idén a harmadik negyedévben. Így kell nézni az EU-n kívüliséget!
 
K

Kopi2000

Guest
Jó, én turisztikailag kiemelt helyeken voltam, és nem kórházba mentem, de 1, könnyebb Szerbiában kártyával fizetni, mint Németországban (pedig mondjuk Passau sem szegénynegyed). 2, A wifi is jobban műxik Szerbiában, mint Németországban. 3, Nem akarok átmenni Hajóágyúba, miszerint Szerbiában van íze az ételnek, de na, hát spec vendéglátás területén nincsenek lemaradva Németországtól, sőőőt. Igazából nem voltam olyan vendéglátóhelyen Szerbiában, amit ne ajánlanék (Szabadka, Újvidék, Belgrád, Bajina Basta). 4, A tömegközlekedést nem próbáltam, a közlekedéskultúra az Balkán, és a GPS megpróbált minket kinyírni. A német vasút az kva drága, de legalább gyors - amikor épp megy. 5, Köztisztaság: Belgrád belvárosban naponta többször takarítanak, mert amúgy sajnos sokan szemetelnek, nagyon sokan dohányoznak. Passauban a virágládákban több a szemét, mint a virág. 6, Belgrádtól délre nagyon sok a kóbor kutya, ebben tényleg le vannak maradva. :( 7, A gusztustalan betonrengeteg. Huhh, nyomasztó. 8, Viszont Szerbia 30 év alatt 2 háborút élt át, azért ezt ne felejtsük el.

Az mondjuk érdekelne, h Bajina Basta környékén miből lehet még élni, mert kb mindenkinek vagy kávézója van, vagy kiadó szobája. Ja, tényleg, a posta működik.
Csak egy aprosag. Kis-jugoszlavia, mindket haborujat a sajat, soviniszta vezetesenek koszonhette ( Milosevics es Seselj, stb...). Ha nem lettek volna idiota, nagy szerbiarol almodozo politikusaik, akkor megsporolhattak volna mindket haborujukat az elmult 30 evben.... Hat ezt a minimumot nem tudtak megugrani....
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
...
Hol marad az erkölcsi felsőbbrendűség.
Ahol a profit. Van az a pénz, amitől már korpásodni kezd a haj. Hidd el, ha kellő mennyiségű profitot és szavazótábort generál, látni fogod te még a fasiszta eszmék legitimációját és új fasiszta felvonulást New York-ban. A próba/gyakorlati megvalósítás már elkezdődött a legitimáláshoz Ukrajnában, csak az erkölcsi normák lerombolása a woke ideológia és a cancel culture által el van maradva a gyakorlati megvalósítás mögött.
 
Status
Not open for further replies.