[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Ne viccelj már... Azt nem vagy képes felfogni, hogy HA elég T-14/T-15 és Szu-57 lenne ahhoz hogy azokkal győzzenek, akkor nem ahogy sokan itt hangoztatni szokták, egy Olaszország szintű gazdaság, meg évi 50-60Mrd dollár katonai költségvetés kéne hozzá, hogy minimum a sokszorosa. AZ meg nincs! Ők úgy fognak nyerni, mert ahogy nézem ebben azért TE is egyetértesz, hogy elérik a céljaikat végül, Ukrajna meg egy romhalmaz lesz - területében megcsappanva - hogy a középszar, még a német/francia szintet SEM elérő de tömegben lévő fegyvereiket használják.

Közben meg a valóságban a tőlük külön külön is jóval nagyobb gazdasági erejű Németországban van néhány tucat repülni képes vadászép, harci helikopter, 200 alatti harckocsi.

A szintén jóval nagyobb gazdasági erejű franciák meg kifogytak Líbia ellen 2 vagy 3 nap alatt az irányított levegő - föld bombákból, rakétákból.

Szóval nagy veszteségekkel, de sanszosan győzni fognak, a helyett hogy simán elégtelen számú high end fegyverekkel nem tudnak az akaratuknak érvényt szerezni, ahogy pl. ugyan ez nem sikerült a jóval gazdagabb franciáknak sem, illetve a németeket meg mostanra SENKI nem veszi komolyan, szégyen szemre már a LENGYELEK sem...

Értem én hogy fáj hogy szavazhatok, csak amit fentebb leírtam az nem hitéleti, hanem ténykérdés. Első betűtől az utolsóig. Rakd össze...
Az ukrik ezzel a nyugati fegyverzet támogatással és a MacGyver hadseregükkel eddig elérték a katonai céljaikat....
 
  • Tetszik
Reactions: endre and bel

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 021
113
Szerintem megfogják oldani, hogy kapjanak elég 155 mm lőszert az ukrik ami pedig a 152 mm lőszert illeti most azon dolgoznak, hogy nyugati befektetésekkel a még rendelkezésre álló 152mm gyártó kapacitást felpörgessék pl Bulgáriában, Széovákiában, Csehországban...
Nyilván lesz idővel 155, ebben biztos vagyok. Az itt a kérdéses, hogy meddig akarják ezt finanszírozni úgy, hogy szinte biztosan nem fog érte fizetni senki, mert Ukrajna nagyon nem lesz abban a helyzetben hogy fizetni tudjon érte. S ez még az olcsójános része, hogy tüzérségi lőszer/akna gránát.

Én azt látom, hogy az oroszok emelték a tétet, és a nyugat nem akarja tartani, leginkább már dobatnák a lapokat az ukránokkal, csak ők nem értik még meg, hogy itt nem nyerhetnek.

A Donbasz meg a Krím akkor is orosz marad, ha a fejükön pörögnek, lehet itt magyarázni Zelenszkijnek hogy a Krímen szeretné tölteni a következő nyaralását, ez utópia, én így látom...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 021
113
Az ukrik ezzel a nyugati fegyverzet támogatással és a MacGyver hadseregükkel eddig elérték a katonai céljaikat....
Ami micsoda?

Lövesd szét az országodat, fagyaszd meg a lakosságod, és válj energia exportőrből a generátoros "legyőzhetetlenségi" pontok birodalmává?

Ez komoly katonai cél.

Hallod, nőket soroznak, ne már...
 
W

Wilson

Guest
Nyilván lesz idővel 155, ebben biztos vagyok. Az itt a kérdéses, hogy meddig akarják ezt finanszírozni úgy, hogy szinte biztosan nem fog érte fizetni senki, mert Ukrajna nagyon nem lesz abban a helyzetben hogy fizetni tudjon érte. S ez még az olcsójános része, hogy tüzérségi lőszer/akna gránát.

Én azt látom, hogy az oroszok emelték a tétet, és a nyugat nem akarja tartani, leginkább már dobatnák a lapokat az ukránokkal, csak ők nem értik még meg, hogy itt nem nyerhetnek.

A Donbasz meg a Krím akkor is orosz marad, ha a fejükön pörögnek, lehet itt magyarázni Zelenszkijnek hogy a Krímen szeretné tölteni a következő nyaralását, ez utópia, én így látom...
A myugat az USA-l az élen nem fogja félidőben bedobni a lapokat túl sok anyagi és egyéb erőforrást áldoztak Ukrajnára és még mielőtt valaki Afganisztánnal jönne nézze meg előtte a térképen, hogy hol is található Afganisztán és Ukrajna...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and zsolti
W

Wilson

Guest
Ami micsoda?

Lövesd szét az országodat, fagyaszd meg a lakosságod, és válj energia exportőrből a generátoros "legyőzhetetlenségi" pontok birodalmává?

Ez komoly katonai cél.

Hallod, nőket soroznak, ne már...
Ha akarják ha nem akkor is szétlövik az oroszok Ukrajnát, nincs választásuk, ami pedig az ukri katonai célokat illeti nézz meg egy márciusi és egy november végi ukrán térképet az orosz ellenőrzés alatt lévő ukrán területekről....

Ami pedig az ukrán nők besorozását illeti az egy orosz fake hír ha gondolod akkor az ukri topikban megosztom az ezzel kapcsolatos tényeket...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 021
113
A myugat az USA-l az élen nem fogja félidőben bedobni a lapokat túl sok anyagi és egyéb erőforrást áldoztak Ukrajnára és még mielőtt valaki Afganisztánnal jönne nézze meg előtte a térképen, hogy hol is található Afganisztán és Ukrajna...
Na, ez el fog dőlni szerintem jövő februárra kb...

Ha neked lesz véletlen igazad, akkor isten irgalmazzon Európának. Igazából mindenkinek, mert teli fogják baszkodni amit kell az oroszok, ebben mostanra biztos vagyok. Aztán ott megint eldöntheti akkor a nyugat, hogy szeretné e tartani a tétet.

Bár mostani hírek szerint, mondom nem én állítom ezt, hanem nyugati hangok, think-tank és magasrangú katonák, külpol tanácsadók, már kiegyezésre serkentik az ukránokat.

Vajon miért, mert olyan jól állnak?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 021
113
Ha akarják ha nem akkor is szétlövik az oroszok Ukrajnát, nincs választásuk, ami pedig az ukri katonai célokat illeti nézz meg egy márciusi és egy november végi ukrán térképet az orosz ellenőrzés alatt lévő ukrán területekről....

Ami pedig az ukrán nők besorozását illeti az egy orosz fake hír ha gondolod akkor az ukri topikban megosztom az ezzel kapcsolatos tényeket...
Én elhiszem neked készséggel, akkor nincsenek nők sorozva! Őszintén örülök neki ha így van, tényleg!

Azon a sokkal fontosabb dolgon ez nem változtat semmit, hogy a nyugat tárgyalni szeretne, az átadható készletek elfogyóban, Katar adjon NASAMS-ot, majd kapnak 2 év múlva másikat. Az ukrán fiatalok nagy része vagy meghalt, vagy lenyomorodott, vagy elmenekült, és külföldről FIX nem jön haza a rommá lőtt aknatölcsérbe az egykori háza helyén. Óvatos becslések szerint egy 25-27 milliós ország lett mostanra, rottyra rakva. A VOLT érték nagy része, atomerőművekkel, nyersanyaglelőhellyel, nehéziparral az oroszok kezén. Maradék Ukrajna infrastruktúrája romokban, energetika kakukk.

Nem túl jó kilátások...
 
W

Wilson

Guest
Én elhiszem neked készséggel, akkor nincsenek nők sorozva! Őszintén örülök neki ha így van, tényleg!

Azon a sokkal fontosabb dolgon ez nem változtat semmit, hogy a nyugat tárgyalni szeretne, az átadható készletek elfogyóban, Katar adjon NASAMS-ot, majd kapnak 2 év múlva másikat. Az ukrán fiatalok nagy része vagy meghalt, vagy lenyomorodott, vagy elmenekült, és külföldről FIX nem jön haza a rommá lőtt aknatölcsérbe az egykori háza helyén. Óvatos becslések szerint egy 25-27 milliós ország lett mostanra, rottyra rakva. A VOLT érték nagy része, atomerőművekkel, nyersanyaglelőhellyel, nehéziparral az oroszok kezén. Maradék Ukrajna infrastruktúrája romokban, energetika kakukk.

Nem túl jó kilátások...
Az ukri topikban majd reagálok a hozzászólásaidra nem akarom ezt a topikot tele szemetelni az ukri témával...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Üdv klubban. Én házfelújításban vagy 3 gyerekkel. Fűtés nélkül. A szakemberek.. megcsinálnám magam, de muszáj a papír.. nem érnek ide időben. Szóval a 14 fok az simán megvan. Szerencsére van egy másik kéményem és 2 szobát kályhával fűtök.
A kölkök meg minden nap végére letarolják a hűtőt, mint egy sáskajárás :D
Aztán 10ért ha ilyen instant "bevásárolsz", akkor annyit kapsz, hogy a tömlős sajt még gurgulázik a kosár alján.

:D





Ismerősöm, aki a mainstream médiákat olvassa éppen panaszkodott, hogy nem igen van hír. De ahogy ide is írtam, ha már annyira szarul megy az usa, nato dolga, akkor ez is egy elfeledett háború lesz. Ez pontosan azt mutatja, hogy nagyok a bajok az ukrán oldalon.


ezt csak most olvastam végig... 10 ezres bevásárlás??? Abból 2 heti kajám megvan kávéval együtt... Kurva nagy luxusban élsz haver
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 021
113
Nnahh, akkor most gyorsan húzzuk is ezt a saját viszonylatunkra. Mert @dudi idegrángást kap attól, hogy nagy, a modern és a modernizált keverékből álló erő legyen, nekünk lesz jirtelen mondjuk 300 kurvamodern mindenünk, meg BTR. Semmi T-64, T-72 katyvasz, semmi BMP-1;-2, hogy elégedett legyen. Szemben egy kedvenc román haderő legyen, ne a ruszkik. Félmodern és elavult vackok keverve precíziós támogatással és elavult de sok, SOK normál tüzérséggel.

A sok és modern az, ami leveri a sok, de félmodern/elavultat, nem a kicsi de modern kreténség. Az maximum a maga megintcsak MENNYISÉGI szintjéig ellensúlyozni tudja, de szétbaszni csak lokálisan, mert csak ott tud lenni, ahol van. ÉS itt a mi térfelünkön ettől kapunk idegrángást. Mert ott ahol nincsen, se Leopard 2A7+, se dudi, ott ne is legyen semmi, hadd kerüljenek az adott helyen levő kicsi de modern erő hátába. R.I.P. dudi, boldogan haltál meg, nem volt koszos T-72 magyar színekben a közeledben, elit vótá baszdmeg.

Aztán berántanak mindenkit a vezírek aki részlegesen is alkalmas valamire, mert a háború ezzel nem állt meg, és a daráló megy tovább a maga természetes folyamában, csak mivel kibaszott elitista kretén faszok voltunk, ezért ennek a felállításával is kurvára el leszünk ksve, azzal meg, hogy használhatró fegyvert faragjunk a szarokból, meg vegyünk valamit, megintcsak az idő kretén elitista kicsi de modern agybarom faszság elbaszása miatt el leszünk késve, de sebaj.
Így van.

Haluzza meg fejtegeti itt minden autóskártyás hogy egy Leo2A7 + az nem jár egyedül, meg 4000m lőtáv vs 1000m TALÁN T-72, csak a helyzet, az, hogy amíg eljátszik akár nagy veszteségekkel is a Leo2A7-el 3-5 T-72 akár beásva is, addig a másik 5 a hátukba kerülve szétszedi a LEO2A7 lőszerraktárát, üzemanyagkészletét, etc.


Hajrá, hajrá, hajrá elitista kreténség :( !!!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 041
113
Így van.

Haluzza meg fejtegeti itt minden autóskártyás hogy egy Leo2A7 + az nem jár egyedül, meg 4000m lőtáv vs 1000m TALÁN T-72, csak a helyzet, az, hogy amíg eljátszik akár nagy veszteségekkel is a Leo2A7-el 3-5 T-72 akár beásva is, addig a másik 5 a hátukba kerülve szétszedi a LEO2A7 lőszerraktárát, üzemanyagkészletét, etc.


Hajrá, hajrá, hajrá elitista kreténség :( !!!
Az kreténség amit te művelsz.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113
Szuper!

Akkor most elsőkézből!
Magyarországot a szovjetek megszállták és nem felszabadították, mint ahogy a baloldal és a libsik állítják!


Amúgy egyébként vajon fog változni a ballib narratíva az orosz-ukrán háború hatására?
 

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
425
1 655
93
ezt csak most olvastam végig... 10 ezres bevásárlás??? Abból 2 heti kajám megvan kávéval együtt... Kurva nagy luxusban élsz haver
3 gyerek mellett? Minimum heti 10-15 ezer csak a kaja,nálunk kicsik vannak,kakaóznak, heti 15 doboz tej minimum elfogy! Legyen minden napra kenyér, legyen felvágott, azért napi 1 meleg kaja......
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 021
113
Az kreténség amit te művelsz.
Az hát...


Hisz nyilván darabszámban visszatükröződik az a kurva nagy igazság amit ide vizionálsz, hogy van elég Leo2A7. A gyártó országnak, egy NÉMETORSZÁGNAK, ami sokszorosa gazdasági erőben az oroszoknak, mennyi is van belőle?! Vagy akár csak az egyel korábbi verzióból rendszerben, mennyi? Kb. 200 db ugye? VICC. Komolytalan. Nem tudom hogy kéne még leírnom, hogy átmenjen a lényeg neked, de szerintem inkább hagyom...


Az amiről itt értekeztél évekig, teljes magabiztossággal hogy nincs értelme a sorozásnak, full profi, áramvonalas és modern haderő kell a tömeghadseregek helyett, ez álomvilág!

Ami NATO iskola téged kitanított, az ilyen Afganisztánba, Maliban, meg Koszovóban békefenntartó feladatoknál OKÉS, de egy komoly összhaderőnemi hadviselésre hajazó Ukrajnában már kurvára nem ez a tapasztalat.

Nem tudom mivel okítanak titeket továbbképzésen, de jó lenne belátni hogy mennyiség kell mindenből, az ilyen 44 db az harckocsiból nem mennyiség még nekünk sem egy valós háborúban, akkor sem ha tényleg a legkorszerűbb eszköz kategóriájában a világon.

A Gripenekből a 14 db-ot ugyan így egy semmire való darabszámnak tartom konkrétan, hogy ne csak a szárazföldet degradáljam folyamatosan...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Szuper!

Akkor most elsőkézből!
Magyarországot a szovjetek megszállták és nem felszabadították, mint ahogy a baloldal és a libsik állítják!


Amúgy egyébként vajon fog változni a ballib narratíva az orosz-ukrán háború hatására?
Szerintem meg nem kellene feleslegesen ilyen konfliktust triggerelned ezzel itt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 041
113
Az hát...


Hisz nyilván darabszámban visszatükröződik az a kurva nagy igazság amit ide vizionálsz, hogy van elég Leo2A7. A gyártó országnak, egy NÉMETORSZÁGNAK, ami sokszorosa gazdasági erőben az oroszoknak, mennyi is van belőle?! Vagy akár csak az egyel korábbi verzióból rendszerben, mennyi? Kb. 200 db ugye? VICC. Komolytalan. Nem tudom hogy kéne még leírnom, hogy átmenjen a lényeg neked, de szerintem inkább hagyom...


Az amiről itt értekeztél évekig, teljes magabiztossággal hogy nincs értelme a sorozásnak, full profi, áramvonalas és modern haderő, ez álomvilág! Ami iskola téged kitanított, az ilyen Afganisztánba, Maliban, meg Koszovóban békefenntartó feladatoknál OKÉS, de egy komoly összhaderőnemi hadviselésre hajazó Ukrajnában már kurvára nem ez a tapasztalat.

Nem tudom mivel okítanak titeket továbbképzésen, de jó lenne belátni hogy mennyiség kell mindenből, az ilyen 44 db az harckocsiból nem mennyiség még nekünk sem egy valós háborúban, akkor sem ha tényleg a legkorszerűbb eszköz kategóriájában a világon.

A Gripenekből a 14 db-ot ugyan így egy semmire való darabszámnak tartom konkrétan, hogy ne csak a szárazföldet degradáljam folyamatosan...
Biztos elkerüli a figyelmed, hogy nem kell több a németeknek, mert a kutya sem fenyegeti őket és ők sem akarnak senkit megtámadni (mi is ebben a helyzetben vagyunk). Ellenben az oroszokkal akik ugye háborút indítottak ami olyan jól sikerült, hogy mára T-62-eseket kukáznak elő.

Hát nem arra hülyeségre amit itt előadsz megnyugtatlak.

Az a nagy problémád, hogy képtelen vagy egy bolhaánál nagyobban gondolkozni és erre telepszik még rá az a mérhetetlenül primitív felfogás, hogy mind1, csak sok legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 537
113