Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
MV5BY2Q1ZWZjOWUtZDA3Ny00ZmMxLWJkMmUtYjQ5OWQyMDVhMGE5XkEyXkFqcGdeQXVyMjQxOTA3NjA@._V1_.jpg


Azt a jó qva.

Csak azért néztem bele, mert Lengyel Tamást a Mi kis falunk nézhető első pár évadában bírtam Gyuriként.
De ez egy fos, még a mostani Mkf-hez képest is.
Adott egy Miskolc közeli kisváros (kitalált település, de a történet erőteljesen sugalmazza), ahol dúl a nyomor, alkohol és természetesen a rasszizmus.
Főhősünk egy lecsúszott, tajparaszt, autóbuzi, életképtelen lény aki csak azért nem csöves mert a rég nem látott buzi (így mondják a műalkotásban, mert ez egy ez kőkemény 18+-os cucc!) öccsével megörökölték az apjuk egykoron luxus házát.

Az első rész tipikus példája a "belpesti értelmiségnek" nevezett lények gondolatvilágának ha ... leírni is rossz... mindjárt hányok... vidéki "emberekről" van szó.

Gyuri (fogalmam sincs itt hogy hívják), elkártyázza az összes pénzét (természetesen okos cigók nyerik el tőle).
Majd wc-n kulázva (gondolom vicces akart lenni) felbontja a fizetési hátralékos számláját, 2 perccel később meg már ki is kapcsolta a villanyt az mvm.
Munkahelyén lecigányozza a takarítónőt, amiért kirúgják (érdekes, elvileg ő mindig is ilyen rasszista volt, miért pont ennyi év után lett belőle elege a főnökének).
Kocsmában az alkeszok természetesen bírják, mivel ő is egy alkesz és ez már csak így megy suttyóéknál.
A fia egy dagadt cigány lánnyal állít be hozzá láthatáskor akit természetesen rühell, de az írók nem merik leírni azt, hogy bálna inkább fókáznak (lehet ez self insert volt?).
A rész csúcspontja az Anikó show szereplés (amiben természetesen kölcsön zakóban jelenik meg, az egész haveri körben van egy db még a kommunista időkből, mert hát vidék).
Ott szembesül vele, hogy Ottó már Brigitta (vagy hogy hívják), tehát nem buzi, hanem hermaizé, nem... transz.
De nem ám valami elmaszkírozott férfit raknak oda. Nem, nem. Kell a poén, hogy az egész városka természetesen ittasan műsort néző férfi lakossága azt mondja amikor meglátja, hogy meghúzná... Meg hát jó színben kell feltüntetni a tranyókat, most az a trendi.
Úgy, hogy ja, el kellene hinnünk, hogy ő egy transz férfi.
Rujder-Vivien-a-Toth-Janosban-Foto-Piti-Marcell.jpg


Természetesen ő világ látott, gazdag, trendi, míg bátyja buszjegyre kunyerál ő BMW kabrióval járkál, még a rész zárásakor az uzsorást is kifizeti zsebből, mielőtt beköltözik a rideg és sötét házba...

Leírás alapján a sorozat "komikumát" később a lassan megbékélő báty és a múltját jelképező kirekesztő város konfliktusa adná, de...
Nézze a halál.



Ui.: mielőtt bárki magára venné, a fórum látogatói közül senkit tartok sem belpestinek sem értelmiséginek. Peace.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 962
82 805
113
Ejj, de túlgondolták a Jack Ryant! :D

Már köze nincs a valódi karakterhez. Ryan karaktere durvább lett, mint két John Clark. Elmebetegek.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 994
113
:mad:

A 2001 Űrodisszeia főszereplője a Discovery űrhajó!:)

:D:cool:
Rajta van, a nagy fehér Függetlenség napjabeli hatalmas űrlényhajó fölött, van egy nagy piros űrhajó (egyetlen nagy piros), azzal szemben keresd., a lárva szerű cucc alatt.
Csak annyi van írva hogy 2001
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 826
113
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
Már az első rész -- Tőrbe ejtve -- is tetszett, de ennek az hangulata is jó az szokásossá vált össze/vissza-vágott előzetes ellenére:


Kár, hogy az ex-J.B. színész --követve a korszellemet-- behozza a filmbe a "kicsit langyos" nyomozó-karakter, de nem baj ez a mellék-szösszenet: az Asszony magabiztosan kompenzál.

Kellemes mozizást: :hadonaszos:


U.I.: Remélem nem TóVám-os vagyok...

.
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 985
113
Már az első rész -- Tőrbe ejtve -- is tetszett, de ennek az hangulata is jó az szokásossá vált össze/vissza-vágott előzetes ellenére:


Kár, hogy az ex-J.B. színész --követve a korszellemet-- behozza a filmbe a "kicsit langyos" nyomozó-karakter, de nem baj ez a mellék-szösszenet: az Asszony magabiztosan kompenzál.

Kellemes mozizást: :hadonaszos:


U.I.: Remélem nem TóVám-os vagyok...

.

Tegnap néztem meg a filmet. Tetszett is meg nem is. Tény, hogy sokkal jobb, mint az átlag netflixes alkotások.
Úgy éreztem, hogy ez is inkább társadalom kritika, mint nyomozós film. Előbbinek viszont nem rossz, szerintem. :)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 955
19 252
113
Már az első rész -- Tőrbe ejtve -- is tetszett, de ennek az hangulata is jó az szokásossá vált össze/vissza-vágott előzetes ellenére:


Kár, hogy az ex-J.B. színész --követve a korszellemet-- behozza a filmbe a "kicsit langyos" nyomozó-karakter, de nem baj ez a mellék-szösszenet: az Asszony magabiztosan kompenzál.

Kellemes mozizást: :hadonaszos:


U.I.: Remélem nem TóVám-os vagyok...

.
Egynek elmegy, nem olyan rossz, de annyira nem is jó. Az elején a korszellemes bullshitet nagyon tolták, nagyon zavaró volt, de kb 15 perc után ez elmúlt, és sokkal kevésbé volt irritáló. Egész szellemes dolgok is vannak benne, és nem lepne meg, ha az akkulobby (is) pénzelte volna a filmet...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Már az első rész -- Tőrbe ejtve -- is tetszett, de ennek az hangulata is jó az szokásossá vált össze/vissza-vágott előzetes ellenére:


Kár, hogy az ex-J.B. színész --követve a korszellemet-- behozza a filmbe a "kicsit langyos" nyomozó-karakter, de nem baj ez a mellék-szösszenet: az Asszony magabiztosan kompenzál.

Kellemes mozizást: :hadonaszos:


U.I.: Remélem nem TóVám-os vagyok...

.
Sztem kifejezetten vicces az E.Musk utalás, meg a COVID para.
Mindenki megtalálja benne a maga covid-para-típusát :D
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Baszki,meg ne nézzétek a thor,love nad thundert,5 pénzért béreltük ki a minap,de egy kalap szrt sem ért,olyan gagyi,nyomorék,bugyuta az egész,hogy alig vártam a végét,kajak 0 cgi-k,rendesen idiótának látni a thort,aki csajozni sem tud,csak feltosztam magam rajta,még egy jó bunyó sincs benne 2,5 óra alatt.
Általában bírom a scifiket,meg az ilyen jellegű techno meséket,de olyan csúnyán szétcsúszott ez a tőrténet,hogy élvezhetetlen,mint a terminátor,vagy a predator,az sw,alien,stb is oda jutott,hogy már rá se nézek,azt sem tudom,hogy melyik rész,mikolr jött ki,vagy mi van benne,csak a bevétel lett a fontos,ostoba tartalommal.
:(