Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 541
45 067
113
A doppingról csak annyit , hogy mindenki tol valamit. Volt egy jogász hallgató barátnőm aki ebből írt valami szakdolgozatot, a lényeg hogy a doppingszerek mindig egy lépéssel előrébb járnak mint a jogszabályok. Körülbelül ha akár egy molekula nem egyezik a jogszabályban leírtakkal akkor nem számít doppingnak. Nem tudok részletesen belemenni a dologba mert nem értek hozzá de kb ez a lényeg. Egy örök verseny a szergyártók és az ellenőrök közt.
EGYÉRTELMŰ...

Én nem vitatkozom senkivel. Ifi szinten focista osztálytársam elment 16 évesen nyári alapozóra egy másodosztályú fővárosi csapatnál, kapott valamit a csapat, úgy futott utána mint a nyúl, drasztikusat ugrott MINDENKINEK a Cooper eredménye. Röhögcsélt hogy le se szarja hogy mi az, de kurva jó, adjanak neki még... Nem C-vitamin volt, injektálva kapták, gyanúsan EPO...

Birkózóknál láttam saját szememmel, egyik versenyző megint csak IFI srác eltűnt pár hónapra, röhögtek a többiek mikor visszajött, állítólag sérülését/húzódását pihente ki, csak a bökkenő az volt, hogy 3 súlycsoporttal került feljebb 3 hónap alatt állítólag pihenés mellett úgy, hogy szín húsban felszedett vagy 15kg-ot, kiszélesedett, nőtt a karja 10cm-et, mell/hát körfogat 15cm-et, szétrepedt szálasan a picsába, és végig lett veretve a háta válla pattanással.

Mindenki röhögött rajta, hogy elmegy a picsába ez nagyon vágós, hogy valami brutál androgén fost veretett, az alsó polcos kategóriából, ez nem az akkoriban sportolóknál menő Winstrol/Deca kombó lehetett, hanem tényleg ilyen Bionabol/Dianabol szar, azt mondta hogy csak mézet és sajtot evett :D !!!

Versenyző lett...

Nem kevés komoly eredményt elérő erőemelőnek meg volt hogy én adtam be farizomba kérésre a nandrolont/tesztoszteronokat, na...

Szóval ezt, nekem NE, hogy mennyit számít a dopping, meg élsportban lehet-e egyáltalán csak az élmezőny KÖZELÉBE keveredni egyáltalán nélküle...

Megadom a választ annak aki sík hülye, vagy idealista: NEM.

Azon kell elgondolkozni gyorsan, hogy vajon mennyi esély van BÁRMILYEN sportban arra hogy az első helyezett tiszta, mikor sokadik helyezettek is buknak meg néha?! A növekedési hormon terápia, egyéb androgén cuccok, nem 1-2%-ot hoznak, hello!

Csak érdekességként leírom, pl. egy Ben Johnson megbukott doppinggal, hatalmas botrány volt mert iszonyat tehetségnek tartották, utána meg szégyenfal lett belőle, meg fekete bárány! Bebukott! Személyes rekordja 9.95 100m-en!!! Tele volt mint a déli busz!

Ma ott tartunk, hogy van egy Usain Boltunk, aki NATÚR NYILVÁN, mivel nincs megfogva, és 9.58-nál tart!!! Ne áltassuk már magunkat, 100m-es sprint számban ez ordító nagy különbség, sok sok méterrel alázná meg a mai bajnok világcsúcstartó azt a 36 évvel ezelőtti eredményt, ahol Ben Johnsonról kiderült, hogy csúnya csaló!

Kell még valamit mondanom Ildikó?!
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 467
10 655
113
EGYÉRTELMŰ...

Én nem vitatkozom senkivel. Ifi szinten focista osztálytársam elment 16 évesen nyári alapozóra egy másodosztályú fővárosi csapatnál, kapott valamit a csapat, úgy futott utána mint a nyúl, drasztikusat ugrott MINDENKINEK a Cooper eredménye. Röhögcsélt hogy le se szarja hogy mi az, de kurva jó, adjanak neki még... Nem C-vitamin volt, injektálva kapták, gyanúsan EPO...

Birkózóknál láttam saját szememmel, egyik versenyző megint csak IFI srác eltűnt pár hónapra, röhögtek a többiek mikor visszajött, állítólag sérülését/húzódását pihente ki, csak a bökkenő az volt, hogy 3 súlycsoporttal került feljebb 3 hónap alatt állítólag pihenés mellett úgy, hogy szín húsban felszedett vagy 15kg-ot, kiszélesedett, nőtt a karja 10cm-et, mell/hát körfogat 15cm-et, szétrepedt szálasan a picsába, és végig lett veretve a háta válla pattanással.

Mindenki röhögött rajta, hogy elmegy a picsába ez nagyon vágós, hogy valami brutál androgén fost veretett, az alsó polcos kategóriából, ez nem az akkoriban sportolóknál menő Winstrol/Deca kombó lehetett, hanem tényleg ilyen Bionabol/Dianabol szar, azt mondta hogy csak mézet és sajtot evett :D !!!

Versenyző lett...

Nem kevés komoly eredményt elérő erőemelőnek meg volt hogy én adtam be farizomba kérésre a nandrolont/tesztoszteronokat, na...

Szóval ezt, nekem NE, hogy mennyit számít a dopping, meg élsportban lehet-e egyáltalán csak az élmezőny KÖZELÉBE keveredni egyáltalán nélküle...

Megadom a választ annak aki sík hülye, vagy idealista: NEM.

Azon kell elgondolkozni gyorsan, hogy vajon mennyi esély van BÁRMILYEN sportban arra hogy az első helyezett tiszta, mikor sokadik helyezettek is buknak meg néha?! A növekedési hormon terápia, egyéb androgén cuccok, nem 1-2%-ot hoznak, hello!

Csak érdekességként leírom, pl. egy Ben Johnson megbukott doppinggal, hatalmas botrány volt mert iszonyat tehetségnek tartották, utána meg szégyenfal lett belőle, meg fekete bárány! Bebukott! Személyes rekordja 9.95 100m-en!!! Tele volt mint a déli busz!

Ma ott tartunk, hogy van egy Usain Boltunk, aki NATÚR NYILVÁN, mivel nincs megfogva, és 9.58-nál tart!!! Ne áltassuk már magunkat, 100m-es sprint számban ez ordító nagy különbség, sok sok méterrel alázná meg a mai bajnok világcsúcstartó azt a 36 évvel ezelőtti eredményt, ahol Ben Johnsonról kiderült, hogy csúnya csaló!

Kell még valamit mondanom Ildikó?!
Arnold is bevallotta hogy anno sokmindent szedett ami ma már tiltólistás.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 541
45 067
113
Arnold is bevallotta hogy anno sokmindent szedett ami ma már tiltólistás.
Jó, a profi testépítés az már egy teljesen VICC világ. Ott nincs is WADA, meg is halna az egész. Ott azért ahogy visszavonul, gyakorlatilag MÁSNAP elismeri mindenki, hogy végig teli volt vágva, nem kicsit, nagyon.

De csak meg kell nézni az aktív évek képeit egy Markus Rühl, Kevin Levrone, Ronnie Colman, Flex Wheeler neve beütése után, meg hogy most hogy néznek ki.

Na a kettő közti különbség a növi és a szteroid használat.
Jó szörnyülködést kívánok mindenkinek!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 341
113
Na most akkor a kenyai elnök is rasszista (Szabó Timike és ballibbant társai)?
------
"William Samoei Ruto Kenya elnöke egy Twitteren közzétett fotóval gratulált az ezüstérmes francia válogatottnak, mégpedig úgy, hogy feltüntette a játékosok nevét és származását a Twitter-posztjában:"
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 788
30 567
113
Jó, a profi testépítés az már egy teljesen VICC világ. Ott nincs is WADA, meg is halna az egész. Ott azért ahogy visszavonul, gyakorlatilag MÁSNAP elismeri mindenki, hogy végig teli volt vágva, nem kicsit, nagyon.

De csak meg kell nézni az aktív évek képeit egy Markus Rühl, Kevin Levrone, Ronnie Colman, Flex Wheeler neve beütése után, meg hogy most hogy néznek ki.

Na a kettő közti különbség a növi és a szteroid használat.
Jó szörnyülködést kívánok mindenkinek!
Pedig azt hittem a csirkerizstől halnak halomra 30 évesen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 541
45 067
113
Pedig azt hittem a csirkerizstől halnak halomra 30 évesen.
Igen... Hirtelen szívleállásokkal, jah.

Mindegy nekem mondom, tényleg láttam amit láttam. Tudom hogy mennyit tud hozni a dopping, akár csak az első kúra kutya közönséges teszto-is, az nem viccel gyerekek, ott egy ismétléses maximum fő gyakorlatoknál 30-40% teljesítménynövekmény az totál jellemző! Na, ezek mellett kell akkor gondolkozni, hogy mikor a bebukottaknál vannak olyanok akik lényegesen jobb eredményeket hoznak, és nincsenek megfogva, akkor azok vajon valóban tiszták lehetnek-e, vagy csak ahogy leírtam, őket nem fogták meg?!

E nélkül valaki odaáll ma, az a takarító/gyúróval lesz egy szinten, nem a többi a versenyben ott lévő élmenővel.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 055
113
Igen... Hirtelen szívleállásokkal, jah.

Mindegy nekem mondom, tényleg láttam amit láttam. Tudom hogy mennyit tud hozni a dopping, akár csak az első kúra kutya közönséges teszto-is, az nem viccel gyerekek, ott egy ismétléses maximum fő gyakorlatoknál 30-40% teljesítménynövekmény az totál jellemző! Na, ezek mellett kell akkor gondolkozni, hogy mikor a bebukottaknál vannak olyanok akik lényegesen jobb eredményeket hoznak, és nincsenek megfogva, akkor azok vajon valóban tiszták lehetnek-e, vagy csak ahogy leírtam, őket nem fogták meg?!

E nélkül valaki odaáll ma, az a takarító/gyúróval lesz egy szinten, nem a többi a versenyben ott lévő élmenővel.


Építettem egy szegedi úszó edzőnek házat ő mesélte....Zolikám...azt hiszed amikor CSLaci kimegy 3 hónapra az USA-ba "táborozni" akkor mi a bánatos péknyakától tud 30 sec-l gyorsabb lenni miután hazajött?????......Én nyomom a crossfit-t 6 éve amit tudok azt tudom bármikor 90%-ban......szakítani....lökni...elől hátol gugolni stb stb.....amikor kitaláljak,hogy formába hozzák magukat külföldön akkor már mindenki IS tudja mi a stáció.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 541
45 067
113
Építettem egy szegedi úszó edzőnek házat ő mesélte....Zolikám...azt hiszed amikor CSLaci kimegy 3 hónapra az USA-ba "táborozni" akkor mi a bánatos péknyakától tud 30 sec-l gyorsabb lenni miután hazajött?????......Én nyomom a crossfit-t 6 éve amit tudok azt tudom bármikor 90%-ban......szakítani....lökni...elől hátol gugolni stb stb.....amikor kitaláljak,hogy formába hozzák magukat külföldön akkor már mindenki IS tudja mi a stáció.
Én 20+ éve az említett birkós sztori után mindenkinek azt szoktam erre mondani röhögve, hogy a "méz és sajt" :D !!!

Ezek nagyon egészségesek ám :p !
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and LMzek 2.0

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
750
4 025
93
Nem nagyon követem a rugbyt, de túlnyomó részben fehérek és szigetlakók, Új -kaledónia, Tahiti stb. Azok állat fizikummal születnek
ezt sem gondoltam volna :)
ideért a rugby
csak kérdezzetek :) 1987-ben kezdtem, most már "csak" az öregfiúk csapatban nyomom ...
ha már: a francia IS rögbi kiemelkedő. színesbőrű játékos van néhány, számuk mostanában már növekszik. egyébként 2023 világkupa ott lesz (jegyet már ne is próbálj venni, gyakorlatilag már csak elvétve lehet kapni), 2007 után másodszor.

Sok minden jogomban áll. Pl.: ismerni a wada, hunado, és úgy általában az egész doppingellenőrzési, és ezzel párhuzamosan, az étrendkiegészítői rendszert.
Illúzióim nincsenek, még a sakk is dopping fertőzött. De ez nem azt jelenti, hogy mindenki tolja.
Basszus, már egy magyar úszó mögött is olyan orvosi, dietetikai és úgy általában labor háttér áll, amit mi átlaghalandók elképzelni se nagyon tudunk.
Aztán jön xy cinikus, és közli, hogy biztos doppingol. Nem, nem teszi. Csak felkészülési időszakban kb még az is meg van határozva, hogy pisilni mikor mehet el.
wada érvényes:

dopping ügyben lehetne mesélni eseteket, vannak közvetlen ismerőseim, akik érintettek (lebuktak és megúszták oldalon is). tény, világszinten ma már nem lehet "segítség" nélkül hatékonyan szerepelni. sajnos. ez vonatkozik mindenfajta sportra. ismét csak sajnos.
vannak egyébként fertőzöttebb sportok. jellemzően nem azok, amelyeket annak kiáltanak ki.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
750
4 025
93
Megint ugyanott vagyunk.
Hozod az átlag, háeznemlehetdoppingnélkült, majd folytatod, hogy háeznemlehetdoppingnélkül.
Bizonyíték?
Mert olyan nem lett állítva, hogy minden bajnok dopping nélküli.
(Ff: spec pont a fent említett uriembert tiltották is el. Tudom a fű nem dopping. De az)
Arról van szó, hogy egyáltalán nem olyan egyszerű doppingolni, mint ahogy itt gondoljátok. Különösen nem úszásban, és főleg nem akkor, amikor heti 3szor ott van nálad valamelyik wada alszervezet ellenőre.
Mondjuk a doppingbotrány előtt a RUSADA, vagy a HUNADO (akiknek nyilván elemi célja nem észrevenni Cseh legnagyobb riválisának a doppingeseteit)
nézd. pont növekedési hormonos játék az, amit meg lehet csinálni (úszók). betöltési időszakban este 10 reggel 6 között (amikor nem lehet vizsgálni) a jól beállított adag felszívódik ... arra kell figyelni, hogy az első ürítés reggel 5 és 6 között meglegyen ... az ellenőr meg tehet egy szívességet :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 697
14 740
113
Képtelen vagyok felfogni ezt a szalonrasszizmust.
Nem az ember bőrszíne határozza meg az állampolgárságát.

Pont pár napja olvastam véletlenül arról, hogy mi az általános francia felfogás és miben tér el markánsan a kelet európaitól...

De ezzel a felfogással élve, akkor az NBA és az NFL mezőnyéből is, ki nem fehér, az nem amerikai?
Megbocsáss, de mi ez a faszság?

A franciáknál nem jófejségből van ilyen hivatalos állampolgárság felfogás, hanem mert 150-200 éve kisebb volt a francia etnikum aránya az anyagországukban mint nálunk 1914-ben, ezért kitalálták hogy aki Franciaországban él a francia és pont.

Nincs olyan, hogy amerikai nép. Olyan lenne, hogy francianép.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 077
83 393
113
EGYÉRTELMŰ...

Én nem vitatkozom senkivel. Ifi szinten focista osztálytársam elment 16 évesen nyári alapozóra egy másodosztályú fővárosi csapatnál, kapott valamit a csapat, úgy futott utána mint a nyúl, drasztikusat ugrott MINDENKINEK a Cooper eredménye. Röhögcsélt hogy le se szarja hogy mi az, de kurva jó, adjanak neki még... Nem C-vitamin volt, injektálva kapták, gyanúsan EPO...

Birkózóknál láttam saját szememmel, egyik versenyző megint csak IFI srác eltűnt pár hónapra, röhögtek a többiek mikor visszajött, állítólag sérülését/húzódását pihente ki, csak a bökkenő az volt, hogy 3 súlycsoporttal került feljebb 3 hónap alatt állítólag pihenés mellett úgy, hogy szín húsban felszedett vagy 15kg-ot, kiszélesedett, nőtt a karja 10cm-et, mell/hát körfogat 15cm-et, szétrepedt szálasan a picsába, és végig lett veretve a háta válla pattanással.

Mindenki röhögött rajta, hogy elmegy a picsába ez nagyon vágós, hogy valami brutál androgén fost veretett, az alsó polcos kategóriából, ez nem az akkoriban sportolóknál menő Winstrol/Deca kombó lehetett, hanem tényleg ilyen Bionabol/Dianabol szar, azt mondta hogy csak mézet és sajtot evett :D !!!

Versenyző lett...

Nem kevés komoly eredményt elérő erőemelőnek meg volt hogy én adtam be farizomba kérésre a nandrolont/tesztoszteronokat, na...

Szóval ezt, nekem NE, hogy mennyit számít a dopping, meg élsportban lehet-e egyáltalán csak az élmezőny KÖZELÉBE keveredni egyáltalán nélküle...

Megadom a választ annak aki sík hülye, vagy idealista: NEM.

Azon kell elgondolkozni gyorsan, hogy vajon mennyi esély van BÁRMILYEN sportban arra hogy az első helyezett tiszta, mikor sokadik helyezettek is buknak meg néha?! A növekedési hormon terápia, egyéb androgén cuccok, nem 1-2%-ot hoznak, hello!

Csak érdekességként leírom, pl. egy Ben Johnson megbukott doppinggal, hatalmas botrány volt mert iszonyat tehetségnek tartották, utána meg szégyenfal lett belőle, meg fekete bárány! Bebukott! Személyes rekordja 9.95 100m-en!!! Tele volt mint a déli busz!

Ma ott tartunk, hogy van egy Usain Boltunk, aki NATÚR NYILVÁN, mivel nincs megfogva, és 9.58-nál tart!!! Ne áltassuk már magunkat, 100m-es sprint számban ez ordító nagy különbség, sok sok méterrel alázná meg a mai bajnok világcsúcstartó azt a 36 évvel ezelőtti eredményt, ahol Ben Johnsonról kiderült, hogy csúnya csaló!

Kell még valamit mondanom Ildikó?!
Egy egész Linda részt építettek arra, amit legelőször írtál.

Egyébként, az argentínok is "remekül mozogtak", míg Uruguay nem. Vsz nem véletlenül. Főleg az első meccs utániak után. 1994ben Maradona meg is bukott "drogon", vagy ki tudja min. :)

Mindegy. 1954ben se maguktól nyertek a németek egy 8:3 és 2:0ás állás után ...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Ki ez a muffkátli?
ez a 'muffkátli' Preet Chandhi szds. az első nő lesz, aki teljesen egyedül, külső segítség nélkül
átszeli an Antarktiszt.
Egy potom ~1770km -es kis túra.
Kb 120kg-os cuccot húz magával szánon, ~ -50C-os hőmérsékletben, 80-90km/h szélben
Az első 710km-t 37nap alatt tette meg.
75napos ablak van rá, hogy teljesítse.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 098
9 127
113
ez a 'muffkátli' Preet Chandhi szds. az első nő lesz, aki teljesen egyedül, külső segítség nélkül
átszeli an Antarktiszt.
Egy potom ~1770km -es kis túra.
Kb 120kg-os cuccot húz magával szánon, ~ -50C-os hőmérsékletben, 80-90km/h szélben
Az első 710km-t 37nap alatt tette meg.
75napos ablak van rá, hogy teljesítse.
Elég lett volna csak a nevét. Köszi azért a körítést. Ős angol Ő is.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
342
1 748
93
Ez még egy VB előtti cikk. Az EA Sports szimulációja 2010 óta eltalálja a VB győztest.
Mellékesen azt is eltalálta hogy Messi kapja a legjobb játékosnak járó díjat.
A szimulációban Argentína Dániát győzte le a nyolcaddöntőben, Hollandiát a negyeddöntőben, a franciákat az elődöntőben, végül a Brazilokat a döntőben.

 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0